Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
CO2 - kolik a jak dávkovat, měřit a předejít otravě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:12 johnax – CO2
Takže mi chcete říct, že když používám jako reaktor na CO2 miniaturní vzduchovací kamínek, tak mi z něj má ve 112ti litrovém akváriu "vybublat" cca 10-15 těch maličkých bublinek za minutu? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 10:38 JuraS – Re: rosi
kalkulačka je dobrá ale co jí chybí je výsledek vyjádřit slovy..je 26,3 málo nebo moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2010 10:30 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
Myslím, že sám uznáte, že testování obsahu CO2 ve vodě pomocí rybek je, ...ehm...poněkud divné. Navíc, množství CO2 ve vodě přece nevypovídá nic o obsahu kyslíku, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 08:21 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...no bojovnice som este nemal - to ma len tak napadlo...ci sa nebude nadychovat castejsie? ak tam bude dost alebo vela CO2?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 00:30 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
Koncentrace O2 a CO2 ve vodě jsou na sobě závislé? Nebo jak je to myšleno s tou bojovnicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:00 rosi – Re: kortezhugo
No za ideu by to stálo, ale spoléhat nato ?
......
......
Jinak optimální hladina CO2 ve vodě se uvádí na 20-30(40) mg/l

koukni sem www.akvamalawi.com/…
dole si můžes spočítat z PH a uhl. tvrdosti koncentraci CO2 ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rosi
no ja jsem na tom lip... vodovod Praha 7,8pH 10°dGH cca 3-4°dKH - po pridani co2 6,8-7pH 5-6°dKH... navic mam bublifuk, davkuju pres kaminek a bubliny u hladiny chytam do zvonu z 20ml strikacek (dve strikacky spojeny hadickou) davkuju nonstop cca 4-6bublin za min na 30L akva, prebytek mi vyzene bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:52 Muž kortezhugo [983]
...ked ide o to meranie - ma tak napadlo X-) neda sa vyuzit na to trebars Betta splendens???
"Potřebuje přístup k hladině, jinak se udusí. Bojovnice se nadechuje nad hladinou (má labyrint) v intervalu 2-20 minut v závislosti na obsahu kyslíku ve vodě."


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:50 rosi – Re: Moucha
JJ má stejný problém, alkalita max 2, ph kolem 6,2-6,4

Dennerle uvádí pro hrubé nastavení že na 10 litrů vody má přijít cca 1 bublinka za minutu.
Mě se to osvědčilo, dále jsem koupil douhodobý test od této firmy, ukazuej spolehlivě a byl tu recenzován pár uživateli jako nejlepší. Jinak sem mimo něj zainvestoval i do PH metru PH5011A a občas si to překontroluju. Mám zkušenosti s kapátkovýma testama a ty sou pěkně naprd (+- 0,5 PH).

Takže CO2 ano ale s rozumem, kontrolovaně a když z kvasničáku tak jedině s bezpečnostnim ventylem a řídit to.

Jinak já na noc CO2 vypínám a jako reaktor mám lipové dřívko, dělá opravdu mikrobublinky lepší než origo koupený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: GP
no to co pisesh plati i o jinejch vecech nez jen u CO2
ja mam dost nizkou alkalitu a silny svetlo.... takze huz se mi povedlo mit alkalitu 1 a pH nedke mezi 8-9!! takze pro mne CO2 je lepsi reseni nez vynalejzat jiny svetla ci do vody furt neco sypat....
pokud se bojish predavkovani co2 tak zaved vzduchovani, ci prejdi na bublifuk, to pomuze proti mensimu predavkovani....
navic vyvijim system, ktery by u burcaku udrzel stejnej +- tlak, chybi mi huz jen doresit preplneni zasobniku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:59 GP – Re: Nová
to jsme radi, ze to vime... taky to spouste lidem pomaha k lepe vypadajicim kytkam a pomaha jim to srazit ph.
jen, ze vas nenutime pouzivat co2 ani sul... a ano, nekomu, kdo byl neopatrny, nebo nevedomi, to otravilo ryby...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 16:07 Muž Marta [4] - Cichlidy
Počítadlo bublin na to sem koukal pomocí tý odsávačky na hleny a kolik se dává těch bublin??No tak já četl že pro ty terčovce je to akorát tak uvidím na vaše názory ono se to pohybuje 6,2/6,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2010 16:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marta
no proc neregulujesh pocet bublin... dobry je zkusit pocitadlo bublin+skrtitko (+pripadne bezpecnostni ventil, kvuli pretlaku, aby ti neuletelo vicko od kvasny nadoby)

psalo se to tu huz mockrat kazda nadrz je individualni, je potreba zkouset, ale plati jedno pravidlo... radsi min nez vic!!!
jo a jeste jeden web maniakva.sweb.cz/…

a podle mne je pH 6,2 huz moc kysely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 15:33 Muž Marta [4] - Cichlidy – Co2-Kolik dávkovat,jak měřit a předejít otravě
Ahoj tak sem četl hodně článku o co2 k čemu slouží zpusob výroby a tak..Rozhodl jsem si vyrobit ho pomocí pet lahve pode odkazu co jsou tady a ještě od jednoho člověka co mi stím hodně pomohl ale zajímaj mi také vaše názory mám akva o 200l viz foto použil jsem 1,5 litrovou flašku 2dcl cukru a lžičku kvasnic voda do 3/4 flašky bublá to skvěle ale bojím se abych neotrávil terčáky protože po hodině bublání mi přijde že maj zrychlené dýchání tak sem to raději odpojil a čekám na vaše rady měřil sem ph a to mám stále 6,2 ale jakk říkám bojím se abych je neotrávil mám to nějak změřit??Předem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:26 0 – Re: ČUPR
Fotka k příspěvku Je to z AT ročník XXVII č. 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:24 0 – Re: ČUPR
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 12:23 0 – Re: ČUPR
Fotka k příspěvku Až dnes zjišťuji , že jsem byl požádán o ostřejší ofocení . Omlouvám se a zkusím udělat lepší snímky na denním světle. Co bude méně kvalitní , je na smazání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:24 Muž kalfos [5] – co2
jak se to dá poznat ještě.děkuji předem za odpověd. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2009 15:09 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: kalfos
Ja to spoznam na chovani ryb a na farbe ich ziabri. Ked su krvavo nacervenale, tak musim ubrat CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 15:06 Muž kalfos [5]
díky za odpovědi asi kuopým nějaký ten test a uvidím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:53 H.
Díky, omrknu to a koupím si nějaký nový, protože ten můj starý už se mi nějak moc nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 10:02 R Muž Silent [5949] – Re: H.
U Rataje v e-shopu stojí tenhle difuzor 213.- .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 09:57 H.
NENÍ TO LEVNÁ ZÁLEŽITOST? Kolik stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.12.2009 15:56 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Jak zde již bylo uvedeno, neexistuje přesné pravidlo KOLIK bublinek přesně potřebuješ pro sycení CO2 v akváriu. Rovněž není bublinka jako "bublinka" a hodně záleží na rozptylu. Doporučuji z počátku pravidelně měřit pH akvarijní vody, několikrát denně, hlavně ráno před rozsvícením akvária, kdy bývá obsah CO2 v nádrži nejvyšší a tím i hodnota pH nižší. Důležité je také pozorovat chování rybek. Pokud se začnou zdržovat u hladiny, nebo dokonce lapat po vzduchu nad hladinou, okamžitě sycení CO2 přerušit a zavést vzduchování. Obvykle se během několika minut CO2 vytěsní a ryby se vrátí k normálu. Osobně doporučuji k rozptylu CO2 použít difusor CO2 Micro Perler 2 - viz přiložený obrázek. Není to zrovna levná záležitost, ale dokáže rozptýlit CO2 na tisíce jemných bublinek. Má vestavěný počítač bublinek a opravdu funguje spolehlivě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2009 12:41 karel – Re: Markéta
To je u každého jiné záleží jak jsou bubliny veliké jaké je Ph vody kterou chceš sytit co2.A hlavně jak dokonale co2 ve vodě rozpouštíš.Tak nejlépe bude když začneš pomalinku třeba 25 bublinách postupně měřením ph budeš bublinky přidávat nebo ubírat až to vyladíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2009 12:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: juro127
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 10:49 Markéta – Počet bublin co2 na litr
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik bublin co2 mám pouštět za minutu do 300l(čistý objem 260l) akvaria pokud mám hodnotu dkh 2.106 a chtěla bych mít ph od 6-6,5. Chovám terčovce a nerada bych, aby se jim něco stalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2009 08:19 smik – Re: Sid
Přesně tak pokud by pro akvárium platila Tillmanova tabulka tak bych to považoval skoro za zázrak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.12.2009 23:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
A co hůř - pro akvárium neplatí žádná! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 23:42 Usine – Re: ČUPR
www.moje-akvarium.net/…
maniakva.sweb.cz/…
Tři tabulky a každá je jiná. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 22:59 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: 0
Diky za užitečné informace a ofotografovaný článek. Již je to čitelnější, pouze ten poslední obrázek - je rozostřená levá stránka díky průhybu knihy. Pokud by se Ti podařilo list stránky nějak "narovnat", byla by ohnisková vzdálenost stejná a nedošlo by k rozostření levé části. Ale i tak díky i za ostatní akvaristy. palec Někdy je to problém, zaostřit celý formát... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 20:53 0
Fotka k příspěvku Začátek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 20:52 0
Fotka k příspěvku Střed článku - tabulka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2009 20:50 0 – Re: ČUPR
Fotka k příspěvku Tak to znovu po kouskách vložím - od konce , pokračování dělí ta tabulka . Můžete zkusit po zvětšení i přenos kursorem na plochu monitoru . Nebude-li možné článek ani pak přečíst , tak ho raději smažte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 20:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.12.2009 13:48 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Tommys
Nejdříve si namíchej destilovanou vodu se špetkou jedlé sody (soda bicarbona), aby si dosáhl přibližně 4dkh, klidně 500ml do zásoby. Poté se vezme PH test a do čidla se kápnou 3-4kapky a připravenou vodou se naředí do 5ml (první ryska na nádobce od testu). Ještě upozornění, vrchní víčko na čidle musí být zalepeno! Čidlo se poté vodorovně vloží pod hladinu cca >10cm, tak aby do něj nevtekla voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2009 06:31 Tommys – Re: DrBolíto
Ahoj mohu se zeptat jak ten tvůj domarobo Ph měřič na který jsi dával odkaz nastartovat?Respektive čidlo vyrobim, naplním roztokem dle příslušného poměru co je uveden na krabičce s testem, tento roztok naliji do zkumavky a co pak?Nechám čidlo nad hladinou s tím, že spodek je ve vodě, aby se čidlo mohlo naplnit CO2 a pak ho strčím pod hlafinu?, nebo kam chci po akva?Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   18.12.2009 23:07 Žena ustavprochore [567] – Re: kalfos
www.klub.akva.sk/… - vyhledejte číslo 2 časopisu a od strany 19 si můžete počíst. :) Je tam i vysvětlené, jak je to s Tillmanovo tabulkou, testy, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 21:30 Muž filipsi [1295]
Jrk napsal: Zjišťování obsahu CO2 dle Tillmanovy tabulky je velice relativní...
To same plati i pro "permanentni test". Ale i tak to neva, lepsi nejake hodnoty a trendy, nez nemit poneti vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 20:24 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Jrk
smich To mě taky v 25l usnulo jedno miminko ancistruse po přidání CO2, ale usnulo tak tvrdě jak ta šípková Růženka v pohádce, bohužel usnulo a již nikdy neprocitlo.anostydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2009 20:18 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Ještě upozornění, test reaguje velmi pomalu zhruba cca 1-2hod. než dojde k plnému obarvení a ustálení!
Rozhodně na začátku přidávání CO2 testovat ručně několikrát denně. Většinou se přidává 1bublinka/sec., ale nejprve si změřte tvrdost vody a přečtěte si link od Eff.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2009 20:12 Muž Jrk [143] – Re: Haimdol
Zjišťování obsahu CO2 dle Tillmanovy tabulky je velice relativní. Tillmanova tabulka lze skvěle použít na sledování trendů ZVÝŠENÍ x POKLES, ale na zjištění skutečného obsahu CO2 ve vodě se většinou nehodí.

Z vlastní zkušenosti (při experimentech s poměry v PET-CO2 - k tomuto účelu se Tillmanova tabulka hodí výborně, při stených parametrech vstupní vody) jsem vypozoroval nadmíru CO2 z chování rybek. V akva bylo složení: Ramirézky, Neonky, Pancéřníčci, Otíci - jako první začaly "viset pod hladinou" Ramirézky, tak jsem udělal opatření vedoucí ke snížení CO2 a vše bylo do 10ti minut v pořádku. Ostatní rybky se chovaly normálně - v klidu spaly spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 20:06 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: akvaristik
Ty jsi si ten postup výroby nečetl že? Jako měřící kapalina se používá PH test a to i ve všech komerčních předražených perm. testech. Vtip perm. testu spočívá v tom, že do nádoby nevniká voda, ale jen CO2 obsažené ve vodě. (difuzní princip)

Oprava Linku z předešlého přizěvku:
rybicky.net/forum/1618
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 19:50 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DrBolíto
Je to pravda, ale výhoda dlouhodobého testu je, že ukazuje hodnotu stále. Náplň se mění 1x za 2 měsíce. Test pH by se musel dělat denně. V dlouhodobých testovacích nádobkách totiž nedochází ke smíchání vody s testovací tekutinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 19:40 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pokud nechceš utrácet 497 Kč za plastovou nádobku a jsi trochu zručný, tak si to udělej sám nádobka tě pak bude stát cca 10kč + PH test.
Celý postup jsem popsal zde i s obrázky: <a href="http://rybicky.net/forum/1618"s rel="nofollow">http://rybicky.net/forum/1618
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2009 19:00 R Muž Silent [5949] – Re: kalfos
Testů na CO2 je spousta. Určitě bych se poohlédl po známější značce, třeba Dennerle, Sera, JBL. Pravda je, že nepatří k nejlevnějším. Druhá možnost je změřit pH a KH a podle Tillmanovy tabulky zjistíš množství CO2. Doporučuji přečíst tento článek maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 16:53 Muž kalfos [5]
jaké je tedy nejlepší test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 15:36 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: kalfos
Tímto dlouhodobým testem:
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2009 15:19 Žena Johanka [57]
Také jsem s CO2 v začátcícha také jsem pokládala tuhle otázku.Testy jsou pouze orientační ,takže nejlepším ukazatelem ,jestli jsem to dobře pochopila,je hlídat si změny hodnot ,kolísání PH ,tvrdost a především rybičky-jestli se nedrží u hladiny,"zapálené žábry" a celkové chování.A držet se počtu bublinek v poměru tvého akva.Tedy pokud CO2 přidáváš.Jinak Tillmanova tabulka v případě ,že nijak vodu neupravuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 15:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kalfos

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] 28

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 35948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13530?od=1251