Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 21:15 athaya
a ktory druh je maly a mierumilovny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 21:12 R Muž Mrakoplash [1776]
Ono se jich ani bezne moc sehnat neda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 21:10 All001
příčnopruhý?nebo jak se jmenujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 21:08 athaya
aky sekavec je najlepsi, a kolko ich potom kupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:23 semko
sekavec je pekna rybka aj ked pocas dna ho moc casto neuvidis a potrebuje jemny strk aby sa neporanil a mohol zahrabavat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:22 All001
a utíkání z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:20 Muž Roman [100] - Cichlidy
sekavce můžeš,ale více jedinců dohromady.dělá jim to dobře.pozor na zalézání do filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:18 All001
Aplocheilus Lineatus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:09 athaya
mne sa skor paci pozorovat nejaky pekny par rybiciek a nejakeho sekavca :-P ten sa mi straasne paci, mohla by som ho mat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:55 Muž filipsi [1295]
Z toho co mas v ankete hlasuju pro betu. Zabku jsem z vyberu vynechal, tu ja nerad. Ale jeste vic bych asi byl pro male hejnecko neceho malinkeho (mikrorasborky + krevetky?). Ale to zalezi na vkusu, jestli se ti vic libi pozorovat vic malych rybek (2cm), nebo par vetsich (5cm).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:40 athaya – ...pekná rybka...
Prosim vas nevedel by mi niekto poradit s kupou rybiciek/ky?
ak by sa mi podarilo predat vsetky gupky a platy co mam cela by som mat nejake zvieratko/ rybku. velmi sa mi pacia tie rybky co mam v ankete, ale tiez nieco podobne ako je "bichir alebo hrotnocelec". lenze do takeho akva ako mam ja by sa asi nezmestili.
mohla by som mat nejakeho sekavca, alebo nieco?
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:28 beri – Horác
No vidíš, kupovala jsem je ve Vikýřovicích a tam se mi zadušovali, že všechny rostlinky jsou do akvárka rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 19:04 Muž Horác [3942] – beri
Fotka k příspěvku 1) nejsem žádnej odborník :o)
2) také chválím za trpělivost při zarybňování nádrže
3) rozbor Wampi je natolik vyčerpávající, že nevím, co bych k němu dodal :o)

Snad jen k těm rostlinkám - Selaginella a Ophiopogon nejsou vodní rostliny, takže je třeba počítat s jejich postupným úhynem. Čichavce perleťového chválím a doporučuji, je to opravdu nádherná ryba. S pestřenci osobní zkušenost nemám, ale jak jsem vyrozuměl z příspěvků ostatních, asi to není to pravé ořechové do společenského akvária. Co se týče množství druhů, spíš by doporučil menší množství, aby z toho nebyl mišmaš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 18:24 Muž Nik [191]
No já myslím, že projevila opravdu velkou trpělivost potlesk.
beri: pokud ti rostou rostlinky, tak tam můžeš klidně začít pouštět rybičky. Osobně neznám pestřence, ale ta skladba rybiček je úplně skvělá. Radil bych ti koupit v průběhu 14 dnů ty co tam máš napsány i s těma číslama a pak už jenom přikupovat podle toho, jak ti bude akvárium připadat zaplněné. Mluvím ze své zkušenosti, protože když jsem dal do své 160tky 8 čichavců (4 šedí a 4 perleťoví), tak jsem měl najednou pocit, že je tam docela plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 17:38 Žena Wampi [54]
čichavce schvaluju ano jen bacha na poměr samec, samice. Tzn. 1 samec + 2-3 samice, ne že to jinak nejde, ale je to podle mě nejlepší řešení. Pestřence asi ne, ale to už ti psali jiní. Pancíky klidně ty pandy, nebo dost nenároční jsou aeneus nebo paleatus. ( zelení, skvrnitý) 8 ks je tak nějak v pohodě. Black molly jsem měla také, ale vzhledem k jejich rapidnímu množení odpluly ke kamarádovi, který jejich potěr zkrmuje. Živorodky = problém s přemnožováním, ale čichavci se o většinu postarají, ovšem v zarostlém akva , jak píšeš , že máš v úmyslu vždy něco přežije. No a co k tomu? Neonky jsou dobrá volba, ale je hezčí jich mít víc v hejnu , ne třeba pět. Pozor např. na tetry krvavé, okusují svoje spoluobyvatelé. Nějaké parmičky by také šly, pokud netoužíš po čtyřpruhých , ty se k čichavcům nedoporučují. Kdyby se ti líbila třeba betta tak samec + 1-2 samice u nich také můžou být. No hezcí pancíci jsou také corydoras sterbai, ale tam je vyšší cena a vyžadují častěji měněnou vodu. Zarybńuj pomalu a nic se nestane pokud ještě počkáš, i když narozdíl od jiných už docela výdrž máš... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 15:40 Žena bucliik [99]
pancéřníčky určitě nebrat kropenatý, jsou to prasátka-8 by bylo určitě zbytečně moc.Já mám skvrnitý v závojové formě, mají dlouhý hřbetní ploutvičky, taky si je budu dokupovat, do 200l mě tady na stránkách doporučovali 11 kousků, můžeš si koupit i víc druhů, prý utvoří hejno spolu, mě se moc líbí pandíci.ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:32 Pietro
Az se ti budou pestreci cerveni trit, tak budou vsechny ryby v nadrzi pekne prohanet, me ustvali dve akary hnede k smrti tone , takze zadna extra mirumilovna rybka to neni, svoje teritorium si chrani i mimo treni. Jo a neustale mi podhrabavaji koren a cas od casu mi nejaka rostlinka pri tom vyplave k hladine :-| Ostatni tebou uvadene rybky jsou dle meho nazoru v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:12 beri
A pestřenec červený by šel? Až nebudeš v práci a budeš mít čas, mohla bys mi tedy prosím něco poradit? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 13:59 Žena yama [25] – Pestřenci
Ahoj,jsem ted v praci a nemam cas vypisovat,co vse by slo,ale po nedavnych zkusenostech bych ti rozhodne NEdoporucila pestrence tanganicke.Jsou to pekny svine ;) Takze pokud chces mit klidny akvarko vyhni se jim obloukem;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 13:10 beri – prosím o schválení kombinace rybek :)
1.8.07 jsem si založila nové akvárko: cca 160l, 100x40x50cm. Zasadila jsem do něj 35 rostlinek, některé z nich už hodně vyrostly (echinodory, bacopu lanigera, ceratoplhylum demersum,microsorium pteropus, hygrophilu polysperma, siamensis a rubella, egerii najas, sellaginellu wiedenowii, egerii densa, ceratopteris, siliquosa, ludvigii peruensis, rotallu wallichii, anubias barteri, hydrocotyle leucocephala, bolbitis heudeoliti, ophiopogon minima, sagitaria platiphylla, vallisneria asiatica, ludwigia repens) a používám CO2 pouze přes den. Ph vody mám 7,6 a uhlič. tvrdost 11 d KH. Doufám, že akvárko bude pořád hodně zarostlé :-)
Chtěla bych tam mít následující rybky: na 100% 4 čichavce perleťové, 2 čichavce líbající nebo modré, black molly 1 pár, pancéřníčky 8 ks (ale nevím, jací by se hodili), parmičku černopruhou 1 pár. Taky bych potřebovala poradit, jestli by tam ještě byl vhodný 1 pár pestřenců.
Z dalších rybek uvažuji o: neonkách červených, fantomu červeném, platě korálové, parmičce nádherné, platě skvrnité, parmičce duhové, tetře citronové.
Samozřejmě ne všechno najednou smich Poradili byste mi prosím nějakou kombinaci z těchto rybek? Nepustí se mi některé ryby do rostlinek, nerada bych o ně přišla :-(
Které rybky mám koupit jako první a za jak dlouho po nich ostatní? Vím, že je toho hodně, ale moc prosím o radu. Třeba časem budu moci radit ostatním i já ;-)
Předem díky všem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 07:41 blek – odchovny bez filtrace??
Osobně znám jen několik odchoven (afrika, neonky,terčovci) ale ve všech chovatelé intenzivně filtrují a všichni neustále korigují parametry vody. Snad právě proto, že počty ryb v chovných nádržích logicky musí být mnohem vyšší než v nádržích společenských.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 22:36 Muž Malapa [494] - Afrika
Přesně tak, filtry se odchovnách, ale většinou ani v nádržích, kde je víc rybek pohromadě, nepoužívají, protože běžný filtr nemá potřebnou kapacitu, aby to utáhl. Jednodušší a podle mě i lepší je pravidelná výměna vody.
HORÁC: Musím se přiznat, že se mi nikdy nestalo, aby mi uhynula osádka nově založeného akvária. A to pravidelně přendavám dospělé ryby, případně odrůstající rybky do uplně prázdné nádrže napuštěné vodu přímo z vodovodu. (Dříve labyrintky, kančíci zelenoocí, afričtí tlamovci, dnes z časových důvodů už jen ancistrusi a živorodky.) Vyjímkou je potěr, tam používám vodu z původní nádrže, případně odstátou vodu. Myslím si, je to samozřejmě jen můj názor, že když k takové katastrofě dojde, je to spíš látkamy uvolněnými ze dna, případně z odumírajících rostlin. Tam pak může dojít k přemnožení nálevníků, kteří spotřebují z vody kyslík... Nebo prostě opravdu vystoupí koncentrace dusičnanů a spol do jedovatých hladin. Asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:59 Sidonius
Pánové, nemíchejte hrušky s jablky! Mezi akváriem začátečníka a odchovnou nádrží chovatele ryb je obrovský rozdíl. ;-) V tomto směru se jednoznačně stavím za Horáce. Proč, to nejlépe vystihl Filipsi...

Děkuji, Nortone! love (Červenajícího se smajlíka jsem nenašel... :-D Příležitostně vrátím! smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:57 Muž Horác [3942] – filipsi
O.K. Už mlčím ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:44 Muž filipsi [1295] – horac - pricina a dusledek
Myslim, ze ne. Proto se meni voda (v prerybnenych odchovnach) casto, nebo dokonce prutokem, aby se tam nic "nekoncentrovalo" A filtr ani byt nemusi, natozpak porostly bakteriemi, o tom to neni. Prave proto, ze se casto meni voda, a velke objemy. Coz u akva doma neni zadouci a neni to co chceme, my se snazime, aby rovnovaha jakz takz fungovala sama, s co nejmensimi zasahy.
Odchovna zadne bakterie nepotrebuje, nemusi odpadni latky z ryb premenovat na "krmivo" pro kytky a latky pro ryby neskodne. Ryba (zjednodusene) potrebuje jen cistou vodu s dostatecnym obsahem kysliku a zradlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:16 Muž Horác [3942] – Malapa
... "tak by se podobná tragická situace, co se kvality vody týče, opakovala při každé výměně vody v odchovných nádržích, protože tam se běžně mění i 95% vody.A to klidně i několikrát týdně." ...

Že se v přerybněných odchovných nádržích musí velmi často měnit voda vím. Ale určitě se při každé výměně vody nedává do akvária úplně nový, nitrifikačními bakteriemi nepolíbený filtr, ne? A o tom to je ...


... "parametry vody neměřím, tudíž ani neřeším. Nejlepším indikátorem kvality vody jsou rybičky samotné" ...

Problém je v tom, že indikátorem překročení limitní koncentrace dusitanů v čerstvě založeném akvárku jsou "z ničehož nic" chcípající rybičky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 18:10 Muž Malapa [494] - Afrika
Pro HORÁCE: Jestli to nebude tím, že parametry vody neměřím, tudíž ani neřeším. Nejlepším indikátorem kvality vody jsou rybičky samotné. Při pravidelné výměně vody, situace kdy rybičky ztrácí vitalitu a tím signalizují, že něco není v pořádku, nenastane jak je rok dlouhý. Pokud by ten graf byl všeříkající, tak by se podobná tragická situace, co se kvality vody týče, opakovala při každé výměně vody v odchovných nádržích, protože tam se běžně mění i 95% vody.A to klidně i několikrát týdně.
Tím rozhodně nechci zlehčovat tvůj názor, ale praxe ukazuje, že se "to" nesmí brát až tak vědecky. Poptej se někoho, kdo rybičky množí ve větším množství, nebo komerčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 17:35 Muž Norton [109] – Sidonius
Oprava: Sidonius zveřejnil fotky akvária, které sice není jeho, ale je jeho dílem! A dlužno říct, že skutečně skvělým! palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 16:48 Sidonius
:)
Pánové, ono to akviško vlastně ani moje není... Je pravda, že jsem to celé zasponzoroval, poskládal, a že se o to (2x týdně) starám :-D , ale patří mému synovi. A má ho v bytě, ze kterého se bude v brzké době stěhovat....
Takže to akvárko to má v této podobě "za pár"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 13:07 Muž Norton [109] – 4 Horác
Jirko, také jsem tomu nemohl uvěřit! Sám Sidonius zveřejnil fotky svého akvária, toto je historický den! palec palec ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 12:55 Blek – :-)
S panem Hoškem mám úplně stejnou zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 12:17 Muž Horác [3942] – Sidonius
Nešálí mě zrak? Pochopil jsem to správně? Tohle je skutečně akvárium samotného velkého Sida? coze :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 10:14 Sidonius
:-)
Ahoj Bleku! Kde ses toulal?! Už jsi mi chyběl! ;-)
Máš pravdu, že to nebyla nejlepší volba pro takto "velké" akvárium, (s těmi druhy rostlin se nepleteš), ale...
Pro rostlinky jsem si jel do AQUA DAHO s konkrétní představou, co bych chtěl. Jenže hned zkraje se do toho přimíchal Ing. Hošek osobně a jen tak tak jsem mu odolal. Kdyby bylo po jeho, odvezl bych si materiálu nejmíň pro tři "čtyřstovky"... :-D
S tím udržováním je to skutečně už teď na bednu - Heteranthera, Nymphaea a E. bolivianus (istmicus) jsou šílenci. :-)
Ale všeho dočasu... V horizontu 1 měsíce budu tohle akva radikálně předělávat, (stěhování), takže určitě dojde k řádné redukci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 08:30 Baset
Kdo umí, ten umí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 08:29 blek – side
Konečně :)
To akvárko dnes vypadá velmi dobře, měl bych ale jednu praktickou připomínku. Vidím v něm mimo jiné i Nymmpheu, Heterantheru, Rotalu wallichii, jestli se nepletu tak i Eustralis. Tyhle kytky rostou dost rychle a udržet je v malém akváriu v koukatelném stavu bude docela honička. Za nejlepší postup bych považoval celé, jak to je přesadit do čtyřstovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 08:17 R Muž Mrakoplash [1776]
to je videt jak ty rostlinky vubec nerostou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 00:20 Sidonius
Fotka k příspěvku A takto včera, 10.7.
Po 12 dnech... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 00:10 Sidonius
Fotka k příspěvku Malapa: "...Rostlinky po třech týdnech rozhodně nebudou zakořeněné a v plné kondici..."

Souhlas! Takhle to vypadalo po zasazení(28.6.):
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 00:05 Muž Horác [3942] – Malapa
Aniž bych chtěl zpochybňovat něčí dlouholeté zkušenosti ... každou chvíli sem přijde nějaký začátečník a pátrá po tom, proč mu v nedávno založeném akvárku náhle začaly chcípat ryby jedna za druhou. Většinou je jim vysvětleno, že udělali pěknou kravinu (když je tam dali tak brzy) a je jim doporučeno, aby si důkladně prostudovali nějaký takovýto graf: www.akvarijni.cz/…. Je to tedy všechno špatně? Máme jim říkat "počkejte pár dní a šup tam s rybičkama"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 20:15 Muž Nik [191] – Malapa
:-) pod tíhou argumentů přehodnocuji názor na čichavce zakrslé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 20:05 Muž Malapa [494] - Afrika
Já bych to nebral tak vědecky. Rostlinky po třech týdnech rozhodně nebudou zakořeněné a v plné kondici, ale to rybičkám vůbec vadit nebude. V porovnání s prostředím v jakém rybky žijí v akvaristikách, je týden odstátá voda v nově založeném akváriu rájem. Klidně napusť akvárko, zasázej rostlinky, nech pár dní a šup tam s rybičkama. Po 14 dnech začnou rostlinky žít a uvidíš, které ti porostou a které ne.
Čichavec zakrslý není o nic choulostivější než jakýkoliv jiný čichavec. Samozřejmě mluvím o zdravých rybkách, nemůžeš počítat s tím, že dovozový čichavec z asijské pěstírny koupený v hypermarketové akvaristice, ti bude kdoví jak dlouho dělat parádu, spíš budeš ráda, pokud vydrží pár týdnů. :-(
Pokud semnou někdo nesouhlasí, nemám mu to zazlé, mluvím jen ze své více jak čtvrt století dlouhé praxe. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 19:23 Muž Nik [191] – Fretkodlak
3 týdení akvárium považuješ za zaběhlé akvárium? ...asi věc názoru. Kdyby jsi trošku četl, tak akvárium se dá považovat za zaběhnuté možná po půl roce. Po třech týdnech, je to stále čerstvě založené akvárium připravené na příjem prvních živočichů, kteří s jeho ekosystémem opět zahýbají, protože vylučují a vylučují a vylučují, taky třeba žerou a ožírají, někdy umírají, jindy se množí. Po půl roce máš na dně zhruba konstatní množství detritu, v němž probíhají nejrůznější chemické procesy, filtry máš uvyklé na množství rybí a jiné osádky, na všech možných plochách akvária je to správné množství užitečných baktérií. A voda, i když jí část měníš, tak má více méně stabilní hodnoty. Tomu se říká zaběhnuté akvárium.

Ještě něčemu nerozumíš?

BTW: je velký rozdíl mezi čichavcem třeba šedým a čichavcem zakrslým. Jen tak pro tvou informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 19:19 Fretkodlak – Čichavci v novém
Ehm, teď nějak nechápu proč je nedávat do nového akvária?
Musí se přece nechat po zasázení rostlin a napuštění v klidu 2-3 týdny,ne?
Takže v čem je u čichavců problém, kdyby přišli do akvária, které je 3 týdny v klidu, rostliny (snad) už zakořeněné?
:-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:05 Muž Nik [191] – Čichavci zakrslí
Čichavce zakrslé ROZHODNĚ NE!!! Jsou citlivéjší na kvalitu vody a do nového akvária je určitě nedávej!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 10:50 Žena darley [12]
ja myslím, že je to úplne v pohode. ahoj Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 10:43 Fretkodlak – Zakládám 54 l akvárko - pomozte vybrat nové obyvatele :o)
Zdravím,

Po dlouhém váhání jsem pořídila 54 l akvárko (rozměr 60x30x30). Výběr byl celkem snadný, protože na větší )které bych chtěla) není místo a menší jsem nechtěla :-O

Teď váhám koho do akvárka pořídit.
Vycházím ze základu, že chci párek drápateček. Ráda bych k nim přidala ještě nějaké rybky, ale nevím co si můžu do těchle rozměrů dovolit, takže prosím o nějaké rady a návrhy.

Lákají mě čichavci, uvažovala jsem o párečku zakrslých + párek pancéřníčků na dno.
Byl by tenhle počet rybek v normě, nebo je to moc, málo....? sad :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 09:25 hilsner urquell
no,asi by to tak bylo lepší, ale to bych asi musel zakládat další akvárka pro ty přebytečný akaráky, což se mi moc nechce. Při svým štěstí bych moh koupit třeba čtyři mladý samce smich Navíc bych měl strach, že se jich nezbavím. Takže asi bude nejlepší koupit spárovaný ryby přes inzerát nebo na burze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 23:13 miro03
suhlasím s rapem i vladysem akár kup viac je to lepšie aj ja som to tak robil,kupil malé a teraz už vidím čo je samec a čo samička,ale potom nechaj len jeden pár lebo sa ti medzi sebou umlátia su to teritoriálne ryby a hlavne v čase trenia a stráženia potomstva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 19:01 RAP
Souhlasím s Wladysem. U těchto ryb je lepší, když se vybere pár sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 16:17 Muž wladys [291] - Cichlidy
Víc samců se v tak malé nádrži nesnese...pokud budeš kupovat malé ryby,tak rozdíl v pohlaví těžko poznáš.Doporučuju koupit více ryb a nechat je ať se spárujou samy.Zbylé ryby poté prodat nebo darovat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958?od=1851