Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 13:23 Muž vlka [3441] Re: Starka
A co máš vlastně v akváriu za šnečky ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 09:06 Žena Starka [207] Re: Rybar
Souhlas. Ti malí se schovávají v rostlinách a hlavně lovit milimetrové šneky nebo vajíčka je o nervy. Kolikrát lovím a z akvarka vytáhnu nic. :-D Zatím hledám možnosti.

Děkuji všem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2023 06:24 Muž Rybar [-29] Re: vlka
To sbírání šneků v přerostlé nádrži vcelku problém . A krevety možná zlikvidují jen ty okružáky . V mé nádrži je ale , stále vidím i když ,tam krevety jsou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 20:30 Muž vlka [3441] Re: Starka
Neonka šnečka nedá. Úspěšně mi také likvidují šnečky Krevetky ,,Japoniky,, to jsou doslova žrouti šnečků. Pokud je budeš sbírat, časem se ti podaří mít v akvárku menší a menší šnečky, až se už nebudou mít čas množit, ale to je faktys běh na dlouhou trať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 18:25 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Neonky nekrmit je nesmysl ! Problém je v tom , že se krmí velmi jemnou živou stravou a rozmačkaní šneci budou pro ně velcí . A pokud budeš do budoucna dokupovat rostliny , tak se to může opakovat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 17:09 Žena Starka [207] Re: vlka
A jak dlouho můžu neonky nekrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 16:18 Muž vlka [3441] Re: Starka
Pokud jsou v akváriu vajíčka, budeš se jich těžko zbavovat. Sbírání je osvědčená metoda, ale bude to trvat dlouho. Mně se nejvíce osvědčili Rájovci dlouhoploutví. Když jsem pár dní nekrmil, šnečci očividně mizeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 16:11 Žena Starka [207] Re: afc1886, janesik1xjakep
afc1886
Upřímně se mi plži nelíbí, štitím se jich a nelíbí se mi na ně dívat. A chápu, že jsou užiteční a nejspíš k akvaristice patří. V životě jsou taky užiteční pavouci, kteří chytají mouchy do pavučin, ovšem člověk, který se pavouků boji se opravdu nebude chtít dívat na pavučinu s pavoukem doma nad postelí. Takže mě na šneky moc nepřesvědčíte. :-D

janesik1xjakep
Zni to dobře, ale zároveň děsivě. :-D Každopádně taky možnost. Zkusím prve vysbiravat, i když to jde velmi špatně, nebo spíš se mi nedaří.


Jak moc malý šnek je schopný se rozmnožovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.04.2023 15:23 R Muž afc1886 [14655] Re: Starka
Nejlepší je si připustit,že šneci do akvária patří a jsou více než užiteční. Stačí se dobře starat o akvárium, nepřekrmovat a šneci se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2023 15:12 Muž janesik1xjakep [63] Re: Starka
Pokud se Ti nechce sbírat, mám takový dojem, že by na plže v akváriu měla fungovat No planaria, pokud se nepletu. Ale mrtvé pak budeš muset odkalit, jinak si můžeš zadelat na ekologickou katastrofu, pokud tam těch šneků máš hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 15:02 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Starka
Sbírat, sbírat, sbírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 14:57 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Sůl jim neublíží, Surmovka vražedná běh na dlouhou trať . Z ryb čtverzubci 100% jistota otázka co to udělá s osazenstvem akvaria ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2023 14:10 Žena Starka [207]
Zdravím.
Bohužel i přes veškerou opatrnost s rostlinami se mi objevili šneci v akváriu. Respektive asi tak 3 mm nejspíš okružák a pak ještě jeden cca 1 cm, ale okruzak to nebyl, mělo to jinou ulitu a bohužel mě nenapadlo udělat fotku. Problém je v tom, že na rostlinách jsou vajíčka a nebo vídám malinké pár milimetrové šneky a mi to nejde lovit.
I přes veškerou šnečí užitečnost šneky v akvarku nechci.
Co s tím můžu udělat? Přidat sůl? Odlovit rybky a nějak akvarko desinfikovat? Nebo pořídit nějakou rybku, která by mi šneky a hlavně jejich vajíčka zlikvidovala? I kdyby rybka měla být v mém akva dočasně.
Děkuji za rady.
rybicky.net/nadrze/33902-rybce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:02 Muž vlka [3441]
Fotka k příspěvku S osazením mého akvária stačí přestat krmit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.07.2022 20:20 R Muž ctibum [6867] Re: Ogar
Kružník. Užitečný šnek a pokud se přemnožil, není to jeho chyba...
Osobně bych rozhodně neřešil následek (přemnožení), ale hledal příčinu. Tedy bych určitě nepřidával žádné rybí ani jiné šnekožrouty, už takhle tam máš narváno, navíc Heleny se ti mohou také přemnožit, Sekavky pak musíš dát pryč.
Obecně se šneci přemnoží, když k tomu mají podmínky, tzn. dostatek potravy, tedy bordelu - překrmování ryb, nedostatečná údržba atp. viz. altas kružník "Krmení: Živí se nárosty na rostlinách, detritem i řasami"
V tvém případě si myslím, že máš malé akvárko, nevhodnou osádku obecně, k tomu navíc bordeláře (krunýřovec, ampulárie, živorodky) a nedostatečnou údržbu - 1x za 14 dní měnit vodu mi přijde dost málo, vzhledem k tomu, co máš ve 41 litrech čistého objemu...
Přečti si ve zdejším atlasu něco o nárocích ryb, které tam máš. Určitě najdeš vhodnější a čistotnější ryby. Ale to už patří do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2022 19:18 Muž Sha [500] Re: Ogar
Doporučuji drtit pinzetou. Moje espejky a hengeli je zobají přímo ze špiček. Vaše klínoskvrnné se budou taky olizovat až za ušima! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 19:13 Muž vlka [3441] Re: Ogar
Vidím, že jsi nasadil Heleny, ty jsem dostával z akvária spoustu měsíců. Přestaň pár dní krmit, nebo nasaď Krevetky a bude po šnečkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:35 Muž ajajak [228] Re: patka
Sežeň malou a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:25 Žena patka [112] Re: ajajak
Sekavku do 40litrů,tak ty jsi dobrý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:06 Muž ajajak [228] Re: Ogar
Jsou to asi Kružnici čínští, žerou krásně Štětičku. Mně na šneky platí Sekavka proužkovaná (Botia striata) vymete všechny šneky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 18:03 Žena patka [112] Re: Ogar
Nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 17:39 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Hódně šnečků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to prosim za šnečky? Nejak se mne v akvarku rozmnozili, vybiram po 10ks denne a nepomaha. Taky jsem si poridil dve Heleny, ale mam pocit, ze na ne prdi.
Nevite jak se jich zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:53 Muž vlka [3441] Re: visek
Nejlepší je obrnit se trpělivostí a vybírat, vybírat a vybírat. Mně to trvalo několik měsíců, ale už jsou fuč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 13:06 Muž Lojza007 [1180] Re: visek
Měď zabíjí bezobratlý, takže šneky, krevety, raky, atd. Pokud jsou tam jenom šneci, tak to půjde. Jenom nevím, jestli není při vyšších koncetracích toxická i pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 10:52 Muž visek [75] - Tetry
mam premnnozene heleny.tak mi jine sneci nevydrzi.jak je zlikvidovat.cetl jsem ze staci medeny drat.zkousel to nekdo?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.05.2021 22:33 R Muž ctibum [6867] Re: Marek78
Jak píše Radek, je to okružák, tedy pokud lze s jistotou podle fotky soudit. Dobrý sluha a pomocník a ještě lepší indikátor, podle mě. Pokud se ti "množí jak o život", tak k tomu má podmínky - víc než dostatek potravy, tedy krmení pro ryby, odumírající části rostlin atp. Takže by bylo dobré zvážit množství krmení a kvalitu údržby akvárka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 20:28 Muž Marek78 [0] - Parmičky – šneci
Fotka k příspěvku Ahoj profici.jsem už zoufalej mám 180l akva kde jsou cichavci skalary panceříčky a sneky neritina.bohuzel jsrm si dotáhl nějaký druh sneka co se mnozí jak o život a úplně mi ucpava rampy od filtru že nemaji prutok. Tak jak na ne????uvažuji použít protalon 7.0.7 Co tu mám na řasy ale to asi musím dát pryč niritinu. Děkuju za každou radu palec pivo
Edit: Ani nevím co jsou zač
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 22:16 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Doporučuju všechny rostliny máčet min. 8 hodin v roztoku hypermanganu, je tady o tom napsáno dost, včetně podrobného článku s fotkama. Oni tě vystrašili, neboj se vlka nic a dej do akvárka jednu surmovku + je ručně sbírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 19:48 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Brodys
No já nemám žádného velkého ale mrknu po travnicku a po listech a jsou tam prcci tak od 2mm max 4mm mláďata třeba co2 taky udělá své:)

Byl jsem se podivat na mrenku a bohužel mě řekli že nepohrdne ani zebrou a může okusovat ploutve, vrazednici jsem už opustil uvidím kam se to vyvine vtipný je že nevidím žádné rodiče asi jsem si přinesl mladý s kytkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:55 Brodys Re: Filip_CZ
Já měl po založení okružáka všude,na skle,dekoraci, dně,postupem času si to sedlo a běžným pohledem jich ve 200 litrech vidím do 10. Samozřejmě detailně jich umím najít víc, sedí na starých listech, schovaní v kytkách atd. Jsou fakt nenápadní,ale ta cesta k té rovnováze chvíli trvala :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:42 Muž PetrO [752] Re: Filip_CZ
Nevím, jestli je na to nějaké měřítko.
Prostě, někomu šneci v akváriu nevadí a jiný v něm nesnese žádného.
Prostě, když vidíš v akváriu víceméně jen šneky, tak je něco špatně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 17:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Filip_CZ
Tak já mám negativní zkušenost, kdy Helena mně zlikvidovala poměrně velkého šneka. A dle informací z webu si troufá sejmout i Ampulárku rozzureny Nepodceňoval bych ji, nikdy nevíš, na koho zaútočí svým vražedným nástrojem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 16:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: PetrO
Kolik okruzek a piskorek je normální a prospěšné na 450litru? Velké zatím nevidím, jen malé o velikostí pár milimetrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2021 16:19 Muž PetrO [752] Re: Filip_CZ
Jak píše Kawa, taky bych Helenu nedával a byl rád za Okružáky.
Jinak, přemnožené Surmovky jsem měl taky a Neritiny (mám tři) si nevšímaly.
Ale je pravda, že měly pořád dost Piskořek, ty jim až tak nejedou.
Okružáky a Levatky ale dokonale vybijí a totálně Ti rozhodí rovnováhu v akváriu.
A co se ulit týče, tak po jejich řádění vypadá dno akvária jako šnečí hřbitov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 15:51 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Filip_CZ
Nepozná. Prostě to tam nedávej.Jedna stejně nic nevyřeší. K čemu pak bude eliminovat jeden druh a namnoží se jiný???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 15:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: ctibum, vaclav
Teda vy ti komplikuje a to se mám zeptat prodavačky zda je oplodnena? Jak to pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 13:05 R Muž ctibum [6867] Re: Filip_CZ
Jak píše Václav. Při troše štěstí koupíš oplodněnou samici a máš vymalováno... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2021 12:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Tím že si koupíš jen jednu tak to neznamená, že se ti nerozmnoží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 11:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe:
To abych se nedostal do stavu kdy budu muset okruzaky kupovat jako krmení aby se mě ta vražednice nevrhla na větší kousky:) ale jo jednu pořídím a podle encyklopedie by měla pokud vše sezere jist zbytky a rasy tak by mohlo fungovat :)

No a ještě utrhnu dnes někde kopřivy a zkusím i ty :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2021 11:33 R Muž ctibum [6867] Re: Filip_CZ
Filip_CZ napsal: kdyby potom nezustavali ty prazdne ulitky
Já ti nevím, ale řekl bych, že sumrovka po sobě ty ulity sežranejch šneků uklízet nebude... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2021 11:15 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Filip_CZ
Jen si uvědom, že jeden šnekožrout kalamitu v krátkém čase nevyřeší. A prázdných ulit bude přibývat. Rychlejší a účinnější je je prostě vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 11:00 Muž vlka [3441] Re: Filip_CZ
Mně zlikvidovaly jen Okružáky, Levatek a zebry si nevšímaly. A neboj, často ji uvidíš, abys ji v poho odlovil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 10:39 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Údajně si na větší šneky obvykle netroufne. Mně se tedy nikdy nestalo, že by sežrala zebru nebo o tom nevím. Přeci jen zebra má zavírací víčko, takový okružák je snadnější kořist. Možná, kdyby bylo surmovek plné akvárko a ostatní šneci by došli. U mě dávala jednoznačně přednost levatkám.
Bývá zahrabaná jen částečně, vidíš vyčuhovat kus ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 10:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Papik
V superzoo ji mají za čtyři pětky já se i dočetl že dokáže i zebry zlikvidovat a ty bych rád zanechal tak váhám:) jak ji pak vylovis když se zahrabe a chceš se ji třeba zbavit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 08:30 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Surmovka je hodně zajímavá. Neuvěřitelně obratný šnek, poměrně rychlý, leze všude, často se zahrabává do povrchu substrátu, když je na lovu.

rybicky.net/fotogalerie.php…

vlka: perfektní video. Zatím se mi nepodařilo jí takhle vidět v akci, mám moc zarostlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:50 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
To je hustý snek až je to ošklivé to co dělá a je jistota že nedostane chuť na zebry ? :) jasný však bych jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2021 07:38 Muž vlka [3441] Re: Filip_CZ
Ano, to je ona, ale faktys jenom jednu. Jinak se rozmnoží a za pár měsíců nenajdeš ani jediného Okružáka a budeš řešit problém, jak se zbavit Surmovky vražedné.
Mrkni od 6:20...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 05:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Papik Brondys
Díky, nevím co je moc pro koho u mě na 450L odhaduji že jich mám teď kolem sto padesat, mě by ani nevadili, kdyby potom nezustavali ty prazdne ulitky a to se špatně sbíra s velmi jemným substratem, sumrovka díky mrknu po ní, chemii určitě nechci pouzivat, krmení uberu, odkaluji a přijde mě že bordel dole moc nemám, přitáhl jsem je s rostlinku a pak jdou velmi rychle nahoru počet:)

Sumrovku vrazednou myslíš asi ?

rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 02:40 Brodys Re: Filip_CZ
Dřív jsem s tím taky bojoval a bral je jako škodnou nebo řasy,tzn. pochybení. Ale opak je pravdou, pokud jsou v akváriu,je to jednak výborný uklízeč a co je ještě lepší, přesný indikátor stavu akvária. Máš jich moc? Něco je špatně,ubrat na krmení, přidat na údržbě. Šneci za to nemůžou,ty jsou jen důsledek nesprávné péče a jejich počet se sám sníží až dáš věci do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2021 21:52 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Šneci jsou užiteční, požírají řasy i rybami nesežrané krmivo. Ale někdy jich je opravdu až moc. Řeším to jednou za čas mechanickým sběrem větších okružáků a levatek. Dávám je do plastového boxu a pak je postupně rybám rozmačkávám, jako zpestření stravy.

Rovněž pomůže jedna surmovka, která je bude lovit. Pouze jedna, jinak se ti rozmnoží a časem zlikvidují všechny šneky v akváriu.

Chemicky je nezlikviduješ, respektive bys zlikvidoval všechny bezobratlé, takže i zebry a piskořky, které likvidovat nechceš. Typy na kopřivu, pampelišku nebo plátek okurky zabírají. Šneci je obsypou a můžeš jich snadno vyndat hodně najednou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28894x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=51