Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 23:12 pitrs06 – červene ryby
Čus, mám akva obj. 60l, vody 54l. Na dno Pancéřníčky a zkusím Otíky.Taky tam musim strcit krevetky červený co už mám. Spolubydlící by chtěla barevné rybky do červena. Líbí se mi Tetra krvavá a Tetra žhavá. Nebude to moc červené? Nemá někdo zkušenosti jak vypadají spolu? Kolik kusů od každé? Případně poraďte jinou barevnou rybku (malou, nenáročnou, ne živorodky). Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:39 Muž stingate [0] - Cichlidy
Aj som uvazoval nad vonkajsim filtrom ale ked som sa docital ze ked sa pokazi tak mi moze vytiect cele akva tak to sa mi velmi nepaci :-D Urcite by som si tam chcel dat tu Akaru Kol. a Perletovku sp. Tapajos dufam ze sa budu dat niekde zohnat. Ked tak mi poradte ine zaujimave rybky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 09:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
to nepopírám. a vždy je to o výběru majitele, ale z uvedených druhů bych radši vybral něco zajímavějšího než tady ty mýdlové ryby ;) ale je to každého volba. já spíš poukazoval na specifika perleťovek než na "ošklivost" ostatních druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 08:54 RAP Re: Ičin
I ty "nejobyčejnější" druhy umí být krásní. Tak proč jim nedopřát velkou nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 08:52 RAP Re: stingate
Ty tři druhy kančíků, co tam máš, se rádi kříží, zejména hrbohlaví s příčnopruhým. ;-)
A rozhodně bych nemixoval SA a JA cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 08:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
k tomu externímu se přidávám, výsledek bude jak funkčnější tak estetičtější
co se ryb týče, tak možností je opravdu spousta. já bych si ale teda nezaplácnul takovou nádrž rybama jako jsou k.příčnopruhý nebo hrbohlavý. nic proti nim, ale nechal bych je do menších nádrží. tapajosky jsou krásní a zajímavý chovanci, ale chce jim podřídit nádrž. uvolnit jim dno, rozčlenit ho a zajistit kvalitní vodu. pak jsou opravdu ozdobou a dělají radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 07:47 Yirka Re: stingate
Do takové nádrže je výběr ryb nepřeberný a je prakticky jen na tobě si vybrat vhodnou a líbící se kombinaci.
Já bych se spíš zamyslel nad tím, zda by si taková nádrž místo dvou vnitřních filtrů nezasloužila kvalitní filtr externí. Určitě by to bylo lepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:57 Muž stingate [0] - Cichlidy – 450l akva
Ahojte tak som si kupil druhe akva : DxŠxV - 160x50x55. Dam tam 2x vnutorny filter Fluval 4 plus alebo U4. Pozadie bud spravim s polystyrenu alebo nejake cierne. Neviem sa rozhodnut medzi viacerymi rybami : Kancik hrbohlavy; pricnopruhy alebo zelenooky, Akara kolumbijska, Akarka zelena,Cichlidka Ramirezova,cichlida mnohotrnna a Perleťovka sp. Tapajos. potom nejaky pancernicci a ancitrusy. Budem rad ked mi poradite s vyberom velmi sa mi pacia ti kancici a Akara k.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:46 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: ondrapalas86
Z vlastní zkušenosti (párdenní :) )bych ti doporučil s rybičkami počkat až se akva stabilizuje. Já to tak udělal a rybičkám se to vyplatilo. Laboroval jsem s řasami a sinicí a fakt si to nedovedu představit s rybami. Teď mám otíky a SAE. SAE se mi jedna ztratila hned první den a otíci měli 50% úmrtnost,nevím proč bo ti co zůstali jsou čilí a k světu, ve zverimexu mi pán říkal,že asi byli z importu a těm se to stává.
Začni hodně kytkama,já jich dal do 90x50x50 cca 90ks a od té doby mám s řasama a sinicí klid. Ať se daří a ukaž své akva. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 12:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
viz o pár řádků níž : ryby do malého akvária
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:45 Muž Vlasac [0] – V+M Akva
Ahojte,
min. tyzden sme si zalozili nase prve akvarium, a teraz riesime otazku ake ryby a kolko. Prosim Vas poradte nam ake vybrat a kolko.

Poziadavky:
- pestre a farebne, aby to vyzeralo pekne
- nejaky huf (povedzme neonky, ..)
- nejakych jednotlivcov (2-3-5)
- nejakych pracantov (prisavnika a pod.)

- akva 54l rybicky.net/nadrze/18534

Dakujeme pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 07:42 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: ondrapalas86
V Mixu pro potěchu (200 l) mám mix ryb, které sis původně vybral plus něco navíc - dania, neonky, čichavce zakrslé, otíky, pestřence, pandy a ramirezky k tomu a je to osádka bez problémů. Dania se nahánějí mezi sebou (je jich 16 ks), neonky tvoří hejno taky bez problémů, i když jsou od různých chovatelů, různě staré a přidávané postupně, jak ty staré odcházejí...
Jen bych na dno nedávala ty krevety, jak psal romant.
Ale je fakt, že co funguje jednomu, nemusí druhému :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 06:48 Muž jmalyska [167] – Ryby
Já bych dopoiručil kupovat stejný druh najednou, ne po částech. Ryby jsou na sebe alespoň zvyklé. Já si kupoval na 2x neonky červené a jedny se drží ve středua u dna a druhé spíše nahoře. Jedny žerou ze středního sloupce a druhé i z hladiny. Krom toho, že jsou lehce odlišné velikosti i tvarem těla.

Do 140 litrů bych dal tak 30ryb max. Třeba 8 otíků, dvě helenky. Taky ideálně kombinovat ryby ze stejného (alespoň) světadílů. Otík z Amazonky a Asijské Danio tone Já měl Dania čtyři, jezdí po akvárku nonstop sem a tam, rády honí klidné ryby (neonky, tetry i skaláry). Ale jako větší dominantní hejno proč ne. Na dno ještě třeba pancéřníčky, "panda" vypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 06:40 ondrapalas86
Díky za rady,
pořídil jsem si tedy zatím ty šneky. Dnes snad budu mít testy od Aquaru, tak můžu zjistit i něco k vodě. Krevetky vynecháme, popřemýšlím o těch pancéřníčcích. Dno ostré není.
Lehce jsem nakrmil a měním každý druhý den 1/3 vody.
Ještě bych se ale vrátil k původnímu dotazu: jaké ryby z výběru a v jakém počtu pořídit pro začátek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 08:34 R Muž romant [27982] Re: ondrapalas86
Kombinace čichavců a krevetek, není vhodná, leda jako drahý krmení. Prozatím bych nic nepořizoval, co bych pořídil to jsou šneci, okružáky a do dna piskořky, akvárium lehounce nakrmil suchým krmením a velmi často měnil vodu. Jinak těch otíků ještě více, jsou to hejnový rybky a místo těch krevetek ke dnu nějaký pancéřníčky, ovšem je-li dno z neostrého materiálu a na posouzení, nejen toho stavu by se hodila prezentace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 08:27 ondrapalas86 – začátečníkova kombinace
Ahoj,
založil jsem si akvárium 100x40x40, čistý objem cca 140l vody, filtrace čerp. hlava + kostka bioakvacitu, dno Aquaclay + říční písek 2-4 mm.
Bude fungovat tahle kombinace ryb?
á 6 ks Krunýřovec jednopruhý (Otík)
á 20 ks Dánio pruhované
pár Čichavců modrých nebo medových
+ přítelkyně chce na dno krevetky.

Jaké rybky vzít jako první na zaběhnutí akva? Rovnou 6 otíků nebo 6 dánií a později hejno doplnit na plánovaný počet?

Dnes mám cestu do většího města a přemýšlím, jestli je moudré už nějaké ryby koupit. Bohužel testy od Aquaru mi teprve přijdou, papírkem od tetry nic nenaměřím (testy k ničemu). Akva jsem založil před 9 dny, filtrace jede pořád, svítím prozatím 6 hod. denně, vysázeno mám 9 druhů rostlin (některé už začínají pomalu růst, jiné stagnují). Tady u nás není žádný výběr ryb a v místních akvaristikách nevypadají rybky moc zdravě, v nádržích se povaluje spousta mrtvolek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2013 04:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaa
honzaa napsal: Prosím o radu, jak nejvhodněji zarybnit akvárko / Atman - AR 980 = 240 l / tak, aby tam plavaly ryby v jak nahoře, středu, dole. Dno = štěrk 01-0,5 cm, kořen + rostliny

Moje představa, ale i oblíbené ryby: čichavci/ modrý, zlatý, perleťový, zakrslý / skalára amazon./ černá / tetra červenoústá, neonka, ancitrus, parmička červenoocasá a příp. mečovka vídeňská + zelená? Jde to vše dohromady. Děkuji za názor a radu.


Dám vám Honzo jednu dobrou radu, která nic nestojí...Kupujete-li si auto, přečtete si o jeho výhodách, a pak se zeptáte ctitele Fordů jaké si koupit, je celkem jasné, jakou dostanete odpověď. Podobně tomu bude u ctitele "japonců"...A vy nějak podvědomě víte, že chcete citrouše. Koupíte si Forda, "japonce", nebo Citroena? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 00:06 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaa
Čichavce jsem vždy měl taky rád, ale už jsou poněkud okoukaní, tak jsem si koupil 2 pyskaté "orange" .. skaláry k nim jdou v rozumném počtu, jinak jako pěkné hejno mám teĎ Razbory klínoskvrné, krásně se okolo té černé už vybarvují do červena a jsou pořád čilé, určitě ještě partu pancéřníčků, jinak hejnové ryby bych si vybral spíš jen jeden druh a víc kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 23:35 honzaa – Atman AR 980 = 240 l
Prosím o radu, jak nejvhodněji zarybnit akvárko / Atman - AR 980 = 240 l / tak, aby tam plavaly ryby v jak nahoře, středu, dole. Dno = štěrk 01-0,5 cm, kořen + rostliny

Moje představa, ale i oblíbené ryby: čichavci/ modrý, zlatý, perleťový, zakrslý / skalára amazon./ černá / tetra červenoústá, neonka, ancitrus, parmička červenoocasá a příp. mečovka vídeňská + zelená? Jde to vše dohromady. Děkuji za názor a radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: stingate
Hejno pancíků mohlo být větší a ancíky jsi vůbec nemusel brát
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:56 Muž stingate [0] - Cichlidy
Tak nakoniec tam mám 6 akar hnedých, 10 mečúnok,10 gupiek,4 pancienrníčkov a pár Ancistrus Sp. Musím tam dokúpit rastlinky mam ich tam málo :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2013 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cosmogagy
Halancici by take nemeli mit problem, pry v prirode ziji v kdejake louzicce... A treba jeste vysychajici. A halancici nejsou zadna nuda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:51 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Zab01
Zab01 napsal: Podle atlasu asi neexistuje ryba co se hodí do 25 X-)

Ale existuje.... stačí jen hledat..

viz. např během 5ti vteřin jedna rozkliklá jen z hlavy: rybicky.net/atlasryb/dario_dario

Ale je fakt že to není rybka pro začátečníka a vyžaduje stálý přísun živé potravy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:37 Muž Paul [2] - Asie
Asi přece jenom koupím beťáka. Krevetky nechci :) díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Paul
K Betakovi jeste Betynu, ale za predpokladu, ze si pripravis sklo k rozdeleni akvarka napul :) . Betky budou rady, ze je nekdo netrapi v pullitru vody, a Ty budes rad ze mas par, ktery muzes zkusit pustit k sobe. A kdyz to nepujde, to sklo uprostred Ti bude pripominat, ze ne vsechno lze chovat ve vsem :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:02 Muž lojzalojzovic [327] Re: Paul
z rybiček bych ti do 25l doporučil krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:57 R Muž romant [27982] Re: Paul
Doporučuji ten dotaz, potom co si pročteš toto vlákno, event. směrovat sem. rybicky.net/forum/11330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:37 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Paul
Podle atlasu asi neexistuje ryba co se hodí do 25 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:34 Muž Paul [2] - Asie
podle atlasu se hodí do akva 50+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:33 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Paul
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa :-D nic většího bych v tom netrápil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:30 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj,budu si zakládat akvárko. 25l. Co za rybičky by jste mi doporučili kromě betty ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 17:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Asi bych si do tak velkeho akvarka poridil Tercovce, ale kdyby ne, nad temi Kanciky bych uvazoval i pres mozna omezeni ohledne rostlin. Videl jsem ty kanciky v ZOO Branik v realu, specialne jako mali drobecci byli uzasni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Jinak v ZOO Branik jsem videl rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy , ale tuhle formu: rybicky.net/fotogalerie.php…
Je to fakt nadhera... Nicmene rejt v pisku budou jiste slusne, takze na nejake superrostline akvarko by to asi moc nebylo... ale milacky bys mela nadherne, to v kazdem pripade.

Nicmene rejt v pisku budou jiste slusne, takze na nejake superrostline akvarko by to asi moc nebylo...superrostlinné ne, ale běžné s úpravou kolem rostlin, docela klidně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:22 vendulas Re: Designer
jsou krásné :) akorát bych si představovala v akva i kobereček, tak tedy nevím, zda by mi to nezkazily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:20 vendulas Re: Edit
jakého? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:19 vendulas Re: romant
ahojik tak já mám momentálně problém nejspíš s nálevníkem, chci počkat, až se dá akva do pořádku. Hodnoty od doby založení (březen) mám stále stejné ph 6,Kh -3, Gh 14, a no3 jsou od začátku na nule, voda se vůbec nezabarvila. Budou tyto hodnoty rybkám vyhovovat? Našla jsem v okolí pár chovatelů, kteří je mají doma a dávají vodu odstavenou z barelů, jenomže já nemám kde uskladňovat vodu na 600 l akva... Ale vodu vyměnuju 1x týdně vodou přímo z kohoutků. Myslím, že 5 párů těchto ryb a cca 30 neonkami??? by měla být kompletní osádka. Doufám, že sem nepřestřelila s množstvím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:16 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: romant
Už sú doma, nakoniec som zohnal tých škvrnitých. Dik za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 14:05 R Muž romant [27982] Re: oranos
Ano, tu 6 člennou partu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 13:52 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: romant
Presne ako som sa obával. U nás (v tých až dvoch akvaristikach) majú len rybicky.net/atlasryb/pancernicek_cernopruhy, môžem dať do 50tky aj tých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendulas
Jinak v ZOO Branik jsem videl rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy , ale tuhle formu: rybicky.net/fotogalerie.php…
Je to fakt nadhera... Nicmene rejt v pisku budou jiste slusne, takze na nejake superrostline akvarko by to asi moc nebylo... ale milacky bys mela nadherne, to v kazdem pripade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendulas
Miluji Echinodory a tak pak prave jim dost (jiste ne dokonale) prizpusobuji zbytek akvaria. A Ty udelej totez. Proste si rekni, co vlastne nejvic chces. A zbytek uz pak nejak vyjde sam, az to ostatni tomu prizpusobis ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 22:41 R Muž romant [27982] Re: vendulas
Začti se do tohoto vlákna a nasaj informace o radostech a strastech při chovu placek. rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 22:37 vendulas – malawi? terčovci?
Ahojik, mám problém.

V akva 600 l mám mmbuny 4 měsíce a začaly likvidovat rostlinky.
Přemýšlím, zda bych je v budoucnosti neprodala a nepořídila jiné rybky a zaměřila se na rostlinky, které jsem původně chtěla. Zatím o tom pouze přemýšlím, přítel by byl asi na prášek, kdybych začala vše zase měnit :)
Představovala bych si terčovce s neonkami. O malé ryby nemám moc zájem, od mala jsem na ně byla zvyklá v akva u rodičů. A teď mají skaláry, tak bych chtěla něco jiného...
Pokud máte jakýkoliv názor nebo nápad budu jen ráda. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 21:20 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: oranos
Pandy jsou v podstatě stejné, jen se je poslední dobou snaží nacpat do zverimexů, asi protože jsou dražší, jinak paleáty koupíš snad všude, nedávno jsem si dokupoval 2 závojové samce na burze a 15kč/ks.. pak jsem si přikoupil ještě 2 albíny v domění, že na světlém písku nebudou vidět a ono to je přesně naopak, jsou vidět lépe než klasičtí, hodně do oranžova, příjemné zprestření hejna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 21:06 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: RadekH1
Ďakujem vám za rady, obehnem obchody, snáď ich nájdem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 21:02 Muž RadekH1 [129] Re: oranos
Poslední dobou všude vidím tyto rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 20:59 R Muž romant [27982] Re: oranos
Snažil jsem se vybrat vcelku obvyklý druh, neměl by to být problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:52 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: romant
Fúú neviem či takých niekde zoženiem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:49 R Muž romant [27982] Re: oranos
Může být, třeba partu 6 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:40 Muž oranos [0] - Živorodky – Pancierniček
Ahojte, mám cca 5Ol akvárium a chcel by som tam dať nejaké rybičky na dno, môžem dať pancierničkov? Diky za rady palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=551