Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 23:49 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Tohle je trošku průšvih. Spousta lidí tvrdí, že stačí pár rostlin, že se to rozroste (byť to lež vlastně není). Jenže ono to trvá. A to docela dlouho, i bambusovému háji nějakou dobu trvá, než lze pokácet.
Proto je lepší to spíš na začátku přehnat. Trochu víc to stojí, spousta rostlin asi odejde. Ale hned na začátku to roste, stabilizuje akvárium (i když údržbu to může zvyšovat). Po pár měsících lze redukovat, uzpůsobit to estetickému cítění, a tak.

Akvaristika je dlouhodobý koníček. Měsíc není dlouhá doba, to je jen mžik ... Kdo říká, že je po deseti letech zkušený akvarista, tak kecá. Já nelžu nikdy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 23:33 Žena zelwa02 [188] Re: tramtra
děkuji, rostlinky určitě jestě dokoupím, možná i něco na hladinu, aby se to trošku zastinilo

tohle byla rada v akvaristice, ze mam dát na začátk jen par rostlin, já jich původně zamýšlela více

PS: jediná fotografie je uplně čerstvě po napuštění, teď už to tak uplně zářivé neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 23:29 Žena zelwa02 [188] Re: PetrO
na vetšinu zmíněných jsem už i koukala, jenže u hejnových je často psáno od 6kusů třeba, ale už jsm pochopila, že jich to chce daleko více :) a hlavně to bude muset být asi něco barevného.. na rybky jen s proužek se dcera moc netváří a zas chci aby z toho měla radost a neotravilo ji to, že maminka si tam dala jen co chtěla ona...

obávám se, že u nás další akvárko není kam dát, takže asi půjde o první a jediné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 23:25 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Parmičky duhové bohužel neznám.

Ale stejně je dobré začínat postupně. Takže bych ty "nehejnové" kusy nechal na později. A holt se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2021 23:24 Žena tramtra [3202] Re: zelwa02
Omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale nemyslím si, že bude pro Parmičky duhové (a vlastně i ostatním druhům) vaše akvárium příjemným prostředím. To bílé dno a málo rostlin mám na mysli...chtělo by to tu nádrž rybám víc ušít na tělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 23:22 Muž PetrO [752] Re: zelwa02
Možná by opravdu bylo fajn podívat se ve zdejším atlasu na zmiňované druhy ryb.
Je tam u každé rybky dost podstatných informací, jako do jakého objemu se hodí, v jakém počtu, je-li vhodná pro začátečníky nebo pokročilejší akvaristy a jak se snáší s ostatními obyvateli akvária.
Je tady spousta pěkných tipů, ať od Tamči, Rogera nebo ludvika. Teď to jen probrat.
On i původní nápad s párkem Parmiček Duhových nebyl špatnej..

Jinak, kytek opravdu není nikdy dost a ve finále i jejich výber a starost o ně může být docela zábava.

Jinak, první naše akvárium bylo taky pro čtyřletou dceru a další bylo po velmi krátké době..300 litrů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 23:17 Žena zelwa02 [188] Re: ludvik
takže jedno hejno a pak treba 2 páry těch parmiček duhových by bylo ok?

je to složité... (navíc jsem nerozhodný člověk a ještě dítko co má často vlastní hlavu) už aby to tam plavalo a dalo se na to jen koukat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 23:04 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
To je právě ten průšvih ... dvě hejna prostě fungovat nebudou. Bude štěstí, když jedno (na dva tisíce neonek má místo málokdo).

Proto se radí jedno. Případně k nim něco párového, či harémového. Prostě párkusového. Ale v malém akváriu to už může být problém.

U mnou zmíněných borarasek je výhoda, že se sami sebe neštítí. Takže i dva druhy lze považovat za jedno hejno.

Rostlin je asi vždy málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:59 Žena zelwa02 [188] Re: Roger
takže zeleň určitě přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:56 Žena zelwa02 [188] Re: ludvik
tak to je jasné, že každý doporučí a zná hlavně své oblíbené druhy :-)

asi bych výsledé osazenstvo viděla na 2 hejna něčeho malého (ještě domyslet čeho) a něco na ožírání dna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 22:48 Žena tramtra [3202] Re: ludvik
Souhlasím, pandy jsou velmi společenské ryby, jsou rády ve větším počtu a ochotně se třou v dobrých podmínkách. Pár let je už chovám, proto jsem je s klidem doporučila.
Ještě jen dodám, že živorodky sličné jsou opravdu malé ryby a množí se pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:42 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Tři druhy teoreticky jo. Ale problém bude to pěkně poskládat :-) Je to něco jako s pivem ... desítky typů, stovky druhů a každý pijan je schopný se pohádat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:38 Muž ludvik [1082] Re: tramtra
Tetry ohnivé možná. Ale třeba pandy bych už nedoporučil. Dokážou vyrůst, nežene. A jsou to společenské ryby (byť ne vyloženě hejnové), je dobré mít jich docela dost. Ty ostatní neznám. Živorodky jsou fajn, jsou hezké a množí se. Ale stejně bych je začátečníkům neradil, hlavně kvůli údržbě akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:37 Žena zelwa02 [188] Re: Roger
to je mi jasné, že neni cm jako cm:)a vím, že i dost záleží kde (jaká část nadrže) se pohybují a tak... a myslela jsem si, že pravě 3 druhy by mohly byt ok - něco dno čistič a pak něco do prostoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 22:24 Žena tramtra [3202] Re: zelwa02
Aby toho nebylo málo... s plochou dna 60x30 se můžete podivat i na trochu větší pancéřníčky (napský, panda, leopardí) a mrkněte i na drobnoústky Beckfordovy nebo drobné živorodky sličné a tetry ohnivé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 21:34 Muž Roger [1873] Re: zelwa02
Není 1cm jako 1cm ;-) tím ti neříkám kup 50ks bornejek, vše má své pravidla. Vše se odvíjí od dostatečného osazení akvária, druhu ryb atd... Je tam spousta proměnných. V první řadě je důležitý správně osázet akvárium zelení, a to v hojné míře, v klidu si promyslet druh ryb a postupně zarybnit ;-) nic neuspěchat a hlavně nedělat rybí polévku. Neprospívá to ani očím pozorovatelů ani rybám ;-)
1cm pavího očka a 1cm například tetry neonky se nedá srovnat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 21:27 Žena zelwa02 [188] Re: Roger
Děkuji, pokouknem ppo doporučených

male počty jsem odvijela od toho doporučovaného pravilda 1cm=1l, ale asi se tím člověk nemusí řídit uplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 21:23 Muž Lojza007 [1199] Re: zelwa02
Já bych tam ještě přidal okružáky a levatky, ať je aspoň na co koukat, než se to zaběhne. Při troše štěstí je někdo v okolí daruje.
Jak jsem pochopil, tak následným cílem je rybí polívka, která tady není ani trochu v oblibě. Pokud máte v okolí nějakou slušnou akvaristiku, tak bych tam zašel, pomůžou s výběrem a zároveň to nepřeženou. Chápu, že pro malou dcerku, která si vysnila akvárko, je mnohem zajímavější více pestrých druhů.
Já osobně bych doporučil hejno neonek modrých a na dno pancéřníčky, případně by to sneslo i bettu. Bude to hezká podívaná, ale trochu druhová nuda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 21:08 Muž ludvik [1082] Re: RAP
To je pro děti peklo ...

Kamarád prostě musel do začátku koupit pár neonek, aby se tam něco hýbalo. Měl tedy trojnásobnou velikost (myslím). Ale bez toho by doma nevydržel. Já prorokoval smrt a nakonec dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:57 Muž Roger [1873] Re: zelwa02
Já mám v 54l Bornejky a panceřníčky pygmeje, hastatus + krevetky. Zpočátku jich tam bylo cca 50ks bornejek teď po více jak dvou letech jich mám cca 40ks, ale jsou to už senioři. Každopádně jsou tam spokojený. Nekombinoval bych moc druhů, Endelerky jsou prima, danie bych do 54l nedával, jsou to plavci a je jim to malé, z toho důvodu pak vyskakují ven. Existuje dost druhů ryb do 54l hrubého. Tetry žhavé, Bornejky, Endelerky, skvrnoocasé, barmské, luminatus atd... Druhů je mnoho, ale vyplatí se vysadit jen jeden druh a to ve větším počtu. Počty v řádu 5-6ks jsou pro hejnové ryby o ničem. Na dno doporučím panceřníčky pygmeje, hastatus (pokud je seženeš), krevety. Ať se daří ;-) hlavně řádně osázet akvárium a počkat až bude prosperovat, pak vysadit obsádku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:55 Muž RAP [1553] Re: zelwa02
Tak pokud jde o tohle akva rybicky.net/nadrze/33156 , tak máte dost času na finální výběr.
Můžete se s dcerkou zabavit prohlížením atlasu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:47 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Znáš to asi lépe, než já ... malé děcko neví, co chce :-) Ale jestli malé rybky, tak holt borarasky, nebo neonky modré a k nim třeba malé pancéřníčky - pygmaeus, habrosus. Několik plžů (neritiny, clithony, okružáky).
Moc nemíchat a 10 ryb je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:41 Žena zelwa02 [188] Re: zelwa02
Dekuji všem za rady a postřehy. Vím že je to s námi složité ;-) ale zároveň nechci udělat nejakou zásadní chybu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:33 Žena zelwa02 [188] Re: ludvik
No myslela jsem si, že ji to přejde,ale přání rybiček ji vydrželo přes třičtvrtě roku,tak jsme se dohodly k narozeninám právě,ale vic se ji líbej malé drobné rybičky
A co se týče velikost,tak je mi jasné,ze si vyskakovat nemůžeme,ale nechtěla jsem obrovské akvarko,kdyby nas to přecejen nechytlo a navíc by nebylo kam dat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 19:12 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Tříletá nevím nevím ... to je asi ještě brzy na takové srandy. Ono v takto malém si nějak vyskakovat člověk nemůže. Napadá mě snad jen zkombinovat Bojovnici pestrou a malý harém Cichlidky papouščí. Netroufám si ovšem říct, jestli to pro ně bude úplně optimální. Jak velikostně, tak tato kombinace.
Pravděpodobně by ale viděla i potěr a jak ho hlídají a vodí po akváriu.
A bude to asi trochu chudé akvárium.

Nebo, to je možná lepší - k cichlidkám jednoho samce a dvě samičky Čichavce zakrslého. To také něco uvidí, je to zábava. Ale já s nimi moc štěstí neměl, dlouho nepřežily. Do té doby ovšem super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 19:03 Muž ludvik [1082] Re: PetrO
Proto jsem je naschvál zkombinoval i s merah. A spíš omylem s maculatus (nebo obráceně?). Nějaká brigittae se tam také našla, ale už ne mojí vinou.

A když mi prasklo miničko, tak jsem je přelovil do velkého akvária k Tetrám ohnivým. Přežily ... a to jsem měl tenkrát i dospělé Akary hnědé. A chovaly se zajímavě, držely se ve velkém trsu Microsoria. Skoro jak Nemo v sasankách ... A tetry držely hejno ve zbytku, vypadalo to skvěle. Až tak, že jsem pak i dokoupil. Jenže jsem zlikvidoval to microsorium a teď borarasky drží hejno s tetrami a není to ono.

V každém případě v malém akváriu vypadaly prima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 18:53 Muž PetrO [752] Re: ludvik
Souhlas. vždy se lépe kouká na větší hejno.
Jen, třeba naše Razborky Skvrnoocasé jsou i v hejnu dost plaché a prý je lepší přidat druhé hejno podobně velkých ryb aby se neschovávaly. Nicméně, máme je právě s Endlerkami a moc se neukazují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 18:40 Žena zelwa02 [188] Re: ludvik
Děkuji,promyslíme to. Více druhů jsem myslela právě hlavně kvůli dcerce, že může hledat ruzne druhy kde zrovna ktery je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 18:40 Muž Káca [62] Re: PetrO
Souhlasím, neritiny max. 1-2, clithony 2-4 na tento objem, ani jeden se v akva nerozmnoží. Na ampulárky jsem v tomto objemu ani nepomyslel - a ano, jsou to čuňata. Jako ryby dna mě taky napadli Pygmejové, ale mám pocit, že je vhodnější větší hejno, což už by bylo na úkor ostatní osádky. Já bych zřejmě volil clithony (nerozmnoží se) nebo okružáky... No, a teď "babo raď" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 17:02 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Proto jsem ti napsal zkušenosti ... Než pár kusů od víc druhů je lepší jít do jednoho. Pak lze větší hejno a udělá to podstatně víc parády. Nemusíš hned padesát borarasek, můžeš začít na třiceti (méně bych snad nezkoušel). A jinak nic, krom pár šneků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 16:50 Žena zelwa02 [188] Re: ludvik
Sneka neritku tam jednu mam,dle doporučení 1x na 60l,piskorky nechci protoze tam mam vytvoreny spad,krery by mi rychle rozvrtaly...
Bojim se prave prerybeni a aby se tam netrapily,kdyz by to byl,proto jsou na zacatku psane i ty pocty jestli byto bylo ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 16:28 Muž ludvik [1082] Re: patka
V jen o něco málo větší nádrži (ale zato s hodně substrátem a šutry) jsem měl v jednu dobu přes padesát razborek (Boraras, dokonce namíchané tři druhy). A klidně by to sneslo i více ... deset neonek modrých není nic, to nebude vidět a jim také nebude asi nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 16:05 Muž PetrO [752] Re: Káca
Áno, šneci jsou super.
Je potřeba ale taky upozornit, že při překrmování se rádi přemnoží.
A taky že Neritiny a Ampulárky šíleně kadí.
Ale Okružáci, Levatky, popř. Piskořky jsou pracanti.

Ještě se dá popřemýšlet o nějakých rybách na dno. Pěkní jsou třeba Pygmejové nebo Třískvrňáčci?

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 16:03 Silviebaris Re: zelwa02
Tak třeba u těch endlerek bych vybrala jen samce,jsou krásně barevní a na 100% se množit nebudou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 15:34 Muž PetrO [752] Re: zelwa02
Jo jo, na Neonky Modré jsem taky myslel.

rybicky.net/atlasryb/neonka_modra

Ono možná by tam nakonec i nějaké to Dánio Pruhované možná šlo, ale je to opravdu fofr plavec. "Puntíky" jsem měl tři kusy od kamaráda na dožití a říkal, že mu docela schovávaly, ale v našem akváriu se chytly Neonek a pěkně s nimi plavali.

Možná ještě Paví Očka

rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova

ale zase, jedná se o živorodky. Ale nevím jak moc se množí.

Otici nejsou špatná volba, ale člověk opravdu musí počítat s možnými ztrátami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 15:28 Muž Káca [62] Re: zelwa02
Ahoj. Nadhodím k přemýšlení - osvědčení čističi jsou šneci (clithoni, neritiny, okružáci) nebo krevety Japoniky. Pokud si vybereš Otíky, nadsaď zamýšlený počet min. o dva... Bohužel úhyny bývají, ale jsou fajn a pracovití, i když citlivější (samozřejmě je taky mám). Je jim líp, když je jich větší počet a nasadil bych je ale až později. Nejodolnější jsou fakt šneci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 14:59 Žena patka [112] Re: zelwa02
10 neonek modrých.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 14:51 Žena zelwa02 [188] Re: PetrO
Akvarko je celé zakryté, tak by vyskakévání neměl být problém. Původně dcerka chtěla neonky, ale prože vím, že ty potřebují velké hejno a nic moc jiného by tam být nemohlo, tak se mi ji povedlo přemluvit prave na pruhované danie, ale puntiky misto proužků bych možná také ukecala. (tak super, tak puntikaté jsou prý podle ní lepši :-), snad je pak nekdě seženu, ale nemusí jich být také přiliš moc pohromadě pro naši nadrž? )

Je nějaka jiná nenaročná pro začátečníky, duhově barevná rybka krom endlerky? Strašně moc tam chce něco hodně barevného a hemživého (tříletá holčička...)

Otík vím, že s nimi to býva někdy obtížné, tak nejký jiný spíš menší čistič do této nadrže?

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 13:16 Muž PetrO [752] Re: zelwa02
Zdravím.
Myslím, že jeden pár Parmičky Duhové by klidně být mohl.
Dánio Pruhované potřebuje dost prostoru k plavání a myslím, že by to pro ně bylo malé, taky se často stává, že vyskočí ven a u mě to kdysi dokázali i pidi mezerou mezi krycím sklem.
Co takhle Dánio Perlové (Galaxy)?

rybicky.net/atlasryb/danio_perlove

Ale chtělo by to hejno a možná ještě další hejno menších rybek (třeba nějaké malé Razborky a nebo i ty Endlerky).
Endlerky se, aspoň u mě, dost rychle množí, takže za chvíli je rychle přerybněno.
Otíci jsou fajn, ale většinou je to export a často se stane, že někteří umřou, tak je třeba s tím počítat.

Nevím, jestli u čerstvě založeného akvária není moc brzy a jestli bude mít dost řasy k žrádlu. Každopádně to chce třeba nečistit zadní stěnu, ať má co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 11:18 Žena zelwa02 [188] – prosim o radu
Ahojda lidičky,
jsem naprostý začátečník. Akvárko je zakládáno na dlouhodobé přání dcerky. Čistý objem vody je 54l a potřebovala bych poradit, kolik rybiček můžu dát. (nápomocné pravidlo znám 1cm ryby =1l vody, ale rada od zkušenějších by se hodila)

Chěli bychom osazenstvo nakombinovat z Otíků, Endlerek a Danio pruhované a už teď nam tam leze jednen šnek neritina zebra. Myslíte, že je reálné dát 3x Otík, 6x endlerka, 5-6x danio? Případně myslíte, že by se tam vešel na netrápil ještě jeden páreček Parmičky duhové?

Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 15:16 Muž Pavel50 [30] Re: 4Sima
Fotka k příspěvku Jo jo, ještě foto, vpravo vzadu ještě nejsou vyrostlé rostlinky, jsou koupené in vitro a jsou malinké.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2021 14:58 Muž 4Sima [1894] Re: Pavel50
Většina nových akvaristy takové četnosti výměn vody určitě neprovádí a můžou nabýt dojmu, že stačí do 200 l akvária vyměnit dva kýble vody 1x za týden a může tam pak vypustit cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 14:45 Muž Pavel50 [30] Re: 4Sima
Jo, to ano, polovinu vody jsem měnil v prvních dvou týdnech každé 2 až 3 dny, v dalším týdnu polovinu vody po 3 dnech, nyní měním cca polovinu vody asi po 4 až 5 dnech.
Voda jako křišťál, parametry NO2 = 0, NO3 = 25, pH = 6,8, GH = 7, KH = 3, Cl2 = 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 14:37 Muž 4Sima [1894] Re: Pavel50
Když myslíš...
Třeba Aquascapeři je dávají taky brzo, ale mění třeba každý druhý den půlku vody. Obecně pro nove začínající akvaristy nedoporučuji. Stačí se podívat do atlasu, co se o krevetách píše, ale jsou i další živočichové, kteří jsou náchylní. Z těch např. Otíci, ramirezky...
Ale můžeš se podělit s námi o prezentaci, doplněnou hodnotami testované vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:59 Muž Pavel50 [30] Re: 4Sima
No nevím, já jsem zakládal akvárko před 6 týdny, po dvou týdnech záběhu do něj šlo 5 otíků a dva šneci Neritina, po dalším týdnu tam šlo 6 krevetek japonica (a to po prodiskutování s chovatelem) a bez problémů, po dalším týdnu tam šlo 8 Razbor klínoskvrnných, 6 Dánií perlových, 5 pancéřníčků leopardích a dva šneci Clithon a dnes doplněno o 3 Razbory klínoskvrnné a ještě jednoho šneka Clithon. Zatím vše v naprosté pohodě, voda výborná (no on je v 60 litrovém akváriu filtr Eheim pro 200 litrové akvárko)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:50 Muž 4Sima [1894] Re: Marty323
To jsem vytušil, že se ti líbí, když sis to tak nakombinoval. Hlavně přidej kytky, ať to funguje!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:44 Marty323 Re: 4Sima
U mňa je skôr ten problém že kvôli ancistrusom to akva zakladám :-D mne sa prísavníky veľmi páčia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:41 Muž 4Sima [1894] Re: vlka
A to je taky pravda, navíc mě se ani nějak zvlášť nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2021 13:35 Muž vlka [3444] Re: Marty323
Pokud bude mezi Ancíkama pár, brzy budeš řešit problém co s mladými. Množí se rychleji než potkani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:34 R Muž romant [27987] Re: Marty323
Ty ancáky bych nahradil lorikárkama.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=51