Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lubo
Vidím, že si zručný, škoda len, že to púšťaš cez kamienok. Účinok budeš mať zrejme nulový.
Vy ber ten kamienok a strč do hadičky filter z cigarety, tie filtre kúpiš v trafike aj samostatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2014 12:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervan
12°dKH + 85L to je docela dost na burčák....

orientační vzoreček mi hodil cca 12*85/50 = 20,4 bublin/min

to toho kvasu bude chtit daleko víc.... chce to bublat na víc flašek, aby se udržovala rovnoměrnějsí produkce plynu....
navíc z burčáku nejde čisté CO2

asi bych hodil co nejtenčí injekční jehlu do sání čepací hlavy, nebo ji zespoda píchl do molitanu.... nejlevnější řešení poměrně odolné proti vodnímu kameni

ještě si dovolím odbočit... docela by mě zajímalo u tahle tvrdý vody, jak by ten ekosystém zareagoval na magnetizaci vody..... zatím nevím o moc studiích dlouhodobého vlivu magnetizace vody na živé organismy... pro info díky magnetizaci dojde ke změně krystalické mřížky vodního kamene na amorfní (místo pevného povlaku se tvoří kal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 11:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Lubo
Nemyslel som len v spojení s CO2, ale všeobecne pri vzduchovaní sa mi vždy kamienky upchávajú, preto sme ani do bublifukov nedávali kamienky, boli len hadičky. Ak bol nutný jemný kamienok, tak každých pár dní ho bolo treba na chvíľu ponoriť do kyseliny. Dokonca i hadička sa na konci obaľuje zvnútra vodným kameňom, ale upchá sa ním tak možno po roku a nie po pár dňoch. Ono to bude asi tým, že tu máme dosť tvrdú vodu. Alebo sa prv robili horšie kamienky? (oni totiž majú cca 10-20 rokov)

Ale prekvapivo mi CO2 cez jeden kamienok ide už 3. deň a neupchal sa zatiaľ :) Druhá vec je, že sa mi pH stále ani nehlo. Dal som len malú fľašku s 3 dcl kvasnicovej zmesi (1 g kvasníc), asi to nestačí. Teraz nestíham riešiť, ale potom skúsim nejaký difúzor alebo väčšiu fľašku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 09:47 Lubo Re: zervan
www.youtube.com/…
Musis to mat cez flasu s cistou vodou aby kamienok neupchavalo




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Napis na youtube "CO2 reactor" a mas mraky inspirace, jak na to, treba tady:
www.youtube.com/…

Co se mi na tech systemech nelibi, treba prave na tomto, ze ta voda obohacena CO2 unika dolu. Pritom staci aby ten spodek byl uzavreny s dirou (nebo trubkou) v boku a vystupni proud roznasel CO2 po akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
OK, tak to nejdem skúšať (bezpečie rybiek je prvoradé), nejako už vydržím, kým nekúpim reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2014 11:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Ja bych to s tou jeskyni nedelal, specialne kdyz do ni chodi ryby.

Koncentrace CO2 ve vode v te jeskyni muze byt nakonec dost vysoka. Jasne ze se vyrovnava s okolni vodou, a jasne ze difuze s nepohyblivou hladinou neni zadny zazrak, ale i tak. At to vezmes z jedne nebo druhe strany (at se deje cokoli), bud si moc nepomuzes, nebo moc riskujes, ani jedno neni co bys chtel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ludvik
Áno, ide o Ancistrus sp. (oficiálny slovenský názov je "Prísavník obyčajný") :) Nie, ani prísavník a ani Neritina sa nechodia nadychovať, skôr som to myslel tak, že tam "omylom" zablúdia, lebo prísavníci sú často v jaskyni a Neritina niekedy pri obchôdzke vykukne nad hladinu a keď si všimne, že je už vonku, otočí sa späť. Inak prúdenie mám okolo celého akvária, pri jaskyni však nie je najsilnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Zvon by mel vetsi vyznam za predpokladu, ze hned pod nim bude slusny proud vody, treba z vystupu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 09:50 Muž ludvik [1082] Re: zervan
Co je přísavník? :-) Ancistrusy podle mě nemají střevní dýchání (mohu se mýlit! Nechovám je, ale v atlasu jsem to nenašel), takže v tomto ohledu by to bylo v pohodě. Stejně tak většina plžů (Neritina dýchá vodu). CO2 není jedovaté, holt by se takový živočich nadechl jinde ... nejspíš.

Ale, a to hlavně - při dávkování CO2 je nutné mít dobře vyřešený proud v akváriu. Aby se dostalo ke všem rostlinkám a také se nikde moc nehromadilo. Pokud to budeš foukat do jeskyňky, bude se rozpouštět hlavně tam a ven se bude dostávat spíš jen difuzí, než nějakým pohybem vody. A jelikož nad tím nemáš žádnou kontrolu, bude to místo dost překyselené (nízké pH, oproti zbytku akvária). Nedokážu to spočítat, třeba to nebude tak výrazné a vadit to nebude ... ale neriskoval bych to.

zervan napsal: ... Premýšľal som, či by zatiaľ pomohlo vypúšťanie CO2 do jaskynky, teda by sa hromadil hore, mal by veľkú styčnú plochu s vodou a snáď by sa niečo rozpúšťalo - bol by to v podstate väčší zvon. Len sa obávam, či to nie je nebezpečné pre rybky (hlavne prísavník) alebo slimáka (Neritina), ak by boli v jaskyni a náhodou vykukli hore do "oblaku" CO2 - tak by som chcel poprosiť a posúdenie skúsených ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 09:40 Muž zervan [1123] - Rostliny
Zatiaľ mám trochu technické problémy s burčiakom - dosť sa mi upcháva vzduchovací kamienok (až tak, že ho vo vode ani neprefúknem, len na vzduchu, pomôže ponorenie do kyseliny - asi vadí príliš tvrdá voda a upcháva sa to vodným kameňom) a potom mi pri zvýšenom tlaku začne "fučať" napr. na spoji medzi hadičkou a slamkou z fľaše.

Púšťať veľké bubliny rovno z hadičky asi nemá význam, takže kúpim reaktor / difúzor. Premýšľal som, či by zatiaľ pomohlo vypúšťanie CO2 do jaskynky, teda by sa hromadil hore, mal by veľkú styčnú plochu s vodou a snáď by sa niečo rozpúšťalo - bol by to v podstate väčší zvon. Len sa obávam, či to nie je nebezpečné pre rybky (hlavne prísavník) alebo slimáka (Neritina), ak by boli v jaskyni a náhodou vykukli hore do "oblaku" CO2 - tak by som chcel poprosiť a posúdenie skúsených ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:36 Martin Re: Bella
Aha, takže záleží i na druhu kvasnic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bella
tyhle kvasnice jsem před nějakým rokem ještě taky používal a lepší jsem nenašel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:32 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Prdka27
Susene kvasnice si rozpoustim zvlast, v teple/vlazne vode (nesmi byt horka! ani studena!), az z toho mam zakalenou vodu ve sklenicce, takze jsou uplne rozpustene. Potom to pridam do vlazneho rozpusteneho roztoku z cukrem (cukr se taky lip a rychleji rozpusti v teply vode). Bubla inhned. Pul hrnicku cukru, 2-3 ml kvasnic (merim si to ve strikacce). Vydrzi mi to 21 dni. Suche kvasnice se mi osvedcily saf-instant (bily sacek s modrym ptakem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:42 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Mne to uz netreba zajtra mi pride emg+ihlovy flasa uz je v garazi aplnena takze startujem hop konecne a s tymi pomermi tu uz toho bolo mne sa to osvecilo tak som zainvestoval do co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:39 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj. Prosím vás udělal jsem domácí co2. Musí se kvasnice rozpustit? Mě se nerozpousti. Použil jsem sušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 16:36 amrtin Re: rybka1
Dej víc cukru(400g) a reakce bude startovat pomaleji a dýl to vydrží bublat.Mě už takhle jede flaška skoro měsíc(asi jsem trefil perfektní poměr,ta předtim jela 10 dní X-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 15:51 Muž rybka1 [178] Re: Martin
Ja to robim 300g cukru 1.5l vody a polku drozdia fici to 3tyzdne ale bacha zo zaciatku to buble silno no na druhy den je to ok zrob to poobede a na druhy den rano to daj do akva 1b za 1 sekundu.vecsinou to konci ked sa minie cukor ja ho dosipem zas a ide to opet par dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:56 Martin – Rychle vyčerpání CO2
Zdravím, chtěl bych poradit kde se stala chyba - hrozně rychle přestalo fungovat CO2.
Do 2 litorvé lahve jsem dal 1,5 litu vody - do toho 8 polévkových lžic cukru a asi 5 gramu sušených kvasnic - řádně promíchal a připojil do akvarka - během chvilky to začalo celkem solidně bublat ale asi po 4 dnech to došlo.
Všude na diskuzícch jsem četl, že to většinou bublá tak 2 týdny.
Napadájí mě 2 důvody co bych mohl pokazit:
1) koupil jsem levné TESCO kvasince v prášku asi za 3 Kč Balíček po 10g - je to nějaký shit? vyplatí se koupit ty od Dr. Oetker, které jsou tak za 10 Kč? Bude to kvasit déle?
2) přes noc jsem na jeden den odštouboval víčko, aby nešel CO2 do akvarka a neudusili se mi rybky - je možné že bez víčka a tedy bez tlaku proběhla reakce moc rychle?
Díky za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
:-))))), mě se také kH moc nehýbe, ale Sid to tady kdysi vysvětloval, tak to beru jako fakt:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 09:53 Marcel G Re: KarlosS
Jak tomu zatím rozumím tak, že když se do vody přidává CO2, tak jeho malá část (max. 1%) zreaguje s vodou za vzniku slabé kyseliny uhličité (H2CO3), která je velmi nestabilní a prakticky okamžitě se "rozpadne" na hydrogenuhličitany (HCO3-) a vodík (H+). Hydrogenuhličitany patří mezi sloučeniny, které zvyšují alkalitu (tj. hodnotu, kterou naměříme různými testy na KH/UT). Vodík zase ovlivňuje pH. Čím více H+ ve vodě při různých reakcích vznikne, tím více nám pH klesne. Tohle mi je ještě celkem jasné. Problém je, že když jsem takhle zkoušel alkalitu po sycení CO2 měřit, tak jsem nezaznamenal prakticky žádné změny, přestože pH mi kleslo o 0.8 stupňů. Takže i když při přidávání CO2 do vody vzniká HCO3- a H+, tak zatímco množství H+ je tolik, že to pH ovlivní, množství HCO3- asi tolik, aby to ovlivnilo alkalitu, není. Docela by mě zajímalo, kolik ho tedy musí být, aby to s alkalitou nějak pohnulo. Pokud by se tady našel nějaký chemik, který by to dokázal vypočítat (nebo nám vysvětlit, proč se alkalita prakticky nemění, i když ve vodě dochází k navýšení koncentrace HCO3-), tak bych mu byl za to vděčný.
PS: Bavím se o akvarijní vodě s pH kolem 7 (resp. 7.2 => CO2 => 6.4).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KarlosS
Práveže KH mám vysoké (12°), preto ho nerád meriam (míňa mi to veľa kvapiek) :) Ale ok, zmeriam ho teraz. EDIT: Takže ani KH sa nezmenilo, idem prehodiť CO2 na vzduchovací kamienok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
sníží se ti pH i kH. Nejdříve si změř tvé kH, pokud ho máš nízké (pod 3°), lehce ti to může sklouznout k problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:07 Muž zervan [1123] - Rostliny
Ospravedlňujem sa za triviálnu otázku, ale pre istotu sa pýtam: Keď sa začne pridávať do vody CO2 a rozpúšťanie CO2 funguje, tak sa má znížiť pH alebo KH? Predpokladám, že pH. Experimentujem totiž s burčiakom (prinútili ma okolnosti, uviedol som v denníčku), včera som to zapojil. Lenže pH sa ani nehlo, ani po noci. Takže ak sa nemýlim, bublinky sa vôbec nerozpúšťajú - zatiaľ ich púšťam cez hadičku čerpacej hlavy, teda sa primiešavajú do prúdu vody filtra, čo je blízko pod hladinou, tak asi bez úžitku vyjdú von. Tak skúsim vzduchovací kameň teraz ako druhý krok - radšej idem na to opatrnejšie ako by som mal otráviť rybky :) Ak aj to bude málo, dám difúzor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 14:03 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Slav3k
řekl bych, že má na mysli výrobky typu easy life carbo, flourish excel, ratajův co2 vital...

to má do CO2 z bomby daleko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 13:50 Muž Slav3k [23] Re: rossolio
O tom jsem neslyšel, CO2 v tekutém stavu ? Při jaké teplotě? A při manipulaci v pokojové teplotě, jak dlouho tekuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rossolio
Novinka?Vážně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Když si budete hlídat ryby, abyste věděl, kolik můžete dávkovat, tak bublat můžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -10   11.01.2014 13:30 Muž rossolio [-13] - ŽivorodkyRe: Metz
proč tak složitě,dostane koupit co2 v tekutém stavu jednoduché dávkování je to novinka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:11 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,

právě jsem si sestavil CO2 set s lahví, ale ještě nemám drop checker. Myslíte, že zatím na zkoušku než si ho seženu, můžu trochu bublat ? třeba jen trochu, spínání zároveň se světlem ? Takový provizorní režim.
Pořídil jsem ilustrační obrázek současné intenzity bublání.
ještě doplním že mám cca 100L vody, a jen pár rybek. svítím 11 hodin denně. Nádrž je celkem zarostená, viz foto v profilu.

Díky :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2014 10:10 Muž visek [75] - Tetry
ten mam.obevil jsem malou netesnost.opraveno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 10:09 Muž visek [75] - TetryRe: KarlosS
ten mam.obevil jsem malou netesnost.opraveno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2014 09:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cejpa
pořádnej jehlák:) nejlépe camozzi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:11 Muž visek [75] - Tetry
lahej je plna a naplno otevrena.manometry jsou otevreny na 4 zavity ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:01 Muž visek [75] - Tetry – stelovani co2 do akva.
mam problem sestelovat dodavky co2 do akvarka.kazde rano to musim stelovat.nevite nekdo co stim? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2014 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Chtel jsem jeste poridit video, jak se CO2 v kelimku rozpousti do vody, ale bude to muset aspon do zitrka pockat, az budu menit vodu a delat poradek, musim si udelat vyhled. Na fotce je (no spis neni) vpravo nahore cerna hlava filtru a vlevo od ni pruhledny kelimek s CO2, cerpadelko od CO2 videt neni ani normalne, je filtrem zakryto. Ackoli to neni uplne male, kdo nevi ze to tam je...

Vim ze co pisu v mnohych vyvolava neduveru, ale prave o to vic chci ukazat, ze je to funkcni a ze to nemusi byt v akvariu ani videt jako nejaka nepatricna zruda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:12 Muž Slav3k [23] Re: Designer
indukční zátěž je sviňa no xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Jinak se snadno stane, ze cerpadlo shazuje spinaci hodiny. Staci ale jeden varistor a je vyreseno. Popsal jsem to v tematu o spinacich hodinach, cenove se bavime o uprave na par minut prace a 4Kc nakladu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Designer
No tak to je dost dobře propracovaný a vymyšlený palec Já asi něco jednodušího ;-) Každopádně se k tomu po pár skušenostech vrátim a ještě si to promyslim. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2014 00:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
I s burcakem jde pracovat, jde presne davkovat, lze to bezpecne proti roztrzeni lahve, a lze i na noc vypinat.

Popisu, co mi v akvariu bezi.

V akvariu je pod hladinou rekneme krabicka (mam velky pruhledny kelimek od pudingu), do ni vede hadicka z burcaku, pres zpetny ventil. Pod krabickou je male cerpadlo (to umisteni pod je hodne dulezite), urcene jen pro tuto funkci a vystup cerpadla vede na vrchni stranu krabicky, vodu nasava normalne z akvaria. V krabicce je na boku dira, ucpana tenkym kouskem biomolitanu. Cerpadlo je spinano spinacimi hodinami.

V krabicce se hromadi CO2 a az se dostane hladina vody pod bocni diru, prebytecne CO2 utece pres biomolitan jako velka bublina, bez uzitku. Kazdou hodinu se sepne cerpadlo na 5 minut, zacne protekat voda pres CO2 a do 3 minut je obsah krabicky rozpusten ve vode (zbyde jen vetsi bublina, coz asi uz neni CO2), ktera vyteka obohacena CO2 tou bocni dirou pres biomolitan, zadne viditelne bublinky neunikaji. Ta dira v krabicce je v proudu vystupu trvale beziciho filtru, at vodu obohacenou CO2 lepe roznese po akvariu.

Co je navic ohledne CO2, tedy utece bez uzitku, kazdou hodinu davkuji stejne mnozstvi, nepotrebuji nijak velky tlak, zadny spec. difuzor, zadnou extra hadicku kvuli tlaku, lahev nema cim se roztrhnout, zadne pocitani bublin. Dokud se krabicka jednou za hodinu dokaze naplnit k dire v boku, je burcak dobry, az to nestihne, pred noci jej vymenim a rano uz je zase O.K. Diky potrebe jen nizkeho tlaku dokazu burcak vyuzit i kdyz uz mele z posledniho, vydrzi mi dele.

Chtel jsem mit jistotu, ze nekde neni chyba. Krabicku jsem nafoukl vzduchem a za pet minut sepnuteho cerpadla se hladina v krabicce vyrazneji nezmenila. Po napusteni krabicky CO2 z burcaku je pred ocima videt, jak CO2 mizi a hladina vody v krabicce roste, rozpousteni CO2 ve vode timto stylem je obdivuhodne rychle.

Cerpadelko staci malicke, stalo mne 160Kc na burze jako malicky filtrik, o kelimku a hadickach, par prisavkach a lepidle, neni ani treba mluvit.

Spinat neni treba co hodinu, slo by jiste i casteji a s mensim objemem krabicky, pro mensi kolisani CO2. Pokud se to ale dela spinacimi hodinami, nemusi mit dost "programu" pro vice sepnuti. Velikosti te krabicky, vyskou diry v boku a castosti spinani se da davkovat kolik potrebuji a kdy potrebuji, v noci hodiny cerpadlo nespinaji.

Zaverem, funguje to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: replikant33
No nekdo píše, že u sto litru se nemusim bát a taky kuli PH. Tak nevim, ještě něco naštuduju. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:53 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: deck
no nehrozi ti otrávení ryb .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: replikant33
No a je v tom nějaká výhoda? Takhle to odpouštět? Co kolísání PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:34 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
hele burčak na noc vypinat jde,, stačí dat na hadičku rozdvojku( téčko) na tu 10cm hadičky a na tu škrcení, večer to povoliš a rano utahneš ja to tak dřiv delal a uplne v poho,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:36 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: KarlosS
Budu to sledovat palec Kdyžtak se zase zeptám. Dík. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: deck
bacha, ze začátku to bude bouřlivý a budeš to muset škrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Musim to vychytat X-) Už to začíná bublat(dal jsem lahev k topení) palec Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:57 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: deck
jo to je třeba vychytat. Já burčák nedělám, tak neznám přesný poměry. Ale to že to nekvasí vůbec se mi nějak nezdá. Není nízká teplota? No i ta 1/6 drožní... není droždí jako droždí, tak jestli to není taky málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Slav3k
moc to nechápu. Deck mluvil o burčáku, ten vypínat moc nejde. Dodávejte co2 nonstop a v noci vzduchujte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Re: Dzira
No budu to muset vychytat. Zatim mi to ani nekvasí :-( Mam to tak 4hod a pořád nic. 1/6 droždí, 8 velkých lžic cukru ve 2l pet lahvi 4/5 vody. Ani by to nikde nemělo utíkat :-( ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530?od=851