Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 12:44 hanuša – bude se jim spolu líbit?
ahoj, koupili jsme si akva, 126 litru, 80x35x45, nez jej zalozime, ziskavame info, at neudelame chybu, proto premyslime i o vhodne kombinaci ryb, libilo by se nam tohle, jen nevime, jestli to tak muze byt - 1 parecek cichavce libajiciho, 1 samec a 2 samice bojovnice, 6x pancernicek panda, 6x parmička pětipruhá, pořípadě ještě něco, pokud by bylo místo, nějaké neonky nebo tetry :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:32 hanuša – Re: zelvik58
paaani, tak to gratuluju ano urcite bych si taky casem chtela zkusit neco odchovat a sledovat jak ti drobci rostou, nicmene mam obavy, abych pak vedela, co s nimi, abych je mela kam udat a aby mi nezustaly doma na ocet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 19:11 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: hanuša
Ovšem pak příjdete o radosti s odchovem,a potom i zbavováním se tak 100 roztomilých čichavečků.To je taky supr zábava.To se mi stalo se zlatými čichavci. :-) Letos bylo nějak dobré počasí na ryby a protože jsem si chtěla odskoušet jestli se mi něco povede odchovat,skončila jsem s hromadou kyblíků v obýváku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:04 hanuša – Re: zelvik58
tak budu spolehat na pani prodavacku, tak snad me nezklame :-) kazdopadne pokud se budou snaset oni a nebudou si navzajem vadit, jako ti vasi, tak ja budu spokojena taky, i kdyby byly stejneho pohlavi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 15:16 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: hanuša
Hlavně se u nich dá už i u dost mladých poznat párek.Mně se to sice nepovedlo a mněla jsem 2 kluky,ale snášeli se moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2009 08:44 hanuša – Re: Michal00
ja si radeji necham poradit, nez aby pak rybky nejak stradaly nebo spolu nevychazely :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:09 Michal00
Jo to bude nejlepší třeba čichavci perletoví jsou nádherné ryby a je dobře ,že jsou i lidi kteří si nechají dobře poradit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 17:29 hanuša
diky za vase rady a nazory ano vypada to asi tak, ze od tech skalar upustim a snad az budu mit nekdy vetsi akva, tak se jich dockam ;-) radsi si je odpustim nez aby jim bylo nejak smutno nebo neco a popremyslim treba o tech cichavcich hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 16:53 Muž Pete [10] – Re: hanuša
Dvě skaláry se kupují když je chceš spárovat na chov, nebo líp, když už to chovný pár je. Jinak, když je koupíš mladý, jen tak bajočko, se ti může stát, že budou pořád zašitý někde v koutě a pojdou, pač těmhle rybkám je líp, když je jich víc. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:50 Muž kortezhugo [983] – Re: hanuša
...ako pise Bexi - čichavce nie su zla volba X-) -tiez krasne rybi... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:37 Bexi
noi přestože ty skaláry by tam být mohy pro ně bude 200 l akvárko stokrát lepší,místo skalár radši nějaké cichlidky nebo čichavce,jinak s těmi parmičkami se omlouvám přečetl jsem to jen tak zběžně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 13:09 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Bexi
Než začneš někomu radit, radši lépe čti...Skaláry jsme řešili v jiném tématu a parmičky jsou pětipruhé a ne čtyřpruhé jak se Ty nejspíš domníváš... hmm Jinak v tomhle složení by rybky žít dokázaly, ale raděj bych se přikláněl zůstat s rybama v jednom koutě světa a k těm skalárám dát hejno neonek a ještě nějakých dalších teter(t. žhavá,červená,fantom,svítivá,...)pancéřníčci jsou v pořádku v tomto počtu... Parmičky a dania jsou dost živé rybky a občas to skaláry může dráždit či svádět ke svačince :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 13:07 Muž kortezhugo [983]
...no ja len k skalarom - vecsie akva nie je na skodu ale pre 2ks - ako tak...problem je aj v tom ze ked
kupis "len" 2 skalare co ked budu rovnakeho pohlavia? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2009 12:58 Bexi
skaláry NE,nehledě na to že by ti je parmičky okusovaly...jestly chceš skaláry,měla sis koupit větší akvárko ;)a ohledně dánií a neonek,je lepší mít větší hejno jednoho druhu než mít jakýsi mix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 12:54 hanuša – může to tak být?
ahoj, koupila jsem si akva 126l, 80,45,35, teprve jej budu cele zakladat asi tak zacatkem ledna, az budu mit hotový podstavec, tak zatim aspon planuju co a jak, rada bych si nechala poradit, jesli bych tam mohla mit společně 2 skaláry amazonské, 6 pancéřníček panda, 6 danio pruhované, 6 parmička pětipruhá, popřípadě možná neonky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 17:00 Muž ondrasheq [10]
Taky mě baví se zaobírat chemií, ale bereš to hodně moc striktně. Já jsem například zajel 14 dní nové akvárko, změřil NO2 (to je to zásadní), pH a začal osazovat... Není to jen o číslech, ale i citu a štěstí - vybereš ideální rybky pro Tvoji tvrdost vody a vychcípe Ti to na vodnatelnost nebo krupici. Pořiď si obecně nenáročné rybky a nic nezkazíš :) Hlavně akvárko dostatečně dlouho zajet, jak jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: isamik
testy uvadim z toho duvodu, aby si overil skutecny hodnoty vody (pH, GH, KH, NO3) aby tam nerval ryby co potrebujou mekou vodu
jo a taky si muze pocitat trosku o chemismu vody
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:17 Muž isamik [180] – Re: Moucha
Rekl bych, ze testy nejsou se zacatku potreba. Pri dodrzeni zakladnich doporuceni. klub.akva.sk/… treti cislo je o miniakviskach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zelvik58
30L akvarko pro zacatecnika je dost malo, mluvim ze svy zkusenosti.... na neonky zapomen rovnou
spis pavi ocka na prvni pokusy stejne od zalozeni akva mash tak 14dni cas... nejdriv si vyres substrat, kytky, nakup testy, filtr, svetlo
projdi si par mistnich akvaristik a nastuduj si neco o rybkach co tam maj a co se ti libej.... postupne si vyberesh.... hledej ryby do miniakvarii
projdi si obdobne velky nadrze tady na serveru

chce to trpelivost a hodne studia....
neboj v atlase najdesh dost ryb co snesou i 25°dGH a jsou maly
nebo se ti treba zalibej vic krevetky ci sneci.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:11 Muž wladys [291] - Cichlidy
Tak tak..na neonky a podobné tetry je to malé.Zkus nějaké mikrorasborky,či krevetky. ;-) Na změkčení používej destilku.podle mě nejrychlejší a nejjednoduchší způsob.Obzvláště v tak malém objemu vody. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:51 Dusyk – Re: xVinc
No neviem, ale 30l na neonky mi príde dosť málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:51 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: xVinc
Voda se dá zmněkčit přidáním rašelinových přípravků,kořene a pod,jenom se musíš vyhnout vápníku,mušličky a podobně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:35 Muž Diego [72] – Re: xVinc
Na ty údaje se dívej,až ryby budeš chtít množit(ale jako orientační by stačily)...Já jsem měl ještě tvrdší vodu a Ph 8 a neonky nevypadaly špatně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:30 xVinc – jaké ryby do tvrdé vody - nové akvarium
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně druhů ryb do akvária.
Jsem začátečník, tak hledám nějaké nenáročné druhy, mám akvárium 30litrů, dlouhé 40 cm.
Voda, kterou tam budu dávat má PH 7,1 a tvrdost dgh 18 stupnů.
Chtěl jsem tam dát tak 10 neonek a to by bylo vše, ale bojím se aby na ně voda nebyl moc tvrdá.
Mohl byjste mi poradit, jaké druhy snesou takovou to vodu? Ještě se mi líbyla Cichlidka Agassizova, ale opět má tam uvedené tvrdost max. 15 st. Musím se těmito údaji stryktně řídit?
mohl byjste mi poradit jaké druhy, popř kolik kusů tam můžu dát? Popřípadě které zkombinovat?

Děkuji Vám za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:03 geoff – Re: krevetka Atyopsis a gavůnci
A takto pokračuje moje story s úhynem krevetek: Včera večer jsem vytáhl z vody další nehybné tělíčko krevetky. Tj. zbyla už jen jedna. Po deseti minutách koukám, že v akvárku plavou dvě krevetky! coze
Aha, tentokrát to byla jen výměna krunýře a já nezkušený to nepoznal. stydim
Měl jsem pochopitelně radost, která byla o to větší dnes ráno, kdy jsem napočítal opět TŘI krevetky. Takže jsem zpátky na původním počtu, a konstatuju, že úhyn krevetek se (alespoň doposud) nekonal hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 14:08 geoff
Akvarko ma 200 l a bylo zalozeno 9/10, osazeno rostlinami a zahajen provoz osvetleni i filtru. Tj. krevetky byly vypusteny az po ctrnacti dnech. Krmim vlockovym krmivem SERA, predpokladam, ze krevetky zkonzumuji to, co zbyde po gavuncich, rasy, odumrele listky rostlin apod, co lze nalezt pri dne akvarka. Gavunku tam je jen sest, takze o amoniaku nemuze byt pri pravidelne vymene vody rec.
Ted je 3 dny po umrti one krevetky a zda se, ze ostatni dve jsou prece jen v pohode. Jsou evidentne opatrnejsi pri pohybu po akvariu, ale jsou aktivni, ted momentalne je jedna zavesena u hladiny na Vallisnerii, v proudu vody pred filtrem a druha konzumuje neco na dne.
Tak snad byl ten uhyn ojedinely a ostatni prezijou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 00:45 Muž navik [908] - Sumci – Re: geoff
A nově bylo založeno toho 25/10 nebo proběhl přiměřený záběh akvárka?
Ad 1) nemysím, že jsou krevetky vhodným obyvatelem do čerstvě založených nádrží
ad 2) V závislosti na velikosti a případné dalším osazení jinými obyvateli (a pH v akvárku) to může mít na svědomí amoniak
Ten úhyn bych nedával do souvislosti se soužitím s gavůnky a tvrdou vodu (i když není pro tyto krevetky optimální) by měly tolerovat. Krmil jste je čím a v jakém množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 00:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: geoff
nově založeného???
to není nejlepší nápad no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geoff
O jak velké akva se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:53 geoff – krevetka Atyopsis a gavůnci
Do nově založeného akvárka jsem koupil nejprve tři krevetky Atyopsis moluccensis (25/10). Po pěti dnech (30/10) jsem k nim přidal šest gavůnků Melanotaenia australis. Zpočátku se krevetky zdály být v pohodě, ale v posledních dnech snížily svoji aktivitu. Dnes jsem našel jednu mrtvou a zbývající dvě jsou zalezlé pod listy, místo aby filtrovaly. Testy vody ukazují NO2 a NO3 na nule, fakt je, ze mám od počátku vyšší pH (7,5) a poměrně vysoké gH (19).
Může být problém v soužití krevetek s gavůnky? Nebo je vysoké gH pro krevetky dlouhodobě likvidační?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 16:18 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Moucha
to som prehliadol...prepacte :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dixon
Rájovec Dlouhoploutvý- aspon 60L nadrz
Panceřníčci Skvrnití - aspon 6 kusu (minimum 4), rychle se mnozi!
Panceřníčci Panda - minimalne 6 kusu pohromade
Neonky černé - 10 a vice kusů, akvarko aspon 60cm dlouhy, radsi vetsi akva
Neonka červená - 10 a vice kusů, akvarko aspon 60cm dlouhy, radsi vetsi akva
Přísavka thajská - aspon 100L nadrz!

to jsem jen prosel atlas a vyhledal minimalni pozadavky.... 50L nadrz nejni moc
asi by bylo optimalnejsi poridit si vetsi nadrz, aspon 100L
a zmensit pocet druhu a zvysil pocet jedincu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 15:58 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: mirlun
to som zabudol.....naozaj 20°C je podla mna malo...chcelo by to min. 24°C....a ako hovori mirlun nenapisal si ci filtrujes,svietis,atd......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 15:55 Muž mirlun [48] - Rostliny – není jim zima? :-))
filtruješ? kolik svítíš? topíš??
atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 15:50 Muž Dixon [13] - Sumci
ja by som uz dalsi druh nepridaval,ale by som doplnil neonky,lebo neonky sa maju chovat v hejnu :-) ;-) a nie po jednom alebo 3 ks ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 15:19 miky7 – Poraďte prosím
Ahojky lidičky,Chtěl bych se zeptat jaké druhy byste mi doporučili do menšího akvária cca.40-50l.
Nádrž obsahuje:
středně hrubý štěrk + malé kameny z moře nebo řeky
1/4 zarostlá rostlinami s plochými listy
1x Středně velký kořen
+ dekorativní kamínky ze skla a umělá plovoucí rybička
Rybičky:
1x Rájovec Dlouhoploutvý-pohlaví nerozeznám (Tipuji samička) :-)
2x Panceřníčci Skvrnití
2x Panceřníčci Panda
3x Neonky černé
1x Neonka červená
1x Přísavka thajská

Teplota: cca.20 stupňů

Poradili byste mi s volbou dalších rybiček?

Jmenované rybičky se mi furt drží u dna :-(
Zvažuju nákup pavích oček ale měl sem jich asi 15 a skoro každej den mi jedna sad
Prosím napište na icq : 401787028
popřípadě email :
www.mike007@seznam.cz
Moc Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:47 Eximo
Takže jedine čo mali v tom obchode boli prísavníky ktoré neboli prisaté takže z toho som súdil že to budú pancierničky lenže doma som zistil že sú to tieto (teta mi povedala že sú to prísavníky :) )http://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zelenavy#dalsifoto
a zožrali mi rastlinku čo som kúpil mali iba jednu aj tak pochybujem že je to vodná rastlina keďže som ju nenašiel v atlase. Je nejaká rastlinka čo by tie pancierníčky nezožrali? Alebo je lepšie ich dať niekde inde? Kupovať rastliny pojdem asi inde :) Takže čo odporúčate smich Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 17:05 V – Re: Eximo
Osobně bych Ancíky vynechal a dal dvě hejna tak, aby "žilo" celé akvárko. Takže dolů hejno malých Pancéřníčků: Corydoras panda, C. eques, C. boehlkei,... Nahoru pak hejno malých Tetrovitých: Axelrodie, Fantomové, Tetra krvavá,... nebo Razbor: R. espeho, R. klínoskvrná, Razborka galaxy,... nebo Parmiček z Oděsy, nebo Kardinálek čínských, nebo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 16:44 Eximo
Dobre teda prísavok menej aj iný typ (ktorý dorastá do menšej velkosti...) a ktoré rybičky plávu pomalšie? Nechcem aby im to akvárko bolo málé alebo krátke a živorodky nechcem (som čítal že produkujú veľa odpadu) jediná podmienka je aby boli aspoň trochu farebnejšie a v húfoch vytvárali "školky". Tak Ďakujem za budúce odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 15:04 V – Re: Eximo
Proč chceš tolik Ancíků? Při jejich dospělé délce běžně přes 12 cm ti 3 ks samy o sobě skoro stačí na "vyčerpání limitu" 1 cm ryby na 1 l vody. Do takhle malého akvárka bych Ancíky nedával vůbec, nebo jenom 1 ks.

Neonky i Zebřičky tam dát můžeš, pokud budou samy, tak řekněme tucet. Ale to akvárko je na taková "torpéda" dost krátké, takže bych se spíš podíval po nějakých klidnějších rybách, které si s tím prostorem spíš vystačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:41 callito – Re: Eximo
Nejlepší by byla asi ta 3tí verze.Ale místo těch ancistrusů(pokud sou to teda ty přísavky :) ) By byl lepší krunýřovec jednopruhý nebo jiná 'náhrada' protože by jim tam za chvíli bylo těsno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:23 Eximo – cca 50l
Dobrý deň mám akvárium s rozmermi 5*3*4,5 (dm) Aké rybky (dostupnejšie) by sa tam najviac hodili a koľko z nich aby sa necítili ako v paneláku?
Moje (debilné/začiatočnícke) návrhy.
1.)4ks Tlamovec modrožltý (rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_estherae)
3ks Prísaviek (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny)
2.)3ks Prísaviek
1ks Betty (rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra)
xks Zebričiek (rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane)
3.)3ks Prísaviek
xks Zebriciek/ alebo xks Neoniek
Ďakujem alebo možete vymislieť inú kombináciu najlepšie z týchto druhov. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 13:59 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
Promiň, ale mě to jasné nepřipadalo, když se ptám jestli ještě můžu přidat, ptám se zřejmě proto, že to také chci udělat, minimálně o tom uvažuji, jinak bych se neptala. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2009 13:56 nickolka – Re: gošice
já jsem se jen ptala,jestli můžu přidat rybky,ne že je přidat chci..když teď vím,že jich mám dost,tak nic přidávat nebudu...to je snad jasné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:53 Žena Delfinka26 [0] – Rada
mam 112 litrove akva a mam v nom 2gold molly 3 black molly 4 tetry cierne 2 guramy 2 skalarov a 3 mecovky.chcela by som tam pridat este nejake rybky.poradili by ste mi ake???


dakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2009 13:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
Proč chceš přidávat rybičky?

15 neonek,4 pancéřníčky skvrnité,2 ancistruse a 1 samce bojovnice pestré
50 litrů je na tyto rybky už tak málo. Zkus si spočítat kolik litrů bys na ně měla mít podle pravidla 1cm rybky na 1 litr vody...
Akvárko nemáš v prezentaci, takže budu jen na slepo radit, ale než investovat penízky do rybiček, co na to jít cestou investice do rostlinek? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:34 Muž deathfoe [58] – Re: nickolka
kdybys třeba těch neonek měla 10 a místo těch skvrnitých bys měl ty mini pancéřníčky co dorůstají 2-3 cm (pygmaeus, hastasus atd.) a neměla tam tu bettu, tak by se tam třeba hodil pár čichavců zakrslých, ale takhle se tam asi nic nevejde, malé rybky jsou většinou hejnové a v takovém akváriu těžko uděláš dvě hejna a s většíma párovýma rybama by to už bylo dost přeplněné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:30 Muž capko [40] – Re: nickolka
Podľa mňa,nič nepridávaj,rybičiek tam máš dosť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:30 nickolka – Re: deathfoe
a kdybych tam neměla toho beťáka,tak bych ještě něco přidat mohla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:25 Muž deathfoe [58] – Re: nickolka
Maximálně bych ty panceřníčky doplnil na 6 kousků, jinak bych nepřidával nic. Reálně máš už teď tak 2 litry vody pro každou rybku, což není nic extra.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=1101