Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 23:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: wexli
orientacni vypocet ze ktereho muzes vyjit....

počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50

ovsem zalezi taky jak dokonale dokazes rozpustit co2 ve vode.... kaminek nejni ten nejkvalitnejsi zpusob......

navic pro tak velky aqua uz bych premyslel nad CO2 bombou nebo nad sadou nekolika PET - burcaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 21:45 Muž wexli [-4]
ahoj,
asi budu vypadat za blbce ale,nejak jsem v tom nemuzu najit, tak pokud tak nekomu prijdu tak dobra.Prave jsem zapojil CO2 kvasnice pres kaminek,pochopil jsem ze na noc vypnout.Jak mam pres den davkovat na 250l akva?Docela jsem z toho takovej rozpacitej coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 09:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bára
Jakpak dlouho máš neměněné zářivky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 01:25 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Bára
Hoď fotku. Roste to na světle nebo ve stínu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:08 Žena Bára [2] – Re: GP
jako řasa to (to hnědé) nevypadá. spíš jako nějaký povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:38 GP – Re: Bára
neni to hneda rasa? pak to neni primarne prebytkem co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:57 Žena Bára [2]
Dobrý den. Jak se pozná předávkování CO2? Začalo mi hnědnout dno a břidlice. Taky tam docela roste taková zelená dlouhá řasa a trochu uhnívá eleocharis. Mohlo by to být kvůli tomu CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:31 Usine – Re: hatreder
www.akvarko.cz/…
Není to ale jediný článek, už jsem jich četl více.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:15 GP – Re: hatreder
kdyz jsem jeste kvasil, pouzival jsem ventilek na odbocce z vedeni. jinak tlakem se ti smes nemuze do akva dostat, leda prevrzenim a na to ti pretlakovy ventil nepomuze. navic obyc skrtitkem to nezaskrtis tak, abys mel problem. nejlepsi metoda regulace je tak akorat namichana smes, ale jistit to samo muzes...
edit na regulaci jsem pouzival zapalovac ve 2 stupnich a ted jedou i na lahvi a spokojenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:12 Muž hatreder [2]
Ahoj. Můžu se zeptat, jak udělat doma nějaká přetlakový ventil pro CO2 z kvasnic? Jde mi o to, když budu dávkovat co2 a regulovat počet bublin počítadlem bublin a škrtítkem, aby se mi lahev nepřetlakovala a neulítlo víčko, nebo hůř, obsah petky se pod tlakem nedostal do akva, Díky..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:10 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Bak
Já měl podobnou zkušenost ještě po zavedení CO2 to bylo zatim dobré, ale po přidání další světelné
rampy byly dusičnany na nule :-)

Během týdne jsem dávkami KNO3 zase vše srovnal do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 20:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bak
Spoustě rybám to dělá dobře a chtěj se pak i třít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 19:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
Teď jsem viděl jak se sakurka sjíždí v oblaku bublinek CO2. Je celá obublinkovaná, nechce se mi věřit že by jí to dělalo dobře, ale asi ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:23 osiris
No nevím když to tady tak čtu....Já jsem proti CO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 18:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
Neuvěřitelné, jdu shánět KNO3. Nepředvídavě jsem koupil PMDD bez NO3 :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2010 18:19 filipsi
Bak napsal: ...
Jaká je vaše zkušenost s tímto rychlým odčerpáním živin ?..


Dobra :-) . Skoro vsude, kde se dostatecne sviti, pridava co2, a akva je primerene obsazeno, a slusne zarostle, je treba N pridavat. S tim musi clovek pocitat a najit si cestu kterou chce jit v mnozstvi svetla, druzich a vzhledu rostlin ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 18:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – CO2 a dohnojování
Udělal jsem zkušenost s CO2, po 4 dnech dávkování ve 100 litru mi klesly dusičnany o 19 mg na litr. Hodnotu jsem regulérně ověřil, ale chyba to není. V akva je hromada najasu, mechu a pár dalších listovek. Co se stane po dalších 4 dnech ? to budu mít dusičnany na nule ?
Jaká je vaše zkušenost s tímto rychlým odčerpáním živin ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 17:44 Usine – Re: Calvin
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 16:43 osiris
Marta napsal: Ahoj tak sem četl hodně článku o co2 k čemu slouží zpusob výroby a tak..Rozhodl jsem si vyrobit ho pomocí pet lahve pode odkazu co jsou tady a ještě od jednoho člověka co mi stím hodně pomohl ale zajímaj mi také vaše názory mám akva o 200l viz foto použil jsem 1,5 litrovou flašku 2dcl cukru a lžičku kvasnic voda do 3/4 flašky bublá to skvěle ale bojím se abych neotrávil terčáky protože po hodině bublání mi přijde že maj zrychlené dýchání tak sem to raději odpojil a čekám na vaše rady měřil sem ph a to mám stále 6,2 ale jakk říkám bojím se abych je neotrávil mám to nějak změřit??Předem díky za rady Do 200l akvária CO my připadá nesmysl zkus to radši regulaci vzduchováním to si myslím že bude rozumnější...Můj názor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2010 14:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Calvin
kazde akvarko je svym zpusobem jedinecnej ekosystem, ale jako u vetsiny veci plati radsi min a pomaleji nez hned a hodne (hlavne co se hnojeni tyce)

diskutovali jsme o alkalite coz je uhlicitanova tvrdost (ta se ti muze jak zvysit tak snizit, podle okolnosti), pH se ti snizi kazdopadne
taky nezapomen na kolisani pH i alkality behem dne vlivem fotosyntezy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 13:10 Muž Calvin [9]
Chápu-li to správně, nejde tedy ani přibližně říct ze zkušeností, jestli lze pH snížit za pomoci CO2 o 1,5° a za předpokladu že ano, tak zda je takové už celkem radikální snížení bezpečné pro ryby, i když Tillmanova tabulka v tu chvíli bude udávat ideální obsah CO2? Pakliže je to tak, děkuji všem za reakce, holt mi v tom případě nezbude nic jiného, než to zjistit v praxi na vlastní kůži (resp. kůži ryb), čemuž jsem se chtěl v ideálním případě vyhnout díky radám druhých, co to třeba již zkusili. Ovšem jestliže jsou jejich zkušenosti nepřenosné.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
3-4 bublinky to je tedka, kdyz mam zasobnik, pri ty krizi jsem bublal co to dalo, ale pres kaminek

jinak jsem prisel na figl jak snadno nacpat cigaretovy filtr do hadicky.... proste na 4/6vzduchovaci hadicku navlecu kus 5/7mm silikonove hadicky a do ty filtr snadno zasunu, bublinky jsou identicke... zkousel jsem to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Ještě je tu hypotetická možnost, že alkalitu zvyšuje disociace kyseliny uhličité - velmi malá část CO2 (cca 0,003%) se slučuje s vodou na kyselinu uhličitou, ta pak částečně disociuje na H+ a HCO3–...
Jenže - píšete o sycení "intenzitou" cca 3 bublinky/min. - to je tak malé množství CO2, že si neumím představit, že by z něj vzniklá a následně disociovaná H2CO3 mohla měřitelným způsobem ovlivnit alkalitu... :-O
Nechce se mi ani přemýšlet nad tím, kolik CO2 byste musel dodat, abyste takto zvýšil alkalitu o 3 dKH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Aquaclay mi nic neříká a "studovat" se mi jej nechce... :)
Ten vodní kámen a povlak na egeriích, (tam to "sedí" s tím biogenním odvápňováním, které jsme už zmiňovali v souvislosti se sinicemi..., a egerie je v tomto taky hodně "výkonná"), jsou tvořeny uhličitanem, který CO2 rozpouští. Tady bych tomu rozuměl, že se alkalita zvyšuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
no vapenec ... nejaky bily sajrajt byl na egerii (v ty dobe zabirala skoro 1/2 akvarka) a taky par malych ulit po umrelejch okruzacich, a samozrejme vodni kamen u hladiny, dno je aquaclay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
tak mi to vysvetli ty..... nejni to tim ze pri rozpusteni co2 ve vode vznikne HCO3- a H+, a pri rozpustení uhlicitanu vznika neco podobnyho ne??

proste mam vypozorovany ze diky pridani co2 se to srovnalo do prijatelnejch hodnot, neboj meril jsem to nekolikrat

napsal jsem jak si to vyvetluju, chemii jsem mel huz davno, kdyz jsi vic zbehlej v chemii tak mi to objasni... mam jen empiricky zjisteny data

jeste me napada jestli nedoslo k znovu rozpusteni uhlicitanu, ktere se vysrazely pri poklesu mnozstvi CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Máte v tom akva vápenec? (Podle prezentace to tak nevypadá...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Ano? Jakým mechanismem? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...takze si to vysvetluji tak, ze pokud fotosyntetizujici organismy... spotrebuji CO2 a tim snizi i alkalitu...
Abychom si to ujasnili...
Tím fotosyntetizujici organismy spotřebují CO2 myslíte stejně jako já, že tyto organismy rozkládají hydrouhličitany, aby z nich získaly CO2, a tím pádem snižují alkalitu?
Jak by potom při dodání CO2 alkalita vzrostla? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
no sinice je pric, ale alkalita i pH se drzi na stejne urovni, alkalita je porad v akvarku vyssi nez alkalita dolevane vody......

pri alkalite 1 stupen a pH nekde pres 8 jsem zacal dodavat CO2 a za par hodin pH bylo nekde kolem 7 a alkalita kolem 3-4stupnu, sviceni jsem snizil na 10hodin denne (byly jen preple spinaci hodiny)

takze si to vysvetluji tak, ze pokud fotosyntetizujici oraganismy (rostliny, rasy, sinice ... ) spotrebuji CO2 a tim snizi i alkalitu, takze pri pridani co2 dojde k jejimu zvyseni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:48 filipsi
Sid napsal: ..Nebo chcete tvrdit, že jste při alkalitě 1 dKH začal do akvária přidávat CO2 a alkalita vzrostla na 4 dKH?!...


I to si predstavit dokazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Vysvětlení pro takové výsledky pozorování se nabízí.
Za normálního stavu se snižováním pH (např. sycením vody CO2) posouvá uhličitanová rovnováha "doleva", což má za následek snižování alkality.
Ve vašem případě (non stop svícení -> invaze sinic -> snížení alkality z cca 2,5-3 dKH na cca 1 dKH, a následně po aplikaci CO2 zvýšení alkality na cca 4 dKH) lze uvedené vysvětlit tím, že asimilací sinic, které umí velmi účinně získávat uhlík z HCO3, došlo k citelnému snížení alkality. (Takto fungují nejen sinice, ale všechny fotosyntetizující organismy se stejnou schopností.)
Pak jste tento proces zastavil, (zlikvidoval sinice, upravil osvětlení...) a bezpochyby obměnil vodu za čerstvou, která i při aplikaci CO2 vykazuje uvedenou alkalitu...
(Nebo chcete tvrdit, že jste při alkalitě 1 dKH začal do akvária přidávat CO2 a alkalita vzrostla na 4 dKH?! :-))

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
to je divny me sla alkalita nahoru, vychazel jsem ze svejch mereni.....
od nejakejch 2,5-3 stupnu pred sinici, az po 1 stupen behem sinicovy kalamity (ja omylem svitil asi mesic nonstop) az po nynejsi cca 4stupne s pridavanim CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 11:02 drateník
hele podle mě se to s tim CO2 zbytečně přehání, já teda taky přidávál, ale hodně z lehka. Jediný co si hlídám tak je hladina PH :)

pro moje amatérský potřeby to zatím stačí. Jinak když jsem tak 2roky zpátky měl svojí první bombu, tak jsem jí pustil do akva pod plnym a musim uznat, že rybám moc veselo nebylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...pocitej s tim ze dKH pujde nahoru, pH dolu...
?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2010 09:37 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
Alkalita půjde taky dolů.

Calvin: Ona ta tabulka platí, jen ne pro veličiny, které jsme schopní změřit kapkovými testy. Já jí přestala řešit v momentě, kdy tabulka ukazovala "vše OK", ale na kytkách zcela jasné biogenní odvápnění (je fakt, že používám ty nejlevnější testy, co jsou na trhu, o jejich přesnosti si nedělám iluze). Je lepší si odpozorovat, co akvárku vyhovuje nejvíc, než se ho snažit nacpat do nějakých tabulek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 08:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Calvin
pocitej s tim ze dKH pujde nahoru, pH dolu, navic se ti to bude menit behem dne jak rostliny fotosyntetizuji

chce to pri odlazovani hlidat pH a pozorovat chovani ryb, taky zalezi jak kvalitne rozpoustish CO2 ve vode, kolik a jakych kytek mas, jak moc svitis, jak moc se ti ceri hladina.... apod.
udelaj si prezentaci, ta vetsinou hodne pomuze

ja mam bublifuk a ten vyhani cast CO2, takze pH mam nekde mezi 6,8 az 7,2 (u kolorometrickejch testu se to obcas blbe urcuje), CO2 rozpoustim pomoci cigaretoveho slim filtru zasunuteho do 5/7mm silikonove hadicky (viz. moje nadrz antistres)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 01:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Calvin
...tak toto ti presne neporadi nikto...
skusat-merat-skusat-merat... ano - a ak ti dakto poradi aj tak budes skusat a merat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 00:43 Muž Calvin [9]
Ahoj,
zajímalo by mě, jakou zkušenost máte vy, kdož aplikujete CO2 u měkčí vody, se snížením pH z původních hodnot? Neboli.. do aq naliju vodu z vodovodu o parametrech dKH 4 a pH 8, budu aplikovat CO2, neberu v potaz snížení pH díky kořenům, hnilobným procesům atd. Kde pak bude hranice, na které se pH ustálí? Nakolik funguje pufrační schopnost vody? A pakliže je možné snížit pH rozpouštěním CO2 třeba o 2 stupně pouze jeho dodaným množstvím, jak vlastně určit, kdy je množství ještě bezpečné pro rybí osádku? Je přece rozdíl, když při stejné tvrdosti vody jeden člověk sníží pH z původních 7 na 6,5, zatímco druhý na stejných 6,5 z 8, či je snad výsledný obsah CO2 ve vodě stejný? Vím, že Tillmanova tabulka neplatí vždy, což chápu bude asi i tento případ?
Mám v tom guláš, snad se najde někdo, kdo mi na mé otázky nějak zjednodušeně odpoví (doufejme že ne odkazem na maniakva apod. :) ), předem za to děkuji! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 12:02 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Wrata
Je to jen vizuální bublina v uzavřeném prostoru, která se v difuzoru "roztříští" na stovky jemných bublinek, jemnějších než v otevřené láhvi s pivem. Je to asi jako kdybys "poslouchal" bublinky v půllitru s pivem, nebo bublinku (a ta je dost veliká) ve vodováze. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:34 pancéřníček – Re: Wrata
Tohodle bublání se bát nemusíš,je zcela neslyšné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:26 Muž Wrata [21] – Re: vaclav
Diky..jo to mne prave nebylo jasny jak je to s tou velikosti bubliny. U takovyhleho pocitadal by mne asi casem dost vadilo to "bublani", kvuli tomu jsem vyhodil bublifuk z nadrze a ted bych tam mel mit jinyho bublala:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2010 11:22 Usine – Re: Wrata
Fotka k příspěvku Používají se akvarijní hadičky a tak je počet bublin jen přibližná hodnota ale aspoň nějaká.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:15 Muž Wrata [21] – Re: vaclav
Jak funguje to pocitadlo bublin? (s ohledem na velikost bubliny..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:15 Usine – Re: JuraS
Ti co nepoužívají tak velký tlak a nemají podobné difuzéry těm to bohatě stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 09:02 JuraS – Re: vaclav
Odsávačka hlenů mi nechtěla fungovat. lepil jsem jí vteřinovým gelem locklite ale tlak co vytvoří na jedné straně bomba a na druhé odpor difuzeru boya c-170 to lepidlo nevydrželo a "rozstřelilo" odsávačku..naštestí počítadlo bublin je pro mě jen orientační páč výsledné pH hlídá controller...btw. pro všechny ...bomby (mám dvě) jsem levně koupil na aukro.cz (nedělám mu reklamu) a na ebay jsem za 50% cenu neř v čr koupil ph Controller i se sondou a kalibračními roztoky..celé mě to přišlo slabě přes 3000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2010 08:20 Usine – Re: kchrz
Máš počítadlo bublinek? Běžně se dělá z odsávačky hlenů pro kojence.
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50 to je výpočet na kterém můžeš začít. Hodně záleží jaká je kH (karbonátová uhličitanová tvrdost) Pokud je to okolo 10dkH tak jsi nahraně použitelností CO2 a těch 140 bublin na 600litrů není až zas tolik. Jednou 1,5 petkou tolik vody jen tak neokyselíš, měl by jsi mít aspoň 5 litrový kanystr. Doporučuji ti ale koupit pořádné testy jak KNK tak PH nebo spíše pHmetr není až zas tak drahý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2010 21:22 Muž kchrz [24] – Re: H.
Počet bublin.
Koupil jsem si tento difuzer, co je na obrázku, konkrétně DENNERLE Profi-Line CO2 Micro-Perler (ale pro 250l - jiný v Hornbachu neměli).
Vznikající proud mikrobublinek je opravdum oproti klasickému kamínku na vzduchování impozantní.
Sedl jsem se se stopkami a spočítal, že mi to do difuzeru hází cca 68 bublin (nijak velkých) / 0.5min, tedy řekněmě 140 bublinek za minutu, vskutku to opravdu vytváří proud mikrobublinek nad difuzerem.
Celé to pohání jedna 1.5L PET lahev s burčákem.

Akvarium mám 720L, tedy odhadem čistých 600litrů.
Koupil jsem si před časem DajanaPET Test 3in1 (papírková metoda mi přijde obvzlášť nepřesná) a naměřil pH 7, KH cca 10, GH cca 14.

Nikdy jsem na nějaká meření v akvariu nebyl, papírkovou metodou mi to přijde na prd a na drahý digital pH metr nemám.

Tedy jen několik dotazů :
1) 140 bublinek za minutu (i když malých a z burčáku), není to nějak moc, když tady čtu ty diskuze.
2) když přidám ještě jeden obdobný difuzor (mají ho za rohem v Hornbachu za 130,- Kč) a dejme tomu ještě jednu 1.5L PETku s burčákem, nemůžu lidově řečeno přestřelit a otrávit ryby?

Jinak od té doby, co používám PMDD (15ml/den) a alespoň toto minimální množství CO2, tak kytky zase rostou, ale zatím tedy nebublají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 13:38 JuraS
Doporučím tyto seriály o co2...
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:51 GP – Re: johnax
vetsinou se mluvi o "hadickovych" bublinkach, tedy bublinach vychazejicich ze vzduchovaci hadicky. samozrejme je to +-, zavisi na skutecnem prurezu, sklonu konce, povrchovem napeti, tlaku vpocitadle atd atd, ale pro orientaci je to dostacujici...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530?od=1201