Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:25 nickolka – nic_kolka
ahoj..taky bych potřebovala poradit..mám asi 50 litrové akvárko..v něm asi 15 neonek,4 pancéřníčky skvrnité,2 ancistruse a 1 samce bojovnice pestré...co můžu ještě přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:23 Muž deathfoe [58] – Re: kamcas
Škoda, že sis před zakládáním něco pořádného nepřečetl, jinak bys věděl, že máš mít jiné dno a vyndat ty vápenaté dekorační útvary :). A rybky kup až tak za pár týdnů, případně teď do začátku nějaké dvě zajížděcí, paví očka třeba. Někdo ti tu určitě hodí linky o začátcích, já si na ně teď nevzpomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:17 nickolka – nic_kolka
teda ty pancéřníčci nejsou černopruzí,ale jsou to pancéřníčci skvrnití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:14 nickolka – Re: kamcas
zákal ti sám zmizí..mě zmizel tak za 7-10 dní...vzduchování měj zapnuté pořád a po týdnu můžeš přidat rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:11 nickolka – nic_kolka
ahoj..taky bych potřebovala poradit..mám asi 50 litrové akvárko..v něm asi 15 neonek,4 pancéřníčky černopruhé a 1 samce bojovnice pestré...co můžu ještě přidat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 14:34 callito – Re: benkova
zakládám podobný akvárium-dva kořeny,hafo rostlinek,rozměry 120x50x50
a zvolila sem si krevetky,pár pandíků a nějký tetry,jen ještě nevim jaký jestli 'jen' neonový nebo amapánský
popřípadě nějakej mírumilovnej párek něčeho většího :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 14:23 V – Re: benkova
Variant jsou desítky. Co třeba 3 páry Akar hnědých, hejno malých Pancéřníčků (20 Pandíků?) a hejno malých nebo středních Teter (20 Paraguayek?). I přes nádherný objem bych se snažil držet co nejmenší počet druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 14:03 Dan
no, skutečně záleží na Tobě, které rybičky se ti líbí. klasika jsou neonky, a tetry, jsou barevné, mírumilovné, hejnové, a celkem čilé rybky, je krásné na ně koukat jak radostně plavou.Je fakt že do tohoto by se hodily nějaké vědší rybky, no když dam dáš ancistruse, nebo panceřníčka či oba, a skaláry, maslím že ba to šlo:-)ale to je jen můj názor na věc
možná taková rada, ty rybičky které jsou spolu v zooschopu, určo vydrží spolu i u tebe v nádrži:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:53 Žena benkova [10] - Živorodky
živorodky už asi ne....no to mám už ve 200 l ... ;-) ,já právě moc zkušeností s rybičkama nemám ..teda jiného druhu ..a i mě se stalo ,že mi i špatně poradili ve zveráku(ohledně výběru tone )..,takže jsem pro začátek měla cichlidy (ale ty mi vše ožrali) a pak jsem šla do živorodek ,a teď si říkám je velké akva tak co tam ,aby to tam bylo i hezké.
Projíždím i tady na rybičkách seznam ryb,líbí se mi jich hodně ...ale nevím jak to nakombinovat..no budu se musek kouknout ještě po nádržích :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:41 Dan – rybičky
taky jsem už párkrát překombinoval, teď když jdeme s přítelkyni kupovat rybičky, ona bere podle barvy(ženy mají asi lepší cítění)a já jen říkám "tak to by šlo", (snesou se s našima rybkama) nebo hold "To by nešlo"(nesnesou se).ikdyž jako člověk jsou každy jiny, ryby také, někdy to jde ikdyž by teoreticky nemělo a opačně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2009 13:35 Dan – souhlas
Souhlas, pokudzvolíš jeden druh, je to jistota, třeba ty cichlidy..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:34 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: benkova
Tak se vyprdni na různé kombinace a vytvoř "biotopní" akvárium. Prostě zvol druhy, které se spolu v přírodě také vyskytují....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:33 Dan
já jsem si nevšiml, že tam chceš dát živorodky, tak to s tetrama, ani neonkama, nepochodíme:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:30 Žena benkova [10] - Živorodky
No,nejde o vnucení ...jen nevím jak na to .V posledním akva jsem to taky nějako nezvládla :-( , a všelijaké kombinace mě moc teda nenapadají ,proto se ptám o radu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:27 Dan – rybičky
je spousta možností, nejdříve si musíš rozmyslet, jaký styl akvária zvolit. Třeba společenské klidné akvárium, s mirumilovnými neonkami, nebo jinými hejnovými rybkami, tetrami apod., a třeba nějaké skaláry no výška 50 cm by šlo. Nebo zvolit akvárko určitého druhu, tlamovce, nebo čichavce, či trošku dravějších rybiček.Tlamovců je spousta druhu a barev, a vypadají pěkně. Upravu akva už máš, jako kořeny a rostlinky:-)až toto pormyslíš, určitě ti mnoho lidí z tohoto fora poradí a seznámí se svými zkušenostmi.
tak ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:21 Muž Yirka [9118] – Re: benkova
Přece si od někoho nenecháš vnutit ryby které se ti nebudou líbit. Do tak velké nádrže je možností nepřeberně takže bych ti navrhl aby sis sama vybrala pár kombinací rybek, které se ti líbí a o kterých si myslíš že spolu mohou vegetovat a ty nechala podrobit diskusnímu fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:17 Žena benkova [10] - Živorodky – poradíte mi prosím ...
ahojky lidičky,moc Vás prosím o radu ...včera jsem dostala ,další akva ..rozměry jsou 140*50*50 ..a voda je v možnostech měření v průměru (jen trošičku tvrdší),dno jsem zvolila tmavé se zrnitostí asi 4..dekoraci dva kořeny a pokusím se ho dost osázet rostlinkama .Ale nevím si rady s výběrem ryb.Prosím poradíte mi? Chtěla bych i klidně něco většího .
Moc prosím o radu,nechtěla bych něco přestřelit ;-) ,proto se ptám všem ...VŠEM MOC PŘEDEM DĚKUJI ZA VAŠE RADY potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:11 Muž deathfoe [58] – Re: selena
Napadá mě samec bojovnice pestré (betta splendens).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:03 selena
aloha, potřebovala bych poradit nějaké další osazenstvo do akvárka, které by mi redukovalo potěr od pavích oček, momentálně tam již pár malých mám, ale ty se mi podaří udat
Info o akva- 54l akva, čistý objem tak 47 l,
obyvatelé - 5 pavích oček (a už pár mladých), 4 neonky, 4 pancéřníček a 1 ancík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:54 Muž Yirka [9118] – Re: Passion
Prostě mi tak nějak do té sestavy nepasují. Ale je to můj názor, rozhodnutí zůstane na tobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:49 Usine – Re: Passion
Určitě nepřidávej další velké čichavce, jako je perleťoví Trichogaster leeri jak vyrostou a začnou stavět v akváriu pěnová hnízda, nestává dost velký mazec, už ty modrý stačí. Radši zvětši hejno teter krvavých aspoň 2x. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:14 Muž jajaapaja [174] – Re: Passion
já mám Skaláry .Betty v Akvárku taky a nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 18:08 Passion – Re: Yirka
pročpak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:05 Muž Yirka [9118] – Re: Passion
Ten objem ty čichavce určitě unese. Ale nad těmi betami bych se opravdu zamyslel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:48 Passion
anoano až ted koukám jak blbě jsem se přepsala to je tak když člověk dělá hodně věcí najednou:)samozřejmě tam má být medový:)
Spíš mi jde o to zda tam těch čichavců nebude hodně pokud ne zda tam můžu zkusit dát i nějaký perletový nechci to mít přerybněný tak nějak aby tam rybek bylo akorát:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:16 kreten – Re: Yirka
Ha koukám, že vás to taky vzalo za oko:-)měděný, teda tuty nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:00 Muž Yirka [9118] – Re: Passion
Jestliže již máš pár nádrží s rybkami jistě dokážet posoudit sám co se snese i když bych sám nad bojovnicemi váhal.
Mě by spíše zajímalo co je to za čichavce měděného. Nemá to být medový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:41 Haloska
Já osobně bych více samic betty nedávál. Teter krvavých bych dal vic než 6 a ješte aspoň 3 ancistrusy. Ale to je jen čistě můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:30 Muž . : Hunter : . [17]
cichavce,skalare a betty sa znasaju celkom dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 12:28 Passion – Re: Bexi
Já betty takhůe normálně mám se skalárama a čichavcem a v pohodě:)vůbec na sebe neútočí nic takže tam bych problém neviděla a i dva samci se dokáží snést
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:27 Bexi
BETTY vůbec ne ne ne natož 2 samce a ještě ke skalárám a čichavcům.Nechal bych dvě skaláry15 teter 6 parmiček a 8 pancíků a 3 ancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 12:21 Passion – Co na to říkáte?
Ahoj pár akva už mám a ted kupuji další 350l.Tak zhruba jsme vybrali rybky které by se nám tam líbily ale nejsme si moc jistí zda by šli dohromady.Popřípadě co k nim pokud ještě něco:)
6x betta (zkusím 2samce a 4 samičky)
4x čichavec modrý
4x čichavec měděný
2x skalár
6x tetra krvavá
4x parmička nádherná
3-4 x pancéřníček skvrnitý
+nějaký ancíky
v jednom z akva mám parmičky skaláry čichavce perletový a odtud by šly ty parmičky do většího a přemýšlím zda i nějaký ten perleták by se nevešel do nového.
Zatím co jsme měli rybky at jsme to měli různě namíchaný tak se všem dařilo a snášely se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 18:50 Muž Yirka [9118] – Re: Hans
Počet ryb je OK, s těmi Labei si to ještě rozmysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 10:03 Radunka – Re: hans
To labeo bych ve větším počtu nedoporučovala. Jedině páreček. Máme dva samečky a ten jeden druhého pomalu nepustí ani ke žrádlu a dost ho prohání . Jak je psané v atlase, je nesnášenlivá k vlastnímu druhu, ale ostatních rybek si nevšímá. Jinak ten počet ryb je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:58 Pepik – Re: hans
Podivej se na Labeo Frenatus,taky krasna rybka a neni jeste tak okoukana..:))
mam i nejaky na prodej kdybys chtel..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:46 hans – Re: Yirka
Ve zdejším atlase už ležím tři týdny a na foru jsem pročetl co se dalo, zajímají mne praktické zkušenosti chovatelů. A co plánované počty rybek - není to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:29 Muž Yirka [9118] – Re: hans
Jinak informaceo rybkách můžeš čerpat zde v atlasu, někdy jsou pod informacemi i přímé zkušenosti chovatelů jednotlivých druhů. rybicky.net/atlasryb/parmicka_cervenoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:22 ondra08
labeo nedoporučuji bude ti prohánět ostatní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:12 hans – Labeo bicolor, Puntius tetrazona, neonky
Zdravím toto skvělé forum, po mnoha letech se vracím k akvaristice a proto hledám nějaké rady zkušených. Aq bude 120x40x50, vnější filtr, vzduchování ano, CO2 ne. Počítám Labeo bicolor 4-5ks, Puntius tetrazona 10-12ks, neonka obyč. nebo červená cca 15ks, k tomu Ancistrus 1-2ks.
S L.bicolor nemám zkušenosti-tenkrát se vozily rybky z NDR a na motorce jsem to neriskoval-u nás nebylo k sehnání(70.-80.léta). Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:59 kamcas – Re: Killer88
jo diky a sem se chtel jeste zeptat pouzivas nejakou chemii nebo neco na vodu hnojivo pro rostliny na chlor nebo neco tak diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:57 kamcas – Re: Killer88
jj diky a jeste neco pouzivas nejakou chemii na vodu nebo chlor nebo vubec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:46 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: kamcas
Jedná se o klasického nálevníka. Při zakládání nádrže je to naprosto normální. Bylo by spíše divné, kdyby se to nezakalilo. Vše nech puštěný, jak to máš. A s rybama samozřejmě počkej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:19 kamcas – zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobry den jsem zacatecnik mam AQ asi 3 dny vse jsem si pripravil az sem tam nalil vodu z vodovodu (je docela dost prechlorovana) tak se mi hned zakalila voda. druhy den to bylo to same mel jsem pustenou filtraci a vzduchovani teplotu asi na 24stupnu celsia a nevim jak se toho zakalu zbavyt poradite prosim (rybky jsem jeste nekupoval) diky AQ je na 54L
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:09 kamcas – zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobry den jsem zacatecnik mam AQ asi 3 dny vse jsem si pripravil az sem tam nalil vodu z vodovodu (je docela dost prechlorovana) tak se mi hned zakalila voda. druhy den to bylo to same mel jsem pustenou filtraci a vzduchovani teplotu asi na 24stupnu celsia a nevim jak se toho zakalu zbavyt poradite prosim (rybky jsem jeste nekupoval) diky AQ je na 54L
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:59 Žena Alena.sv [89] – Re: Jirkafil
Ahoj,
jestli je to akva ,které máš v prezentaci,tak by chtěly přidat hlavně rostlinky. :-O Rybičky bych nepřidávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:22 Jirkafil
O napsal: Zrdavím- potřebovala bych radu ohledně výběru ryb- mám 37l akvárium , dno-oblázky, kokosy , a nevelký počet rostlinek ale ten chci zvyšovat , voda je trochu víc tvrdá, pak vybavení: topítko, bublifuk,zářivka 10W- o rybičkách toho moc nevím (v atlase jich je hodně ale nevím třeba jestli se k sobě hodí) tak vás žádám o radu s výběrem ryb - zatím nemám žádnou představu.... ahoj

Já se dovolím připojit k tomuto příspěvku a chci se zeptat odborníků.Zdědil jsem po dceři AQ ASI TAK 60L.Jsou v něm dvě parmy 4pruhé,1 Ancistrus,a jěště cca.6 rybyček které neznám,ale pokusím se je idetifiovat.Jedna rostlinka,také zjistím.Mohu ještě něco přidat,myslím-rybky?Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:16 V
Vynech Gupky. Neonky + T. černé může být, ale raději jenom jedny z nich. A k nim třeba Pandíky - nebudou si tolik "prostorově konkurovat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:09 Muž metal [96] - Cichlidy
ja by som zas nedaval gupky ku neonkam ,gupky maju vykali ktore skodia neonkam.dania v pohode s neonkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:03 ondra08
rozhodně bych neonky nedával k takovým ,,prasátkům" jako jsou Dania, Gupky jinak to tak může být. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 08:43 Dusyk – Re: Hern
Neónky a ostatné tetry, sú hejnovité ryby a do akvárií menších ako 80l sú nevhodné. treba ich okolo 15-20ks A na tvoje akvárium je to priveľa. Niečo s čeľade Boraras by bolo vhodnejšie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=1151