Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:32 amrtin Re: snehulda007
Toho bych se trochu bál,ze zarybněných vod si můžeš zanést nějaké nežádoucí návštěvníky! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:30 amrtin Re: romant
Jo,já bych jich hned pár bral,sice jsem zatím bez velkého akva(prasklo),ale budu jej znovuzakládat a okružáci mě tam žili tak dva,max.tři-o zbytek se postarala helenka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: sonetka
tak to jo, hned k nim mám lepší vztah :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:54 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sonetka
:-D A ještě jsou i pěkní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   05.05.2013 17:50 Žena sonetka [136] - Živorodky
Šneky v akváriu nechat, nevím proč každému vadí? tone Jsou to úžasná stvoření, kteří pomáhají uklízet akva od organického odpadu. Jsou vcelku dobrým ukazatelem čistoty akva. A člověk i když si myslí že má akva čisté, tihle pracanti ho můžou rychle vyvést z omylu, protože dokážou najít i sebemenší smítko bordelu.
Pokud má akva člověk čisté,šneci se sami zredukují na rozumný počet ... Takže nechat být je pracovat, uvědomte si že oni neškodí, ale pomáhají !!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:59 Žena EditHa [91] - TetryRe: snehulda007
No to je skvělé, pár jich tam dám až bude trochu tepleji a uvidím. A jestli vyrostou podle velikosti a hloubky nádrže tak to se mám na co těšit, v rybníku budou velcí jako ? jako? hrom :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:43 Muž snehulda007 [850] Re: Edit
Zrovna nedávno jsem v jednom zatopenym lomu narazil na okružáký tak velký,že jsem nechtěl věřit tomu, že jsou to okružáci.Takže pokud je rybník dost hluboký na přezimování tak si myslim že v něm přežijou bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:24 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
a přežije okružák v jezírku nebo rybníce? Že bych je tam prostě vysypala. Plovatkám se tam daří i přezimují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:22 Žena EditHa [91] - TetryRe: lhajek
právě to mě je také divné, akvárko udržuji, mám je takřka bez řas,pravidelně odstraňuji i škaredé rostliny, ryby když krmím tak opatrně, zdá se mi, že vše sežerou než to dopadne na dno, pak mě na dně jestě šmejdí pancéřníček. Ono je asi nic nesežralo jako mrňavé a najednou plná stěna 1/2cm kuliček. Nevím jestli z toho mám mít radost nebo naopak :-( smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:20 R Muž romant [27987] Re: Edit
Nejlíp se jich zbavíš, když jich část někomu podaruješ, aby měl v akváriu taky, stejně jako Ty, skvělou partu dělníků pomocníků. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2013 15:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Edit
Jestli se jedná o to akva co máš v prezentacích, tak bych se tohoto množství ještě nebál. Na druhou stranu by mě asi trochu vyděsila rychlost s jakou se namnožili - pravděpodobně tam mají velké množství potravy a teď je jen otázka jak jejich množení zpomalit. Nejspíš to bdue chtít sebrat jim ty nadbytky potravy tzn. zamyslet se nad tím jak moc krmím ostaní osazenstvo a jestli mě tam "nehnije" zbytečně moc něčeho jiného co si rádi zakousnou (odumírající části rostlin apod.)

Jinak jsou Okružáci skvělí pomocníci a určitě bych se jich nezbavoval ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 15:10 Žena EditHa [91] - Tetry – okružáci
S novými rostlinami se mi objevil v akvárku jeden okružák. Asi po měsíci jich vidím nejméně 50ks, mám je tam nechat? Nebo se jich mám nějak zbavit? Nejraději bych je vylovila a hodila do rybníka, ale nevím jestli přežijí ten teplotní rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.05.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: romel
To jestli je Tvoje doporučení košér se dost dobře posoudit nedá, neb nemáš prezentaci. Příště by to chtělo když už napíšeš A, napsat i B, aby se předešlo zbytečnému zaslepenému konzumování informací, tak jak ho někteří uživatelé provádějí. Prostě "psali to na internetu" a už se sviští do akvaristiky pro 4 mřenky do 60 lirovýho setu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2013 18:04 Žena lucie.aqua [511] Re: romel
Prosím tě, jen ne tyhle rady! Pak si mřenky pořizují lidé, kteří pro ně nemají vhodné akvárium :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 17:59 romel
od té doby co jsem pustil do nádrže mřenky nádherné,mám se šnekama pokoj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nejvetsi dravec na sneky
Nejvetsi dravec na sneky je muj skimmer. Nejprve jsem zjistil, ze kdyz nakrmim na hladinu, co plave, skonci v nem, pac ta hloupa trubka nerozeznava, co z hladiny nasat a co nikoli. A pres noc v nem skonci dost sneku (mensich nez 5mm), kteri jdou po tom nesezranem krmivu :) . Rano sundam, vyplachnu, a po nakrmeni je pasticka zase pripravena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 22:31 Žena sivon [1694] - PlžiRe: radm8
Nepochopila jsem, zda žádáš o radu, nebo se tady chlubíš, že se šneky vlastně pokoušíš uvařit a ono to funguje. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 35   01.05.2013 13:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: radm8
Jak píšeš, tak šneky máš v AQ něaký ten rok. Takže i nějaký ten rok fušuješ do akvaristiky. Myslím si, že už by bylo načase, aby sis konečně o akvaristice něco přečetl. Jak tak čtu tvůj příspěvek, tak je mi z toho docela smutno. Chudák celé osazenstvo tvého AQ. V akvaristice souvisí vše se vším. Potřeboval bys pochopit všechny souvislosti, takže čti, potřebuješ to. Jinak šneci jsou pro AQ spíš přínos než pohroma. To by ses také dočetl. Já osobně šneky neřeším, prostě do akvária patří. A pokud je máš přemnožené, něco děláš blbě. Vzhledem k tomu, že pravidelně v AQ čistíš všechno včetně převaření dna, tak děláš blbě úplně všechno. Jediná rada - načerpej informace a řiď se jimi. Svým konáním AQ v podstatě likviduješ. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   01.05.2013 13:52 Žena Kytka [2146] Re: radm8
Pochopila jsem správně, že akvárko "uklízíš" kompletním vyndáním všeho, vyvařením a tudíž likvidací potřebných nitrifikačních bakterií? Včetně písku a filtru nebo ne?
Dívala jsem se na tvou prezentaci a spíš než rady ostatním bych ti doporučila přečíst si něco z témat pro začátečníky, abys zjistil něco o biologické rovnováze, "nevhodnosti" plastových kytek do akva a tak.
Doporučené téma rybicky.net/forum/15 a odkazy v modrém rámečku nahoře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 13:36 R Muž romant [27987] Re: Voky
Taky možnost, ale pro tazatele řešení ne zcela vhodné. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 13:33 Muž Voky [23] - Cichlidy
na todle se mi hodila mrenka pakistanska a pak je po snekach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 29   01.05.2013 13:32 R Muž romant [27987] Re: radm8
Hochu, hochu, to je zbytečností, který provádíš. ;-) Obvykle stačí přizpůsobit krmení, nesypat do akva tuny krmení a udržovat dno v čistotě a budeš populace šneků udržovat v náležitých mezích a nebudeš muset provádět ty krkolomný brekule, který stejně nikam nevedou, protože řešíš následky, ale příčina Ti zůstává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 35   01.05.2013 13:31 jamajcan Re: radm8
Radime,Tvůj příspěvek je minimálně zcestný.Ale nikdo učený z nebe nespadl.Nazývat plže strašnou havětí je nesmysl a spíše to svědčí o tom,že o nich vlastně moc nevíš.Zaměř se spíše na to,aby se Ti nepřemnožovali/za to může vždy chovatel/ a možná po čase zjistíš,že to není až taková havěť,ale užiteční pomocníci a taky součást ekosystému,který jak čtu,neumíš zatím regulovat a udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 13:15 Muž radm8 [-24] - Živorodky
Šneky mám v akváriu už nějaký ten rok. Vždycky když ho kompletně čistím vše převařím. Jenže kytky převařit nemůžu :-D , takže mně tam ty šneci zůstanou. Je to strašná havěť!!! Nejlepší způsob, jak jejich počet alespoň redukovat je, že budete vyndávat a promývat dekoraci v akváriu pod horkou vodou (já na ně pouštim tu nejteplejší vodu, která nám teče z kohoutku a funguje to potlesk ). Šneci se tímto způsobem pustí dekorace a máte vyhráno. Pak je dobré ještě čistit spodky listů anubisu. Tam se dost často objevují jejich vajíčka(takový čirý tuhý sliz). Je to dost náročná práce na čas, proto je lepší nekupovat nic, co by mohlo obsahovat šneky, nevyplatí se to :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.03.2013 18:20 R Muž romant [27987] Re: xx
Ono ať si každej "bojuje" se pomocníkama akvárií v podobě šneků, jak chce. Já jenom vždycky upozorňuji na možný následky po použití podobných přípravků jako je ten Gastropex a to tím, že dojde k většímu úhynu šneků a ty potom můžou velmi rychle z akvária udělat mrtvou zónu tím jak se začnou rozkládat. Takže nebezpečnost nemusí být přímá, ale lehce neinformovanému akvaristovi, který už ty šneky chce mít z akvária pryč, skrytá. :-)
Edit: Z tohoto vlákna jsem to přesunul všechno sem, aby to bylo na jednom místě. rybicky.net/forum/7660
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 18:18 xx Re: romant
Prostě jsou pryč a ať se dívám jak chci, žádné nové nenacházím. Zkusil jsem rozsvítit i v noci,mkdy na sklech musí být, ale nejsou tam. Nemusí to být ale obecný návod, sledoval jsme každý den průběžně, jak se ryby chovají, jak berou potravu, jak plavou a také stav rostlin. Ostatně tak se to doporučuje výrobcem. Nejsem přítel chemie, ale zkusil jsem to na doporučení. Možná jiná osádka ryb by to nesnesla a muselo by se s tím přestat. Jsou .to velká akvária, celkem 500 l (vody něco méně). Mám tam různé corydoras, tetry a živorodky. Dokonce v průběhu aplikace se narodily nové živorodky a i ty to snesly. Nevím, jak by to smesl jiný potěr. Jinak - v menší nádrži sumečci skutečně šneky zlikvidovali. Ve větší, členitější, kde jsou různé skryté prostory, to ryby nezvládly. Padla na to jedna lahvička (je tam pár kapek). Možná by to jinde s jinýma rybama nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 18:07 xx Re: romant
Díky za informaci. To bych ale jinak nemohl zjistit. Ostatně ten postup ani nedoporučuji jako obecný návod. Musím ještě k tomu říct, že jsem ty první tři dny stále průběžně pozoroval, co se v akváriích děje, jak se ryby chovají atd. Nejevily žádné změny chování, braly potravu, plavaly klidně, tak jsem v tom pokračoval. Stejně tak po 14 dnech jsem je při dalších dávkách sledoval. Jinak bych ihned přestal. Ostatně i výrobce na to upozorňuje. V těch akváriích mám různé druhy sumečků corydora, teter a živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   21.03.2013 15:56 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: cokolo
Návod, který nikam nevede - navíc není účinný - šneky si vždycky do akva donesete . Kdo tvrdí, že je nemá buď lže, nebo se neumí koukat. Vyvařovat akva a vyhazovat rostliny pořád dokola??!! a doufat, že mi jednou pošlou kytky bez šneků? to nemyslíte vážně? akvárko nikdy nezaběhnete a šneků se nezbavíte.

Šneci v akváriu vůbec nejsou na škodu a nemalou měrou se podílí na ,,rovnováze". Pokud jich je moc, je třeba se zamyslet nad možnou příčinou. Nemám v akvárku moc ,,bordela", nekrmím moc?

Když už chci jejich množství omezit, doporučuji krom údržby a nepřekrmování mechanický sběr, Helču (taky ,,šnek"), či rybky živící se šneky.

Mám spousty akvárií. V každém mám levatky, okružáky a krom jednoho i piskořky. V dobře fungujících/udržovaných akváriích, aby je člověk pohledal...

Když bych s nimi chtěl teoreticky jednou nárazově zatočit, volil bych např. předávkování hnojiva s mědí. Pak věřím, že by byl na čas klid. (Jen bych chtěl říct, že mě z poslední věty běhá mráz po zádech...a že toto řešení nedoporučuji, resp. ono to ani není řešení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   21.03.2013 15:35 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: cokolo
no to nebyl moc duchaplný návod ako sa zbaviť šnekov no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.03.2013 15:31 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: cokolo
Myslím že tady se řeší především jak se zbavit šneků a přitom udržet akvárium v chodu X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.03.2013 15:26 cokolo Re: xxx
zbavit se jich je dost naročne protože šneci si najdou vždicky nejaky zpusob jak se znovu rozmnožit.mam tady par dobrych napadu jak se jich zbavit
1:musite vytahnout z akvarka všechny rostliny a vyhodit je!!! potom kaminky(kaminky(oplachnute)) vyndat a převařit v horke vode,potom usušit ,protože šneci kladou vejce na rostliny(kameny,stěny akvaria,rostliny,ukryty,atd...) rybky dat do jineho akvaria pouze s vodou a ukrytem.
2:pořadne vymít akvarium(nebo vyplachnout horkou vodou) a koupit nove rostliny(bez šneku)potom mužete do akvaria nazkládat věci tak jak jste zvyklí ;-)
3:tak a už jste se zbavily šneku. pokud tam budete mit šneky znovu znamena to že jste špatně vymily akvarium,nebo jste koupily rostliny se šnekama. tone a pak to musite udelat znovu.
ja mam doma male šneky ,dostala jsem je od kamaradky,chovam je v akvariu s rybkami,a v druhem jen tak s rostlinami,protože mam doma vodni želvu (želva nádherna)a ja ji je jen tak dam žive. v mnohych přiručkách jak chovat želvy píší že želvy se maji krmit taky šneky ,protože potřebuji vapnik.takže mam se jich jak zbavovat.

jestly potřebujete se zbavit vodnich šneku tak mi je mužete poslat poštou v nejake krabičce s vodou.šneci mi mužete posilat pouze velke (od 1mm do 1cm).
Napište mi na mejl mailto:tenten1122@seznam.cz když mi je budete chtit poslat hop ,protože ja bich o ne stala ;-)

tak se mejte a pište :-) cokolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:30 R Muž romant [27987] Re: xx
Zajímavé, asi Tě jich ty pancéřníčci nezbavili dočista a proto jsi se uchýlil k tomuto kroku, ale musím Tě zklamat, nezbavil jsi se jich, vždycky něco přežije a když budou podmínky pro množení, tak to jede nanovo. Jinak teď určitě nepodceňuj výměny vody, protože šnečí umrlci budou pěkně kazit vodu a onen efekt kolapsu se nemusí dostavit bezprostředně, ale s mírným zpožděním. Měnil bych týden denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:23 xx – Jak jsem se zbavil šneků
Rok jsem vybíral šneky, které jsem si přinesl do dvou velkých nádrží s novými rostlinkami. Vybíral, pravidelně odkaloval, nepřekrmoval... Stále se objevovali noví a noví. Tak jsem zkusil Gastropex. Přesně podle návodu - 1. den na každých 5 litrů vody 1 kapka, 2. a 3. den kapka na 10 litrů. Za 14 dní jsem to zopakoval, jak se v návodu doporučuje a týden nato poprvé vyměnil polovinu vody. Po celou dobu jsem normálně filtroval. Šneci jsou pryč, rostliny ani ryby nijak neutrpěly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2013 21:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: dimmur
Navíc i těm živorodkám šneci moc chutnají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2013 14:26 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tak ono když jsou v akváriu živorodky a dbá se na zvýšenou hygienu dna, tak to bude fungovat i s nima a šnečí populace se tímto dokáže udržet v akceptovatelných mezích. Takže kdo má živorodky a nechce mít přemnožený šneky, měl by častěji používat odkalovač. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:25 Muž dimmur [283] Re: Designer
ja uvadel jaka byla situace u me, nikomu jsem nerekl, at se zbavuje zivorodek. Ja je nahradil necim pro me zajimavejsim. A take jsem daval mrkev nebo salat a rano ho vyhazoval obaleny sneky, ale kdyz jsem zdokonalil udrzbu akva a upravil mnozsti krmeni, tak jiz nebyla redukce sneku treba a o to mi slo hlavne.
Pokud nekdo neodhali pricinu, tak bude mit problem se sneky porad a redukce bude nutna a ono vychodisko byva nekdy docela jednoduche ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Nic proti uvadenym "zmenam" v akvariu, jiste ze je to o vytvoreni vhodnych/nevhodnych podminek v akvariu, o tom je to vlastne vzdycky, ale nejaka ta redukce vyhazenim premnozenych sneku za pomoci navnady nebude na skodu ;-) . A zbavit se zivorodek? Nekomu se libi a chova hlavne a nebo i jenom zivorodky, nebo je dokonce slechti, z generace na generaci, hraje si s tim a bavi ho to, venuje tomu svuj cas a je to pro nej to hlavni co ohledne akvaristiky dela, takze zbavovat se jich jak jiste chapete ne kazdy chce :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.03.2013 09:52 Muž dimmur [283] Re: zizalkaa
ja jich mel jeden cas plne akva, zacal jsem rozumneji krmit, zlepsil udrzbu, zivorodky daroval a najednou je jejich mnozstvi snesitelne a jiz se nemnozi. Ted dorustaji okruzaci i vetsich rozmeru a poziraji mi opravdu jen odumirajici listy.....Takze me doporuceni neni likvidovat je nejakym jinym zivocichem, ale zamyslet se nad krmenim...u me to pomohlo perfektne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 09:29 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: zizalkaa
- zarucene, prirozene... a navic Clea je nadherny snek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 09:23 Muž gati [13] Re: zizalkaa
Rozhodně bych šel do těch Helen,mám s nima dobrou zkušenost.Na tvé akva,tak deset kusů i víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.03.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: zizalkaa
Rady typu, koupit tu a tu rybu, udětal to a to, no dobrý, ale je to řešení následků, ale chtělo by to odstranit příčinu toho přemnožení šneků a to bývá povětšinou dostatek papáníčka pro šneky a když se letmým pohledem mrknu na Tvoje akvo, tak vidím docela dost živorodek a to jsou zdatní producenti konzumovatelnýho odpadu, takže bych se zaměřil na údržbu dna a nepřekrmoval tu rybí osádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:20 Muž funtcz [22] Re: zizalkaa
Mřenku nadhernu koupit..stači jednu a maš po šnecich :-D
rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zizalkaa
Zalezi take jaci sneci. Okruzaky jsem likvidoval tak, ze jsem napichnul kolecko okurky na spejli a spejli zasunul pod sutr, at to drzi na dne. Behem 12h je kolecko obsypane sneky, staci ho vyhodit i se sneky. No a opakovat, az sneku ubyde na unosnou miru. Nevyhubi je to, ale je to spolehlive, nicemu to neskodi, a jejich populace se takto da krasne udrzet v neskodne mire. ;-)

Neznam lepsi zpusob. Jen pozor, okurku nenechavat moc dlouho a davat kolecko i se slupkou, za 24h uz taky muze byt dost rozblemcana/ozrana a pak to ztraci to kouzlo, kdyz se pri vytahovani z akvaria rozpadne na spousty kousku. Okurka je proste pro okruzaky hotovy magnet. (Pochopitelne ne kysana, pouziva se cerstva, to ale snad da rozum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2013 20:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: zizalkaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:44 Muž Bin [144] - AmerikaRe: zizalkaa
prečítaj si trochu viacej fora a zistíš že sa to tu rozoberalo milion krát a clea helena o tom slimákovi si niečo prečítaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 16:55 zizalkaa – jak a čím na přemnožené šneky
ahojky,máme obr akvárium jen se nám v něm přemnožily potvory šneci,jsou snad všude:(a to je denně vyzbírávám hlavně z rostlinek:( nevíte co na ty potvory platí jak je tone tone tone koupili jsme si na ně už i čtverzubce ale za prvé nám v aqua udělali více škody jak užitku koupili jsme si je totiž na burze s krupicí a za další to byli tyrani našich rybiček v aqua takže musely pryč,tak se šneci množí dál a to teda rychlostí blesku poradíte prosím někdo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 11:14 R Muž romant [27987] Re: fido16
Měl jsem svým dotazem na mysli dlouhodobější ubytování, ale budiž, potravní nároky našich miláčků, taky motivace. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 11:09 Muž fido16 [631] Re: jakubsamsa
Já bych je ubytoval:-). Mřendy šnečky rádi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 11:01 R Muž romant [27987] Re: jakubsamsa
Co uděláš s vylovenejma šnekama? Ptám se proto, že je tady spousta lidí co by je u sebe jistě ráda ubytovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:42 jakubsamsa – jak se chytá okružák kanadský
Můj postup chytání šneků...

každý den hodím do akvária 1 tabletu krmiva pro ancitruse, vždy na stejné místo (někde v rohu)
toto opakuji celý týden
chytrý šnek si na to zvykne
vylovím je najenou sítkou (po 4 pokusech je nejlepčí čas okolo 4 ráno)
o zbytek granulí se postarají rybičky
co se týče nakladenných vajíček tak ty neřeším ... postará se o ně šnek Clea Helena (už jsem jí několikrát přistihl v okolí nakladených vajíček a malých šnešků )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=651