Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:57 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
Helenky jsem měl, a jak zkonzumovaly dělnickou třídu, konzumovaly se mezi sebou, ověřeno!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:37 R Muž romant [27987]
Jedna k úvaze. Co bude šnekovrah konzumovat až vytluče šnečí dělnickou třídu? ;-) Jinak já proti použiti helen nebrojím, jenom dávám k zamyšlení otázku. Už jsem bezpočetkrát zažil situaci řešenou tímto způsobema dopadlo to na pokračování, jak se zbavit helen. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:30 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Tojsouvěci
Clea helenu mám 3ks asi měsíc, co jsem viděla, tak se pustily spíše do okružáků, těch tam teda moc není, ale jejich skelety tam nacházím, piskořky vybírám - velké kusy. Na tu levatku zkusím teda tu okurku :) snad to zabere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 13:15 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Aquasky
Clea helena udrží i piskořky na únosném množství (ani jeden z těhto plžů nenapadá rostliny )
a při jejím pomalém rozmnožování se dá poměrně snadno redukovat,o neškodnosti jiných plžů jsem se v pravěku přesvědčil na Barclayích a jiných leknínovitých.Jsou i jiné způsoby k likvidaci šneků pomocí pastí např. kousek zátěže z nerezového svářecího drátu (olovo se mi nelíbí) s plátkem okurky(bez jádřince) na vlasci a plováčkem v případě nádrží s vyšším sloupcem vody a hurá na ně.Chemii nebrat zůstane po ní nekontrolovatelné množství rozkládající se mrtvé hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:48 Muž Aquasky [35] Re: vendy
máš pravdu zlikvidovat levatku když se jí tak dobře daří nebo snad piskořku je obrovský problém, v přírodních biotopech působý tito šneci velké škody a narušení přirozených procesů protože piskořka nemá přirozené nepřátele vzhledem k její aktivitě v noci. ale v akváriu to lze jednoduše vždy když chytám šneky a někomu je daruji kdo s tím krmí mřeknu nebo jen na zajetí akvária vezmu mrkev nebo okurku propíchnu špejlí a zapíchnu do substrátu, druhý den ráno ohrábnu šneky a opakuji...myslím že je tu velmi účinná redukce a to pokud mám velké akva násobím počet okurek :-D jiná mechanická péče třeba omývání listů atd je uplně zbytečné na šneka je nejlepší si počkat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:30 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Aquasky
To je sice hezké, co nám šneci ukazují, mě třeba trápí donesená levatka, je sice hezké, že píšou jak pomáhá od řas a jsou citlivé na chemii, ale to, že produkují velké množství výkalů mi vadí, zhoršují kvalitu vody a to my přece nechceme. Navíc si myslím, že není moc pravda, že tam kde se krmí méně, nebude tolik šneků, určitě ne z důvodu, že by se přestaly množit. Jestliže má jeden jedinec velkou reprodukční schopnost, nějakou dobu to bude trvat, než se sníží jejich počet v akva. To samé piskořky v porovnání více krmeného akva a méně krmeného, trval asi měsíční rozdíl, než se obě akva dostaly na přibližně stejné přemnožení tohoto šneka. U tohoto případu pomůže sběr a mačkání malích na skle. Ale levatka, to je teda děs. Při každém čištění trávím snad hodinu omýváním listů a mechanickým sundáváním šneků. Po napuštění vody, si zase vylezou k hladině na listy valisnerky a s chutí se množí dál... Chemie, to samozřejmě souhlasím, do akva nepatří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2014 10:41 Muž Aquasky [35]
Todle vlákno mě zaujalo a proto bych chtěl spíš položit otázku Proč likvidovat šneky? a protože na tuto otázku nedokážu odpovědět lépe než následující článek vše potřebné naleznete zde: maniakva.cz/… strana 16-41 vše podstatné již bylo řečeno proto jen shrnu:
Šneci ty co se běžně vyskytují v akváriu jsou prospěšní!
Jejich přemnožení vždy pramení z biologicné nerovnováhy v akváriu!
Jejich ničení chemií je obrovský zásah do rovnováhy akvária, dle mého lepší založit znovu s novými sterilními rostlinami a převařeným substrátem!
Živočišná likvidace (mřenkou, helenou) vyvolá v akváriu s přemnoženými plži prudkou reakci...nic nezpracovává tlející zbytky, více H2S NH4+ CH4 a podobných nechtěných sloučenin...
A jakákoliv jiná likvidace krom hledání problému v překrmování nebo v odstranění hnijící biomasy příp. nánosu řas tedy řešení příčin a né následků je prostě neúčinná a dlouhodobě neudržitelná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 10:16 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: jurakukuc
Podivala jsem se do prezentace - np u toho jednoho echace mas emerzni listy (pestirny je pestujou nad vodou) kdyz to strcis do akvaria rostlina zahaji prechod z nadvodni formy do podvodni - submerzni. Stary listy chradnou, zloutnout, rozpadaji se (a sneci je uklizeji, protoze to maj v popisu prace, a protoze je to pro ne hodne papiny, tak se jim dari a mnozi se). Novy listy by uz mely byt ok. Ale pro kytky by to chtelo jemnejsi dno, jak uz tu nekdo myslim psal.
Jestli mas treba premnozeny piskorky - u me se slejzaj na spareny koprivy. Ustipni koprive vrchol, staci aby na tom byly tak 4 listy, smikni takhle 5 rostlin. Doma to zalej varici vodou, jednak se to ocisti, druhak to zmekne a bude se jim to lip zrat. Muzes to nechat i chvili louhovat (15-30 min) pak to bude jeste zmeklejsi a pro sneky zratelnejsi. Hod jim to vecer, a rano vylov oblepeny snekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 08:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Do záhlaví této diskuze bych přidal odkazy na sérii článků od Sivon Plži v akváriu.
První ze série je zde: rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
A dole pak jsou odkazy na další dvě pokračování. Po přečtení by většina už neměla chtít plže v akváriu likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2014 06:33 R Muž romant [27987] Re: jurakukuc
Tak ono šnek je docela širokej pojem, chtělo by to přesněji určit, ideál je fotka. Co je pro jednoho hodně je pro druhýho málo. Ta konzumace rostlin, jak jsem naznačil bude mít jinou příčinu a to v tom, že neprosperují rostliny a šneci je prostě ze své povahy úklidových čet likvidují. To dno je docela hrubozrnný a problém může být skryt tam, nesprávná funkce dna, rostlinám se to pro růst taky dvakrát líbit nemusí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 23:04 Muž jurakukuc [0] Re: patamatix
Ryby krmim vždy v pondělí středa a pátek sera vipan a granule špenátu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2014 21:06 Muž patamatix [408] Re: jurakukuc
Spíš než jak je zlikvidovat,bych se zaměřil na to proč se tak přemnožily ;-) Řekl bych.že malinko překrmuješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2014 20:59 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Ale žerú, jenomže ne zdravý, ale ty co už to mají za pár, neprosperují a odumírají, oni to poznají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jurakukuc
Hľadaj príčinu inde, slimáky rastlinky nežerú no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 20:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jurakukuc
jací šneci to jsou ? většina z nich zdravé rostliny nepožírá, naopak ožírají z nich řasy , ožírají rozpadající se listy a jiný bordýlek v akvárku ,nespotřebované krmivo při překrmování , pokud je situace opravdu kalamitní , pomůže ruční vybírání , nebo nějaká ryba co je požírá , takovej čtverzubec trpasličí , některé z cichlidek atd , najdeš v příslušném tématu ...
samozřejmě to chce adekvátně pečovat o akvárium , nepřekrmovat , odstraňovat odumřelé listy rostlin , chemmii se vyvaruj , nadělá víc škody než užitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 19:59 Muž jurakukuc [0] Re: MonterMonty
Vím, že to sem nepatří ale zeptám se co se šneky? Mám tam velkou invazi žerou mi kytky jak vztekly a do chemie se mi nechce jit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:27 Muž patamatix [408] Re: esorimmer
Piskořky a okružáci jsou prospěšný určitě bych je nelikvidoval,jestli máš špatnou vodu,tak příčina bude jinde. Mám dvě akva, v tom větším krmím opravdu střídmě a tam my tak nějak sami vymírají a v tom menším jsem zkoušel (když bylo bez ryb) co se bude dít,když budu dávat velké dávky krmiva. Jakmile dostanu hromadu krmení během chvíle rapidně přibývají a naopak.Opravdu se dá jejich počet redukovat množstvím krmení. Zaměř se na to a uvidíš,že je nemusíš vyhazovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2014 08:28 R Muž romant [27987] Re: esorimmer
Tak okružáci, to jsou dělníci a je třeba si je hýčkat. ;-) Konzumují zbytky odumírajících rostlin, zdravých si nevšimnou, jenom přeleští listovou plochu a tím pomůžou rostlině lépe fungovat. Takže pokud ti, jak píšeš, kazí vodu, nebudou to okružáci, ale skomírající rostliny, kterým se nedaří. Piskořky, tím že jsou většinu času zavrtány ve dně, kde opět konzumují zbytky, to dno prokysličují a tím napomáhají správné funkci dna. Je možné je zahlédnout po zhasnutí světla, jak brázdí celý akvárium. Pokud se objevují tzv. přes den a mají tendenci směřovat k hladině, je něco v nepořádku s vodou a dávají tak signál, aby se to řešilo, v první fázi výměnou vody. Postupně jsem se dostal k tomu, že by bylo vhodné si zřídit prezentaci předmětnýho akvária, uvést co nejvíce informací o nádrži, dodat fotky a řešit tu situaci komplexně v podobě příčin a ne následků, tedy tou likvidací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:05 Muž Yirka [9126] Re: esorimmer
Nejlepší je řešit příčinu přemnožení. Skoro 100% to bývá překrmování. Redukci stávajícího stavu bych rozhodně neřešil nějakou chemickou cestou, ba ani cestou neuváženého nákupu rybích predátorů. Nejlepší je šneky vysbírat. Pochopitelně ne po jednom, ale pomocí nějaké pasti. Pasti v podobě třeba plátku okurky v síťce či podobně. Pokud pak predací, tak snad nákupem jejich kolegy clea helena, o kterém se toho dočteš zde na stránkách dost a je běžně a levně k dostání. rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
Více na tato témata: rybicky.net/forum/2928…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:05 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: esorimmer
Místo vymýšlení jak je zlikvidovat bych se zaměřil na to proč se ti tak přemnožují (nepřekrmuješ?, kolik máš v akvárku ryb atd.), jinak šneci ti moc vodu kazit nebudou a co se týče ničení rostlin tak třeba ty pískořky rostlinám neškodí spíš naopak. Vždycky je lepší nastavit v akvárku takové podmínky, aby se ti počty šneků držely v rozumném množství, než vymýšlet co do akvárka nalít abys je zlikvidoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 07:59 esorimmer
Ahoj potřeboval bych poradit, potřeboval bych v akvárku (120litrů) zlikvidovat šneky (kazí mi vodu a ničí rostliny) a nevim jak na to. Poraďte prosím nějaký šetrný přípravek nebo něco. Jedná se o ty obyčejný okružáky a pískořky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: runner
také si myslím, že to mají na svědomí ryby a ne piskořky. Když jsem se kdysi snažil pěstovat Eleocharis parvula, tak mi jí kominíčci a mečovky komplet vytahaly. Sadil jsem to denně a ráno to bylo na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: runner
Dej kolem ní kameny, než se pořádně zakoření a bude to ok. No ale stejně 5cm je málo. Podle mě to piskořkama neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:30 runner Re: deck
Dna mam cca 5 cm kremicity pisek. Ale Eleocharisa jeste neni rozrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: runner
Já si teda myslim, teda spíš nevim, co by mohla dělat za problém hmm Mě nic nevyhrabávaj. Nemáš třeba málo dna a kytky se v něm pořádně neudrží? Pokud máš kytky zakořeněné, tak by neměl být problém, spíš naopak. Jinak se dá určitě postupně odchytávat ručně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 19:56 runner – Eleocharis pusilla
Ahoj mám problém s Piskořkou věžovitou, protože mi svým rytím vyhrabává Eleocharisu pusillu. Má někdo nějáký nápad jak tomu zabránit a jak podpořit Eleocharis pusilla aby pokryla celé dno? Moc děkuji za vaše rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 23:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Legioix
Já jsem v tomhle rozpolcená osobnost, mám je rád a kde to jde, tam je pro radost chovám. Zároveň je ale všude sháním a zkrmuju v libovolném množství mřenkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 22:40 Muž Legioix [574] Re: PaDa
Njn. Nemají to chudáci lehký :-D každej se jich chce zbavit a já jsem nikdy nepochopil proč :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 28   26.03.2014 20:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Těžko mně se přemnožiti...
(žalozpěv vodního plže)

Sotva na mém těle bdělé oči spočinou,
tak já chudák okružák hned se stanu svačinou.
Akvaristův palec rodinu mou drtí,
praskají skořápky, páchne to smrtí.

Surmovka vražedná, Rájovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Pastička na šneky, v ní nahnilá okurka,
to vše nás tu decimuje víc než nájezd od Turka.
A teď támhle do rohu kapou hnusnou vodičku,
končím rodu historii, rozkládám se trošičku…

Surmovka vražedná, Tlamovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 19:39 Muž patamatix [408]
Když už se my šneci nějak více přemnožily,tak stačilo při údržbě posbírat a byl klid :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:04 - Re: MarekP
Záleží na podmienkach v akvárku.Napríklad u jedného môjho kolegu sa kotia jak na bežiacom páse, no on na druhej strane dosť prekrmuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
Mně se třeba nemnoží vůbec, jak jsem psal níž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Samozřejmě, to je jedna z možností. Každý tu radíme, jak se dostat ke stejnému cíli různými cestami. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:58 - Re: MarekP
MarekP napsal: Pokud chce mít jistotu, tak stačí pořídit jednu Helenu a je to. X-)
A nie je to, pretože tá môže byť napárená už z predajne.A jejda, máš zrazu v akvárku kopec heleniek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.03.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Píšeš, pěkný příměry, ale je to trošku jinak. Když se omezí zdroj potravy a začne o akvo správně pečovat, žádný šnekovrahy nasazovat netřeba, populace přemnožených potížistů se začne přirozeným způsobem zmenšovat. Někdy to odzkoušej a uvidíš, že to funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Jasně, že je lepší najít příčinu a do budoucna předcházet přemnožení. Ale nejdřív je potřeba vyřešit následky, když už nějaké jsou. Pak samozřejmě si do akva může třeba pár okružáků pořídit a udržovat jejich optimální množství pomocí správných podmínek v akva. Když někdo spadne na kole a rozbije si hlavu, protože neměl helmu, tak potřebuje ošetření a nestačí mu říct, ať si dá helmu na hlavu a tím je to vyřešený. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2014 18:41 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Napíši to stručně. Pro mě je nasazení helen řešením následků, ale uznávám, že akvaristovi, jenž se učí, jak s akváriem zacházet, můžou heleny pomoci. Já jdu raději po příčinách a šneky do akvária spíš přidávám, než se jich zbavuji a třeba likvidovat takový dělníky jako okružáky, to považuji přinejmenším na nerozumné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
A ještě, tazatel se tu ptal na nějakou chemii, která vyzabíjí všechny šneky v akva. To mu tu samozřejmě nikdo z nás, kteří chemii používáme na posledním místě, neporadí. A myslím si, že kromě nepřekrmování a pravidelné údržby akva, je "nasazení" Helen jedním z nejlepších a hlavně přirozených řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Schválně jsem se podíval, kdy jsem si pořídil Clea heleny. Takže, mám je v akváriu od června 2011, teď jich mám 5 a nikdy se mi nerozmnožili, resp. jsem si nevšiml těch, kteří se nedožili dospělosti. Tenkrát jsem si je pořídil, když jsem bojoval, podobně jako tady Stonebull, s levatkami, kružníky a okružáky, které jsem dotáhl s rostlinami. Zlikvidovali úplně všechny. Když mám příležitost někde vzít nějaké malé šneky, tak ještě Heleny přikrmím. Naposledy jsem koupil 20 Okružáků na burze v Brně a za 3 dny jsem vysbíral 20 prázdných ulit, schválně jsem to přepočítával. Radím podle svých zkušeností. No a když to budu brát podle teorie, která se někdy dost odlišuje od skutečnosti, tak i tady v atlase se píše: "Mají oddělené pohlaví a nemnoží se příliš rychle. Vajíčka jsou kladena jednotlivě nebo v malých skupinkách a pevný povrch v nádrži. Mláďata se líhnou po cca měsíci, ale dospělosti se jich dožije jen velmi málo.". Takže strašit někoho přemnožením Helen je podle mě zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Upřímně, je mě jedno co napsal tazatel, jenom jsem opravoval tvojí první reakci, protože tak jak jsi to napsal, uznáš sám, to fungovat nebude a ten kdo si to posléze přečte se může i nachytat a mě jde o to, aby se zde když radilo, tak správně a na případný vedlejší efekty se tazatel a tím pádem i čitatelé upozornili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
A on hlavně není důvod se Clea Helen v akváriu zbavovat. Stonebull psal, že mu jde o estetické hledisko a o Helenách člověk prakticky neví. Jsou pořád zahrabaný v písku, jen občas je člověk ve dne vidí, jak někde lezou. Navíc je dost pravděpodobné, že si nějaké další šneky člověk do akva dotáhne s dalšími rostlinami. Když budou Heleny v akva, tak nemusí řešit to, co řeší teď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Pokud chce mít jistotu, tak stačí pořídit jednu Helenu a je to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 17:54 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Tak to je klasická mýlka. :) Ono to je jako z těma likvidovanejma šnekama, nikdy je nikdo nezlikviduje tzv. dočista dočista a stejně to bude platit o helenách. Ta pravděpodobnost, že po ukončení vraždění jiných šneků odlovíš jenom ten počet, jenž jsi tam dal, je velmi mizivá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Stonebull
Pokud nechceš opravdu žádné šneky v akva, tak si pořiď třeba 2 šneky Clea Helena a máš po problému. Jakmile zlikvidují všechny ostatní šneky, tak i pokud by ti tam Clea Heleny z nějakého důvodu vadili, můžeš je odlovit a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Stonebull
Proč by měli žrát odpad když jim nabízíš čerstvou zeleninku ? smich
dej tu mrkev do nějaké skleníčky , po půl dni co tam nějací nalezou ji vyndej i s něma , odeber šneky a skleničku s mrkví zas vrat do akva a znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:42 Muž Stonebull [7]
ale ono ide o esteicke hladisko,lebo aj ked ich je len 20ť, tak už to skaredí,lebo tie kotulky maju velke ulity, take malicke by mi nevadili , ale ked mas v miničku slimaky co maju skoro 1 cm, tak to na...e =D, ale ked nahodím mrkvu, tak sa nanu vrhnu jak pes na údene, tak myslim, ze su neni prekŕmene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Stonebull
Pastička je k ničemu , válí se mi ve skřínce už půl roku... vlezli do ní dva šneci , ostatní se tak nějak nemohli trefit a jen se ochomejtali kolem , zaměřil bych se opravdu na to krmení a čištění akvária od odumřelých zbytků rostlin atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:36 R Muž romant [27987] Re: Stonebull
Doporučuji zřízení prezentace té nádrže, ono je možný, že ten problém bude velmi záhy identifikován. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:33 Muž Stonebull [7]
len ja mam 30 liter, a furt ich vyberam mrkvickou a už ma to nebaví :-D este som rozmyslal nad tou pastičkou na slimaky, ze len večer hodim a pak ráno vyberem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 17:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Stonebull
Největší nesmysl, co můžeš v akva udělat. Zlatí šneci. Víš kolik krmiva ti bude na dně zahnívat? Jsi ani nikdy nic neodchovával že? Bych bez šneků zešílel. Vždycky nespotřebované krmivo sjedou a udělají krásně odsávatelné šulánky. Když jsem je v nádrži neměl, tak se udělal na dně povlak a nešlo to pořádně odsát. Važ si toho, že je máš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29328x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=401