Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:31 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: stingate
Na duboisy máš na prvé malé akvárium, chce to aspoň o půl metru delší, za druhé počítáš s tim, že jich musíš mít alespoň tak 20? Za třetí proč k sobě chceš dávat cichlidy z afriky a zbytek ryb z amazonie, které mají uplně jiné nároky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Zarostlé akvárium (řekněme amazonského typu) a do něho rostlinožravou africkou cichlidu? Jak říkám - vybrat rybu a pak k tomu doladit akvárium. A nebo ukázat jak má vypadat akvárko a poradíme s rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:20 Muž stingate [0] - CichlidyRe: Designer
No viac sa mi páčia zarostnuté akváriá, jeden koreň do popredia a zopár kameňov a tmavé pozadie. Tí skaláry fakt nebudu najlepsia volba =P chcel by som tam mat cichlidy asi tých duboisu a demasonu alebo len jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 16:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stingate
Nejprve si ujasni, jak ma Tve akvarium vypadat. Chces nadherne zarostle akvarium, se sveze zelenymi rostlinami, nebo jen pisecne duny s nejakou obcasnou rostlinou, nebo jen hromadu sutru? Ono mozne je vsechno, ale neni to mozne v libovolne kombinaci s rybami a s rostlinami. Zkus popsat svou predstavu o "Tvem akvariu" a na tom uz se da lepe stavet. Nebudes se divat jen na ryby, akvarium se Ti prece musi libit cele, ne ze to bude pro Tebe ta voskliva bedna, kde mam ty krasne ryby.

Abych Ti ukazal nejaky kontrast ve Tvem vyberu, Skalary a Tlamovci nebudou k sobe moc vhodni uz jen kvuli parametrum vody. Uplne nejlepe bys udelal, kdyby sis vybral jeden druh ryb, a jeste lepe podle vodovodni vody kterou mas, ale uznavam, ze kdyz se clovek citi jak dite v hrackarne, je tezke byt dospelym :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já bych teda doporučil vrátit se k výběru ryb,protože ta osádka byla dost nereálná. po zvážení by se ten seznam rostlin mohl dost rozšířit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 14:56 R Muž romant [27987] Re: stingate
Popozeraj prezenace dalších účastníků, kteří mají v akváriích obdobný rybí složení a najdeš tam i jaký mají rostliny. On ten výběr bude vcelku jednoduchý a omezí se na 2-3 druhy tuholistých odolných rostlin, jako jsou např. anubiasy, kryptokoryny apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 14:49 Muž stingate [0] - Cichlidy
už som pozeral na požadavky, ake rastliny by sa pre mna hodili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.06.2013 22:21 Muž RadekH1 [129] Re: stingate
Možná by bylo fajn, najít si ryby tady v atlase a kouknout se na jejich požadavky. Pak zjistíš, že tvoje akva je pro všechny tebou vybraný ryby malý.
Edit: Pro většinu tebou vybraných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:10 Muž stingate [0] - Cichlidy – rybicky
Ahojte som začiatočník a tak by som bol rad ak by ste mi poradili. Dnes som s ocinom zlepil akva :75x49x49-180l. Chcel by som tam mat : Tlamovec Duboisov a Tlamovec Demasonov alebo Tlamovec Saulosův, potom zopar Pancierníčkov, mrenky nádherné, tak dvoch skalarov a Prísavníka to ešte neviem akého. A možno Hrotočelca ostnitého. Budú to pre mňa vhodné ryby? nemám veľa skúseností ale tatino mi pomože. Budem rád ak mi poradíte rastlinky. Do akva chcem dat koreň a asi bridlice. Ďakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 02:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Petr18
jak už ti bylo řečeno.. dej tam živý kytky.. a dost.. taky by nebylo naškodu tmavý dno, tetry se většinou nad světlým necítí dobře, a i proto se schovávají..
Až jim vytvoříš trochu přirozený podmínky, tak se budou i přirozeně chovat a proplouvat akváriem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: Petr18
přidej nejdřív rostliny (živé místo plastových), osobně nemusím dekorace typu hrad, loď apod. ale je to tvoje volba, stejně tak by asi bylo hezčí míň výrazné pozadí. pokud to trochu osázíš nebude ti to připadat prázdné a ryby se budou cítit líp a nebudou se třeba schovávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:26 Petr18 – ryby
Co mužu do toho akvaria jeste pridat za ryby? žanérky se vetšinou celý den schovávají a akva vypadá jako prázdné

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:44 Muž Pet86v [5] Re: Kryštof
to si myslím že by docela šlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Asi jsem to našel, a co třeba pestrenci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:27 Muž Pet86v [5] Re: romant
Přesně tak..živorodky přesouvám pryč..chtěl bych něco co neplave v každé druhé nádrži ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
To jsem nevěděl, aspon jsem to nevyčetl a zas tak dobrou dedukci takhle večer nemám ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:22 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Tazatel už živorodky má a chce je dát pryč, což jenom schvaluji s ohledem na tvořící se osádku z čistotnějších a čistotu více vyžadujících ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pet86v
Nebylo to kvůli to třeba ze nebyly v hejnu, jen otázka nikdy jsem je nemel a nemám s nimi zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:18 Muž Pet86v [5] Re: Kryštof
k těm parmičkám černopruhým..měl jsem 2 a nefungovalo to..ta nepatrně větší stále zaháněla do pozadí tu menší..obě ve velikosti kolem 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:18 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Betta by šla taky, nebo nějaka živorodka? Třeba velkoploutva nebo molina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: Pet86v
Pet86v napsal: co třeba cichlidka kakadu?a nebo agassizi i když ta taky moc prostorová není To by šlo, když bude nádrž rozčleněná(hodně rostlin, kameny, kořeny), aby si ramirézy a kakadu, nebo agassizi mohly utvořit svoje teritoria, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:09 Muž Pet86v [5] Re: Kryštof
chtěl bych 2 pestrý a prostorovější než hejnovky...

co třeba cichlidka kakadu?a nebo agassizi i když ta taky moc prostorová není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pet86v
Prikoupil bych parmičky siamske nebo jak romant psal otíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2013 21:03 R Muž romant [27987] Re: Pet86v
No, tak jestli tam máš tu parmičku černopruhou jenom na řasy, tak bych se tím netrápil a místo ní radši pořídil partu 8 otíků. Ty mřenky bych dal taky pryč, jsi limitován 100 litry a tím bych se řídil a než to řešit jenom dvěma, tak to radši nic. Jsou to hravý a společenský ryby a když budou v partě, tak budou ve větší pohodě, ale na to nemáš litry. ;-) Oni nejsou jenom tyhle mřenky, jsou i vhodnější do tvojí litráže, možná ne tak barevně atraktivní, ale jsou to povahou mřenky. rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 21:00 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Pet86v
Nějakou hejnovou rybu třeba danio, drobnustka, tetry a další ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:53 Muž Pet86v [5] Re: romant
dejme tomu že bych to zkorigoval tímto způsobem:
2ramirezky
2 mřenky - (vím že by měli mít větší nádrž a být min 4 ale zatím to funguje)
1 parmička černopruhá

ani teď by jsi nic nedoporučil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: Pet86v
Před tím, než tu osádku zkoriguješ, podívej se hlavně na prostorový nároky jednotlivejch ryb, určitě nic nepřidávej, což asi slyšet nechceš, nicméně to s tím hodně souvisí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:26 Muž Pet86v [5] – Jaké rybky poraďte
Ahoj potřeboval bych poradit...sháním nějakou prostorovější rybku ideálně pár něco prostorově většího ale zároveň aby se to vešlo do mé 112...aktuální složení:
1x parmička červenoploutvá
1x parmička černopruhá
2x mřenka nádherná
2x ancistrus
2x mečovka
2x cichlidka ramirezova
takto vše

mám tam ještě přeživší 1neonku a 3 zebřičky z dávných let..skalára co tam zatím je půjde pryč(je to na ní malé)a paví očka už mají taky svoji samostatnou nádrž

PS:čichavce ne
děkuji za rady či nápady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.12.2012 01:56 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Petr
vyhoď všetky tie umeliny čo máš v akva(rastliny, hrad) aj tá drť nieje bohviečo pre začiatočníka a prečítaj si niečo o zakladaní akva potom ti každý ochotne poradí.
poradím tí hneď teraz zožeň si jemnejšíkremičitý štrk/pistok frakcia najlepšie okolo 4-6mm veľa živých rastlín, koreň máš slušný tak skús nájsťešte nejaký výraznejsí ktorý upúta pozornosta skombinuj ich a bude to fajn aj pre oko a nakoniec aj pre tvoju peňaženku pretožetinebudú dochnúť rybky ;-)
toto všetko môžeš (musíš :-D ) prečítať napr.: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/… alebo
rybicky.net/clanky/593-zalozeni-akvarka-z-pohledu-zacatecnika
p.s.: neber to ako buzeráciu chcem ti pomôcť k poteche oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:43 Petr – ryby do nového akva
Fotka k příspěvku Zdravím ve čtvrtek jsem založil nové akva.A Potřebuji poradit nějáké ryby vhodné pro začátečníka a rostliny.Akva má 50 litrů.Ph vody 7.4
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 22:31 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Bella
A kde se schovává ta betta? Moje je v akvárku samotná (ve společenským to nedělalo dobrotu, takže akutní stěhování do 12-tilitrovky) a plave si spokojeně, ale na druhou stranu se dost často "povaluje" ve stoncích limnophily. A to obzvlášť, pokud doroste tak, že zakrývá cca 1/3 akvárka - to bych řekla, že si v tom přímo libuje. Takže pokud se nesnaží skrývat např. za filtrem nebo dekorací, problém bych v tom neviděla.
Ty tetry do 30 litrů nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 22:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bella
dost záleží na tom jak tom jak je to akvárium zařízené (rostliny, dno, osvětlení...). Pomohla by fotka. Na chování ryby může mít i vliv kvalita vody (jak dlouho je akvárko založené?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2012 20:39 R Muž romant [27987] Re: Bella
Beta ne, ale ty tetry ano. rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 20:29 Bella – Soužití bojovnice pestré a tetry krvavé
Dobrý den, prosím moc o radu. Mám akvárko o objemu 30 l, mám hejno tetry krvavé a jednu betu / samečka /, ale beta se neustále schovává a není o ní moc vědět. Byla to špatná volba? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 12:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Miňon
Pokud je tady někdo z těch co jsme ti radili zkušený, tak já to určitě nejsem, tuhle poctu přenechávám romantovi stydim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 12:23 Miňon
romant/Cosmogagy/...atd
Pánové už nazbývá než vám poděkovat za rady a tipy a vzhůru získávat vlastní zkušenosti. potlesk Je vidět že jste zkušení. ano děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 10:35 R Muž romant [27987] Re: Miňon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 10:35 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Miňon
rybám výměna vody každý týden jen propěje ;-) já vodu ani nenechávám odstát, jen ji do kýble nalívám přes sprchu, ta troška chloru z ní vyletí hned :-)
Čím míň chemie do akvárka, tím líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 10:24 Miňon Re: romant
Na ty bakterie tam něco mám /biologická filtrace - náplň Biomax / jestli jsi nemyslel toto.
To mám měnit vodu i když tam nemán žádné rybky??? coze a to těm rybkám nevadí když tam budu každý týden odsávat 1/3 vody a dolívat novou z vovovodu? (odstánou min 1 den) chemicky jí očetřit nemám? to už se ptám asi moc a je to najiné téma co? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 08:20 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – 200L Malawi
Ahoj všichni. Moje mamina si usmyslela že chce akvárium, a to malawi. Chtěla 112L klasickou nádrž, ale nakonec jsem ji ukecal na alespoň 200L, přes větší už nejede vlak.
Teď je otázka výběru ryb. V malawi se moc nevyznám, ale skončili jsme u dvou možností které mamina posvětila i barevně (holt ženská, no :-D ).

1) Aulonocara "Eureka" + Aulonocara "Lemon"

nebo

2) Pseudotropheus elongatus "Neon spot" + Labidochromis sp. hongi

Všechno by měly být cca 4cm rybky, o 6 kouscích od každého druhu.
Která varianta bude lepší, popřípadě jestli je třeba vhodné namíchat jedny Aulonocary a jedny Mbuny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:03 Muž Ad@m [1051] Re: romant
romant napsal: Nikoho nekamenuju a zvláštěpak začátečníky, od toho jsou tu jiní. ;-) :-D . Miňon, ak by sa Ti to stalo, nič si z toho nerob, kritika bude určite myslená v dobrom ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 16:37 R Muž romant [27987] Re: Miňon
Nikoho nekamenuju a zvláštěpak začátečníky, od toho jsou tu jiní. ;-) To akvárko vypadá na začátek velmi pěkně. Lehkou připomínku bych měl k tomu filtru a to, že pokud je tam nechaný to aktivní uhlí, tak bych ho odstranil a nahradil třeba biomolitanem(levnější var.), nebo nějakým substrátem pro osídlení nitrifikačníma bakteriema, třeba substrat pro, nebo siporax(dražší var.) Se zarybňováním bych nikam nespěchal, nějakou tu tzv. startovací rybku by to sneslo, bude se upevňovat nitrifikace, možno místo toho akvárium bez ryb lehce nakrmit sušeným krmením(potrava pro bakterie). Z ryb bych volil nějaký to hejno teter, nebo těch razborek, ke dnu ty pancéřníčky, možno taky nějaký ten párek cichlidek, do horních partií třeba ty čichavce(zakrslý, medový). Jako variantu místo těch teter třeba nějaký dánia. Možností je opravdu mnoho, chce to skouknout prezentace podobných akvárií a ono to vykrystalizuje. Nezapomínat na výměny vody, ani teď, ani potom až tam budou ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:21 Miňon
Děkuji všek za rychlé odpovědi a rady.
romant : částečná prezentace akva napsána. /jsem začátečník, tak mě za případné chyby hned nekamenujte ;-) , ale rád si nechám poradit.
Takže jsem to pochopil asi takto: Buď Betty nebo Cichlidy, místo Gupky račí nějaké Tetry, Anscitrus 2 nebo žádný a rači Pancéřníčky.

co nějakého čichavce, neonky? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:49 R Muž romant [27987] Re: Miňon
Jak už tady zaznělo, chce to dbát na přiměřenou čistotu a neopomínat pravidelnou týdenní výměny alespoň 1/3 vody. Určitě by bylo dobré, kdyby se zřídila prezentace předmětného akvária a uvedlo se tam co nejvíce informací, tak aby se případná rada dala cíleně poskytnout. Co bych ještě zmínil, je dobrá a účinná filtrace, ta se nejen v začátcích bude hodit. V případě Tvého akvária bych to viděl na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. :-)
Edit: Při přidávání dalších ryb, postupovat opatrně a po částech, nikdy ne všechny zamýšlený ryby najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 12:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Miňon
možná by lepší řešení než ty živorodky bylo hejno deseti razbor hengelových, nebo nějakých menších teter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:41 jamajcan Re: Miňon
Jen malou radu k soužití pancéřníčků s živorodkami.Dávej pozor na čistotu dna,tzn.na pravidelné odkalování,protože panc.tráví převážnou část života na dně a živorodky díky rychlému a nedokonalému trávení,produkují veliké množství výkalů,které končí na dně.Vím,že 6ks Gupek není na tuhle velikost akva.moc,ale pokud nebudeš jejich množství redukovat,tak jich budeš mít za nějaký čas daleko víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:24 Žena Kytka [2146] Re: Miňon
Ahoj, sice taky zakládám první akvárka, ale něco už mám načteno ;-). Chce to hlavně číst, číst a číst stydim.
Betty - nesmí být dva samci v jedné nádrži - jsou sice hezký, ale "sežrali by se" - cupujou si ploutve.
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

Pancéřníčci - jsou to společenské rybky, takže min. 5-6 kusů do jedné nádrže.
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
Edit: než jsem to odeslala, tak peter byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:23 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Miňon
betty= len 1 samec a 2 samice- samce medzi sebou bojujú a môže dôjsť k úhynu
živorodka dúhová by stačilo aj 1samec + 2-3 samice- oni sa ti časom namnožia
ancistrus- môže ich byť toľko ale radšej by som nechal tak 2ks- predsalen ako tu už bolo písané vyššie sú to bordelári.
pancierníček minimálne 6ks- sú to hejnové rybky
chceš aby bolo akva farebné skús sa popozerať tu na malé cichlidky ako napr. kakadu, agasizi a podobne sú to malé rybky- do 8cm a sú nádherné, v dobrých podmienkach sa ti aj vytrú
skús sa popozerať po podobne veľkých akvárkach tu na rybičkách a niečo si určite vyberieš
dúfam že ti/Vám neprekáže že ti/Vám tikám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:10 Miňon – jaké a kolik rybek
Ahoj,
Chtěl by se zeptak těch zkušenějších, jestli můj výbět rybek je dobrý a jestli jich néni moc?
Mám akvo 72L čistá objem asi 60L. Už asi 14 dní filtruji vodu a tak 4 dny tam má i rostlinky. Teď mi tam plave jeden anscitrus 5cm co měla dříva žema v malém. Když jsem si byl pro skříňku pod akvo tak mi paní dala ještě 3 narozené malé anscitrusi. Ti jsou ale v tom malém akvu než vyrostou. Akvo bych chtěl pro radost, barevné, aby měli děti na co koukat. Rybičky jsem si namyslel takto:
bojovnice pestrá 2-3x (pár a nebo 2samci 1samice)
Živorodka duhová 6x
Anscitrus 4x (ty mám teda teď už 4 , jeden a 3 malinký)
Pancéřníček 2x

Doma mám zatím jen ty Anscitrusi, a zbytek si nechám poradit. Jáký Pancéřníčky,Jestli tam nedávat tolik Anscitrusů, nebo se ty rybky nesnesou, atd. Chci aby rybky byly barevné a děti se měli na co koukat.

děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.04.2012 17:49 R Muž romant [27987] Re: wassyl
Neonky bych jako startovací rybky rozhodně nedával, to spíš nějakou tu živorodku a kombinaci neonek a těch živorodek bych neviděl jako zrovna šťastnou volbu. Neonky jsou čistotný rybky a naopak živorodky jsou bordeláři a bude třeba opravdu bedlivě dodržovat hygienu v podobě odkalení dna dle potřeby a pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody. Ten přísavník, pokud je myšlen ancistrus, tak jenom jednoho, jsou to taktéž bordeláři. Kombinaci cichlidek a bet bych neviděl jako problém, ale pokud by to mělo být v tomto akváriu, tak bych se rozhodl pouze pro jeden druh. Osobně bych to viděl na párek těch cichlidek doplněný slušným hejnem těch neonek a podíval bych se třeba na nějaký pancéřníčky, na dno, mají rádi jemnozrnný dno, takže event. podle toho rozhodovat. Jinak první rybky nejdříve po třech nedělích a po malých skupinkách, aby zbytečně nedocházelo ke skokovýmu zvyšování N látek a po dobu záběhu akvária často měnit vodu.
Edit: Rozhodně přidat rostliny a třeba nějakej kořen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=601