Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
rozhodně jsou vhodnější než tetry červené, kdybys chtěla jiné malé tetry tak třeba tetra ohnivá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:07 Žena Lucianetta [43] Re: katterinecka
to jo, ale pořád to jsou neonky... není pro ně délka akvárka 50cm málo? Jsou krásné, ale nejsem si jistá, jestli se hodí do mého akvárka. Kdyžtak můžeš kouknout, rybicky.net/nadrze/13423.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
modrý neonky mají modrej pruh až do konce ocasu. Obecný ho mají kratší a červené mají celé červené břicho (to ty moje nemají). Podle toho se dají jednoduše poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 12:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
právě proto radím modré neonky, protože jsou menší než obecné. Předtím jsem je měla v 37litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:00 Žena Lucianetta [43] Re: katterinecka
to je možné, ale přesto, že se mi neonky hrozně líbí, si nemyslím, že jsou vhodné do mého 40ti litrového akvárka.. proto se ptám na ty prcky nebo na ty tetry červené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:59 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Díky za vysvětlení. X-) Nikdy jsem je neměl, tak mě to tak přišlo. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
nene ;-) ne všechny modrý neonky jsou bez červené jak ty na fotce v atlase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:55 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Nejsou to na té fotce spíše neonky červený? Podle mě modrý jsou tyhle rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Jinak dobrej tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 11:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
já bych tam dala modré neonky, jsou aktivní, drží se docela v hejnu a akvárko krásně rozzáří. Galaxky jsou sice fajn, ale ve většině případů dost drahé a oproti těm neonkám se spíš schovávají do porostu. Mám je společně. Taky mi ty neonky příjdou odolnější, po dlouhé době mám skoro původní počet

rybicky.net/nadrz/7034/62.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:40 R Muž romant [27981] Re: Lucianetta
Ty tetry červený bych tam nedával, je to na ně malý a daleko víc by vynikly ve větším hejnu ve větším akváriu. Osobně bych z toho mezi čím se rozhoduješ šel do těch galaxek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:15 Žena Lucianetta [43] Re: katterinecka
s tím počítám :-)

k tomu osazenstvu :) asi bych raději zůstala u nějakých malých hejnových rybiček. nechám si na dožití několik pavích oček a endlerek, razbory klínoskvrnné poputují pryč. Zaujaly mě tetry červené, vypadají na krásné, malé, aktivní a nebojácné rybky, a nebo zvažuju některé borarasky - maculatky, brigitky nebo galaxky.

Kterou byste si vybrali vy a proč? stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 22:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: masik26
Přesně jak napsal PaDa ;-) Zkus si pročíst tady rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-2150-l najdeš tam inspirací víc než dost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2012 22:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: masik26
bude to přerybněné... krunýřovci a mečovky se do takhle malého akvárka nehodí, ono vlastně ani ty dva další druhy co sis vybral ;-)
zkus si pro inspiraci projít pár stránek dozadu tady v téhle diskuzi, třeba tě něco zaujme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:20 masik26
Ahoj potřeboval bych pomoct chtěl bych mít v akváriu 4 pancéřničky 3 krunýřovce 7 neonek a 4 mecovky jednoho samce a 3 samičky. Chtěl bych se zeptat jestli se snesou? a jestli ten počet je odpovídající? můžu ještě dokoupit? mám 48l díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 18:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucianetta
jenom počítej s tím že až to dno vyměníš tak už to zajeté akvárko nějakou dobu nebude a rostlinám bude taky chvíli trvat nez se vzpamatují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 18:03 R Muž romant [27981] Re: Lucianetta
For hawok, dobrej tip na ty Halančíky. palec Halančíkům je tady věnovaný celý vlákno rybicky.net/forum/16077
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:59 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Lucianetta
pokud chces i neco co moc lidi nema, muzes se mrknout i na treba tuhle rybku, nebo se zamerit podobnym smerem: rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry
Myslim si, ze tenhle patri k mirnejsim druhum a mel by jit zkombinovat treba s mensimi pancernicky nebo krunyrovci jednopruhymi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:52 Žena Lucianetta [43] Re: romant
do nádrží jsem se už koukala :) vím, co si tak lidi dávají, ale taky vím, že mnohdy je úmysl dát si třeba jeden druh, a nakonec to skončí úplně jinak.. mě zajímal čistě teoretický názor na teoretické složení ryb, které by mi doporučil i někdo, kdo má třeba velké akvárko, ale kdyby si zakládal menší, co by ho zaujalo. Prostě víc názorů než jen hotové nádrže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:02 R Muž romant [27981] Re: Lucianetta
Sekce nádrže, malá akvária a je inspirace i s obrázky. Posléze budeš svůj dotaz moci položit konkrétněji a na to bude lépe odpovídat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 15:25 Žena Lucianetta [43] – změna osazenstva?
Dobré odpoledne, mám takový čistě teoretický dotaz :)
kdybyste si mohli vybrat osazenstvo do zajetého, dobře zarostlého akvária o objemu 40 litrů, jaké složení ryb byste vybrali a proč?

Budu koncem týdne předělávat akvárko - kompletně, budu měnit dno, takže komplet všechno ven a přesázet... a tak si pohrávám s myšlenkou, že bych ty svoje razborky a pár těch minirasborek a živorodek dala pryč a zařídila akvo úplně jinak.

Zatím je to jen u myšlenky, ale předem díky za názory, třeba mě inspirujete :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: pribil1
Chtělo by to napsat velikost nádrže. Pokud je to menší nádrž (20 - 30 litrů) tak bych doporučil krevetky a malé razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:51 R Muž romant [27981] Re: pribil1
Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:50 pribil1 – Jake rybicky
Dobry den jsem uplny zacatecnik a chtel bych poradi mel jsem ted jednu samicku betty a samce,ale samec ji uhnal k smrti :( ted se rozhoduji jaky rybycky by byly dobry do akvarka zda nechat bettak a prikoupit dve samicky a by je neuhnal a nebo neco jineho ale pekneho ;).
předem dekuji za vase odpovedi
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MartyD
Přísavník je u nás občas k sehnání, akorát bacha, dost se plete s touto rybou: rybicky.net/atlasryb/prisavka_leveretova (občas si je popletou i v obchodech) Ta přísavka je taky zajímavá, ale pro ni by 60l asi bylo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 09:55 Muž MartyD [1] - Asie
Děkuji za tipy, ano, je to do 60l.
Ten přísavník vypadá fajn, zkusím se po něm poohlédnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 11:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: NHKG
Yunnanilus cruciatus....

pokud bude mít někdo zájem a cestu do Brna na burzu, tak se ozvěte, je třeba předem dohodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 11:04 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: NHKG
No pravda do 60 je docela nevhodná, osobně jsem vycházel z vlastních zkušeností, avšak ja tuto rybu mám ve 350 a 550 L, co se náročnosti týká, tak kupodivu vydrží mnohem více jako jiné běžné rybky, nikdy mi jen tak neuhynula žádná z těchto parmiček, mají už velikost kolem 12 cm, a stále jsem velmi čilé. Ikdyž musím, uznat že když dojde ke zhoršení kvality vody z důvodu např. NO3 atd. tak jde na rybách vidět, že už se oprotí ostatním rybám moc necítí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 11:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: beowulfx
Jak velká je ta nádrž? Protože Parmička černopruhá do 60 litrů není moc dobré řešení. Zajímavá je tato ryba, bohužel je trošku náročnější a špatně se shání: rybicky.net/atlasryb/prisavnik_hrebenity Vůbec malé ryby na dno z Asie nejsou moc k sehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 10:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: MartyD
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha Toto je úplně nej. ryba ze všech, je aktivní odlabává všechno co se dá i řasy, a když už má velký hlad tak si zajde i na hladinu, jinak se pohybuje spíše od středu dolů... ano X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 10:52 Muž MartyD [1] - Asie
Rád bych do své Asie nějakou náhradu za ancistruse.

Je nějaká rybka, která mi bude šmejdit po kytkách, dlabat řasy a případně ležící zbytky potravy, a pochází z Asie?
Původně jsem měl dva ancistrusy, které mi koupila žena (bez znalosti biotopu :-D), ale bohužel zemřeli :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Robo
Neonky jsou ryby co zatěžují vodu minimálně. Klidně dokup do 20ti...a nějaký ten menší pancík se tam ještě taky vejde.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:43 Robo – Tetry neonove 54L
Zdravim, mam 54L akva, v nom:
8x tetra neonova
1x ancistrus

Da sa este zvysit pocet tetier, alebo to staci? Radsej som do akvaria daval menej ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 22:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: demento
Mám také 112 l a aby to nebyla rybí polévka, dej max. 4 ks Čichavců (nebo 3 ks - 1 samec a 2 samice), hodí se modrý i líbající. K nim jen jedno hejno o max. 10 Ks (Dania jsou vhodnější než Neonky), na dno 6 pancéřníčků a mělo by to být akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 22:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lukas90
Doporučuji některé menší druhy cichlid, např. Akarka zelená, Akara zlatá, Cichlidka kakadu, Ramirezova apod.
Počet: 1 samec a 2-3 samice. K nim můžeš přidat i nějakou větší klidnější Cichlidu - Akaru hnědou (1 pár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 21:59 Muž Lukas90 [0]
Zdravím, chtěl bych založit nové akvárium nejlépe nějaké cichlidy. Nejvíce mě zaujali tlamovci a jím podobní. Mám nádrž 85x30x30, takže na tlamovce malá. Tak bych chtěl poprosit o nějaký návrh ryb. Děkuji za návrhy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:40 demento – Ryby
Ahoj. Rozhodl jsem se opět, po dlouhé době, ozdobit si byt 112-litrovým akváriem. Protože je to už dlouho a chtěl bych to tentokrát udělat pořádně, rád bych se vás zeptal na počet ryb a zda jsou k sobě vhodné. Přemýšlel jsem o neonkách červených, daniích pruhovaných, na dno asi 6-8 pancéřníčků tmavých a zalíbila se mi razborka galaxy. Ještě jsem přemýšlel o parmičkách z oděsy nebo čichavcích modrých něbo líbajích. Co vy na to? Nějaké rady a možné kombinace? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 00:26 Fugee
To nevím, ale já mám razborky bornejské, 10ks v 54l, a většinou se drží po 7,8 kusech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:01 hujerek Re: Fugee
Já už měl různé osádky, ale razbor(k)y jsem zatím nikdy nezapojil. :-) Tak jim tedy teď asi dám přednost..nevíte, který druh se nejvíce zdržuje v hejnu a nerozplavává se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:56 Fugee
Tak to jo.
No, já měl živorodky jednou, a od té doby se rád vracím zpět ke svým krevetkám a rasborám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:53 hujerek Re: Fugee
Chtěl sem tím spíš řáct, že má docela výkon, takže v případě například Čichavců by přišlo rapidní oslabení výkonu. :-) Každopádně s živorodkami jsem nikdy ohledně kvality vody na kterou asi narážíte problém neměl...a to se mi množily vydatně..ale nikdy ne do extrému...dospělí si v případě ohrožení přerybnění s mladým potěrem poradili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:44 Fugee
No, ono ani nezáleží tak na tom, na kolik je litrů, ale jaké má proudění vody a objem. Je totiž buď filtr "honič", co přefiltruje akvárium 20x za hodinu, nebo druhý, co přefiltruje 1,2x, ale má větší objem filtračních hmot.
Rozhodně bych nedoporučoval živorodky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:03 hujerek Re: romant
Děkuji. Aby to nebylo takové chudé...Vím, že je to blbé se takhle ptát...ale já se vždy nemohl rozhodnout, ale když už to mám, tak sem spokojen a neměnil bych. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:59 hujerek Re: Fugee
v pohodě tuhle nádrž utáhne..je na 100l, takže zeslabím podle osádky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:57 R Muž romant [27981] Re: hujerek
1 nebo 2, ale bez Čichavců a s větším počtem Rzbor(ek). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:56 Fugee
Je hlavně důležité, jaký máte filtr, já bych byl pro B
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:38 hujerek – Ideál??!!
Co myslíte, že bude ideál do 80x30x25?? Nemůžu se rozhodnout čemu tam bude nejlíp...samozřejmě, že všem se pokusím zajistit, co nejlepší podmínky..
1) pár nebo trio menších Čichavců + 12 Razbor klínoskvrnných + na dno šneci piskořky a Brotia pagodula
2) pár nebo trio menších Čichavců + cca 20 minirazborek + na dno šneci piskořky a Brotia pagodula
3) hejno parmiček čtyřpruhých + na dno šneci piskořky a Brotia pagodulahejno cca 20 neonek nebo teter červenoústých + 8 malých pancérníčků + 4-5 otíků
4) trio gupek + trio plat + 8 malých pancérníčků + 4-5 otíků
5) hejno cca 20 neonek nebo teter červenoústých + 8 malých pancérníčků + 4-5 otíků
6) jiný návrh? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 19:55 Fugee
Já naopak četl, že pískořky jsou jediné, které nedokáže Helena "vysát". Pískořky se celkem rychle množí, takže by neměly vymizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 19:48 Hissagi Re: Fugee
S tim mekkysem cleo helena by to slo, tady ale pisou ze nema problem se dostat k piskorce prez jeji zatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 19:30 Fugee
Osobně doporučuji pískořku věžovitou, dokonalý pomocník při boji s řasou, na ostatní, nezvané hosty Cleu Helenu, která je schopna sníst každého plže úměrného její velikosti (kromě pískořek).
Ani bordel nedělá. :-)

To katterinecka : Ampulárky jsou z Ameriky, ne z Asie, takže by tam být neměly, pokud se někdo snaží o pravou Asii. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=701