Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:44 rowdy Re: Rendolf
Rájovci, ti sežerou šneky i s ulitama, ti sežerou třeba i nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:42 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Rendolf
hod plátek okurky a likvidovat,,,jinak se nečapeš!!pak jedině tu chemii rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 13:05 Rendolf – Likvidace šneků
Prosím potřeboval bych poradit, i přes veškerá opatření došlo k zavlečení šneků do akvária, kde se rozmnožili takovým způsobem, že již musím každý týden rozebírat čerpadlo, které se díky nim ucpe. Lze je nějak šetrně zlikvidovat v celém akva, samozřejmě aby nedošlo k újmě rostlin a rybek. Děkuji moc za radu. Někdo tady na fóru doporučoval měděný drát, nebo chemii, ale raději se ještě zeptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 23:58 Pavel – likvidace šneků
Stačí slabý roztok kuchyňské soli a rostliny v tom pomáchat a pak opláchnout v čisté vodě - rostlinám krátká koupel nic neudělá a šneky tak spolehlivě zmasakrujete. Zda to působí i na vajíčka nemám ověřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 23:46 Muž [] – to Vesnach
Alespoň Ti nakypří záhonek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 16:08 Žena Vesnach [56] – snek
Posli je s raneckem do Francie.
Terka mrenky male mame taky, sneci sice radikalne poziraji, ale jsou to stouralove dna. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2006 15:55 Terka – šneci
podle mě je na to nejlepší pořídit si mřenky=)ryby, který se šnekama živěj ;-) mám ve 150 l akvárku 4, a v pohodě to zvládaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 10:03 Muž ivan [15] – šneci
Díky ,zkusím ten hypermangan,ještě jsem dostal typ na modrou skalici,ale tu nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 22:04 Muž [] – likvidace
Na běžnoudezinfekci ode všeho včetně šneků se dá použít velice krátká koupel v roztoku hypermanganu.Namícháte si to do slabě růžové barvy (silnější likviduje rostliny) a na 3 min ponoříte.Potom důkladně omyjete.nevím či to zlikviduje i vajíčka,ale i minišnečci jenž nejsou vidět se při nejmenším pustí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 16:49 Žena azalka [38] – chemie
Ahoj, rostlinky před instalací do akvária omyju a očistím houbičkou (pokud to velikost listu dovoluje).
Na rozmnožený šneky jsem zkusila jen drsnou chemickou cestu tone - Snail-ex (výrobce Sera) a zabralo to. Sice jsem tehdy měla v akvárku jen pár rybiček a to velmi odolných, nicméně potvory šnečí jsou pryč. Postup je jednoduchý a účinek razantní. :-| palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 10:12 Muž ivan [15] – jak na šneky
Poradíte někdo jak dostat šneky z rostlin které chci zasadit do akva?Dají se nějak udusit (CO2) nebo otrávit,ale aby se nic nestalo rostlinám.Nechci si je zavléct do akva.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 22:09 Pavel – Sůl
Šneci nesnášejí obyčejnou kuchyňskou sůl v určité bohužel nevím jaké koncetraci je zabíjí Bohužel pro akva s rybami je tahle rada těžko použitelná a i tak by pak musela následovat částečná výměna vody pro zředění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:59 stifam – .
Toho rájovce i pestřence jsem už měl, šneky jsem tam neměl, nebo jsem si toho aspoň nevšiml, možná to bylo jimi :-) Sbíram sbíram, alr tím je úplně nevyhubím. Dík za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:27 Eva – šneci
Já ty šneky každý den sbírám a docela se to zlepšilo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:22 Muž [] – šneci
Lovím na plátek okurky.Z ryb-rájovec dlouhoplutvý,pestřenec červený,menší druhy kančíků.Výběr je třeba dělat podle obsádky.Jinak se může stát že půjdou spíš po menších rybkách.A důležité je méně krmit,aby jevili o šneky zájem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:24 Muž Martin76 [5] – Velikost ryb
Jenom nezapomeň, že velikost a chování ryby by mělo odpovídat velikosti akvária a jeho osazenstvu, takže je třeba pečlivě vybírat, abys časem nemusel řešit, kam s tou rybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:08 stifam – .
Já mam dvě akvária a v tom menšim je právě mam, asi tedy koupim tu rybu nějakou :-) A v tom větším akváriu se mi začali dělat z ničeho nic taky, prostě se tam objevili a to jsem tam nic nekupoval a věci z malýho akvária na velký nepoužívám. Zatím je odchytávám, ale to mě už nebaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 14:26 Muž Martin76 [5] – Platydoras costatus
Mně výborně funguje Platydoras costatus - Trnovec bělopruhý (www.aquapage.cz/…). V akváriu se mi už dlouho prohání jenom ampulárie, které jsou příliš velké a piskořky, které jsou většinu času zahrabány ve dně, takže za oběť padnou jenom výjimečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:51 Vodník – .
Chce to mít druhou nádrž do které dočasně dát rybky a až sežere šneky, tak to otočit.
Nebo přelovit ryby a dát tam tý chemie hodně, rostliny to snad přežijou a pak vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:45 Muž [] – .
Nezbývá ti nic jiného,než je trpělivě vysbírávat.Já to taky tak dělám,a mám je zatím pod kontrolou. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:17 Kača – výlov
já už mám pocit, že se vznikají jen tak, 2 měsíce po "obnovení" akva byli zas, a to jsem už nic nového nedonesla:/ nevím, ale je to přinejmenším zajímavé.
Taky když ho vidím, tak je lapnu a bohužel vyhodím, z okna. Jak jsem je měla poprvý, tak jsem je všechny odlovila a bylo mi líto to jen tak spláchnout a tak jsem je odnesla do místního rybníka:)
Asi je nejlepší zkusit ty živé hubitelé, ale co potom ten, kdo má paví očka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 12:18 Žena kosiska [18] – šneci
přesně tohodle se bojím :) zatáhla jsem si asi s kytkou do akva 1 okružáka...a vždycky, když se rozmnoží, tak prostě počkám, až vylezou a pak je vylovím. Ale říkám si, že příště mu tam aspoň jednoho kamaráda nechám, i když to pak bude ještě víc vylovování :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:57 stifam – .
Už jsem zkoušel všechno, vyvařit kameny, dekorace. Všechno necha dokonale vyschnout, ale nic. Chemickou cestu už jsem zkoušel taky, ale vždycky ti šneci jen spadli na dno jako omámení a druhý ten byli zase na skle jako by nic. A už tu chemii používat nechci, jen kdybys enaskytla fatk některá, ketrá by je vyhubila, ale ta asi neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:40 Vodník – .
Obnova akvária nemusí pomoct, většinou se tam zavlečou s novýma rostlinama, takže by se pak nesmělo nic do akvárka přidávat.
Prej je dobrá tahle potvora
http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ryba=tetraodon-schoutedeni
Ale chce to na čas odlovit ryby, menší určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:36 Kača – šneci
podle mě to jsou levatky ostré, ale jistá si nejsem, donesla jsem rostlinky, šneci se objevili po měsíci. Zničili mi tím jejich slizem s vajíčky skoro všechny kytky, takže komplet výměna akva, štěrk, voda, kytky.
Prej to jde i chemickou cestou, ale toho se bojím. Ale teoreticky by ti to měl zobat ten vrubozubec, ale asi se neobtěžuje s tak malinkým soustem :-|
http://rybicky.net/rady/plzi tady něco je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 11:27 stifam – Jak se mam zbavit těch malinkých šneků
Před časem se mi objevili ti malinký šneci v akváriu, nevím jak se jich mám zbavit :-( Poradíte mi někdo co s tím? Prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 11:41 Soňa Re: dor
Mě se šnekama pomohly akary modré. Za 2 dny tam nebylo nic. Jen při čištění jsem jich našla pár pod kořenama, ale ty v akva taky moc dlouho nevydrželi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 19:23 Miro.M Re: dor
Ja ich lovím na surovú mrkvu. rybicky.net/k/forum/228.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 16:01 dor – rajovci
...problem se snekama mam taky(vybiram uz asi mesic rucne a zacinaj zase rust kytk). Rajovce mam v akva od zacatku a muzu smele tvrdit ze sneky fakt nezerou. Koupi snekozravych ryb se problem zarucene nevyresi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 21:21 Kvítko – šneci
Jo, ampy kladou i na sklo nad akvem... kolega mi vysvětloval to i ono! Já myslela že jen na tý kolmý stěně, ale omyl...!!!
Na dovo se nám taky zapařilo a pak....zadařilo! smich :) spim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 21:02 lookash – doba lihnuti sneku
Dneska sem si dones nejaky novy kytky z prodejny - a obevil sem v nich maly sneky.. takze jsem je hezky omyl a dal do prazdny nadrze a proto by me zajimalo za jak dlouho se vylihnou sneci z vajicek (jestli sem teda nejaky to vajicko prehlidnul)??

Resp. za jak dlouho budu moct dat ty kytky do nadrze (kterou prave zakladam - a jeste je uplne prazdna)??

Predem diky za odpoved!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 14:23 pirát – šneci
proti šnekům ,jsou dobří pestřenci červení,ale chce to akva aspon 100l,omezit krmení a do měsíce je po šnecích,navíc velice plodná rybka(chovat jen 1 pár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 12:16 miro – šneci
má zkušenost: ohniska šneků lokálně vyčistit, rybky týden nekrmit ....pochutnají si na nich.... po dovolené mi zbyli jen ulitky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 09:43 Muž [] – ampulárie
Zkrátka to je jako houby.Když se zapaří tak se zadaří. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 06:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to kvitko
hmms já mám nad akvárkem světlo coze :-D ale myslim že ampulárky kladou vajička na kryci sklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 22:09 Kvítko – šneci
Jasně, chemie je hloupost !! Sama ale žádnou kalamitu nepamatuju, za 1. proto, že jsem je včas odstavila do samostatné nádrže a za 2. akva mám necelé 2 měsíce.... ;-) smich A k těm ampulárkám: Kladou na volnou kolmou stranu nad akvárkem.... je to vlastně něco jak psal blek...takovej jakoby malej skleníček...NAPSALA JSEM TO SROZUMITELNĚ? :-| coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:16 solem – chemie
Já mám šneky v akváriu a u čichavců je všechno v pohodě, žádné velké škody, ani hromady šneků, čím to asi bude;-), myslím že šneky nežerou, ale v kombinaci s pancéřníčky likvidují ty vajíčka. ;-) Ale chemii bych nedoporučoval, spíš nějakou ryze biologickou zbraň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:05 Muž [] – okurka
Klasická hadovka do salátu.Ancistrusi mě na ni leží celej den a alespoň se šnekama nežerou kytky.Ty jim tam pak nalezo krást okurku a mám je.Ale nezlikviduješ je na 100%.Bude jich tam úměrné množství.Dříve jsem tam měl pár pestřenců červených a ty je likvisovali už od mala.Navíc jeden anci si našel super polohu že celej den leží pod okurkou na zádech a další na něj nemůžou. smich smich
Návod shrnu takto-Okurku-sbírat z ní šneky a šup do wc.Ti menší na to tak nejdou,ale nějakej rájovec,mřenka či cichlida to dočistí.Krmit méně a 2 dny v týdnu vůbec.A to by v tom byl Paroubek aby to do 2 měsíců nezmizelo vše :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 20:56 Hany – Pomocte, nechtění šneci
Okurku jakou? Salátovou? Romane? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krevetky
no zatim je prdim :) třeba se ozve někdo z blizka(okoli)jinak diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:03 Muž [] – krevetky
No já taky nevím od koho to bylo.Zkrátka je tam měli tak jsem je vzal.Daj se prý pěkně namnožit v nějaké extra nádrži jen pro ně.Já to nezkoušel a chyba.Pokus se optat v to plzeňským spolku.Myslím že je to Iris.Tam snad budou vědět kdo to od nich prodává a množí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krevetky
mno tady sem je viděl jednou :-D ,nevim druh,ale docela bych je zkusil :) máme 4 zverimexy,ale nikde je nemaji a už sem se hlavně vyléčil z nakupováni v nich :-( a neznám tu nikoho kdo by je měl :) ale synek furt škemrá,páč kouká jak litám po různých stránkách :-D .jediný co mám sou gupky:o))) těm se daři)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:37 Muž [] – krevetky
Měl jsem jich 10 a kámoš taky.On je měl tak po 2 měsících v kopru.Mě do půl roku zbyli 2 a drželi se rok.Pak najednou zmizeli.Stála 20kč kus a nevím co to bylo za druh.Ani chovatel to nevěděl.Jinak je to super na koukání.Pokaždé šlohli rybám tabletku a šup s tím pod kořen.Tam si to ládujou do pupku a pak akorát vidíš jak maj na zádech zelenej nebo červenej pruh(podle barvy krmení).
Sehnal jsem je v Plzni na srazu cichlidářů.Je to tam každej březen.Jinak na těch jejich jinejch výstavách to budou mít asi také.
Super bylo že měli už 2-3cm a byli úplně průhledné.V Rychnově na výstavě měli po 30kč kus a to stejné,ale tak do 8mm.To dáš do aqa a sežerou to i neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – re:roman
Tak sklo je zapařený,(mokrý),tak eště sou asi mrnavý:( :) sklo je tak 2 cm nad hladinou,to by měly zmáknout :-D musim tam nechat misto pro plovouci rostlinky přeci :) (btw-nepukalka plovouci,Salvinia natans) .....máš krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 18:18 Muž [] – ampulárie
Na krycím skle jo.To oni potřebujou takovou tu zapařenou část.Taky je tak chovaj.Oni jak můžou z vody po nějaký rostlině ven tak to tam hned nasázej.Ale jak budeš mít průvan tak jim vajíčka oschnou.V jaké velikosti se množí nevím,ale podle jinejch druhů na to jdou docela brzy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
hmms to je divný,kámoš jich měl plno v akvárku :) se toho nemohl zbavit :-D na krycim skle měl podkovy ano sem viděl jen na fotkách,bez rodičů :) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2006 17:52 Muž ivan [15] – šneci
Mřenka nádherná tě zbaví šneků nadobro,je to lepší než čtverzubci nebo cichlidy ,protože mřenky si nevšímají jiných ryb ani rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:46 Muž [] – ampulárie
Tak u těch to nehrozí.Sám víš že se odchovávají v extra nádržích.Leda mít vše někde ve skleníku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 17:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
když sme u šneků.jak musi bejt velký ampulárie aby se množily? ;-) mám jich asi 8 různých velikosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2006 17:31 Nexx – Chemie na šneky
Chemikálie na šneky jsou fakt blbý,vůbec nedoporučuju.Použil jsem jednou a z akva se stala doslova páchnoucí stoka rozzureny ne a šneci umírali postupně asi 3 týdny takže si umíte představit,co doma bylo........ :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [35] 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29421x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1701