Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 12:03 pe25tr – Re: krejča
Pestřenci se třou v intervalu přibližně měsíc a půl a než se začnou připravovat na další tření, tak vodí mladé z minulého tření. Tím chci naznačit, že drží v pozoru celé akva vpodstatě neustále.

Soužití s jinými rybami je samozřejmě možné, když mají dost místa na svůj revír. V mojem akva 250x38x40 cm zabraly půlmetrový úsek, kdo jim tam vleze, má okamžitě problémy :-) .

Jestli to bude klapat s rájovcema, budeš asi muset vyzkoušet.

Jinak párek pestřenců se musí vybrat (sestavit) sám. Občas se dá takový objevit i v akvaristice... dominantní pár tam šikanuje všechny ostatní sourozence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:49 Muž krejča [5]
rájovci nevim,ale mám pestřence se skalárama a bylo to v pohodě..když se ale začli pestřenci třít,začal teror a musel jsem skaláry přelovit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:43 jirkabrana
A mohou vsichni zit pohromade v jednom akvariu? chtel bych mit vsechny po jednom parecku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:36 pe25tr – Re: jirkabrana
Ahoj, párek pestřenců si najde v akva svůj rajón a každému, kdo jim tam vleze, rozbijou hubu, byť by byl třeba dva a půlkrát větší ;-) . Rájovec je taky postrach akvária, já ale vsázím na pestřence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:26 jirkabrana – Pestřenec červený x Rájovec dlouhoploutvý x Skalára amazonská
Zakladam nove akvarium a chtel bych si tam dat tyto rybicky ale nevim zda je to vhodny? hmm Nadrz mam velkou 90x50x60. Popripade ktere rybky by se k nim jeste hodily? diky Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:07 Muž zaciatocnik [2]
no :) napisali ste to dobre tak mmm neviem chcel by som tam bettu :) asi aj pancierničkov (nemaju neake extra nároky?) chcel by som ich no možno tak 6 a plus? čo by ste tu ešte poradili viem že tam nechecm mať 100 druhov chcem dajme tomu maximalne 4 druhy len nie neonky alebo gupky mečunky a proste živorodky ale niečo ine :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 10:21 Žena Linduš [166] – Re: zaciatocnik
to je taková otázka, na kterou se nedá dobře odpovědět.
jaké ryby byste chtěl? nějakou představu by to chtělo ;-)
taky se nezeptám "jaké auto si mám koupit", ale musím vědět, co od něj chci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 07:06 weishauplik
betta newím ta spíš sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 23:10 Muž zaciatocnik [2]
:) no a som dalši kto by mi vedel poradiť ake rybky do 54 litroveho akva? je prazdne krevetky z neho idu inde :) len prosim nie neonky nemam ich v laske :) tak prosim poradte ake osazenstvo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 07:27 plechomor
mám taky 200l akva a mam v něm 2xakara hnědá,2xskalár,2xmečovka,2xčichavec modrý,1xčichavec zlatý,4xrazborka,4xtetra krvava,3xancitrus,2xpanceřníček zlatopasý,1xpanceřníček tečkovaný,1xmřenka nádherná a 2x parmička černopruhá.žijou si všichni v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:42 Muž Uli [17] – Re: paja66
jasně, rostlin tam chci každopádně dost.. a filtr si pořídím asi Tetra Tec EX 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:38 Muž paja66 [11] – Re: Uli
To stále vychází cca 4 l na rybku a protože to budou menší rybky okolo 4 max. 5 cm, tak bych v tom problém neviděl. Samozřejmě dost rostlinek + dostatečný filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:20 Muž Uli [17] – Re: paja66
No já přemýšlel, že bych všechny 3 dal po 15 kusech.. což dohromady máme 52ks ryb v 200litrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:16 Muž paja66 [11] – Re: Uli
Neříkám, že to mám zmáknutý, ale já plánuji to 160 l akvárka zhruba toto:
Ancistrus obyč 3
Ancistrus gold 3
Pancéřníček panda nebo leopardí 6
Čichavec zlatý 4
Parmička duhová 4
Razbora klínoskvrnná 8
Neonka červená 10
Tetra černá 6

To vidím jako maximum, co by tam mohlo prosperovat. Možná, že uberu trošku na druzích a navýším počty tak, aby celkový počet cca 40 rybek zůstal. Chci to rozšiřovat postupně, až se mi nově pořízené rostlinky trošku rozrostou. Taky bude záležet na tom, co kdy a kde seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:02 Muž paja66 [11] – Re: Vašek
Já mám o malinko menší akvárko (160 l) a 4 skaláry jsou v pohodě (viz. rybicky.net/nadrz/8544/1.jpg ). S neonkama by taky neměl být problém, akorát nesmí být moc malé, jinak si na nich skaláry pochutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 23:45 Muž Uli [17] – all
Zdravím, rovněž budu zakládat nové akvárko 200litrů. Jako osádku bych zvolil neonky černené, razbory klínoskvrnité a kardinálky čínské. K tomu tak 5 pancíků + 2 ancistrusy... Ale nevím po kolika kusech bych měl ty rybky zvolit.. poradí mi někdo? děkuji všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 23:24 Vašek – Re: freezydark
Nechápu reakce. Také zakládám 180l akva namísto 80l kterou ruším. Takže jedno je dané, přestěhuje se tam asi 30 neonek a 4 ancistrusy veteráni, kteří už budou mít za cca 10 let 3 nádrž.



Chtěl jsem skaláry, jenže to neonkám udělat nemohu. Pokud bych je neměl, dal bych tam dvě, nebo tři až čtyry skaláry. K nim několik čichavců patrně modré, nebo perleťové a nebo nejraději medové, k tomu ty ancistrusy a nějaké pancéřníčky. Případně párek rájovce dlouhoploutvého.



Nebo druhá možnost která by se mi líbila více, jen paví oka a nějaké obyvatele dna. Přítelkyně je ale jasně proti malým rybičkám. Takže první varianta je pravděpodobnější. Poprosil bych také o rady.



4 skaláry do 180l výška jen 45 je ještě skousnutelné?

Nezvyknou si skaláry na neonky?



Pokud nezvyknou, tak bych asi koupil jen čichavce a až neonky dožijí (je jim rok a něco) tak pořídit skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 17:22 freezydark
to neni moje první akvarko už mám několikaletý zkušenosti jen nemám nějak inspiraci víte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2010 16:16 Muž frantisek [0] - Živorodky
hele a nebo mě teť napadlo tam dát normálně neonky a skaláry. to by mohlo bejt dost dobrý a pak ňáky kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:40 S Muž invalida [3881] – 200
To je odchovna? :) Já bych dal něco menšího..pro začátek..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 15:29 freezydark – Ryby do 200l akva
Zdravím!
Zakládám 200 litrové akvo a rád bych se zeptal jaké ryby tak nejlépe do něj dát. tak pokud by měl někdo nějaké nápady tak ať píše...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 00:02 BlankaŠvecová
Zajímavé, děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 23:14 Žena ustavprochore [567] – Re: BlankaŠvecová
Není to jen o počtech. :-) Snad vám tohle pomůže:
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 20:41 BlankaŠvecová
Prosím, jaký je tedy správný počet ryb pro 112 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:46 Muž Yirka [9126] – Re: Gabriellka
Pokud se skaláry opravdu do budoucna počítáš, nezapomeň u nádrže na odpovídající výšku - velmi důležitý parametr pro jejich prosperitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:21 Muž DrSova [28] - Rostliny
Do 100 ky bych ke skalarum uz nic nedaval. Nedelejte konzervu. Ja sem udelal tu samou zacatecnickou chybu do 150l skalary(asi 6ks). Ted me uhynul posledni par-sice po 6letech,ale stejne si myslim,ze jeden z hlavnich duvodu bylo male akva. Ryby jsou stresovane,nemaji dostatek prostoru pro sva teritoria. Mel sem je spolecne s gupkama,black molama-poter jako krmivo. Navic huste zarostle akva a vykona filtrace,zivorodky dost špiní vodu. Priste bych skalary do neceho mensiho nez 2OOl nedal. Pak dejte vedet jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:45 Žena Kaala [0]
no ano zatial ich mam v mensom ale uz coskoro ich dam do vacsieho...nie su este dospele ale viem ze aj tak by mali byt vo vacsom...tu molineziu asi vypustim pretoze je to zivorodka..a tak neviem este uvidim...nevem citala som nejake clanky tu na fore o bojovniciach a niekde bolo spominane ze s tym nejaky strasny problem nie je..ale tak mozno je to vsade inak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 07:50 Yana
mam 6 skalarov v 330l a bojovnice, teda aj samca a skalary si betaka ani nevsimaju. Staraju sa len o seba, a vecne maju nakladene ikry, takze sa zaujimaju o ne, ostatne ryby zo svojho teritoria len odhanaju, betak ma krasne plutvy, akurat samice do neho stuchaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2010 23:13 Muž DrSova [28] - Rostliny
Vy máte skalary jeste v mensim akva nez 100l, chapu to dobre? Jestli jo tak je prelovte do "vetsiho" i kdyz to taky neni košer. S dalsima rybkama opatrne, kolik mate kusu-tech skalar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:08 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Gabriellka
Betta v žádném případě,skaláry ji do týdne roztrhají.Moji dva mladí skaláři v 180l snědli všechny mladé od pavích oček,které jsem nestačila odlovit.Dospělé napadali a okusovali ,až jsem odlovila všechny.S lorikáriemi se snášejí dobře.Záleží taky na tom jestli je v akva dost schovávaček pro ostatní rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 20:35 Muž juro127 [6]
Skalár a molinézia tam nevidím problém ale bojovnicu a skalár to sa mi nevidí ... a pancierníky su tiež v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 20:20 Žena Kaala [0] – Skalar Molinezia Bojovnica ...
chcem sa spytat prave zakladam akvarko ma cca 102 l a chcem vediet ci mozu v nom skalare spolu s bojovnicami a molineziamy...popripade mam v mensom skalare spolu s albinskymi mrenkami ale tie s v pohode maju celkom v laske...a potom este nejake panciernicky na dno mozno 5 ks moze byt???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 10:28 hanuša – Re: Yirka
dobre, dania jeste urcite prikoupim ano sice je pravda, ze vim, ze to mam davat postupne, nicmene opakovani je matka moudrosti a takovym pripomenutim clovek nic nepokazi ;-) obzvlast kdyz je to pripominka od cloveka, ktery se mi tu opravdu snazi poradit, takze jeste jednou diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:26 Muž Yirka [9126] – Re: hanuša
Pokud to byl opravdu poslední králík, tak bych doporučil po nasazení rybek do větší nádrže ještě 4-5 dáníí dokoupit. V hejnu jim bude lépe a ta nádrž to snese. Jen to tam nedávej vše najednou, ale ostupně, ale to už asi znáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:14 hanuša – Re: Yirka
dekuju potlesk to se mi moc ulevilo, protoze ty dania jsem si zas oblibila prave proto, ze jsou takove temperamentni a cile a tezko bych se rozhodovala co s nimi. Nicmene mela jsem obavy vytasit se se vsim najednou proto, ze potrebuju poradit a ne kritizovvat a cist si, jak jsem neschopna, ze jsem si driv neprecetla kdo s kym :-( to vim i sama totiz ze to byla velka chyba zacatecnika, a proto nechchi v tom novem akva nic uspechat ani pokazit :-( nicmene jsem rada, ze se tak nestalo a ze jsem se opravdu dockala cennych rad od zkusenejsich chovatelu, moc si toho vazim a slibuju, ze tohle uz byl posledni kralik, ktereho jsem mela :) dekuju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:10 kreten – Re: hanuša
Navíc není parmička jako parmička - pentazony jsou až nadmíru klidné proti tetrazonám, takže ač se zdý, že jsou všechny pruhované, není tomu tak. Ale jak už jsem zmiňoval on ten první nepodařený nákup nelze brát za skutečnost, která bude trvat a postupem času se to vytříbí- jak v akváriu, tak přibudou i další znalosti začínajícího akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 08:24 Muž Yirka [9126] – Re: hanuša
Ty ta tajemství svých nákupů vytahuješ jak králíky z klobouku. Dánia budou určitě menším problémem než, možná, parmičky čtyřpruhé. Zvláště v těch počtech co je máš. Hlavně tedy musíš mít v nádrži dostatek rostlin a dekorací k vytvoření úkrytů a teritorií. Dánia se ti stejně nehnou od hladiny a tam se s čichvci mnějak srovnají, měl jsem je taky léta pohromadě .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 20:55 hanuša
mam jeste jeden problem, jak jsem cetla tak ti cichavci, tetry i ty parmicky petipruhe, ktere uz mam, jsou spis klidnejsi rybky, bohuzel doslo k tomu, ze mi k tem parmickam v akvaristice jako naprostemu laikovi prodali i zebricky, ktere jsou hodne divoke a cile, uz ted se mi parmicky pomerne dost schovavaji, tak se chci zeptat, jestli je mozne, ze by se v tom vetsim akva zlepsilo? protoze nevim jinak, co s tema zebrickama :-( a taky mam jeste parmicky ctyrpruhe albiny, tak mam obavy, aby ti zas neokusovali tem ostatnim ploutve :-O proste jsem asi udelala klasickou chybu, kdy jsem spolehala jen a jen na prodavacku v akvaristice a ted nemam prilis vhodne osazenstvo sad proto se snazim to vetsi akva co nejlepe promyslet a zkombinovat to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 19:37 hanuša – Re: Yirka
ok, radeji teda do zacatku toho zlateho, moc dekuji za rady, cenim si jich :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 19:32 Muž Yirka [9126] – Re: hanuša
Medový je moc hezký ale trošku náročnější, potrestá i menší chybu. Ale jinak v pohodě s oběma návrhy čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 19:17 hanuša
dobre, modreho radeji ne, dekuji za rady, a co parecek cichavce medoveho? vypada uzasne, popripade toho zlateho, taky je moc hezky, k tomu teda ty pancernicky pandy, parmmicky petipruhe, tetry ozdobne, mohlo by to byt? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 19:25 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Yirka
To je pravda,mněla jsem pár zlatých a pár modrých a všechno šéfoval modrák,ale všechen potěr byl zlatej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 19:11 Muž Yirka [9126] – Re: hanuša
Doporučoval bych pro začátek spíš toho zlatého, modří bývají o dost agresívnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 19:10 hanuša – Re: zelvik58
ten cichavec modry vypada opravdu hodne dobre ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 18:48 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: hanuša
Pokud s akva začínáte,je lepší zkusit nějaké méně náročné rybky,asi bych vynechala velkého čichavce a betty.Čichavec modrý nebo zlatý jsou moc hezké rybičky a taky odolné a nenáročné.Dospělé mají kolem 12cm.Těch parmiček bych dala třeba 10,ale ty moc neznám,já mám tetry citrónové.Myslím,že s těmi pancéřníčky by to bylo akorát.Ony ty rybičky vyrostou a tak v létě se budou chtít třít,tak jich bude celkem dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 15:11 kreten – Re: provokater
a ještě dodám, abych podpořil svá slova - koupili akvárko - a chtějí 1 páreček čichavce libajiciho. No to o kvalitě prodavače svědčí v první řadě, pokud jim někdo radil. Takže pořád ještě není dost argumentů pro to, že v tuto chvíli klidně páreček líbáčů může plavat spolu s 1 samcem a 2 samicemi bojovnice, 6x pancernicek panda, 6x parmička pětipruhá? Ne mnoho budoucích chovatelů si načte o tom, zda něco s něčím může chovat a raději "studuje" na netu. Třeba tohle bude takový šikula podaří se mu líbáče rozkrmit. Pak bude řešit dalším dotazem. Já si to nemyslím a proto si třeba zkusí je chvíli chovat a když ho začnou bavit, tak začne studovat a nekoupí si líbáče v krámě, ale u chovatele. Pravda, je v republice několik krámů, kde se o líbačky starat umí, ale párečky prodává řezník, takže si myslím, že v tomto případě to platit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2009 14:50 kreten – Re: provokater
Vidím, že nepochopen. H.temnicki je ryba pro nádrže od 200 l nahoru a to pokud tam bude jen pár kousků těchto jedinců. Jen málokterý prodavač v akvaristice viděl dospělého líbáče a když jsou v těch nádržkách malí líbači tři měsíce, než se vyprodají a nikdo je řádně nefutruje, tak prostě zakrní a neporostou. Nechcípnou-li po tomto startu do života v krátkém čase, tak prostě nevyrostou. A to je fakt, který se okecat žádnými city, nebo odbornými znalostmi těch hodnotících myslitelů nedá. Navíc ve velikosti v níž se prodávají, mají no rostení více než rok, kdy se situace v menší nádrži, pokud fakt porostou, dá řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 14:45 kreten – Re: bluedream
No to není za a) až tak moc ryba do splečné nádrže a za b) ne každý ji dokáže chovat, má poněkud specifičtější nároky na zacházení než velcí čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 13:30 Žena bluedream [245] – Re: hanuša
A co čichavec čokoládový? Má krásné barvy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:47 Muž Roman [100] - Cichlidy
celkem by to šlo, i když ty parmičky budou trošku lítavější než zbytek.Líbáčci narůstají k 20cm, tak bych zauvažoval jestli jsou opravdu nutní a nenahradil je třeba nějakým menším druhem čichavců, např. Colisa chuna či C.lalia.Tím by se vyřešilo i to jaké rybky dál, i když popisovaná sestava je už akorát. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=1051