Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ladis
Přečti si prosím tě celý článek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:22 Muž MrHu [300] Re: ladis
Například měnit vodu, odkalovat...:-)
Kdybyste tu měl založenou prezentaci, určitě by tu byl někdo schopný pomoct vám konkrétněji, kde je chyba...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.04.2012 14:21 ladis Re: muťa
jako ze je sezere nebo jak mi pomuze azase se mi rozmnozi a pat co snima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ladis
Kolega má pravdu - více péče a jinak ti může pomoci tento šnek rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   07.04.2012 14:19 ladis Re: MrHu
a jak jako se starat menit vodu nebo jak nechapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:15 Muž MrHu [300] Re: ladis
Nezanedbávat údržbu, pořádně se starat...:-)
Není to přece jen o krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:14 ladis Re: prasan
jako ze mam min krmit a jak se mam jako zamyslet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 14:05 - Re: ladis
Máš ich tam veľa pretože prekrmuješ a o rastlinky tiež nie je dobre postarané,slimáky obžierajú odumierajúce časti rastlín.Mal by si sa nad starostlivosťou o akvárium zamyslieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 13:32 ladis
cus lidi jak mam zahubyt sneky mam jich tam hodne nechci je zebraky zere to akorad kytky poradte mi prosim neco ucineho at pojdou svechni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.03.2012 10:00 R Muž romant [27982] Re: Luboš
Budeš je tam mít pořád, těch se nezbavíš a ani se jich nezbavuj. Dodržuj zásady správný hygieny nádrže, nepřekrmuj ryby a dle potřeby odkaluj dno a problém se šnekama nebudeš mít. ;-) Mrkni se na tohle vlákno a pochopíš, že to co Ti radím je nejlepším postupem, jak na to. rybicky.net/forum/13588
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 09:48 Luboš – šneci
Prosím o radu. Přemnožili se mně šneci a nevím jak je dostat z akvárka pryč. Může někdo prosím poradit. Komplet už jsem ho vyčistil ale dnes jsem tam jednoho m....a opět našel. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 23:12 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
Tak nejdřív se je pokusím odstranit..a pak se budu snažit vymyslet, proč se to stalo a zkoušet, aby se mi nerozmnožovali tak dál...Ju?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.03.2012 23:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
Šneci se přemnoží jen pokud jim to umožníte. Takže do práce s akva nepatří jejich odstraňování, ale udělání podmínek, v kterých se nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 23:04 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
A do práce s akva nepatří zbavovat se i nežádoucích potvůrek?? Nebo na to musím přijít jako jen sama, abych se naučila pracovat s akva?? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2012 22:58 R Muž romant [27982] Re: pindruskaP
Neboj, ono to půjde, máš snahu s tím něco udělat a když se budeš řídit dobře míněnějma radama zvláštěpak v oblasti toho stravování, tak se to upraví do normálu i bez použití dalších predátorů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2012 22:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mafi
Ano, vyřeší to možná šneky, ale nenaučí se pracovat s akváriem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:56 mafi Re: pindruskaP
Helenka se Ti nepřemnoží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:52 mafi Re: Johan
To máš pravdu,ale když už má problém ze šneky,proč si nepomoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:52 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
když o to se snažím..jsem začátečník... :-( Tak proto tady prosím o rady, jak napravit mé neznalosti a chyby! :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 22:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mafi
Spíš bude lepší cesta naučit se zacházet s akváriem, než něco jen potlačovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:45 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: mafi
a pak se zase budu zbavovat jiného druhu...????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:44 mafi Re: pindruskaP
Přesně tak :-D Helenka je opravdu dobrý pomocník při přemnožení šneků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:39 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
Jo, jo...množí se nějak rychleji... na těch nových rostlinkách žádní velicí nebyli..a z vajíček by nevyrostli tak rychle...takže to se muselo začít nějak moc dařit těm 'mým¨!! Měla jsem jich tam pár vždy...byli i ve filtru a tak..ale vždy to bylo v míře..teď je to děs!!

To mafi: to si mám na jedny šneky pořídit jiné šneky ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2012 22:38 Žena sivon [1694] - PlžiRe: pindruskaP
Pár dní omezit krmení nestačí! Omezení nabídky potravy musí být dlouhodobé. Prostě je nutné se naučit krmit ryby tak, aby na plže nic nezbývalo. Oni si vždy ještě něco v akváriu najdou a to je účel.

Už výskyt "jeleního parohu" signalizuje, že není v akváriu cosi v pořádku, rozmnožení plžů je jen následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2012 22:37 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Yirka
Levatky přirozeně tráví většinu času u hladiny, často dokonce "surfují" zespoda po hladině vody (tím nám velmi zjednodušují redukci jejich počtu, na rozdíl např. od okružáků, které musíme lovit ze dna).

Problémy s kvalitou vody nám svým hromadným úprkem k hladině signalizují spíše piskořky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:34 mafi Re: pindruskaP
Na přemnožené šneky můžeš nasadit rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
Ale já už druhý týden vyměňuji co dva dny 1/3 vodu...sice ještě nejsou zasazené, ale jsou v akva a v té době se šnekům začalo dařit ještě víc... Jako že se za dva týdny šneci hrozně přemnožili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:30 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Yirka
Když jsem to měřila naposledy asi před 3týdny, bylo to - NO2 - 0,1 NO3 - 5
A pak jsem začala asi 3 - 4 denně měnit 1/3 vody.... šneci vylízali tehdy i teď..
Ale teď se nějak přemnožili!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:26 Muž Yirka [9118] Re: pindruskaP
A co hodnoty No2,3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:19 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Yirka
Ale já už druhý týden vyměňuji co dva dny 1/3 vodu....protože bojuji s jelením parohem... :-( Td jsem přikoupila rostlinky..sice ještě nejsou zasazené, ale jsou v akva a v té době se šnekům začalo dařit ještě víc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:15 Muž Yirka [9118] Re: pindruskaP
Vidím většinou levatky a ty jsou opravdu háklivé na kvalitu vody. Měla by ses na to zaměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:10 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
Fotka k příspěvku A jak se jich tedy prosím zbavit?? :-(
OK, přestanu na pár dnů krmit....
Někdy mi přijde, že je zbaští rájovci, ale to jsou vyjimky...
Edit: Tak jsem právě zjistila, že jak mají tmu, začínají jich vylízat nad vodu ještě víc!!! Ale nemůžu být vzhůru celou noc a chytat je.. :-(
Pár jsem jich vytáhla a vyfotila..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
Někteří šneci, jako bahnatka, tráví většinu času těsně nad hladinou. Takže to může být prostě jen tím druhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:23 R Muž romant [27982] Re: pindruskaP
Třeba je stará, nevím jak často a kolik měníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:21 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
ne, myslím, že rybky jsou v poho....dělali to vždy šneci, když jsem je tam měla..
Kdyby to bylo tou vodou, co to tedy s ní je prosím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:16 R Muž romant [27982] Re: pindruskaP
To bych si myslel, že bude problém s N látkama a oni se snaží z toho prostředí uniknout, ovšem to by se mělo projevovat i na rybách, zrychleným dýcháním a shlukováním u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:14 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
a co to znamená, že mi vylézají z akvárka?? Nelíbí se jim moje voda?? Několikrát denně je sbírám u vrchu akva a nebo pak padají vysušené ulity na dno..
Ale i tak je jich tam teď habakuk :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:12 R Muž romant [27982] Re: pindruskaP
Hlad, to je velmi účinný prostředek při likvidaci přemnožených šneků. Prostě jim nedat nažrat v podobě překrmování ryb a pravidelný údržby dna a oni přirozeným způsobem budou svoje stavy redukovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:09 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Takže co podle vás nejvíc na likvidaci šneků zabírá?? ROzmnožili se mi teď s novýma rostlinkama.... :-(
Nové rybky, co je baští si asi pořizovat nebudu... Rybek mám dost :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 21:21 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Flyki
A co s nima děláš, když je vytáhneš z nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:16 Žena Lila1 [31] Re: Flyki
To je syrová mrkev? Tvoje šneky ještě neznám, já si "pěstuji" kružníka čínského :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:07 Muž Flyki [0] Re: Marek
Fotka k příspěvku Marek napsal: No já zkusím asi tu mřenku, děkuji vám moc za užitečné rady!

Mimochodem ten rak vypadá bezvadně to bych taky zvážil, ale myslím si že v dohledné době bych jej nesehnal.


Uz tu niekto pisal, ze ich chyta na mrkvu. Ja to teraz tiez tak robim. Nahod ako na ryby u vody, na snurku naviaz polovicu mrkvy a za pol dna ju mas plnu slimakov. Vytiani, ober od slimakov a nahod znova. Na jeden nahod ich mas aspon 30 ks. Tak si zredukujes počet na kolko chces. Teraz redukujem, mam ich aspon 800ks a to je vela, take hnede mračno kotuliek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:51 -
Ja ich mám v akvárkach tiež kopec.Je to drobec čo pomáha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 14:07 Muž frantisek [0] - Živorodky
proč je chceš liktivovat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2012 12:11 - Re: NHKG
Gyraulus chinensis.Skús pozrieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 11:24 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Já bych je taky nechal být,popřípadě bych je vybíral ručně. U chemie se může stát, že udělá víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2012 11:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NHKG
šneci ve filtru ničemu nevadí, spíš pomůžou jako takový "další stupeň čištění", vždycky si neco k jídlu najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:15 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Chemie na šneky
Mám trošku atypický problém. Svojí neopatrností jsem si zavlekl šneky do externího skleněného filtru. Bohužel tady klasika v podobě omezení krmení a případně šnekožravých ryb nezabere. Jsou i v poslední komoře, kam se žádné žrádlo zaručeně nedostane a ryby do toho filtru dát nejde. Jedná se o velmi malé šneky s placatou poloprůhlednou ulitou o průměru maximálně půl centimetru a tloušťce do 1mm.

Potřeboval bych poradit chemikáli, která zabije šneky, ale bakteriím ve filtru neublíží. Klidně toxickou vůči rybám, ty s ní do styku nepřijdou, filtr zapojím vnitřním okruhem, takže do něj ani z něj voda z akvária nepůjde. A musí je zabít v řádu dnů včetně vajíček. Déle to nejde, jinak by mi pochcípaly ryby v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2012 10:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ivule
Na rostliny se určitě nezaměřují. Pokud v nich máte díry, tak proto, že jim odumírají listy a oni je čistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 10:46 ivule – levatka ostra-říčni
Dobry den ty to sneky jsem pritahla na rostlinach v nove zalozenem akvariu 450l a to jsem je propirala,ale zajimalo by me jak se je jich zbavit mam mrenky trpaslici,ale zatim v druhem akvariu.A v novem akvariu se mi zacaly uz delat taky hnede rasy,ale sneci si jich asi nevsimaji a to maji napsane,ze jsou dobrymi poziraci ras,ale spis se zameruji na rostliny:-(Myslite,ze by mi mrenky s nimi mohli pomoc?Dekuji za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=801