Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Žádná další stránka   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 18:54 ježek – spolu?
No a? proč by nemohly být spolu?
koukám,že tady někdo jen kritizuje-co to vyzkoušet?
osobně je tam mám,parmy jezdí spolu,skaláři taky,nechávají se na pokoji.Jo, a taky mám "přerybníno",takže jsem asi ten sběratel.Aspoň je na co koukat,ne jen na to jak se melou rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 18:32 katkus – haha
parmička čtyřpruhá se skalárou? Někdo si dělá legraci. no :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:57 karci – Výběr ryb do nového akvárka
Pokud moc zkušeností z akva nemáš, zarybňuj hlavně postupně a tak najdi ideální počet sám (což je zároveň ideální postup k bezkatastrofnímu "zaběhnutí" akvaria).
Dodržování určitých pravidel pro počet rybí obsádky asi zas taková kravina není, je jich ale hodně a co člověk, to názor, je to ale vždy třeba vidět v souvislostech (technika, výměna vody (četnost, množství, její parametry "v kohoutku" - různý obsah dusičňajů ...), různé druhy ryb srůznou intenzitou znečiťují vodu, umět krmit - nejvíce vodu kazí a zamořuje odpadními látkami přebytečné krmivo).
Já za sebe mám dobrý zkušenosti s tetrazonama a ostatníma rybama, při větším hejnku se věnujou jen sobě a navíc to je nádherná podívaná, která za to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:39 Lucík – pancernicci
Pancici se urcite mohou davat k sobe ja to mam taky a je to super jsou moc radi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:34 Usine – Výběr ryb do nového akvárka
Nejdřív se zajímej o vodu, rostliny a dobrý dno. potom filtr a osvětlení . Potom dlouho nic a až naposled ryby a to postupně. Parmičky okusují pomalejším rybám ploutve. (skaláry) Je lepší méně druhů, ale početnější skupinu. :-) a hlavně počítej kolik ryb . Méně je někdy více . Hlavně ze začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:33 Dussy – ...
a kdyzse tak divam na tvoje akva tak ho mas ukazkove neprerybnene potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:32 Dussy – ..
ja s tim souhlasdim taky a mam aq kvuli hlane rostlinam takze kdyz ryba dela neplechu tak de ven :-)
a kdyz si spocitas centimetry tak by se tam k tem rybam co navrhuju este neco veslo
a me rikas at si prectu neco o parmickach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 22:18 Žena Wampi [54] – ...
Tak nějak bych netvrdila, že to počítadlo je nesmysl. Samozřejmě , že hned od počátku tam nemůžeš dát ty ryby všechny najednou. O těch parmičkách si něco přečti, určitě to nebude na škodu. Říká se , že akva tvoří rostliny a ryby jsou jen jeho doplněk, v zásadě s tím souhlasím. Přerybnit=práce a mnohdy i problémy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 21:51 Dussy – re
neřid se tím počítadlem je to nesmysl
byt tebout tak tam dam 50 neonek (jeden druh)
hejno panciku
1-2pary skalaru nebo 10-15 parmicek

+
krunyrovce a sae
+
parovy ryby( 2ks ramirezek bo parmicek duhovych atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 20:07 Žena azalka [38] – dotazy
Počet ryb - viz zde: rybicky.net/rady/optimalni-pocet-ryb-ve-sladkovodnim-akvariu
Pokud sis četl něco o nárocích a vlastnostech druhů, které si chceš počídit, tak musíš vědět, jaké kombinace jsou možné. Ohledně soužití parmiček čtyřpruhých a skalár (nebo jiných ryb) je na fóru několik témat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 05:00 sarracen – Výběr ryb do nového akvárka
Ahoj. V nejbližší době si budu zařizovat akváriu o rozměrech 180x50x50 cm a chtěl bych se tu proto zeptat, jestli je možné v tomto akváriu mít kombinaci těchto rybek: Parmička čtyřpruhá, Skalára amazonská a neonka (černá, červená, obecná) a pokud ano, tak v jakém počtu, abych tam neměl přerybníno. Dále bych se chtěl zeptat, jestli je možné kombinovat druhy pancéřníčků (štěrbův a panda) a v jekém počtu by bylo dobré je v mém akváriu mít.
Díky za reakci. H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 19:40 R Muž Mrakoplash [1776] – Betta
tady mas snad vsechno co je potreba o bojovnicich vedet :)
http://betta.wz.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 19:39 vik-a – betta
No asi budem mat betta splendens ako dalsiu rybku. Je to velmi zaujimava a pekna ryba! Nalsa som vela info o nej na googli... a inde... palec
Ozaj kolko bojovnic do paru k nemu mam dat??? Jednu, dve, ...
Dá sa kupit aj oranzovo-cervena alebo ine zmiesane farby?
Ak mate nejake ine info prosim napiste to sem. dik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 19:21 aduska2004 – ahojky
mno já bych byla taky pro bettynku....jsou nádherný a nenáročný, jak už bylo zmíněno..;-) zatím jsem s nima já osobně neměla žádný problém.....náchylné? mno ty moje jsou teda odolný: :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 16:06 Muž [] – přilévám olej do ohně
Já jsem pro pár pestřenců.Nikdy narozdíl od bojovnic nebyl problém s chovem.U bojovic je problém s nemocemi,které si koupíte v prodejně.pestřenci mě vždy přišly odolnejší.Navíc u nich máte jistotu že je i za 5let budete mít stále na krku.Jinak to řešte podle toho kde chcete mít daný druh rybky.Buďto u hladiny-betta,nebo u dna-pestřenci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 09:23 R Muž Mrakoplash [1776] – co ?
No ja sem si vybral bojovnici :) nemuzu teda rict jestli je nebo neni lepsi ale prisla mi takova pomerne nenarocna pro zacatecnika, kterym bezesporu sem. Nepotrebuje vzduchovani basti temer vsechno a na pohled je fakt pekna ;-)

Pestrence sem nikdy nemel takze o nem psat nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 09:20 Muž [] – výběr ryb
co by ste si vybrali? Betta splendens (bojovnica) alebo Pelvicachromis pulcher (pulcherka)? V com je ktora ryba lepsia a v com horsia? (ake maju vyhody?) hmm :-D smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 16:29 Roman – co tam?
Tak to je jako dělaný na nějaké tetřičky.Např tetra žhavá 10ks + t.krvavá.Nějakýho bagristu na dno a přísavku.Do pozadí ještě nějaké vallisnerie a je nač koukat.Ty živorodky jsou fajn,ale hrozně kálí a to je tak na bujení nějaké řasy.
Jinak se ochuzuješ o vlastní výběr obsádky aqa.A to je na akvaristice nejhezčí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 16:14 Česílko – Ryby
Kromě ramirézek doporučuju všechno se dá míchat, jen si dvakrát rozmislete co koupíte, nevim jak je to možné, ale pokaždé když přijdu do akvaristiky, mají tam o něco hezčí nebo zajímavější rybky. Tak ať nepřerybníte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 15:19 Potkan – Oprava
počkat s tim počtem sem to přehnal dej si tam těch neonek tak o 6 až 7 míň a nejlepší pancéřníčci sou pandy,protože sou taky malý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 15:17 Potkan – Odpověď
jestli jsi začátečník dal bych tam tak 15 neonek,6 black molly,deset pancéřníčků(druh si vyber) a nějakou bettu a pár šneků a možná i nějaký paví očka,nebo na čištění přísavku thajskou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 15:12 pavel – rybky
Já bych tam dal 12 neonek,2black-moly,4 gupky to jsou takovové začátečnícké rybky a ještě nějaké krunýřovce a panceřníčky,časem až posbíráš zkušenosti tak si pořiď náročnější druhy zatím zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2006 15:02 Muž LordP [7] – Zivot do akvaria
Mam nove zalozene akvarium a zde je jeho popis.http://rybicky.net/nadrz.php?c=302 A chtel bych se vas zeptat, jake ryby tam dat?chtel bych aby to bylo akvarium plne kontrastu barev a zivota.Muze te mi poradit?Ja nebudu davat svuj napad a necham to na vas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 23:14 kiiki – ancistrus-krunýřovec skvrnitý
Krunýřovec skvrnitý-je nejmenší(je i Gold nebo dlouhoploutvé formy obou.) ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 23:07 Freeze – ale neni moc velký?
ale nevíte který druh ancistrusa je malej ? nechci ho mít příliš velkýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 10:22 kiiki – radši ancistrus
Lepší je jeden ancistrus,pancéřníčci potřebují hejno!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 10:13 Muž Lisak [3] – rybky
Místo pancéřníčka bych dal ancitruse poněvač pancéřníčci se lépe cítí v hejnu min. 5kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 09:55 Freeze – může to být takhe?
moh bych tam mít 2 gupky,1pancéříčka 2 mečovky zelený( myslim tu zelenou verzi) ? a do kolik ryb se mi tam vejde max.? jak to myslíte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 12:05 zoro – rybky
Já bych to malinko poupravil, 2gupky (páreček,brzo jich budeš stejně mít milion) a třeba těch 5 neonek, k tomu 1 ancistrusa (krunýřovec-žere řasu) a třeba 2 corydoras paleatus (pancéřníček skvrntý- žere zbytky potravy co spadnou na zem).
Nebo místo 5 neonek 2 mečovky, jsou to také živorodky, tzn. jednodzché na chov, jsou vhodné na začátek, ale produkují hodně detritu, proto místo 5 jen 2, jsou i větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 10:22 kovarvi – rybky
Tak určitě bych ti doporučil třeba 4 gupky a 6 neonek neonky jsou pěkný a malý plavou v hejnech minimálně musíš mít 5 kusu!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 22:09 Freeze – Jaké ryby do akvárka a kolik kusů?
Čus lidi,potřeboval bych pomoc, založil sem si nové akvárko s rozměrama 45x30x28 a myslim že má 36 litrů. Nevim totiž kolik průměrně druhů a kusů ryb mám chovat. Jaké ryby byste mi doporučili a kolik kusů? díky za radu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [41]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=2001