Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:41 Michaela – Re: Yirka
Líbí se mi rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly. Stačilo by mu to? Můžu ho dát s rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:03 Muž Yirka [9126] – Re: Michaela
Daleko lepší postup je vybrat si kombinaci, která se ti líbí a pak se zeptat za názor. Na rybičky přece budeš denně koukat ty. Nádrž máš dosti velkou tak se nabízí velký výáběr kombinací. Použij zdejší atlas rybek, informace v něm jsou pro tvé účely zcela dostačující. rybicky.net/atlasryb/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:18 Michaela – Osazenstvo do 40x40x180 cm
Jakou kombinaci rybek mi doporučíte do akvária 40x40x180 cm? Chtěla bych velké hejno a k němu pár nebo skupinku výraznějších "solitérů".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 05:15 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Noa
V padesátce plné kytek mám od dvoucentimetrových tři...rostou tedy velmi pomalu, ale rostou. Jsou tam necelý rok a už mají centimetrů asi pět. Kytky zatím neničí...Tedy kytky jsou tam jen kryptokoryny a anubiasy. Na hladině trhutka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 21:48 RAP
Do malých akvárek bych doporučil krunýřovce rodu Otocinclus. Mám je v nádrži rybicky.net/nadrze/9367 a jediné co bych do tohoto společenství nedoporučil jsou "microrasborky". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 18:30 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: tesra
V 54 l jsem měla čichavce medové a sameček honil samičku, nedělalo to dobrotu. teď má beťáka s razborama (velikost jako molly) a je vše OK. S tím krunýřovcem - nevím, nevím, měla jsem jednoho v 112 l akva a i když měl dost potravy, tak ničil rostliny. 54 l vidím jako minimum, ale rozmysli si, jestli chceš mít rostlinné akva, tak moc nedoporučuju. Potřebuje úkryty a rád vykopává písek pod větvemi, aby se schoval - tzn. udělat dost úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 12:51 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: RAP
Skúsim, dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:39 RAP
Ono záleží na povaze jednotlivé ryby.
Díky založení nového akva a stěhování se malinko změnil chemismus a ryby jinak cítí. Zkus přidat trochu prostředku s humíny(rašelinový výluh a pod.). Mělo by ho to zklidnit a zdravotně to prospívá všem rybkám z černých vod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:26 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: NASREDDIN
Hm, ja viem. Boli 4, ale postupne dva uhynuli a zostali 1 "biely s pásikmi" a 1 "čierny mramorový" Možno by som ich aj dala preč a kúpila iba guramy, tiež aspoň 4 ks. Len sa potrebujem zbaviť ešte asi 15 gupiek. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:18 Muž NASREDDIN [1383] – Re: geminika
Jeden nebo dva, to máte jedno.
Na hejno to je tak i tak málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:15 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: stetinka
Skalárov mám dvoch, ale iba jeden to robí. Keď ten vyštartuje po nejakej rybke, ten druhý skalár zase vyštartuje po ňom, ako keby mu nadával, že to nemá robiť. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 11:00 Žena stetinka [270]
zkus si přečíst tohle:
www.dajanapet.cz/…
Nehledě na to, jak můžeš mít JEDNOHO skalára!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 10:40 Žena geminika [39] - Živorodky
Pridám sa k tejto téme. Mám 126 l akvarko a chcem doplniť rybky, ale bojím sa, čo s nimi urobí môj skalár. Mám ho asi 2 roky, je dosť veľký a nebol nikdy agresívny. Pred 2 týždňami musel na chvíľu k sestre, lebo mi tieklo akva a musela som založiť nové. Teraz som si ho zobrala naspäť a útočí na každú rybku, ktoru uvidí. U sestry zlikvidoval všetky menšie gupky do 1,5 cm, 1 dospelého samca tetry konžskej (tiež moja) a jednej rybke vyďobal oko. Neviem, čo sa s ním stalo, že je zrazu taký besný. Mám v pláne kúpiť guramy, ale bojím sa , čo s nimi urobí. Čo s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 04:57 Muž LiborSprysl [9015] – Re: tesra
O psychosexuální nevyrovnanosti osamocených krunýřovců jsem žádnou studii nečetl, ale jinak je ta sestava mnohem ucházející, než tomu bylo na začátku ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 00:47 tesra
Díky všem za reakce, pokud přibyde nějaká další, budu jen ráda. Ještě mně napadlo dát do společenskýho akvárka bettu a menší hejno mollynek nebo mečovek nebo plat (cca 6 ks) a taky asi jednoho menšího krunýřovce, je vhodné je chovat po jednom ks?? Díky, t.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:25 djastin
dik vsem za rady. ja to akvarko dostal od kamarada nebot jej chtel vyhodit.
Ale nakonec jsem zadarmo sehnal jine lepsich rozmeru 100x40x45 takze si zaridim toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 13:37 Muž Landvir [57]
tesra napsala: Teď jsemt tady koukala do atlasu a čichavec zakrslák je dle něj docela náročný na chov, takže nic pro začátečníka...

No ono jak se to vezme, řekl bych že je to srovnatelné s ostatníma, já mám zakrslý už nějakej ten rok a žádnej větší problém nebyl, akorát jednou mě samci uhonili samičku, jinak bys klidně mohla mít 1:2 v tom tvým akva ale je potřeba aby bylo dost zarostlý a byli nějaký úkryty pro samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:16 tesra
Teď jsemt tady koukala do atlasu a čichavec zakrslák je dle něj docela náročný na chov, takže nic pro začátečníka. V atlasu jednoduchý na chov je medový, dorůstá max 6 cm, ale ty jsem asi nikde v krámu neviděla. Nemáte někdo tip na dobrou akvateru v Plzni??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:11 tesra
Ahoj, jo zakrslý jsou taky pěkný, pokud jsou perleťáci moc velký, určitě je tam nedám, jsou mi čichavci sympatický všichni. Tak co třeba dva zakrsláky a 5-6 mollynek?? Jaká největší dospělá ryba by mohla být v 54l nádrži??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 07:21 Muž Landvir [57] – Re: tesra
Popřípadě si místp pancéřníčků pořiď nějakýho ancíka, pokud by jsi chtěla čicgavce, tak zakrslý se ti nelíbí??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 06:50 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
tesra napsala: ...je třeba pořizovat nějaké "čistící" rybky/tvory (třeba pancéřníčky, krevetky)?
Šneci se ti tam objeví spolu s novými rostlinkami. Krevetky bych spolu s Molly nedával. Molly je sice nepožírají, ale furt otravují:-)
A pancéřníčci jsou hejnová rybka, na to budeš mít malé akvárium. Ale 2-3 kousky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy by šly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 06:00 Muž LiborSprysl [9015] – Re: tesra
Do 54 litrů opravdu nikaragujci nejsou vhodnými chovanci, opravdu narostou, stejně jako ti perleťáci. Párky prodávají řezníci a skoro s jistotou vám je při velikosti prodávaných perleťáků žádný kouzelník nechytí, aby věděl, že má samce a samici - tedy pár:-). Pokud prodávají větší, tak jo. Ovšem tento čichavec naroste též do deseti ,a spíš více, centimetrů. Takže to také není moc ono. Zkuste napřed ty živorodky a pak třeba, když vás to chytne, pořídíte větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 00:50 tesra – Akva 54 l a kančíci nikaragujští
Ahoj, jsem akvarista začátečník, zatím jsem měla několik bojovnic a teď jsem se rozhodla pořídit společenské akva. Zatím tedy jen 54 l. V akvateře mě okouzlili kančíci nikaragujští, přemýšlela jsem o nákupu párečku, ale pak jsem se tady na stránkách dočetla, že se mohou dorůst až 25 cm a že vyžadují nádrž min. 250l!! Takže to asi neklapne. Pak se mi moc líbí čichavci perleťoví, takže bych tam dala párek a k nim několik (cca 5?) mollynek. Co vy na to?? Šlo by to tak? Mam ješte doma v jiném akva bettu, ale poslední dobou nevypadá zdravě, tak jí asi do společného akva nenasadím. Pak mám ještě poslední dotaz - je třeba pořizovat nějaké "čistící" rybky/tvory (třeba pancéřníčky, krevetky)? Díky za reakce!! t.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 07:09 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
Dobrá volba. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 07:00 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: romant
Po přečtení stohů elektronického "papíru" jsem se nakonec rozhodl následovně:

8 ks Danio pruhované (je mírnější než Parmička a drží se v horní části nádrže)
párek Akarek zelených (mám slabost pro Cichlidy a tento druh je dlouhověký)
3 ks Krunýřovec obyčejný

Všechny 3 druhy mají podobné nároky na vodu a jsou nenáročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 07:39 Muž Tudy [330] - Krevetky – Parmička a Cichlidka
Zdravím,

už jednou jsem provedl špatný výběr ryb a proto prosím o radu.
Ve 112 l akváriu budu mít 3x Acistrus sp. (obyč.) a 8x Parmička čtyřpruhá.

Chtěl bych k nim ještě jeden pár Cichlidek. Poraďte prosím jaké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 14:29 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: katterinecka
Asi máš pravdu, že čichavcov možno menej. Tí pancierničkovia sú moja srdcovka, takže tie určite budú. Čo som mala teraz v tom prasknutom, tak mali asi 11 cm, tak som ich musela dať sestre do 500 l a neviem, či by ich tam vedela chytiť. Takže si kúpim nových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 14:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: geminika
pancéřníčky bych tam vůbec nedávala, až vyrostou tak to pro ně bude malé, a čichavce spíš jen tři (samec a dvě samice). Pokud by tam bylo víc samců tak by se mohli rvat, ale i tak samec prohání samice, takže by měly mít kde se schovat (dost rostlin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 14:10 Žena geminika [39] - Živorodky
Aký je Váš názor na plánované osadenstvo nového akvarka? Chcela by som hlavne guramy- čichavcov aspoň 5 ks, panciernika kropenatého 2 ks, Ancistrus 2x (už mám), neonky 4 ks (už mám) + 4 ks dokúpiť, párik mečoviek (mám) a zopár gupiek (mám). Nebude to veľa do 126 litrov? Tie rybky, ktoré mám už nemám komu dať a ten zbytok by som chcela dokúpiť za 3 týždne na burze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 13:59 Žena Linduš [166] – Re: Ninco
dobře udělané, to by mohlo být luxusní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2010 21:14 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ajo, mno osobne by tvůrce tohoto tématu měl vědět co vlastně on sám chce! Pořídít si akvárium a nevědět na co, je jako pořídit si sekačku na trívník do paneláku ... Osobně bych byl pro megakrevetárko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:44 R Muž romant [27987] – Re: djastin
Ja bych to pojal jednodruhově třeba takhle: rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta,50 člený hejno by mohlo stačit. Jsou to zdatní plavci a držej suprově hejno, kam jde první tam poslední, radost pohledět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:12 Muž Gordon [22]
pokud to hodně osázíš tak třeba razborky galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:18 Muž Landvir [57] – Re: Linduš
Proč ne? :-D Ale těžko by se asi sháněli, málokdy jsem na ně narazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 18:12 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Já bych tam dal skaláry X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:08 Žena Linduš [166] – Re: Landvir
kardinálky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 18:04 Muž Landvir [57]
Já bych ti místo neonek doporučil razborky nebo nějakou podobnou hejnovku, jsou menší a tudíž jich tam můžeš mít víc ;-) A vypadají krásně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:43 Muž DavidPida [0] – Re: djastin
No kedze je dlhe podla mna nejake tie pancerniky a vela neoniek mal by si to prekraaaasne ak by bolo osvetlenie modrej farby tak by to nemalo chybu cize napr 40neoniek 6panciernikov 5gupek(namnozia sa :-|) a parmicky na riasu a este nieco co sa ti zapaci tych neoniek tam moze byt aj omnoho viac to som len tak navrhol ten pocet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:02 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: djastin
Úzké a dlouhé akvárium je ideální pro menší ryby co rády plavou. Já bych doporučil například kombinaci Gavůnků a Mřenek, ale víceméně můžeš tam dát jakoukoliv vhodnou kombinaci ryb do 12cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:24 djastin – akva 120x30x50 (DxSxV) co do nej?
Ahoj, mam akvatium techto rozmeru 120x30x50,
a chtel bych poradit co se v nem da chovat, kterym rybkam by vyhovovalo takhle uzke akvarium.
dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:32 Muž Landvir [57]
Ahoj Pokud chceš něco cenově dostupného, doboručil bych ty Neritiny, o kterých už zde byla řeč a pak určitě krevetky. Pokud nebudeš překrmovat, tak se s chutí pustí i do řas, tedy alespoň u mě to tak funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:25 JagerMaister
do takého akvária by som volil napr. asi tak 20 neoniek alebo iných tetier nejakých prísavníkov na dno pancierníčky (aké chceš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:21 Muž Misho258 [10]
ano ale mozete mi poradi uz napr hotovu osadku hlavne lahko zohnatelne a cenovo dostupne prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:15 JagerMaister
Slimáky Neritina zebra
Rybky: ancitrus,krunýřovec jednopruhý je ich veľa ;-)
A môžeš aj krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:05 Muž Misho258 [10] – Cistotne osadenstvo
Ahoj neviete mi poradit nejake osadenstvo do 160 l akva tak aby som nemal takmer ziadne riasi, slimaky atd. prosim poradte zatial mam len thajsku ale ona nestiha a ja tiez nie :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 14:32 Muž voko [9] - Živorodky
No jsou i ryby, které nejsou hejnové, ale přesto se samy necítí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 10:55 Žena Linduš [166] – Re: Jitrulka
ve společenském akvárku bych si s potomstvem starosti nedělala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 10:25 Muž sajfrdík [14]
já o tom moc nevim ale čet sem že to dobrý neni... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 15:47 Jitrulka – Osamocené rybičy
Blbej nadpis... No chtěla jsem se zeptat, jestli se můžou chovat různé druhy po jednom jedinci (pochopitelně pokud nejsou hejnové) Mám 60L akva přemýšlím o skladbě ryb. Navzdory velikosti bych chtěla nějaké větší, barevné a proto se ptám zda můžu chovat třeba 5 samců různých druhů. Třeba ramirezku, rájovce atd, pokud si budou teritorálně vyhovovat. O mladý zatím nijak zvlášt nestojím. Ale jestli jin nebude vadit že namaj družku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=851