Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:40 Žena Linduš [166] – Re: Raider
náchylné? asi jak které, chce to "běžnou" čistotu vody. a nevím, jak ancistrusy skáčou po krevetkách, aby je sežrali hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:40 Tomáš – malé neonky
no...pancíci se mi moc nelíbý, připomínají mi naše sumce, ale mám ještě otázku, mám tmavší pozadí, a mírně osázené akvárko, žádný prales, a pár kamenů a jednu jeskyňku...a neonky se mi drží pořád vzadu u pozadí a plavou z jedné strany na druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:39 Raider – Re: katterinecka
Neonky asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:39 Raider – Re: Linduš
Krevetky jsou drahé a docela náchylné...A měl jsme je a ancíkům docala vadila jejich přítomnost...skákali na ně a žrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Raider
myslíš že je budou neonky žrat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:38 Žena Linduš [166] – Re: Raider
proč ne? krevetky jsou opravdu dobré a doplnila bych hejno neonek aspoň na deset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:36 Raider – Re: katterinecka
Jo ale krevetky...No nevím. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
na zbytky jsou taky dobrý krevetky, když už živorodky tak bych zvolila nějaké menší (endlerky, gupky) ale jinak je to na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:35 Raider – Re: Tomáš
A co takhle párek bojovnic?? :) a když si tam dáš ještě 4 pancíky tak nic nezkazíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:34 Tomáš – malé neonky
mám 2 ancíky 4 cm a 6 neonek 3cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:33 Raider – Re: Tomáš
takže 60 litrů...to stačí na hejno pancíků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:32 Tomáš – malé neonky
60x30x35
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:32 Žena Linduš [166]
jak velké máš to akvárko? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:31 Raider – Re: Tomáš
Na to spíš kup třebo 4 pancéřníčky X-) ...Já mám molly a ze dna nežerou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:29 Tomáš – malé neonky
díky, místa mám dost, chci si ji koupit, aby mi nezůstávali zbytky krmení na dně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:26 R Muž Silent [5949] – Re: Tomáš
Požírat je nebudou. Spíše se zamysli, jestli je tvá nádrž dostatečně velká pro další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:23 Tomáš – malé neonky
zdravím, mám šest neonek červených velkých 3 cm, chtěl bych si pořídit black molly a ta by měla asi 6 cm, myslíte že si ji můžu koupit?, nebude požírat neonky?...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:31 Muž Assassin [2]
V akvariu mam v vyse jmenovanych vse, krome pancernicku. Jinak to jsou Cichlidky Macmasterovi a s bettama i ancikama se snasi dobre. Nijak na sebe neutoci, ani kdyz se bojovnice vytrou. Bettak je u jiker a ostatni rybky mu tam "nelezou".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 23:50 radim – Re: AssAssin
z vlastní zkusenosti vim, ze v takovem akva pár ancistrusu prospívá dobře jen je problém kdyz se vytřou a zaplavení akva mladýma:-O co myslýš konkretně těma cichlidkama? ty by se s betou nemuseli snést a beťák by to mohl škaradě odnést hlavně při tření cichlid...obn je to takový "ňouma" co si nenechá vše líbit a rve se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Koldy
já si do čtyřstovky dala 10 pancíků zelených a je jich tam až až, v hejnu plavali jen zezačátku a těď se jim moc nechce. Nedovedu si představit že bych je měla v menším akvárku (ale to asi jen proto že nemám ráda moc rybek v akvárku), ale možná by byl fajn corydoras pygmaeus, je menší a plave prý v hejnu po celé nádrži, ne zas tak po dně jako jiní pancíci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:26 Koldy – Re: Semtex
Tak to máš pravdu.Tak místo těch ancíků tam můžeš dát třeba více pancíků(aspon budou tvořit větší hejno). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Koldy
Když Ancík vyroste na 15 cm tak mu to bude malé.
Co místo nich Otocinclusi? Nebo jen ty pancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 12:43 Koldy
To já bych vynechal bojovnice bál bych se že ty cichlidky jim okoušou ploutve.Ancíky bych nechal,ukrytů mají dost tak co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:20 PetrC
Já bych vynechal Bojovnice a místo nich dal hejno neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 00:48 Bexi
bud cichlidky nebo bojovnice,ancíky bych vynechal určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 23:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: AssAssin
Vynechal bych ty ancíky nebo jen jednoho a buď ty pancíky jen s párem malých cichlidek nebo bojovnic obojí bych nedával X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 23:15 Muž Assassin [2] – Pancéřníčci malý x Cichlidky x Bojovnice x Ancistrus
Chci se zeptat, zda může být ve společenské nádrži 8 pancéřníčků malých s párem cichlidek, párem bojovnic a tremi anciky. Akva mam 60l 60x30x35cm. Ostatne vse je v prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:05 Muž Sewer [99]
Raději počkej... proč ho stresovat tím, že ho na tři týdny nacpeš do 120ti litrového akvárka k ostatním rybám? Počkej si na velký ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:03 sandra1221 – Re: Sewer
mé akva má 120 litru ale porizuji 960 litrovku kde budu mít dva krunýrovci sitovany tak kdyz uz tak at je tam víc druhú.toto akva budu mít jeste 3 týdny tak se ptám jestli mi vydrží :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:00 Muž Sewer [99] – Re: sandra1221
To už je ryba do větších akvárií. Atlas uvádí minimálně 200 litrů, ale já bych mu vzheldem k jeho velikosti dopřál raději i víc. Jaké máš akvárko Sandro?

EDIT: Proč jsi svůj příspěvek smazala? :-D
EDIT2: Tak abych ostatním vysvětlil tento příspěvek - někdo se tu ptal na Sumíčka Indického, ale pak svůj příspěvek smazal smich

Kdyžtak je to tady - rybicky.net/atlasryb/hledat/../sumicek_indicky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:53 Muž Sewer [99]
Líbáčci jsou vskutku super, počkej, až uvidíš, jak otvíraj hubu :)

Neonky bohužel nechovám, ale míň jak 10 kousků určitě ne, spíš k těm dvaceti, ale to už pak asi budeš muset opatrně volit ryby, které dáš k nim ;-)

S neonkami už ti musí poradit někdo jiný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:50 kristina14 – Re: Jirka88
dekuji vám ten čichavec líbající je vážne krásná rybka popremýšlím možná by sem si koupila 2 kusy :-) a samozrejmne nejaký acintrus. a kolik ks neonek by sem tam mohla mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:33 Muž Jirka88 [6]
Myslim, že jsem ty základní rady pěkně shrnuli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:32 Muž Sewer [99]
Já když jsem zakládal nějaké nové akvárium, tak mi bylo líto, že se tam není na co koukat, tak jsem tam z nedočkavosti pro radost dal jednu ampulárii (v atlasu je jako měchýřovka východní)...prostě takovej velikej šnek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 11:30 Muž Sewer [99]
...a po tom, co bude akvárium asi tak týden napuštěné a nebudou žádné problémy (zákal apod.) můžeš začít přidávat první ryby, ale opravdu nepospíchej. Dej třeba jen 2 nějaké živorodky (zmiňované molly by třeba byli vhodné, ale můžeš si vybrat jakékoliv jiné), za další týden třeba přidej dalších pár. Čím více to budeš protahovat, tím lépe se akvárium zaběhne a nebudou s ním pak žádné problémy.

Proč radím nejdříve přidat živorodky? Všeobecně tak nějak platí, že živorodky vyprodukují více "odpadu" a akvárium se lépe a rychleji zaběhne = ve filtru (a nejen tam) se vytvoří velmi důležité bakterie, které rozkládají odpadní látky, zbavují vodu toxických látek a celkově jsou pro chod akvária nezbytné.

Již po napuštění a osázení rostlinami se k akváriu chovej, jako by v něm byli ryby = topení, osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:24 Muž Jirka88 [6]
Jo byl si výřečnější :-D ale je fakt, že na takovouhle nádrž existuje snad 1000 variant co se týká složení ryb...správně se Sewer zmínil, aby si s tim nikam nepospíchala...nejprve pořiď kvalitní dno, které nešumí když na něj kápneš ocet - nakup ho dost aby ho bylo asi 5cm v nádrži...pak nakup taky hodně rychle rostoucích rostlin, aby se ti akvárko rychle zaběhlo ;-) rybí osádku bych řešil až úplně na konec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:17 Muž Sewer [99]
Jirka byl rychlejší, ale já výřečnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:15 Muž Sewer [99]
No to máš pěknou 100 litrovku, s tím už se dá něco dělat ano

Je velká spousta možností. Projdi si atlas na zdejších stránkách, u každé ryby tak máš napsáno, jak velkou nádrž potřebuje, v jakém množství by se ani měla chovat a jak se snáší s jinýmo rybami.

Já bych třeba navrhnul páreček (nebo klidně 4 kusy, ale to pak raději 1 samce a 3 samice) nějakých čichavců (já třeba chovám zlaté, modré a ještě budeme kupovat líbající) a k nim nějaké živorodky (třeba black molly).
Nebo nějaké cichlidky (já chovám s čichavci ramirezky) ... kakadu třeba :-)

Nezapomeň na dostatečné množství úkrytů a rostlin a s rybami nespěchat. Hezky ho nechat zaběhnout a ryby přidávat postupně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:13 Muž Jirka88 [6]
Tak akvárko máš celkem veliký takže si tam můžeš dát skoro co chceš ;-) nějaký živorodky, krunýřovce, labyrintky...je toho fakt hodně, projdi atlas ryb tady na stránkách...u každý máš uvedenou nejmenší možnou nádrž pro chov :-) inspiraci najdeš v nádržích uživatelů taky tady na stránkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:05 kristina14 – osazenství
ahoj. dostala sem na narozeniny akvárijní komplet (80x30x40) a chtela bych se poradit jaké rybky si do nej muzu dat? co by v akva krasne vyniklo a jakou nejvjetsi rybku si tam muzu poridit? hop dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 20:23 Muž xenotoca [34] - Živorodky – jaké ryby do akvárka a kolik kusú
Pro Fredyho. Takové akvárium je velmi vhodné pro drobné živorodky Heterandria formosa,Poeciliopsis prolifica nebo Poecilia wingei. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:36 Muž Sewer [99]
Jsi nejvíce omezen těmi 15ti centimetry na šířku. Měl by jsi volit raději "větší" množství menších rybek než pár větších - aby se ti tam ta ryba otočila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:34 Fredy
Díky všem za názory, mrknu do atlasu a něco vymyslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:32 Muž Sewer [99]
Roby napsal: Někteří halančíci pochází ze skoro vysichajících louží.

Tenhle názor si laskavě vytluč z hlavy. Jenom proto, že je Halančík schopen tento extrémní případ přežít, nemůžeme o něm říkat, že pochází "ze skoro vysichajících louží". To je naprostá kravina hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:00 Muž Roby [17] – Re: Fredy
Zdravím, s ohledem na rozměr akva bych souhlasil s Pepanem. Někteří halančíci pochází ze skoro vysichajících louží. Rozměr 100x15x25 by podle mně mohl menším druhům vyhovovat. Koukni se do atlasů, projdi info na netu, určitě z toho můžeš udělat pěkné akva. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 09:47 Muž Sewer [99]
Akvárko je sice metr dlouhé, ale není nijak zvlášť vysoké a šířka 15 cm je opravdu hodně málo. Co se labyrintek týče, tak by to mohlo sloužit maximálně jako odchovna pro Betty (jako má Semtex), ale pro chov labyrintek nedoporučuju. Jsou to přecijen větší a rychlejší ryby (čichavci třeba). Myslím, že by to vypadalo parádně s nějakými živorodkami (paví očka, endlerky, ...) a krevetkami.
Možná by tam mohli vypadat dobře neonky, ty potřebují už trochu větší nádrž, ale proto že jsou malé a tvoje akvárko je metr dlouhé, mohlo by jim možná vyhovovat. Ovšem jen mě to tak napadá, nechovám neonky, tak to neber jako radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 18:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Fredy
nebo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 18:37 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: provokater
Drobné živorodky, halančíky, minirazborky, je to jenom na Vaší fantazii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 18:19 provokater – Re: Fredy
Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 18:13 Fredy
Zdravím, dostalo se mi do rukou krásné akvárko rozměrů délka 100 šířka 15 a výška 25. Chtěl bych se zeptat co se dá do takovéhoto akvária pořídit. Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=951