Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 17:45 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Leja
Miniaturní jsou možná teď, až dorostou, budeš tam mít tolik velkých + 10x tolik malých :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 14:23 Žena Leja [70] Re: invalida
Nad pastičkou jsem už uvažovala. Jenže v akva mám miniaturní kružníky o velikosti pár milimetrů - a na ty údajně past nefunguje, prolezou mřížkou tam i zpátky. Navíc nevím, na co bych je nalákala. Tablety pro ancíka nebo čerstvá zelenina je nezajímá ani v nejmenším, drží se zejména na rostlinách a kořenu, případně oblézají skla.

PS: Ne že by kružníci v akváriu něčemu zásadně vadili, spíše asi pomáhají s případnou řasou - jen se mi zkrátka nelíbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 14:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: toni
Helena řasy stejně moc nežere...ale pár těchto šneků si vždycky něco k jidlu najde, stejně je nejlepší koupit jich jen malo a počkat až ti postupně šneky vyhubí.
Ty pasti si myslím že na ty kružníky budou na nic....oni stejně moc po akvarku nelozí se mi zdá :-D spíš to vypadá že se někde usadí a pak tam vegetí...:-D aspon tak mi to připadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 14:00 S Muž invalida [3881] Re: Leja
Jde zkusit past..do plstovky návnadu a dírky akorát na šneky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2013 13:53 Žena Kytka [2146] Re: 150koni
POZOR, mřenky na šneky ano, ale rozhodně ne do akvária, které má toni.
Mřenek musí být dle druhu hejno a potřebují rozhodně větší nádrž.
Zajímalo by mě, co je to okružník.
Nový kříženec kružníka a okružáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:51 Muž 150koni [653] Re: toni
Okružáky už nemám pěkně dlouho a Heleny se mi pěkně množí. Jsou divé i po zelených tabletách co hodím otíkům a ostatním při zemi šňupajícím tvorům :-D to jsou potom stíhací souboje mezi Helenama a následné bitky o tablety s ostatními hladovci v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:41 Muž 150koni [653] Re: toni
škoda. Já Helenama vyvraždil všechny okružáky a dnes toho lituji. Nemá mi kdo pomáhat udržovat pořádek se zbytky rostlin. Jinak ještě na ně platí mřenky :-)já měl třeba kdysi na šneky tuto rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:40 Žena toni [68] Re: Leja
NO PRAVE:-(..sneku je porad vic a vic,zbiram,mackam ale esteticke to uz opravdu neni:-(
Mam tam Molly,Mecovky a neonky,anciky a siamensis....myslim ze by tam helenka sla,ale jakmile sezere sneky a nemam rasy(tuk tuk tuk)tak nebude mit co zrat a zemre?neozira rostlinky?jeste se moc nevyznam co se sneku tyce:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:36 Muž 150koni [653] Re: Leja
Fotka k příspěvku Tak v tom případě už jen past na šneky. seracz.webnode.cz/…
Je to sice drachší ale bez starostí. Mám ji doma a na malé přemnožené okružáky úplně ideální. Na větší jako jsou třeba Helenky už je to nebezpečné, protože musíte dát větší rozestup první mřížky a pokud jsou menší ryby, chytí se do pastičky i ony. Pak musíte vysvobozovat vystresovanou rybu. Ale nastavení na ty nejmenší okružáky je to pro ryby bezpečné. Dává se tam tabletové žrádlo pro ryby "Sera 0-nip". U pastičky jsou dvě tablety, pak se musí koupit. seracz.webnode.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:36 Žena toni [68] Re: 150koni
rada,ale jsem v bavorsku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:35 Žena toni [68] Re: predator3313
:-(..ja prave krmim jen jako spetku dopoledne a vecer jak zhasne zarivka tak par chips pro anciky,to myslim neni moc...mnozi se i kdyz dam pauzu v krmeni,jak rikas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2013 13:11 Žena Leja [70] Re: toni
Kružníků mám taky plné akvárium. Nechtěně jsem je tam zatáhla s echinodorem. Ač se snažím krmit střídmě, ty mrchy se množí neuvěřitelně rychle. Paradoxně se jich nejvíc vyrojilo, když jsem odcestovala na 5 dnů a ryby zůstaly bez jídla. Bohužel poslat na ně výsadek "šnekožravých" šneků nemohu, jelikož mám i dvě krásné neritiny, o které bych nerada přišla.

A tak sbírám, sbírám, sbírám... Každé ráno šnečky ručně odstraňuji ze skel (větší vyhodím, menší rozmáčknu a nechám rybám), při pravidelné výměně vody nějaké odsaju z kořenů a rostlin. Kružníků sice nijak výrazně neubývá, alespoň se mi však daří držet jejich populaci v jako-tak esteticky přijatelných mezích. Takže pokud z nějakých důvodů nelze nasadit dravé šneky nebo člověk neche/nemůže aplikovat chemii, tak asi zbývá jen mechanický sběr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:11 Muž 150koni [653] Re: toni
Klidně ti od nich pomůžu pokud jsi někde od Kolína a dám ti za ně Helenky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: toni
Řekl bych že to jsou nějácí kružníci, invalida má sice častečně pravdu, ale tyhle potvůrky jsou údajně schopné se rozmnožit i bez překrmování :-O. Jak tam nemáš jiné šneky mužeš k nim šoupnout Helenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2013 11:51 S Muž invalida [3881] Re: toni
Přestaň překrmovat........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 11:28 Žena toni [68] – jak se toho zbavit?
Fotka k příspěvku Zdravim.....mela bych otazecku,mam v akvariu snecky,krasne male aaaaaaale je jich straaasne moooc!!!!..nenasla jsem v atlase co by tomu bylo podobne nebo jsem to nepostrehla?.proste nevim jmeno a NEVIM jak s toho zbavit,je jich plno na ruzkatcu a skle...prosim o radu:-(...na zeleninu mi nejdou..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:34 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Annabell
Nebo stačí méně krmit a oni umrou nebo aspon se nebudou množit dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:32 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Anubis007
Je možnost všechny vybrat(což asi neni mozne)nebo šnek Clea Helena.Pouzit jako krmeni pro větší ryby......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:29 Muž Anubis007 [22] – Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...
Jak se zbavit šněku a neublížit krevetám...

děkuji
MV.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 23:26 Fil Re: sivon
tak to taky vyzkusim a uvidíme jakej způsob se mi osvědčí palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   03.06.2013 20:49 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Fil
Tak ještě jedna rada - přestaň krevetky krmit sušeným a začni je krmit těma kružníkama, jdou o sklo snadno rozmáčknout i prstem. Když k tomu přidáš občas nějakou spařenou kopřivu, budou mít stravu dostatečně pestrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:47 Fil Re: lhajek
Jak krysy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: marťas2
Ale my tady mluvíme o těch samých druzích. A i ampulárka se může v dobrých podmínkách jevit jako invazivní druh .... Umí se také dost množit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:19 Fil Re: Kytka
Ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:16 Kamča Re: Kytka
Tak už to není třeba, když si to napsala ty. Navíc když tam šneci patří... na co mřenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:15 marťas2 Re: Tereza
Aha, no já v akva mám šneky(asi ampulárie) já mluvím o těch velmi invazivních malých černých potvůrek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2013 18:11 Žena Kytka [2146] Re: Kamča
Jenže ono je to potřeba napsat celý: mřenku ano, ale až od určitého objemu.
Tak, jak jsi to napsala ty, to vyznělo, že je mřenka vhodná na likvidaci šneků do jakéhokoliv akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2013 18:09 Tereza Re: marťas2
To není otázka, jestli se to líbí nebo ne, ale otázka stability a udržení ekosystému. Šneci plní v akváriu důležitou funkci. Požírají nesnědené zbytky po rybách, čistí povrchy, příp (piskořky) kypři dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:09 Kamča Re: Kytka
Já radím, jak likviduju šneky já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:03 marťas2 Re: Kytka
To je už věc názoru, někomu se líbí celé stěny akva zabrané šneky, a někdo je chce udržet v přiměřené míře... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:00 Kamča Re: Zoidik
Aha, nečetla jsem to úplně celý, strhla se tu pěkná diskuze Do tak malýho akvárka mřenky ne. Musí bejt velký a hodně úkrytů, pak se budou mít dobře a šneci budou mizet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2013 17:56 Žena Kytka [2146] Re: Kamča
Většinu mřenek je třeba chovat v počtu více kusů v nádržích od 200 litrů nahoru (viz. zdejší atlas).
Fil řeší nádržku o desetinovém objemu, v té by se mu mřenka ani neotočila.
Takže než doporučíš něco takového, je dobré se podívat komu a do jaké nádrže to radíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2013 17:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kamča
Ale ta taky není vhodná do všech akvárek. Akvárko tazatele má 23 litrů takže buď ta zmiňovaná okurka a omezení krmení, nebo helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.06.2013 17:48 Kamča – šneci
My máme v akvárku mřenku pákistánskou a šneci úspěšně mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:41 Žena Kytka [2146] Re: Fil
Na vysbírání okružáků nebo piskořek se osvědčuje okurka, kousek mrkve nebo tabletka na dno a zhasnout. Šnečci se přes noc hezky slezou a pak stačí párkrát sáhnout do akva a valná většina je pryč. U kružníků jsem to sice nezkoušela, páč je nemám, ale předpokládám u nich obdobný apetit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2013 17:21 Fil Re: Johan
Promin, ono sice je pěkné tam mít šneky...ale ne v takovém mnžství..:) no nic lidi uzavřeme toto téma nebo jak koukám, tak se tu brzo pohádáte kvůli kravině ;-) Zatim semzačel čistit dno od listů a méňe krmit..trochu je vyndavat a uvidíme jak to pude..Případně nasadim tu helenu..Jinak k tý radě o vyvařování..to opravdu ne..když už mam akvário více méně zarostlé a zajeté..a jak zde píše slečna/paní tak kytky stejně nevyvařim :-) chemikálie ze zásady nepoužívám..sem odpůrce různých léků jak pro lidi tak pro zvířata...použití až fakt v krajních nouzích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   03.06.2013 17:08 Žena Kytka [2146] Re: marťas2
Tak ještě jednou, znova a pomalejc. I když naposledy se to tu řešilo o tejden a dvě stránky zpátky:
1. ŠNECI DO AKVÁRIA PATŘÍ.
2. Jejich množství je pro akvaristu ukazatelem, zda funguje biologická rovnováha a zda se o akvárko správně stará.
3. Vyvařování čehokoliv se dá ospravedlnit maximálně na počátku při zakládání akva, pokud si domů přinesete něco, o čem si nejste jistí, zda si s tím nezatáhnete do akva nějaké nezvané návštěvníky či nemoci.
4. Vyvařování níže doporučené způsobí maximálně zahubení nitrifikačních bakterií a nerovnováhu akva. Dotaz se přesune jen do jiného vlákna a budou se řešit další problémy, mnohem horší. Kromě toho, rostliny vyvařit nelze (s výjimkou plastových), takže plži či jejich vajíčka v akva stejně zůstanou.
5. Doporučovaná chemie, Clea helena a další "zaručené" rady řeší pouze následek, nikoliv příčinu problému. Pokud chceš dlouhodobě udržet stav plžů v akvárku na rozumné míře, stačí nepřekrmovat, odkalovat a pravidelně měnit vodu. Tohle všechno je velmi dobře popsané v odkazech v tématu pro začátečníky.
6. Pokud chcete akvárko sterilně čisté a bez plžů, pořiďte si plastové s umělými rybičkami. V případě potřeby se dá mýt saponátem nebo i strkat do myčky. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.06.2013 16:56 R Muž romant [27987] Re: marťas2
Ano a máme tady opět jednu zaručenou radu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   03.06.2013 16:48 marťas2
Mně se osvědčilo vše z akvárka vyndat a kameny, štěrk, atd. vyvařit, když někteří šneci přežili tak se tento postup opakoval 2x za 14dní.. :-) Přeju hodně štěstí v boji se šneky.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2013 16:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fil
Když koukám na tvoje akvárko, tak moje rada je: "Šneky neřeš." Aspoň tam máš dalšího živýho tvora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:21 Fil Re: sivon
Fotka k příspěvku To nevim co to je za druh, ale prostě to tam nechci v takovém množství :-)..jinak jsem vyfotil jednoho většího..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 14:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sivon
No to je důvod proč jsem svůj příspěvek začínal slovy:
lhajek napsal: No jestli to jsou opravdu šneci a je jich opravdu takové množství a jsou hodně i na sklech..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
Fakt? já jsem tuším někde četl že i do člunek se pustí, když není zbytí ...ale už nvm kde jsem to videl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:51 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Fil
Trochu mne na tom zaráží tvůj popis - "bez ulit, ale hýbou se". I sebemenší okružák či levatka má ulitu! Pokud v akváriu leze něco bez ulity, není to plž.
Pak by to ještě mohly být člunky či člunice, ty jsou sice malinké, ale také mají ulitu, i když vypadají spíše jako obrácená mistička. Na těch si ale surmovka nepochutná, nedostane se jim pod "pokličku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:36 Fil Re: predator3313
No počkám na nějakou burzu nebo někoho kdo je tu v akváriu z okolí má a prodá kus :-D protože ty v těhlech zverimexech neví co by za ryby a všechno co prodávají chtěli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
:-D No to je dost, já koupil na burze v Ostravě, kus za 20kč + menší zdarma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fil
Rataj prodává heleny za 25Kč/kus Podívej se do atlasu a nech si u heleny vyjet akvaristy z tvého kraje, kteří je mají a pokud bude nějaký blízko tebe, tak ho o jeden kousek popros a nemusíš nikde nic kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:26 Fil Re: predator3313
No, uvidíme..nejdřív jí musim sehnat..řekl jsem rodičům když jeli do města ať se mi po ní podívaj..a bylo jim řečeno že nemají, ale že můžou objednat..ale 80 kč za kus..že kdybych vzal víc tak bude levnější..:-D a 80 kč mi přijde jako dost za šneka..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2013 10:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
Já bych teda dokrmování jedne heleny moc neřešil, rozhodně bych kvuli ni nechoval žadne šneky X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29416x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=601