Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:39 wassyl – bojovnica+cichlidky
čavte všetci :) som začiatočník a práve som zariadil akvárko(60 l) a vravím si že za pár dní už treba rybky :) nazačiatok určite neonky s black molly/pavie očko +prísavníci.Ale mám dilemu lebo sa mi páčia aj bojovnice aj cichlidky,a nechcem byť ukrátený ano o jeden druh ,no dočítal som sa že cichlidy s bojovnicami NIKDY :( je to pravda ???alebo sa to dá aj nejako vyriešiť ?? ĎAKUJEM :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 06:30 Žena Alkestis [9] Re: LiborSprysl
Nn, uz mlcim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
Alkestis napsala: Takze relativne pokud by se potkali jiz jako mladata, tak by to ciste teoreticky mohlo byt i mozne...
Opět záleží na poměru velikosti...Fosilis i clarias se prodává pěti, stejně jako deseti, či dokonce o něco více centimetrový. Rájovci mají zhruba od 4 cm...Ještě nějaký koment?
Keříčkovci v základní prodejní velikosti spolknou neonku jako prd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:31 Žena Alkestis [9] Re: LiborSprysl
Takze relativne pokud by se potkali jiz jako mladata, tak by to ciste teoreticky mohlo byt i mozne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2012 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
No dospělý rájovec v deseti centimetrech ustojí soužití s tím "hadem" v pohodě, čtyřkový se už bude muset bát...Ta tlama je rozklopitelná skoro na devadesát stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 06:38 Žena Alkestis [9] Re: LiborSprysl
Nemel by na to pakerickovec jeste moc malou tlamu? Mam na mysli toho pakerickovce dvoupaseho a ten dorusta cca 20-30 cm. Co jsem o nich cetla, tak poziraji jen ryby co se jim vejdou do tlamy...

Kolegyne v praci ho ma se skalarama a celkove pomerne drobnyma rybickama... Az ja jsem ji tak nejak dopomohla k nametu jestli to nebu zrovna tahle rybka... Dosud netusila co to je... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2012 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
Rájovec jako krmení??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 23:25 Žena Alkestis [9] – Pakeříčkovec
Pakeříčkovec a rájovec ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 20:43 Zdenalzdenal
Super diskuze jen tak dál něco navrhněte jak osazení ryb ta počet. Mám jediný přání ty keříčkovce a kančíky jinak si velice rád nechám poradit. Mám jedno 100l akvárium a v něm 3čichavce,3panceřničky kropenaté,2ancici co se pořád množí a několik neonek. Tak že obyčejné akvárium a to 300l nechci jen druhový a ani obyčejný neonky atd. Tak šup sem s návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 08:20 Muž scorpion075 [254] - Afrika
Pokud nebudeme trvat na určitém biotopu, tak nevidím důvod proč by tyto ryby nemohli být spolu. Kančíci jsou rváči především mezi sebou, ostatní ryby napadají jen v době vodění mláďat. Pokud k nim chceš něco přidat, tak jak říkal Libor, nic co by keříčkovci považovali za potravu. Vyber si třeba některou z větších cichlid( od 15cm výše).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Ale to zase takový nesmysl není, viděl jsem tohoto sumce s kančíky mnohokrát. Dvoumetrovka s párem managujců a v tom tři 35 cm velcí keříčkovci, každý má svůj rajon a funguje to. Takže s cichlidami bych fakt problém neviděl. Ale musí být větší než je tlama keříčkovce. Pohádkám o mírumilovnosti nevěřím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 07:54 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Já si taky nedovedu představit,že by mi nevyžral celý akvárium,ale četla jsem spoustu příspěvků od lidí na akvárko.cz,kteří mají keříčkovce ve společenském akvariu a nemají žádné problémy.Třeba se opravdu může vyskytnout mírumilovný jedinec.Na závěr si myslím,že vůbec tato kombinace keříčkovec a kančík jak uvádí ZdenalZdenal je nesmyslná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2012 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zdenalzdenal
Soužití s keříčkovci bude mít tu výhodu, že nebudete řešit, co s potěrem nigrofasciátů smich No a co k tomu jiného? Jedině něco, co se nevejde keříčkovcům do huby, s tím mohou žít bez problémů. ano Narozdíl od kolegyně jsem totiž nezažil keříčkovce, který by bezproblémově žil s neonkami. Leda by měl zašitou hubu a podvázaný žaludek. Pravda, ovšem zase jsem nezažil keříčkovce, kteří by ryli do rostlin... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   04.03.2012 18:34 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Zdenalzdenal
Záleží na vlastním chování keříkovců,někteří jsou velmi žraví,ryjí do rostlin a vyžerou všechny ryby.Naopak někteří jsou mírumilovní a nevšimnou si ani neonky.Řekla bych,že je to taková sázka do loterie.Ke sporům může převážně docházet ve společnosti s krunýřovci a ancistrusy při krmení.Je vhodné krycí sklo,mají tendence vyskakovat.Kančík je silně teritoriální ryba.Pro mě je to oříšek.Snad se vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 17:35 Zdenalzdenal – S.O.S
Zdravým všechny
Pořídil jsem si 300l akvárium čistý objem cca250l chtěl bych
2x Keříčkovec dvouosý
2xKančík příčnopruhý
A něco k nim jestli by to vůbec šlo, poraďte co třeba nějakou akaru??? DÍK
stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.03.2012 17:10 Muž MrHu [300] Re: muťa
V atlase je hlavně napsáno "60 a více litrů. Jsou to ryby dorůstající do cca 15 cm a chovat by se měly alespoň po dvou. Po dosažení velikosti přes 10 cm by měly být v akváriu o velikosti alespoň 100 litrů a větším."...Takže je lepší přečíst celý text, než brát v úvahu jen první číslo...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2012 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
V tomto případě to platí jen dočasně smich koupíte ji většinou kolem 4 cm a klidně můžete mít 4 v šedesátce. Až budou mít deset cm, bude jim to malé. Pokud byste deseticentimetrovou dali do šedesátky, bude to masakr pro ni i ostatní spolubydlící. Takže ono ty údaje v atlasech chce brát trochu s rezervou a v souvislostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 17:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: LiborSprysl
Takže jestli tomu správně rozumím, tak např. Parmička černopruhá:
doporučeno je mít alespoň 60l a doporučené množství na těch 60l je aspoň 4ks, jak napsáno v popisu.

rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2012 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
Většinou je to na doporučený počet ryb, ne na jednu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 14:58 Muž muťa [554] - Rostliny – atlas ryb
Když je v atlase ryb uvedeno např. min. velikost nádrže 60l - je to myšleno na jednu rybu? Takže do 180l jen tři?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
pokud bys chtěla teda ty menší, tak klidně 20, to moc nebude.
Můžeš kouknout tady na fotky akárko co jsem mlela, byly malé razborky, pár galexek a později i hejno deseti neonek rybicky.net/nadrze/7034
Třeba na téhle fotce rybicky.net/fotogalerie.php… můžeš vidět hejno těch razborek, napočítala jsem jich tam asi 14, už nevím kolik jich tam přesně bylo, ale určitě jich bylo víc a byly i některé schované v porostu.
Z mých zkušeností se tyhle razborky raději schovávaj, třeba když přídeš k akvárku tak smiznou a neuvidíš ani jednu (v hustěji zarostlém akvárku) ale po chvilce zas většina vyplave. Naopak ty neonky jsou v prostoru skoro pořád, když třeba nesaháš do akvárka. Takhle se můžou dobře doplňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:38 Žena Lucianetta [43] Re: katterinecka
pokud bych měla 10 neonek, nebylo by moc k nim třeba 10 těch borarasek? Pokud ne, tak to asi udělám takhle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
Já bych si už raději než skvrnoocasé pořídila razborky trpasličí, jsou mnohem míň bojácné (ty mívají ve sklorexu taky, myslí že za 23kč), jsou o trošku větší.
Ale to ti v tom dělám asi ještě větší zmatek než abych to pomohla se rozhodnout :-)
Co tak tam dát oba druhy, razborky teď a neonky třeba až bude příští burza a jestli je tam budou mít.
Nechat si posílat 10 rybek za 500 poštovnýho se opravdu moc nevyplatí, to se aspoň s někým domluvit a nechat si toho poslat víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
ty razborky co maj ve sklorexu tak červený nebudou. Kupovala jsem je tam několikrát, řekla bych spíš že to jsou razbory skvrnoocasé a ne bornejské, nebo namíchané druhy. Pruh mají většinou žlutý, některé oranžový.
Kdybys je tam dávala tak se neboj dát tam klidně 20 nebo 30 kusů, jsou opravdu maličké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:19 Žena Lucianetta [43] – neonka modrá vs. Boraras brigittae (nebo urophthalmoides)
Mám dilema a potřebovala bych poradit. Právě mi přišlo nové dno, tak předělávám akvárko. Pro původní razbory už mám nové bydlení a řeším, jestli pořídit ke krevetkám red cherry neonky modré nebo borarasky? Borarasky mají ve Sklorexu v Brně a neonky mají ve Vivariu, můžu si je nechat poslat. Zvažuju jednak hledisko estetické, jednak množství rybiček a v neposlední řadě i cenu, i když ta není stěžejní.

Hejnko modrých neonek, 10 kusů, cena vč. dopravy 500 Kč, 1.bp.blogspot.com/…
hejnko borarasek, 15-20 kusů (nebo raději míň? ), cena při 20 kusech do 200 Kč, www.practicalfishkeeping.co.uk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Supéér, teď už jí poznám i já. :-D
Krásná práce redakce. palec
(OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Sid
Není zač, rád pomůžu když můžu :) Pokud by jste přišel na další, není problém předělat s lepší fotkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bob66
Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
katterinecka napsala: už tam je. Jestli ji ale chcete jako hlavní, tak to asi musíte poznamenat někde na vyšších místech ;-)


Ono to chvilku trvá než se to po schválení předělá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
asi nás někdo tajně pozoruje :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale už je ta fotka na svém místě. palec :-)
A už taky vidím, čí fotku jsem tak sepsul... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
už tam je. Jestli ji ale chcete jako hlavní, tak to asi musíte poznamenat někde na vyšších místech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: katterinecka
pak se mi zas žádná nepovede, to je zákon schválnosti
Můžu potvrdit, nejlepší fotky mi vždycky něco pokazí, většinou to není rovnou vidět, až na té fotce, ale tam o to více. Když je dokonale čisťoučko, nikdy to tak nevyjde... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:33 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
Pořád lepší, než ta stávající. Už aby to tam bylo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
zatím jsem poslala tu s řasama, časem možná pořídím lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
až se mi zas bude chtít čistit akvárko, nebo spíš až na to budu mít čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
Tak naschvál - zkuste štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
pak se mi zas žádná nepovede, to je zákon schválnosti :-)

Taky jsem fotila plno dalších fotek, tak kde řasy nebyly a ty se nepovedly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 21:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
No, třeba by se daly zaretušovat? :)
Ne - vážně: na těch vašich fotkách je alespoň vidět, jak ve skutečnosti modrá neonka vypadá. :-)
Co zkusit nějaké fotky po vyčištění skla? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
rybicky.net/fotogalerie.php…
škoda těch řas na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: katterinecka
Pořád pro modrou neonku lepší vaše fotky, než ta titulní ve zdejším atlasu! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
Škoda že nemám lepší foťák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:46 R Muž romant [27987] Re: Sid
Přesně jak píšete, strejda gúgl nabízí tuhle fotku hned několikrát. Už jsem si v tom udělal pořádek a jak jsem pochopil nejlepší je při poznávání téhle rybky se řídit délkou toho modrého pruhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: romant
...Podle mě modrý jsou tyhle: rybicky.net/atlasryb/neonka_modra...
Jak už jsem zde psal - otřesná fotka! Tak nádherným rybkám, jakými modré neonky jsou, dělá medvědí službu! tone
Když si vygúglujete obrázky pod heslem Paracheirodon simulans, objeví se vám mezi prvními právě tahle hrůza... :-|
Navíc ta samice je evidentně napadena kožovcem. "Hezká" vizitka... hmm
Asi by měl někdo kompetentní zareagovat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
koukám že si z Brna, někdy je mají ve Sklorexu, ale posledně vždycky když jsem je sáněla tak je neměli a říkali že neví kdy zase budou. Ale už je to dlouho zkus se zeptat tam. Teď jsem je dokupovala na burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:46 Žena Lucianetta [43] Re: katterinecka
tak to vypadá, že to se snad opravdu rozhodnu pro ty neonky... můžu se zeptat, kde sis je pořizovala? Dají se normálně koupit v akvaristice, nebo se musí nějak předem objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:44 Žena Lucianetta [43] Re: HaDaS
krevetky budou :-) teda vlastně už jsou :-) i proto chci jen malé rybky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:27 Žena petulinakk [2016] Re: Lucianetta
Mám tetry ohnivé a boraras maculatus, a borarasky jsou rozhodně odvážnější :-) nevím jak ostatní druhy borarasek, ani neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:26 HaDaS Re: Lucianetta

Já jsem pro ty modré neonky.
Vím, že mluvíš o rybkách, ale co ty neonky doplnit nějakými krevetkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:19 Žena Lucianetta [43] – Re: katterinecka
tu jsem měla na mysli :-) jen nechápu, proč u nás je tetra ohnivá a červená jiný druh ryb a ve slovenském atlase červená = naše ohnivá :-D



nicméně místo vyřazení některého druhu ze zamýšlených máme dalšího adepta... takže modré neonky, tetru ohnivou anebo borarasky? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=651