Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 17:48 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Dominika
A to se divíš ? Dávat tam ryby po týdnu????!!!!!! no :-O Vůbec bych se nedivilm, kdyby tam do zítřka plavalo více rybek bříškem nahoru. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 16:29 Dominika – Neonka neplave... :(
Ahoj všichni, jsem akvarista začátečník a mám v 54l akva 8 neonek a 4 páví očka, akvarko je týden zabehnuté a včera jsem tam dala rybičky. Všechno bylo v pořádku, akorát dnes se jedna neonka jaksi jen tak nechala unášet proudem i briskem nahoru, tak jsem ji radsi vybrala, zatím žije, ale mám o ni celkem obavy, žádné zvláštní znaky na ní nevidím. Dělá mi starost další neonka, která se taky nechává unášet proudem a jakoby se nechá bouchat o dno :-( :-( :-( Vůbec nevím, co by jim mohlo být... Snažila jsem se akva přizpůsobit jejim potřebám, ale asi se mi to nepovedlo.. Nebo že bych si něco s nima do nového akva dovezla??? tone tone Please help...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2010 13:50 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Tole
Myslím, že vám tam velmi silně přebývá sumeček žraločí a závojnatky..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 22:08 Tole
no jak se to veme zbavil sem se sumečka mřenky a tý tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:22 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Tole
Já nevím ale máš tam dvě odpovědi a zeptáš se na to samé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 21:17 Tole
Mám tam 3 závojnatky, 4 mečovky, 5 pavích oček, 4 neonky, 2 dania pruhovaná, 1 krunýřovec, 2 panceřníček kropenatý, 4 black molly. Jak mám ryby rozdělit do dvou akvárek, které jsou 33l a 130l aby se snášely a nežraly se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.06.2010 23:22 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tole
Asi takhle moc neporadím, jak rozdělit osádku, protože podle mě rozdělit ji tak, aby Vám zůstaly všechny rybky je nemožné. Závojnatka potřebuje jedna 50l vody, je to prasátko. Sumeček žraločí je ryba v dospělosti dosti velká. Živorodky jsou čuňátka. Dania a Tetry (včetně Neonek) jsou hejnové rybky. Na mřenku je podle atlasu akvárium malé.
Je lepší nejdříve myslet a pak kupovat. Sama jsem na to přišla při kupování raků mramoráků (zdevastovali celé akvárium).
Doporučuji si odásku přemyslet a postupně darovat přebývající rybky. Rozhodně bych dala pryč závojnatky. Pokud se rozhodnete nechat si v akváriu hejnové rybky, dokoupit jim hejno alespoň o 10ks.

Hodně štěstí s přemýšlením osádky ahoj K.

PS: Byla jsem předběhnuta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.06.2010 23:19 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Tole
Závojnatky, sumečka a mřenku odnést do akvaristiky a vyměnit za více kusů tetry královské, dánií a neonek. Nebo nejlépe jen hejno jednoho. A zbytku se zbavit, je lepší mít jen jeden druh hejnové ryby, zato ve větším množství. Pro závojnatky je akva malé, stejně jako pro sumečka a mřenku...k tomu jeden kus..to taky není ideální. Dokoupit 1-2 další krunýřovce, očka přemístit do malého akva. (těm to vadit nebude). Takže treba xify, molly, kropenáči, krunýřovci a hejno tetry kralovské a v malém udělat ráj očkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:42 Tole
Ahoj potřebovala bych poradit mám ve velkém 130l akvárku takový ,,rybí guláš´´. Mám tam 3 závojnatky, 4 mečovky, 1 sumeček žraločí, 1 tetru královskou, 5 pavích oček, 4 neonky, 2 dania pruhovaná, 1 krunýřovec, 2 panceřníček kropenatý, 1 mřenka pákystánská, 4 black molly. Pak mám ještě jedno malé 33l akvárko. Jak mám ryby rozdělit do těchto dvou akvárek, aby se snášely a nežraly se?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:05 showt – Re: Sanka
Pokud je to stále aktuální a máš tam 2 cihlidky a 3 krunýřovce,myslím,že by se to možná dalo.Pokud máš pareček cihlidek,může být problém,kdyby měli období tření,to bývají agresivní vůči ostatním rybkám...Pokud bys chtěl tetry,tak spíš tetru krvavou ta je mírumilovná(aspoň ty moje)a taky si nenechaj nic libit.S razborcema zkušenost nemám,ale zdají se mi drobní na společnost cihlidek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 13:32 Muž Sanka [10] – Kolik ryb do 54l?
Ahoj,chci se poradit,jestli můžu do mého akvária přidat ještě nějaké ryby,nebo už to mám radší nechat?Přemýšlel jsem o nějaké tetře,nebo razborce,třeba hejno cca 5 ks..Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:34 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Machino
Je to celkom možné, že tá mrenka ich týra.Oni sú také potvorky. Prikláňam sa tiež k tomu, že je tam príliš "husto" a snaží sa obhájiť svoje teritórium. Ale pri tom množstve s jej to nedarí, tak odháňa všetko, čo sa mihne okolo nej. No a obete sú v strese a hynú. Ešte by ma zaujímalo, či vidíš na obetiech nejaké fyzické zmeny. Či sú dokúsané, bez farby, nafúknuté atď. Dobrý nápad ju na chvíľu izolovať. Uvidíš, či sa atmosféra ukľudní.A prečo je ona sama? Ostatných máš po viac kusov a táto je sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:09 mamina
ja mam take mrenku pakistanskou a žadne rybky my nenapada ba naopak mi nadrž vyčistila od šneku,,ten libajici čichavec ten musi pryč dorusta vetsich rozmeru to by byl v 60litru chudak,,rybky ti mužou chcipat špatnou vodou,špatnou udržbou,adt..tak to je opravdu těžke poradit,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 07:53 Machino – Re: Romy
Tak jí vím o všech rybkách co mám to co potřebuju jen toho líbajícího sem trochu pdocenil ;-) tak já až budu mít čas snad dnes večír jsem dám popis své nádrže a uvidím zda-li někdo bude reagovat co stím mám dělat ;) ale jinak díky za radu ;) zkusím dát mřenku někam do izolace a uvidí se zda budou pořád hojně umírat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 01:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jak už psal PaDa,pro mřenku je to absolutně nevyhovující nádrž.Na rozdíl od něj si však myslím,že jako každá mřenka je to teritoriální ryba,a pokud si díky nedostatku prostoru nárokuje celou tu loužičku,tak je nanejvýš pravděpodobné,že ostatní ryby ubíjí.
Dále mi není jasná cichlidka líbající,znám rybu čichavec líbající,jiné líbající už nejsou.;-)
Doporučil bych zjistit si jaké ryby vůbec máš,a nastudovat jejich nároky na prostor,kvalitu vody a letoru,pak se nemusíš zabývat podobnými otázkami.S tím úzce souvisí chování vody,úprava a její měření.
Další věcí je to,jak a čím filtruješ,jak často měníš vodu,jak a čím krmíš,jaká je teplota vody a jaké jsou parametry vody,zda je nádrž zarostlá,či nikoliv,a jak,kdy byla založena.............
Trochu se rozepiš a věř,že se k jádru dobereme...nicmémě si stále myslím,že na svědomí to má právě pakistánka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Machino napsal: Akvárko je barevné,krásné a všechno,ale je to tu jak v krematoriu, obden vytahuji zpoza filtru mrtvé rybky a vážně už si s tím nevím rady!!Je možné že mi to tu likviduje ta mřenka?
Že je akvárko barevné, to vážně moc nevypovídá o tom, jaké v něm panují podmínky. Co třeba zkusit zde prezentaci?
Jinak jedna mřenka v šedesátce je chudák odsouzený k neveselému dožívání... Ale příčinu vychcípávání ostatních rybek bych viděl jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:13 Machino – Záhadné umírání ;(
Dobrý den,
mam 60l akvárium a v něm 9x Neonka červená; 6x Danio pruhované; 2x Mečovka závojnatá a pak 2x Cichlidka líbající(nebo tak nějak se jmenuje); a pak tu mám 1x Mřenka Pákistánská. Akvárko je barevné,krásné a všechno,ale je to tu jak v krematoriu, obden vytahuji zpoza filtru mrtvé rybky a vážně už si s tím nevím rady!!Je možné že mi to tu likviduje ta mřenka?Když jí pozoruju tak je pravda, že tu všechny pěkně prohaní rozzureny a že je tak trochu s převahou největší.Vážně už nevím co mám dělat sad sad neporadil by někdo PROSÍM ano rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:26 Jimmy
V Praze je na Pankráci každých čtrnáct dní burza.Je tam docela slušný výběr ryb,rostliny se také najdou a to vše za dobré ceny.Já mám téměř všechny ryby odtamtud a vždy bez problémů.Pokut budete mýt zájem tak vše potřebné najdete na www.RYBYARYBICKY.CZ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 15:08 Pavoukovec
katterinecka napsala: ve vivarium mělník mají velký výběr (mají tam i krevetky), mají stránky na netu, ale jinak v praze nevím, tam to neznám :-)

Dík - kouknu na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 15:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
ve vivarium mělník mají velký výběr (mají tam i krevetky), mají stránky na netu, ale jinak v praze nevím, tam to neznám :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 15:01 Pavoukovec – Re: katterinecka
Super - díky moc. Koukla jsem do atlasu a myslím, že si nějaký druh razborky vyberem. Ještě mám teda další otázku stydim - kde je seženu a jaký druh je nejlépe k sehnání. Jsme z Prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
kouni se do atlasu, je tam několik druhů a s krevetkami si určitě budou rozumět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
To je razbora, ale my myslíme razborky, jsou menší a tahle nádrž by jim neměla vadit, jen jsou někdy trochu plaché. Já teď mám pár dní razborky galaxy a mikro a jsou úplně super, moc se mi líbí :-) Bohužel galaxy razborky bývají dost drahé. Při jejich malé velikosti je možné pořídit velké hejno i do takové menší nádrže, řekla bych že 30 litrů pro ně bude optimální, když se jim vytvoří dobré podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 10:51 Pavoukovec – Re: katterinecka
Díky moc všem za reakce...Tou minrazborkou myslíte razboru klínosvkrnnou nebo nějaký jiný (menší) druh? Pro větší akvárko bohužel zatím nemáme prostory :-( , tak proto jsme koupili takhle malé.Máme zasazeno pět kytek - ještě by se tam nějaký vešly, tak myslíte, že máme ještě přisadit? Jinak určitě nechceme živorodky - právě z těch důvodů, které jste tady napsala.Pancéřníčci i krevetky se nám taky moc líbí - teď jen vybrat komu bude to malé akvárko nejméně vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 10:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gaume
5 neonek je dost málo, mělo by jich být aspoň 8, a pokud je to na 8 malý, tak by tam být neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:24 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Pavoukovec
ja bych byla pro neonky (max. 5 ks), na dno bych nic nedavala, i pancernicci potrebuji hodne mista, dejte si tam krevetky. jinak pokud nechcete neonky, tak jdou minirazbory, kardinalky cinske (zase max. 5 ks), par pavich ok (ne vic). poradila bych koupit vetsi akvarko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
bylo by fajn pro nějaké mini razborky, a krevetky i pancéřníčky. Ale sežeňte si co nejvíce rostlinek (krevetky mají rády jávský mech a hodně úkrytů) a počkejte několik týdnů než se v akváriu utvoří rovnováha ;-) Hlavě nikam nespěchat. Živorodky jsou sice fajn, ale hodně se množí a pak jich může být až příliš, také víc kazí vodu. Ohledně počtu ryb je lepší méně než více. Mám tu prezentaci s podobně velkým akvárkem ;-) Ty parmičky tam určitě nedávejte, neonky by to možná snesly, ale nebude jim tak dobře jako ve větším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 23:57 Muž karelpavel [18] – Re: Pavoukovec
To akvo je moooc malé - tam by se hodily "jen paví očka", a to jen tak 3ks - bez mladých ! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 23:38 Pavoukovec
ahoj všichni, pořídili jsme si pro radost malé akvárko (30l). Dnes jsme jej uvedli do provozu - kytky jsou zasazené, filtr a ohřívač v provozu a teď máme čas v klidu vybrat osazenstvo. Myslíte si, že bychom mohli mít neonky obecné a parmičky pretipruhé nebo je na dva druhy akvárko moc malý? Pokud byste pro nás měli lepší typy, tak sem s nimi ;-), budem rádi za každou radu. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:16 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – 300 litrů, začátečníci a malawi
Popíšu mou zkušenost nic víc.

velké AQ jsem chtěl celej život. v dětství jsem měl malé s pavími oky. Po přestěhování do vlastního velkého bytu jsem si splnil svůj sen. Mám velké AQ (aspoň na moje poměry) rybicky.net/nadrze/9240

300 litrů mi přijde ideální, tam dáš tak 25 ryb.
Pro tvůj začátek jako absolutně nenáročný druh, co přežije v podstatě všechno (zachránil jsem 13 kusů ze 17l nádrže, udržba probíhala vyvařováním všeho a mezitím jejich 5 hodinového pobytu ve 3 litrech zavařovačky cca jednou za dva měsíce. mezitím JEN dolévání vody po odparu, žádná výměna), považuju Zebry (Ps. Zebra R/R) u mě v 450 litrech se jim daří, rostou jako z vody a š...j jako zběsilé (trvale aspoň jedna samice nosí jikry, spíš dvě až tři nosí) Jsou krásně oranžové, dominantní samec je růžový až do bíla. Druhý nenáročný druh - ale ten jsem začal až ve 450l - beru Žluťáky (Labidochromis Yellow), krásně sytě žluté, černé ploutve. třetí takový druh jsou pro mě sokofolky (Pseudotropheus socolofi), světle modré, černé ploutve. Taky sem tam některá z nich - od obou druhů - nosí. ancistrusů si žádná z mých ryb nevšímá. pokud dám na dno keramickou jeskyňku, tak do pár dmů samec v jeskyni hlídá snůšku jiker.
Beru to tak, že se všem mým současným druhům v mém AQ velmi daří.

Filtr mám vnější, ale i vnitřní s dostatečně velkou kostkou biomolitanu musí fungovat. Vyústění filtru mám pod hladinu - nezurčí a je ticho - ale hladinu mírně zvlní a velmi dobře hladinou točí - dostatek kyslíku pro ryby. Co jsem musel u mého AQ vybojovat byl zelený zákal - rybicky.net/rady/clanek/408.
Vymýšlím, jak doplnit do aq pozadí, nějaké pseudo3d do černé barvy. ale to je otázka času.
vodu netestuju - ty zebry fakt vydržely hodně (u první i druhé majitelky než jsem je zachránil) - ve dně jsou piskořky, tak počítám, že v případě fakt velkého průšvihu by vylezly k hladině.

Pro tebe je biotop Malawi dobrý v tom, že budeš mít málo rostlin - já si vzal Anubias Barteri a velmi se mu daří (zatím se ho nenaučili ožírat) - a ryby jsou krásně barevné. Vážně bych se nebál. postup podle trilogie na Malawi funguje perfektně.

Pro mě je to krásné obývákové AQ, které velmi často vyhrává nad televizí skoro u všech členů domácnosti. (u šestileté holky to beru jako fakt velkej úspěch)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 23:18 R Muž Silent [5949] – Re: snehulda007
Vyšší tvrdost i pH vyhovuje většině středoamerickým cichlidám. Cichlidám z jezer velké příkopové propadliny (Malawi, Tanganjika) vyhovuje voda sice zásaditá, ale zároveň relativně měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:53 snehulda007 – Re: Sid
absolutně souhlasim. Je to jen další důkaz toho že pro mě jako pro začátečníka je stokrát cennější rada Vás,zkušených chovatelů než nějaký tabulky... Proto Vás tu o ty rady prosim.A opravdu bych ocenil nějaké konkrétní návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snehulda007
Napsat se dá cokoli, podstatné je, jak vypadá realita. (V tomto případě podmínky v jezeře Malawi.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:42 snehulda007 – Re: Sid
ale byl jsem na stránkách chovatelů tlamovců a cichlid původem z malawi a tam řešili jak vodu "přitvrdit"...a i v katalogu maj tyhle ryby uvedenou vysokou tvrdost vody,dokonce i 25 a víc... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:36 snehulda007
díky za rady,studováním trilogie jsem začal ale když jsem jí pak porovnal s radami a ukázkami nádrží na těchto stránkách,udělal se mi v těch poznatcích dost těžkej hokej protože si dost často vysloveně odporují. Někdo má aq vybavené zařízením za desítky tisíc,dělá několikrát denně několik testů používá RO a já nevim co ještě a někdo ve stejné nádrži používá jen jednoduchý filtr s přivzdušňováním a údržbu omezil jen na odkalování a "jdou" mu ryby které by podle tabulek v katalogu ryb neměly šanci přežít,protože uživatel má tvrdou vodu se špatným ph a nijak ji neupravuje,jen ji nechá odstát a to nemluvim o N látkách který dotyčný ani netestuje. Zatím co ten první chovatel i přez veškerou možnou péči má neustále problémy a přitom mají oba osazení aq skoro stejný... coze Chápu správně , že osvětlení se dává na aq hlavně kvůli rostlinám? Nebo má i nějaký zásadní význam pro ryby? Abych pravdu řek tak nejsem velkej fanda zarostlých aq takže rostliny bych viděl spíš jako dekoraci ale chápu správně že pomáhají udrže takovou tu vnitřní rovnováhu v aq? Takže kde je taková ta rozumná mez? Opravdu bych ocenil,kdyby jste mi tady udělali takový návrh osazení začátečnického aq abych měl aspoň nějaký konkrétní vodítko. Je mi jasný že ve zveráči mi prodaj i plejtváka a budou mi tvrdit že je to pro mě to pravý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:14 Žena ustavprochore [567] – Re: snehulda007
Zkuste kouknout na akvária kolegů ze stejné lokality, co chovají a čemu se daří, případně zkuste i chovatele ve vašem okolí (tam je zas předpoklad, že ryby budou přivyklé na vodu). Pokud začínáte, běžné společenské akvárium bude snazší než biotopní nádrž skoro bez rostlin. :-) A asi spíš než rady ze zveráče a "test" 3v1 měřící hoooodně orientačně bych poradila pořádně prostudovat zdejší "začátečnickou trilogii":
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snehulda007
...vzhledem k vysoké tvrdosti mojí vody se tenhle biotop přímo nabízí...
Ještě si o tom něco nastudujte - vysoká tvrdost a Malawi, to k sobě vůbec nepatří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 19:38 snehulda007
Mě právě to malawi taky láká,ale bojím se jestli to jako totální amatér zvládnu. Jestli nemají zvláštní nároky a hlavně jak je skombinovat aby se mi navzájem nežaraly (cichlidy). Vim že vzhledem k vysoké tvrdosti mojí vody se tenhle biotop přímo nabízí,ale nevim jaký je takový to nutný minimum co se týká vybavenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:29 Žena Nerina [7] – Re: snehulda007
Zkušenost vlastní nemám, ale do tohohle bych nešla, už od začátku počítat s tím, že ryby nemají dost místa. V atlase určitě najdeš spoustu větších, i když stále rozumně velkých, ryb. Já mít 300 litrů, udělám z toho Malawi...ale to je čistě můj osobní názor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:05 snehulda007
Ještě mam jeden přiblblej dotaz...Kolega v práci tvrdí že do takhle velkýho aq můžu dát jesetera a koi, že se jim zastaví růst a můžou tam v poho být,ale mě se to nezdá... Máte někdo skušenost s takovýma rybama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 15:53 snehulda007
No právě že mě se to s tim biotopolem taky nezdálo,tak jsem si udělal zkušební vzorek vody a nějaký zlepšení tam je.Ph kleslo na cca8,alkalinita(kh) z neměřitelných hodnot klesla na cca15 a celková tvrdost klesla někam mezi 14 a 28.. teda podle testu od dajana.Otázka je jak moc se tomu dá věřit. Mě se ty paví očka taky zdaj zbytečně malý... smich Ale tak mi poráďte nějaký nenáročný rybky většího vzrůstu. Co třeba tlamovci? Takže myslíte že vnitřní filtr by to neutáh? Při menším počtu ryb..A snesli by se ancistrusi s nějakýma cichlidkama? Resp jsou ancistrusi vůbec schopný vodu týhle kvality vydejchat? Mě jde v podstatě o to že chci mít pěkný,dobře fungující aq ale ne za cenu že si k tomu budu muset pořídit chem.laboratoř a vlastní vodárnu :-D Nejdřív chci získat zkušenosti než se pustím do náročnějších druhů.Takže prosím o vaši kreativitu a navržení osazení takovýho aq rybičkama rostlinama a vybavením..Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 10:44 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – 300l
si taky zaslouží větší ryby než paví oka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 08:42 Muž Yirka [9123] – Re: snehulda007
300l nádrž si zaslouží vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: snehulda007
...ve zveráči mi prodali biotopol, že prej ho používaj taky a výborně jim funguje na změkčení...
Jestli jde o JBL Biotopol, nevím, ke změkčení čeho jej ve zveráči používají, že jim výborně funguje, ale ke změkčení vody to bude sotva. :) Podle dostupných informací není tento prostředek ke změkčení vody určený... :-)
Jestli se chcete alespoň trochu zorientovat, co se dá pěstovat v podobném akva při osvětlení 2x 36W, bez CO2 a s hnojením "přes rybky", mrkněte do mé prezentace na toto akva:
www.rybicky.net/…
(Aktuální fotky by mohly být příští týden.:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 20:32 snehulda007 – Prosím o radu od zkušených!!!
Chystám se založit akvárium a tak nějak mi jde hlava kolem ze všech tady i jinde načerpaných info. A protože nechci rybí pohřebiště tak bych potřeboval pár základních rad. Mám aq 300 litrů,filtr ještě nemam ale plánuju nějaký vnitřní(pro začátek) odpovídající topítko,vzduchování,osvětlení...Vše budu teprve kupovat a proto nejdřív potřebuju poradit protože si myslim že výbava je svázaná s výběrem ryb a nechci do ní zezačátku investova zbytečně moc..ale nechci ani jít cestou pokus omyl,je mi líto těch rybiček. takže asi takhle ..základní info je ta že mam hodně tvrdou vodu. ve zveráči mi prodali biotopol,že prej ho používaj taky a výborně jim funguje na změkčení. je to možný? Tak teď k rybám.Vím že bych chtěl nějaký ancistrusi ale nevím jakýma rybičkama je doplnit,v závislosti na tvrdosti vody a snášenlivosti a náročnosti chovu.. Napadli mě paví očka..a co dál? kolik?dále potřebuji poradit s výběrem rostlin,nechci žádnou džungli ale nějaký určitě. V tý hromadě nastudovaných info mám fakt hokej e nějak si je nedokážu utřídit. Děkuji za každý nápad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 03:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Calvin
Do stovky parmičku červenoocasou ani nezkoušej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:48 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj
Já si taky myslím, že by tam těch parmiček nemělo být tolik, protože to nejsou zrovna klidné rybky, vyžadují vetší obsah O2 ve vodě a budete mít okousané rostlinky jako já. K čichavcům bych radši dal neonky, nebo nějaké klidné cichlidky ale každého věc ;-)
Pouze můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:39 R Muž Silent [5949] – Re: Calvin
S mřenkami trpasličími bych parmičku červenoocasou dohromady nedával. Možná tak do 300 litrové nádrže, ale do stolitrovky ne. Parmičky jsou přece jen poměrně agresivní a rybám tvarově nebo barevně podobným dokážou udělat peklo a to i když je parmiček více. Jediná pomoc je pak dostatečně velká, hodně členitá a vydatně zarostlá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:31 Muž Calvin [9]
Nemá tu někdo zkušenost s parmičkami červenoocasými? Co jsem zatím dohledal, tak názory se dost různí, někdo tvrdí koupit jen jednu, někdo naopak alespoň 3, u někoho si ostatních ryb nevšímá, jinde zas decimuje zbylé osazenstvo.. doplním, že konkrétně se mi jedná o to, jestli do AQ mohu dát tyto rybky společně s mřenkami trpasličími, čichavci zakrslými a bojovnicemi. (AQ cca 100 litrů, středně zarostlé)
Za radu všem předem děkuji! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 12:08 Jimmy
Já mám v akva o rozměrech 100x30x40 párek pestřenců,rájovců a dva páry kančíků!Každý pár sy v akva našel své mýsto které pečlivě střeží a navzájem respektují svá teritória takže zatím je vše v pohodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=1001