Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 22:48 Muž henrich [4] Re: mrazik
Mohol si aspon napisat ktory druh sa Ti tak mnozi.
U mna je najrychlejsia levatka ostra, skoro kazdy den zbieram male, nie je to nic hrozne. Niekto ich aj puci, aspon maju rybky masicko :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kiwik22
A rybky do pár týdnů taky ne . Šneci jsou jako idikátory. Když se jich je až příliš, tak to znamená, že něco v akva není jak by mělo být. Tím myslím, že mají hodně potravy jako jsou řasy, detrit, odumřelé části rostlin. Když se udržuje akvárium v čistotě, tak jsou šneci naopak vítaní pomocníci ;-) a jejich počet se dá nadále dobře redukovat vyjímečným sbíráním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:33 Muž kiwik22 [9] Re: mrazik
kup si na ne antisnek...do 2 dni su prec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:24 Ivulik1 Re: mrazik
Venuj je nekomu, kdo ma zelvu. Oni je maj radi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:11 Muž Yirka [9126] Re: mrazik
Jednak nepřekrmovat a pokud je to alarmující a AQ to dovolí tak si pořiď nějakého mřenkového predátora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:03 mrazik – ako sa zbavit slimakov?
Ako sa mam zbavit slimakov stale sa premnozuju a ja neviem co s tym...poradte mi prosim vas...je ich tam strasne vela a strsne rychlo sa mnozia... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 19:04 jirkacichlid Re: henrich
Ve svém mini akvárku, kde jsou paví očka mám levatky.Musím říct, že jsou super a když už je jich moc, tak je da palec m cichlidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 15:14 Muž henrich [4]
Nechapem, preco tolko nenavisti voci slimakom. Mne sa v 112L spolocenskom akva udomacnili (roznymi cestami :) viacere - piskorky, okruzaky cervene, levatky ostre a clunice.
Mam vedla neho male 15L rastlinne akva bez filtracie a vzduchovania, do ktoreho hadzem vsetky vytrhnute a poskodene listy z obidvoch (aj z Tanganiky) akvarii. Je to taky biokompost pre par rastlin na pokusy s pestovanim. A hadzem tam vsetky levatky, ktore najdem - tie jedine pokladam za hrozbu. Inak sa vobec ziadne z nich nepremnozuju. Obcas tam hodim aj okruzaky.
Najviac sa mi mnozia levatky - z tych najdem denne cca 2-3 ks malinkych 2-5mm jedincov, velke uz ziadne. V tom akva nemaju ziadnu stravu okrem listo a obcas im hodim zoskrabnutu riasu z vytoku filtra - za par hodin je po nej :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:25 Žena Číslo1 [1] – Re: henrich
Tak to budeš mít asi něco jinýho, fotku taky nemám, to moje bylo taková 0,5cm kulička a v ní byly vidět miniaturní tečky a celý to bylo slizký ana těch rostlinkách to taky dobře drželo. Takže asi neporadím, třeba ještě někdo napíše. Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:18 Muž henrich [4] – Re: Číslo1
vyzera to ako take minikoralky spojene vlaknom, s max 1mm priemerom a nejde to dole ani nechtom, bez poskodenia rastlinky
nejde to ani rozpucit, na niektorych raslinach je toho viac, niektore listy su ciste

keby existovali niekde obrazky vajicok akvarijnych slimakov, mohol by som si to najst aj sam - foto zatial nemam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 19:59 Žena Číslo1 [1]
JT: u nás okurek nepomohl, ancíkovi chutná, ale šnekům ne, proto vybírám a vybírám.
henrich: jestli je to průhledný a plný pidi teček, tak z toho se líhnou ti malí šneci- levatky, nejlíp utrhnout i s lístkem, ale ať si nezlikviduješ všechny rostlinky, tak zkoušet sundat prstem. Jde to fakt špatně, ale taky jsem to tak dělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 19:50 Muž Miras [111]
no já jim dávám hadovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 18:17 TommySMASH
jakou okurku salatovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 18:09 Muž henrich [4] – Re: henrich
Mozem znalcov poprosit identifikovat, ci to co mam nalepene na spodku listov je od levatiek? (vid. predch. prispevok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 18:55 Muž henrich [4]
ja sa snazim v akva udrzat len piskorky, ale praveze tie sa nejako nemnozia, vidim stale len tie velke jedince, ktore som tam nasadil a ziadne mlade

zato som si s niektorou rastlinou dovliekol levatku a ta sa mnozi - snazim sa ich vyberat, ale kazdy den najdem nejakolko malinkych - 1mm rozzureny
objavilo sa mi tam aj par kuskov okruzakov, tie som odstranil a zatiel je od nich klud

na spodku niektorych listov cryptocoryny affinis mam nalepene take drobne retazovite gulickove utvary dlhe aj par cm a siroke tak 1mm - su kvalitne nalepene, prstom nejdu dole - viete niekto co to je?? :-(

2amirinda> uhorku davam raz tyzdenne a okrem ancistrusov som na nej nic ine nevidel :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 15:51 Muž Miras [111]
no mě to s tou okurkou funguje, večer jsem jí hodil ancíkovi, ráno vyndal na půl sežranou, ale hlavně spustu šneků na ní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 14:48 Muž Criple Fishx [5]
doted jsem nekrmil a rozmackaval. asi to zkusim s tou okurkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JT
olej by nepomohl. Pokud to teda nejsou plži, kteří si berou kyslík přímo z vody. Ti, kteří si berou kyslík z ovduší by jednoduše vylezly nad hladinu. Jak už tu bylo psáno, jen je sbírej a nepřekrmuj (nebo sbírej a nekrm vůbec ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 08:47 Muž Yirka [9126] – Re: JT
Jedná se taky o druh šneků, ne všichni nasávají atmosférický kyslík. Lepší je je likvidovat přirozenou cestou (nepřekrmovat, pořídit predátora-třeba jen dočasně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 23:56 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: JT
vecer jim hod kus okurky a rano ji vytahni
to je napad olej hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:16 Štěpán
Udusilo by se všechno, včetně krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:11 Muž Criple Fishx [5] – Udušení šneků úplně "slepou hladinou"
Mam ve svym 20l akvarku problem se sneky. Je jich moc, rozmackavanim jich moc neubyva, chemii nemuzu pouzit kvuli krevetkam... Napadlo me proto jestli by slo pouzit olej na vytvoreni male vrstvy na hladine, a jelikoz sneci dychaji vzdusny kyslik, pres olej by se nadechnout nemohli. Proto se ptam jestli je to alespon trochu realne a jestli bych nemohl ublizit krevetkam. Olej bych pouzil slunecnicovy na smazeni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:39 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: isamik
Tak to je něco špatně, pokud ani okružáci u tebe nejdou. :-D Ba ne, nic ve zlém. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:38 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: PaDa
Ověřeno mnohaletou praxí mnoha lidí, pokud nechceš trápit živorodky, ancistruse a podobné druhy které mají větší potravní nároky, hlady, tak se kalamitě okružáků nevyhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:37 Muž isamik [180] Re: malapa
Tomu ze se jim tak vsude dari.. Zaprve u me neskodi ani omylem a plne souhlasim se Sidem, za druhe u me nejdou... To vis nekdo po nich touzi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Malapa
Pokud se ryby krmí a ne překrmují, tak rozhodně kalamita nehrozí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:29 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: johan
Pokud je akvárium určené pro rostlinky a prakticky bez ryb, tudíž bez přísunu potravy, tak možná. Pokud jsou ale primárními chovanci nádrže rybičky, které mají prosperovat, to znamená dorůst plné velikosti, množit se, tak se musí krmit. V okamžiku, kdy okružáci mají přísun potravy, je kalamita neodvratitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Malapa
zkuste si to přečíst celé znovu. docela dlouho sme se tu snažili vysvětlit, jak jsou šneci v akva užiteční a že nepředstavují přoblém, když je nádrž správně udržovaná, nepřekrmovaná atd. v tom případě se šneků nemusíte zbavovat, "ale spíš je ochraňovat, páč jsou v akva raritou. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:11 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: isamik
Nevím čemu nerozumíš. Prostě, že je těžké nádrž zbavit okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:44 Muž isamik [180] Re: Malapa
Malapa napsal: A zbavit nádrž okružáků je vždy boj na dlouho a s výsledkem nejistým.

Hmmm proc s okruzaky bojovat? Nerozumim te myslence...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 21:12 Muž chytek [26] - Ryby brakických vodRe: Malapa
jo špendlíková hlavička bylo špatné přirovnání hmm sorry - 0,5 cm odpovídá (ale 2 měsíce minimálně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: chytek
Tak to si troufám tvrdit, že je u tebe něco špatně. Okružáci běžně dorostou půl cm během několika týdnů, né měsíců. :-D A zbavit nádrž okružáků je vždy boj na dlouho a s výsledkem nejistým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 23:20 Sid Re: chytek
očišťují listy rostlin od řas
Dovolím si přisadit. :-)
Tady já osobně vidím největší přínos okružáků, levatek a spol. ve společenských a rostlinných nádržích. Ne v likvidaci přebytků rybí potravy a jiných "odpadků". ;-) (Ty jsou vizitkou akvaristy... :-D)
Přisedlé řasy na površích rostlin jsou o krůček blíž živinám a dokážou využívat např. CO2 i v nižších koncentracích, než rostliny. A také "zaclánějí" světlu, (snižují úroveň ozářenosti fotosyntetizujících center), a tím brání fotosyntéze.
Proto: Ať žijí šnečci, řasožravé krevetky a rybky, spojenci veškerého vyššího rostlinstva. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:53 Muž chytek [26] - Ryby brakických vodRe: tesartomas
Co tu napsal Johan je naprosto správně - šneci v akváriu jsou užiteční - udržují stabilitu - požírají zbytky krmení po rybách, očišťují listy rostlin od řas, požírají odumřelé listy - přemnožení je spíš známka překrmování ryb. Okružák vyroste od vajíčka do velikosti špendlíkové hlavičky za 3 měsíce (a to jsem je krmil spařenými listy salátu a mraženými patentkami). Co se týče nastavení filtru, tak na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tesartomas
když nebudou mít šneci co žrát, nebudete jich tam mít tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:00 Muž tesartomas [5]
Já mám podobný problém, šneci se přemnožili a nevím co s nimi. Myslíš, že mi ti rájovci nesežerou i rybky jako jsou platy, neonky a tak???? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:31 Muž j_j [18]
myslim,že rak a savo vyjdou zhruba nastejno...když narazíte na vzteklýho raka červenýho,tak ten si dovede udělat pořádek, já mám ale klidase,ten žere jen šneky a kytky-jedinej jeho větší prohřešek byl, že mi sežral raka mramorovýho :-) v dospělosti se rak svlíká už jen jednou do roka,takže by měl mít docela dost času to akvárko vybílit. Kdyby měl někdo zájem o raka mramorového,tak mohu darovat. j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:20 Muž j_j [18]
doporučil bych raka červenýho,ten strčí do kapsy všechny ryby i se čtverzubcem :-P nezbyde ani kostra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:16 vencisimo
čtverzubec všechny tyhle ryby strčí hravě do kapsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 20:54 Muž Pepino78 [49]
Dobrá je i akara hnědá, u mě nenechali šneky ani rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:24 Žena Alena.sv [89]
Mám mřenku nádhernou a ve velkém mřenku pákistánskou.Oba druhy mi šneky dokonale zlikvidovaly. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 15:45 Muž Lisak [3]
Jaký druh mřenky ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 14:32 Muž hanz [27]
podle mne pomuze kazda drava ryby,dostatecne velka na to aby sneka pozdrela...Me na to stacej 3 kerikovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 14:04 Žena Alena.sv [89]
Souhlasím s V.Malawi,taky mi je zbaštili mřenky.Za dva dny po nasazení mřenky, není vidět ani šnečka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 12:20 V.Malawi
Nevím podrobnosti o tvém akv. ale mřenky je žerou a to dost podstatně,já jim musím nosit z jiných akv. když jim chci přilepšit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 12:01 vencisimo
Pořiď si čtverzubce, já měl akva 200l zamořeno okružáky a levatkami a během dvou dnů nezbyl ani jeden šnek, navíc je to velmi pěkná a zvláštní ryba, hlavně se to chce domluvit v akvaristice, aby si ho vzali zpátky, kdyby se mu nedařilo, nebo byl agresivní, tak sem to udělal já a sem uplně spokojenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:39 Muž tau [14]
min krm ryby a vysbiravej je postupne... jejich mnozeni by melo ustat.. vyndavej umirajici listy rostlin. par jich tam zustane ale to vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:35 Dave84 – Pomoc,přemnožení šneci
Mám problém,že mám v akvárku přemnoženo šneky.Jak je vyhubit?Skoušel jsem je chytat na mrkev,nebo salát,ale výsledek nic moc.Někdo mi poradil,rozpustit lžíci soli ve vlažné vodě a nalít do akvárka.Přípravky na hubení šneků se mi tam dávat nechce.Můžete mi poradit?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 11:04 Muž hanz [27] Re: ufinka
Ja si poridil kerikovce a sneky uz od te doby nevidim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 14:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Semko
a co s tim tetrousem bude delat potom az se zbavi sneku ?
a nejspis by si pochutnal i na rybkach

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1601