Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 17:34 Michal206 Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Snad pomůže tahle fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 17:34 Muž DavidDizzer [26] Re: Michal206
buď tedy již zmiňovanou např. rybku mřenku nádhernou nebo šneka "Clea helena" rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena. záleží jaké druhy šneků máš. A je hodně způsobů na zbavení šneků
1) Chemie
2) vybírání, nepřekrmovat! ale to je nekonečné
3) Ryby, a tu Cleu Helenu, kteří jedí šneky.

Jaký to máš teda druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2010 17:31 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Michal206
Už to tu bylo několikrát zmiňováno.Třeba Mřenka Nádherná požírá okružáky,ale teď je prroblém,co máte v akva za šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2010 17:24 Michal206 – Pomoc, Přemnožení šneci
Prosím o radu, jak se zbavit těchto živočichů, dotáhl jsem si jednoho šneka s rostlinkou a po týdnu už bylo šneků 5 no , zhruba po 3 týdnech jich tam mám cca 20 rozzureny .
Hledám nějaky šetrný způsob jak se jich zbavit. Třeba nějaká rybka která by je požírala nebo takového něco.
Prosím o radu
Předem děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:58 Silvan
Tak jsem koukal na Aukru na ty Heleny a jsou tam nově... je jich 20 kusů.... zde je odkaz:
aukro.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 17:55 Trdej
Ahoj,hoď tam na dno sítko(na rybičky),a do sítka třeba spařený plátek okurku :-D počkej pár hodin,a pak stačí vytáhnout :-) a alááá do hajzliku spláchnout :p


EDIT: Vyzkoušeno,první úlovek hrst šneků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 17:46 Wexelo
Mno, já bych jenom dodal, že pokud se šneci extremě přemnoží, tak bych se spíš zamyslel, proč tomu tak je a příště se toho vyvaroval ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:21 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Re: René73
Rekni jak je mam zabalit, ja se podivam zda je ještě u nas maji (v sobotu měli) a ja ti je klidně pošlu za cenu nakupky + poštovne.

Sam jsem je dlouho schaněl a byl neštasný

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 15:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: René73
Množí moc rychle?... hmm Jura tu už psal jak dlouho trvá vývoj heleny.. u těch ostatních tomu je úplně stejně.

Není li to chovná nádrž, tak dávejte hladovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:42 Muž René73 [0] – Re: JuraS
Né to mám do 92 litrů já se je snažím chytat ale oni se množí moc rychle.Včera jsem jich vyhodil asi 30 kusů mám je aji v té 34 l akvárku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:42 Muž René73 [0] – Re: JuraS
Né to mám do 92 litrů já se je snažím chytat ale oni se množí moc rychle.Včera jsem jich vyhodil asi 30 kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:38 JuraS – Re: René73
počítej s tím, že máš li akvárko 160 lt zamořeno šneky (zamořeno je tak, že se na listu přetlačují kdo po něm poleze a přes šneky na skle dovnitř pořádně nevidíš) pak potřebuješ aspoň 5 šneků..mají oddělené pohlaví a vývoj z vajíček prý trvá měsíc...nevím, žádná vajíčka jsem neviděl...na likvidaci hodně zamořené 160 ky jich bude potřeba 10-20..hodně zamořené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 14:37 Muž René73 [0] – Re: arnošt
To my odepsaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:36 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: René73
přijde mi divný, že by je nabízeli a přitom je neměli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:26 Muž René73 [0]
Tady taky mají dva v izerci že prodají jeden je s prahy a druhý od zlína tak jsem jim psal a ani se neozvaly :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:22 Muž René73 [0] – Re: andrij97
Já vím ale já chodím v sobotu do práce tak se tam nedostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:20 andrij97 – Re: René73
No do Poruby to až tak daleko z Orlové není, tak přijeď na aquaburzu, a tam se běžně prodávají ano . Nejbližší burza bude 13.3. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:07 JuraS
teď množím heleny..před 2 mi měsíci jsem je rozdával..helena je predátor a jako takový (moudrá matka příroda) je v přírodě vždy v počtu aby se uživil..mě se namnožili a pak přirozeně začali ubývat a nedávno jsem jich měl v akva 5..sehnal jsem tedy sklenici okružáků, levatek a všelikých jiných a v akvárku se téměř ihned namnožili heleny a pustili se do likvidace...počítám, že tak za měsíc budu heleny zase rozdávat..jinak těch 5 co mi v akva živořilo si ani nevšimlo dospělých maris, neritin a nebo krevetek..to je pozitivní..negativní je, že nelikvidují piskořky...v mnoha popisech je, že si troufne i na piskořky ale dle vlastního pozorování kdy jsem měl piskořek plné dno a heleny ubývali tomu nevěřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 14:04 Muž René73 [0] – Re: arnošt
Já to mám do prahy trochu daleko jsem s Orlové.Na aukru jsem jim psal prí momentalně nemaj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:49 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: René73
koukni na aukro do sekce akvaristika - prodávají je tam za 39 a 40kč. nebo napiš zde uživateli šnekáč - prodává je taky, ale nevím zda ti je teď pošle - jinak šnekáč jezdí na obě pražské burzy, takže není problém se s ním domluvit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:40 Muž René73 [0]
Já bych ty šneky rád koupil 4 kusy ale nemůžu je nikde sehnat.Už jsem zkoušel i inzerci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 13:22 Muž Yirka [9126]
Fotka k příspěvku Jeden z popisovaných způsobů likvidace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:18 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: DrBolíto
Jsou... Ja je do AQ nasadil vcera, protoze Clea uz nemela co zrat... :-D S uzasem jsem pozoroval jak okruznika honila a dohonila... Ta moje Clea je jeste prtava, neco pres 1cm... A okruznik byl nevecsi co jsem mel v AQ o neco vecsi nez Clea a poradila si s nim bez problemu...

Pro jistou jsem 8 Okruzniku nasadil do nano AQ, at se tam mnozej... alespon bude mit Clea co jist... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:16 Muž arnošt [37] - Rostliny
když už tu padla zmínka o útocích helen na krevetky - myslíte si, že je možné, aby mi okružáci kanadští zlikvidovali krevety? našel jsem v pidi akvariu, který ani neprezentuju rozcupovaný krevety a nic jiného krom kanaďanů tam není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:09 Silvan
prodávají se ještě pasti na šneky... jsou do firmy sera potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 12:17 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jsou Heleny účinné i na Kružníka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 10:06 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: cusbus
Jste si opravdu jistý s tím, že se Helena množí pomalu? Už jsem měl možnost vyslechnout si dost případů o vyhubených okružácích a akváriu zamořeném Helenami, nehledě na to, že si v hladové nouzi můžou troufnou v noci i na krevetky či potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2010 09:58 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Michaela
Jak píše basa1313, chce to Helenku. Helena Clea je opravdu velice účinná. Měl jsem strašně moc šneků a ta je tak zlikvidovala, že teď už neměla co žrát. Zrovna dneska jsem ji věnoval kamarádovi, ať mu taky pomůže. Navíc se množí strašně pomalu, takže nehrozí, že by se taky přemnožila. Je rozhodně tisíckrát lepší než nějaká chemie. Doporučuju. A navíc i dobře vypadá (je to takový akvarijní dravý tygr ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:54 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Moucha
Môže byť, že slimáky do akvarka tiež patria, len by ich nemalo byť viac, ako rýb. :) Ja mám tiež pomerne veľa slimákov (preberané v téme "aký je to slimák"), tak nejaké menšie dám ako pochúťku pre parmičky a stále ich je dosť. Teraz som videla, že zase nakládli vajíčka. Aj keby som ako chcela, celkom sa ich už asi nezbavím. Na šťastie sú iba v jednej časi akvária, kde mi to až tak nevadí. V tej druhej časti sú ako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: eriksk
dalsi moznost je odchyt... ci sbirani... jako navnada je dobra okurka, spirulovy tablety a co se mi nejvic osvecilo je Viformo (SERA) - potom sili jak sneci tak krevetky;
sneci se sebehnou k navnade a pak huz je snadne cely chuchvalec vzit a presunout kam chcete...
dokonce existuji takove pasticky-odchytove zarizeni...
odchyt ma vyhodu, ze ziskane sneky muzete nabidnout treba chovatelum ctverzubcu jako krmivo....

co se tyce predatoru tak treba heleny nelikviduji piskorky....

na chemicke prostredky bacha, protoze casto likviduji vsecky bezobratle, takze pozor na krevetky....

podle me sneci k akvarku patri
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:00 eriksk
kup tam nejaku botiu a do tyzdna nebudes mat ani jedneho :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 08:52 Žena geminika [39] - Živorodky
O aký druh slimákov ide? Možno by mal niekto záujem. Skús kúpiť nejakú "hladnú" rybku. Mrenky, tetry, závojnatky ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:38 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Re: michaela
Clea helena moje zkušenost: 4 dny mam 3ks a sežrali už 3 šneky 2x větší než jsou sami :)
nepočítám, že timto tempem budou pokračovat, ale funguje tato šnečí redukce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:45 michaela – Re: basa1313
toho velkého šneka mám v plánu ale nechci jich tam mít moc.. stačí jich tam bohatě jen pár. a ti malí šneci to je hnus. akorát se to pořád zvesela množí a ja už neím jak je ničit.. do čeho mám namočit rostlinky abych je nepřenesla do velkého akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:32 Žena basa1313 [18] - Parmičky
podla velkosti akva, pre mensie nadrze odporucam cleu helenu, do vacsich niaku tu botiu najlepsie nadhernu alebo trpasliciu, ak to chces ale likvidovat chemicky tak su rozne pripravky to ale vyskusane nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:32 Wexelo
Šneci v rozumném množství v akva rozhodně ničemu nevadí. Já mám opačný problem, u mě se jim moc nedaří. A když už se přemnoží tak řešit příčinu a né důsledek, číli nepřekrmovat !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:30 Michaela – jak se mám v akvárku zbavit šneků?
předělávám rostlinky s malého akvárka do velkého. snažím se je vybírat každy den ale je mi to prd platné protože se dřív stihnou namnožit. a nechci je dostat do velkého akvárka. do čeho mám rostliny namočit abych jim neublížila a zlikvidovala šneky? a jak dlouho je tam mám nechat? Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: novas
Dočetl ses špatně.
Je to jako s rybami. Když jich budeš mít padesát ve 100 l a budeš je dostatečně krmit, tak voda nebude nic moc. Ale co se stane, když budeš krmit tak, aby to stačilo třeba 10 rybám? ;-)
Prostě míň krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:24 novas Re: Johan
Děkuji za pomoc,ale bylo jich až moc a hlavně ty slizovité bochany.Dočetl jsem se,že větší množství levatky zhoršuje kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: novas
Jsou to levatky.. Nech levatku žít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:08 novas
Fotka k příspěvku Ahoj.Jsem začátečník po dvou měsících se mi v akva. oběvili šneci v hojném počtu. Na kytkách se vyskytly vajíčka slizovitá hmota.Celé akva.jsem vyčistil,rostliny opral,písek propařil a tak jsem se snad šneků zbavil.Ale na některých rostlinách se mi znova ukázaly slizovité bochánky.Prosím poraďte mi co je to za šneky a jak se jich zbavit.Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 12:14 Muž jeník [54]
A nebo je odsát při odkalování - rychlé a bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 11:26 TTTomas
zdravim, protoze nerad pouzivam do akvarii chemii, tak kdyz jsem mel problem s okruzaky, tak me doporucil jeden akvarista dat do akvarka par listu salatu a oni na nej nalezou a tim se celkem snadno odstranit ale neni to hed, a ani stoprocentni, taky to nefunguje kdyz jsou v nadrzi ancitrusi, ti jsou totiz rychlejsi jak sneci a moc jim toho nezustane, spise nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paja66
Nevím. Jelikož v některých nádržích mám vodu jen dešťovku (alkalita i tvrdost "neměřitelné" a nízké pH a nepozoruju žádný rozpad ulit, tak to bude asi stravou. Jinak nejlepší bašta pro šneky je stejná jako pro krevety. Jsou to houby a bakterie na rozkládajících se organických zbytcích no a bordýlku je v u mě dost. :)
Nejvíc šneků je u kardinálek. (pH přes osum, alkalita kolem 10 (tuším)) Ale už jich tam je jen zlomek, co se rybí osádka hodně zredukovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:53 Muž paja66 [11] – Re: Johan
Kvalita stravy - jestli to nebude tím, že v akvárku nemám žádné řasy. :-)
A ani žádné rostlinky naštěstí neožírají. Jaká by měla být ta kvalitní šnečí strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Johan
Pak tedy nevím,ale nasadil jsem šneky,ampulárie,okružáky,levatky a jinou havěť co ani neznám,do odchovných nádrží,kde jsem sakra překrmoval...a stejně nepřežili,čím to tedy je?Parametry vody jsou zhruba dGH-6,dKH-3,pH-6,3 a vodivost kolem 200 µS/cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Romy
Měkká a kyselá voda...šneci nemají z čeho stavět tím to není. Málo šneků žije v tvrdých vodá. Většinou to jsou mělké tůně a kaluže, kde je hodně měkká a třeba i kyselá voda. Podle mě je než "určitá kvalita" vody důležitější kvalita potravy. Spoustu lidí se snaží udržet nezoxidované ulity šneků tak, že do vody přidává vše možné, ale i tak se nedaří. A jinde mají krásné ulity v velmi měkké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 00:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: paja66
Vzhledem k tomu,že máš pH 6,6 a jsi pražák...a my tu máme vodu hodně měkkou..vysvětlení je jasné.Měkká a kyselá voda...šneci nemají z čeho stavět,a jestli ještě střídmě krmíš,tak je to pro ně hrob.Sám mám se šnečím nedostatkem také problémy... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 23:48 Muž paja66 [11] – Re: Johan
Není to náhlý úbytek, ale tak poslední rok, dva se mi zdá, že je jich tam méně a méně. Tím spíš je pro mě záhadou, jak se někomu můžou přemnožit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 22:38 Markus – Re: tomino1978
Mřenka nádherná se mi už jednou osvědčila...Je to pro ně lahůdka, uděláš jim jen radost...Mám čtyři mřenky... Krevetek se ani nevšimnou. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1151