Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 19:02 Hissagi Re: katterinecka
Nikdy se mi jeste nestalo abych si domu prinesl nezvany hosty a to sem rostlinky nikdy necistil ale dik za rady, zkusim a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 18:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Hissagi
tak si tam dej jednu ampulárii, když bude jedna tak se nemnoží, muselo by jich být víc, pak kladou kokony hrozný nad hladinu, které se dají snadno oddělat. Ale docela kazí vodu i když je jen jedna.
Nebo neritiny, nemnoží se ve sladké vodě, ale zůstavají po jich vajíčka nalepená na rostlinách (ale nevylíhnou se). Ty ale potřebují dostatek řas jako potravu
Taky třeba Clea helena, šnek který se živí šneky, kdybys tam už nějaké měl kterých by ses chtěl zbavit. Většinou se člověk nevyhne tomu že si tam nějakého zatáhne (třeba okružáky), ale nebývá to naškodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 18:48 hujerek Re: Hissagi
tyhle dva druhy rostlinky nežerou :) schválně se na ně v atlase podívej..jsou docela atraktivní a ani to rozmnožování u nich není nějak rychlé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 18:44 Hissagi Re: hujerek
No prave, mam strach aby mi nepozrali rostliny a z rozmnozeni abych to pak nemusel denodene lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:31 hujerek Re: Hissagi
Měkkýšema podle mě nikdy, nic nezkazíš. :-) Pokud se ti tedy nevrhnou na rostlinky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:22 Hissagi Re: hujerek
No nevim s mekysema nemam vubec zadne zkusenosti. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:09 hujerek Re: Hissagi
Já dám na asijské menší dno piskořky a Brotia pagodula a je klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 17:05 Hissagi Re: hujerek
To jo zrovne dneska jsem se po ni skousel poohledout a docela problem...v mem okoli nikde nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:58 hujerek Re: Hissagi
Mřenka malá mě taky napadla...ale blbě se shání..vím, žej í maj na aquarium.cz za 160,- což vzhledem k tomu, že je to ryba, co by měla být chována alespoň v malém hejnu je docela dost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 21:57 Fugee
Taky zrovna dělám Asii, ale 200l.
Z rostlin doporučuji hlavně Limnophila sessiliflora, Vallisneria asiatica, Rotala najean, Microsorium pteroptus, Hygrophila siamensis, rubela, Eustralis sp., a potom kryptokoryny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 19:29 Hissagi
Tak jsem po dlouhem hledani konecne nasel rybicky na dno jmenuje se Mřenka mala a neni zas tak narocna a je perfektni pro muj asijsky biotop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 15:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Hissagi
rybicky.net/nadrze/7691 akvárko co maj známí, podobná velikost v podobným duchu. Taky záleží jaký máš osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 15:02 Hissagi
Díky lidi za rady. Nemohli by jste mi ještě prosím poradit jaké rostlinky k těmto rybičkám? Mám vyhlídnuté nějaké kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:51 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Hissagi
na dno muzes dat Eleocharis nebo nejake mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Hissagi
do zarostlé nádrže by šly v pohodě i krevetky. Parmičky bych tam taky nedávala, spíš menší razborky. Hengelova, Espeho, nebo ještě menší galaxy, bornejská, trpasličí, skvrnoocasá. Čím menší tím víc jich může být bude to pro ně lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:17 hujerek Re: Hissagi
Parmičky bych k čichavcům nedával..spíš menší razborky, jsou klidnější. A na dno na 84l asi nic nenajdeš z Asie..Řeším podobný problém, mám 77l a taky budu dělat Asii. Spíš tam dej šneky z Asie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 13:53 Hissagi
Ahoj budu si zakládat akvárium 84l, rád bych ho měl ve stylu asijského biotopu, můžete mi někdo prosím poradit jaké rybky zvolit? Rád bych tam měl něco z těchto druhů Danio pruhované nebo Čichavce zakrslý nebo medový možná nějaké parmičky ale nevím jakou vhodnou rybku k těmto na dno? Poradíte mi prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 12:21 Proutnik
Ano, ohraná pravda pravdoucí. :) Ale myslel jsem jen to symbolické ozobávání:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 12:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Proutnik
Nejlepší čistič je člověk :) Žádnými rybami nebo šneky odkalování a údržbu nenahradíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 11:53 Proutnik Re: Barakainus
Pravda, že ancistrusy jsem myslel k čištění spíš ohledně kamenů a kořenů. Přemnožení mi nehrozí, mám i vodní želvy, takže redukce bude díky krmení. :-) A znečištěné sem akva kvůli výkalům plat a gupek dříve nikdy neměl. Z ryb ze spodních pater jsem měl ancistruse. Co myslíte na to ''čištění'', šneky? Nebo jsou zbytečnost? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 11:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Proutnik
No já bych na dno doporučil ryby rodů Rineloricaria a Dasyloricaria. Jsou to příbuzní ancitrusů a na rozdíl od nich místo rostlin žerou řasy. Bohužel jsou to docela nezajímavé ryby, co se moc nehýbou a většinu dne leží na jednom místě. Ale na řasy fungují výborně, to mám ověřeno, i to, že nežerou kvítka.
Můžeš koupit i pancéřníčky, ale s řasami ti nepomůžou. Když koupíš nějaký obyčejný druh (P. skvrnitý nebo zelený), tak nejsou náchylnější než jiné ryby. Ale živorodky se rády přemnoží, chtělo by to i nějaký páreček dravců. Bohužel mě žádný vhodný ke tvým rybám nenapadá.

Například tyto ryby seženeš levně za 30Kč až 100Kč za kus:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 10:53 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Proutnik
Ja jsem si nikdy nevsiml, ze by ancistrusove cistily dno. Za me jednoznacne pancernicci. Taky nevim kde jsi prisel na to, ze jsou nachylni. Na co? Jen potrebuji dobry substrat; ne ostry sterk.
A kup velke hejno. Aspon 5 kusu, ale radsi 10. Nejaky stredni ci mensi druh.

Ted jsem si uvedomil, ze chces mit guppy a platy v te stovce. V tom pripade dosahnes prerybneneho akvaria velmi rychle. Takze potrebujes spoustu filtrace a meneni vody. Nebo caste vyhazovani ryb a drzet osadku velmi malou. Bez toho ti budou pancernicci asi chcipat, ale v tom pripade to nebude jejich chyba, ale tvoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 10:33 Proutnik – čistič
Zakládám 100L s gupkami a platami, co podle vás bude ideální na dno? Pár ancistrusů nebo hejno pancérníčků? Pancérníčcu mi přijdou hrozně náchylní, ale zas podle mě dno udržují více než ancistrusové a neokusují rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 21:15 R Muž romant [27987] Re: Bettta
Mrkni třeba ke mě do prezentace. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 21:13 Bettta – Pomoc
Ahoj akvaristé potřebuji poadit 270 l. akvárkém co za ryby tam mám dát mám tak jenom skaláry tak prosím poradte mi díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 10:35 Muž hf [54] – Re: xenotoca
Nevíte proč se u Formosek uvádí, že nejsou vhodné do společenského akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:28 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: LukO3K
S 360 si už můžeš vyhrát a při dodržení pár jednoduchých pravidel v ní můžeš mít ryby velké i malé.
Pravidlo č. 1: výběr vhodných druhů tak, aby všechny ryby měly nejen podobné nároky na vodu(tvrdost, kyselost vody, teplota) ale aby také neměly zcela protichůdné chování (nedávat k sobě klidné a lekavé ryby s plašany).
Pravidlo č.2: nepřehnat to s počtem ryb
Pravidlo č.3: pořídit si nejprve malé ryby a teprve pak velké a to proto, že každá ryba je v novém prostředí vyplašená. Pokud přidáš vyplašené skaláry ke klidným (zabydleným) neonkám, tak se vcelku nic nestane ale jestliže to uděláš naopak, tak přijdeš o neonky protože je skaláry (případně jiné střední - větší cichlidy) uštvou protože je instinktivně vyprovokují jejich trhavé pohyby.

Co se týče kančíků červenohrdlých do společenských nádrží s tetrama, není to sice úplně nejhorší ale zdaleka ne ta nejlepší volba protože nedostali pojmenování kančík pro nic za nic - potravu si hledají na a ve dně, takže neustále žmoulají písek. No a když na ně přijde lásky čas, jsou schopní si akvárko upravit podle svých představ bez patřičného stavebního povolení. Nehledě na to, že v nádrži s kančíky můžeš zapomenout na jemnolisté rostliny, které právě podtrhují krásu teter.

Takže k tetrám skaláry ano (pozor na pravidlo č.3) ale místo kančíků bych spíš doporučil nějaké Apistogrammy a aby se něco většího hýbalo i u hladiny, tak čichavce, například perleťové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:06 Muž Bodlak [21] – Re: Tudy
:-D no nechtel ale tak jsem to uz nejak prehodnotil... dokoupim neonky na 15 kusu a sopnu k nim asi bojovnici at to ma nejakou vetsi rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:33 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bodlak
Můj názor je: 1 hejno je do 54 l akva až až. Ale to jste asi slyšet nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:35 Muž Bodlak [21]
nemá ještě někdo nějaký názor? díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:10 R Muž romant [27987] – Re: Bodlak
Tak pokud je tomu tak, udělej jak píšeš a uvidíš. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:21 Muž Bodlak [21]
hm tak nevím ramirezky moc nechci... jde o to že v akva už mam neonky a razbory se mi moc libi a moc je chci.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:25 R Muž romant [27987] – Re: Bodlak
Hmm, tak to vypadá, že pro hejnový rybky je to asi opravdu malý. No spíš než bojovnici, bych tam těm neonkám pořídil párek Cichlidek Ramirezových a těch neonek bych ještě lehce přidal, ale už nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:15 Muž Bodlak [21] – Re: romant
ted mam asi 9 neonek + par pavich ok a stejne mi nejak zvlast hejno nedrzi... tak fakt nevim... treba kdyby tam byla bojovnice ze by meli strach a pluly spolu hm? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 13:26 R Muž romant [27987] – Re: Bodlak
Já bych se rozhodl pouze pro jedno hejno. Oba dva druhy jsou hejnový rybky a v akva této velikosti nevynikne jejich hejnová pospolitost. Dopadne to tak, že budou jednotlivě těkat po nádrži a to hejno neutvoří, což je určitě škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 13:19 Muž Bodlak [21]
co říkate na 10x neonka , 8x razbora espeho, 1x otík, akva 54l, vím přerybněno :-D ale ty rybky jsou važne malé a podle infa i čistotné a rostlinek mam snad dost...kdyz tak kouknete na profil... myslíte ze se to dá zvlatnout ? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 23:20 Lu.kO – Středně velké rybky k tetrám neonkám...
Mam dotaz, mam nové 360l akvárko a budu si kupovat ryby : Tetry krvavé a neonky obecné, pancéřníky a krunýřovce... ale nevím jaké ryby stř. velikosti... mám slabost pro cichlidy (kančík červenohrdlý, skaláry...) ale nevím jestli by byly úplně vhodné a kdyby ano tak jestli tam mám dát skaláry nebo kančíky... obojí dohromady asi moc nepujde co?? Diky za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:42 Falcon – Re: Designer
Tak jsem se snažil malinko nastudovat tu Cichlidku Thomasovu stydim,a všude píší,že se špatně rozpoznavá pohlaví?a navíc,že prý se dá chovat jako hejnová ryba?jaké máš zkušenosti,nebo kolik kusů k sobě?Děkuji! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
Mam velikou radost ze vseho noveho v akvariu. Kdyz koupim spoustu ruznych ryb najednou, mam stejnou radost, jako kdyz si koupim jen neco. Takze ja bych na zacatku koupil jen neco, pozoroval to a studoval, a pak si jeste neco dokoupil - znovu mi to udela radost, proc si ji nenadavkovat. Proti je to, ze kdyz koupim do nove nadrze vsechno zaroven a idealne na jednom miste, soupnu to vsechno bez karanteny do jedne nadrze a dej se vule bozi. Kdyz to nakupuji postupne, uz se karantene nevyhnu, protoze prece nechci nakazit to zdrave, co uz mam treba 2 mesice a vypada to spokojene, hezky to roste... Dalsi argument muze byt, ze v prazdne nadrzi s par kusy ryb bude vsechno plache. Nakoupil bych tedy nejprve to, o cem vim, ze je mene narocne a bude v poctu, aby se to prilis nebalo a neschovavalo. Pokud si clovek vybere nejake ne uplne obvykle ryby, stejne je vetsinou nedostane do nadrze vsechny zaroven. Sel bych na to postupne, dava to i sanci jeste zmenit nazor, kdyz to pak clovek znovu a znovu studuje a premysli nad tim, co tedy jeste poridit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 11:09 Falcon – Re: Designer
Co dodat,nezbývá než souhlasit! palec

Teď se ovšem nabízí otázka:kolik kusů?a co k nim?nějaké nápady? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2010 10:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
To je vzdy volbou, proc biotop. Nekdo dela biotop proto, aby mohl rikat, ze to je kus vytrzeny z prirody odtud a odtud - v tom pripade bych se na nej vykaslal, tuhle potrebu ja nemam, ale treba nekdo ano, to je na kazdem ;-) . Jini se snazi udelat rybam/rostlinam podminky co nejblize jejich prirozenemu domovu a proto se o nej snazi, presto to ale neznamena, ze vysledek musi byt lepsi nez u nekoho, kdo na biotop kasle. Muj nazor je, ze kdyz je sance, aby se necemu spolu darilo (podobne zivotni naroky a snese se to vzajemne) a libi se mi to, kaslat na biotop, je to desne svazujici. Nekterym rostlinam se nekde darit nebude, a pritom to ma byt jejich prirozeny biotop, zatimco jine porostou bajecne, a do onoho biotopu nepatri. A co pak s tim? Lamat to pres koleno? A premyslet o tom, jestli si kazit biotop, kdyz nova kytka, ktera se mi tak desne libi a kamos mi ji daroval, bohuzel roste v prirode o 10000km dal a nebo je to dokonce kultivar... Ale jen muj pohled na vec ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:33 Falcon – Re: Designer
Děkuji za radu,je pravdou,že na ostatních foto je to nádherná rybka! palec ale,tím pádem je biotop amazonie v nenavratnu... :-( začínám byt lehce zmaten...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
Kdyz jsme u malych cichlidek, dovolim si navrhnout tyhle: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova Na uvodni fotce nevypada nic moc, ale dalsi fotky jsou tam lepsi. Naprosto nenarocna ryba, africka cichlida, zadna mekka voda atp. neni potreba ani pro odchov. Mel jsem je jako kluk a rozdaval je, protoze se vytrvale mnozily a pribyvalo jich samo, ve spolecenske nadrzi... Navic jsou to mirumilovne ryby, nebyl s nimi zadny problem, ani kdyz jich bylo v nadrzi vice, nez by se sluselo. Kdyz jsem odesel od rodicu, doma zustalo akvarko, ryby postupne starim (mozna i ne prave dokonalou peci) odesly do vecnych lovist a v nadrzi zbyla jen hromada Thomasek, pac se bez jakekoli pomoci jen s beznou obcasnou peci o akvarko mnozily, a mozna o to vice, ze zustaly v nadrzi jako jediny druh ;-) . Je to zkratka ryba, ktera pri trose pece nezklame a udela mnoho radosti (dokonce i zacatecnikovi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:35 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Romy
Já taky netvrdím, že mám stoprocentní pravdu. U mě v dvoustovce se napadaly i samice, hlavně cacadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy
roper napsal: Proč řešíš pouze samce? Ještě sis nevšiml, že jsou teritor. i samice?

Této otázce moc nerozumím,u cichlid,je vždy třeba řešit právě samce,samice jsou samozřejmě také agresivnější,ale na samce většinou nemají.Já zase moc nechápu,proč u těchto ryb řešíš zase samice,co nefunguje tobě,funguje jiným...
Myslím,že Falcon,se zeptal,je ochoten slevit ze svých nároků(který z dotazujících se to udělá???),jeho výběr není špatný,i když by bylo nejlepší u ramirezek nechat vytvořit pár,ale předpokládám,že množit zatím nechce.Jde o to rozčlenit nádrž,třeba kořenem,nebo soustavou kamenů,ryby si velmi rychle poradí co s tím,a budou dobře vědět,kde je jejich prostor.Jediné,co pak nastává,jsou drobné,,příhraniční"souboje.

Pro Falcona,ano,tak by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:25 Falcon – Re: roper
já myslel,bez ryb! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:21 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Falcon
cichlidy z nich budou mět velkou radost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:04 Falcon – Re: roper
no tak fajn,koupím tak krevetky a bude... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 08:37 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Falcon
Proč řešíš pouze samce? Ještě sis nevšiml, že jsou teritor. i samice? Měl sem doma ve 120L aqa 1 kakadu a dvě samice. Měl si vidět ty boje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 08:31 Falcon – Re: roper
Aha,a to jsem si říkal,že to upravím takto:

Cichlidka kakadu 1+2
Cichlidka Ramirezova 1+2
Tetra průsvitná 12
Tetra krvavá 12

;-) opravdu myslíš,že na 90cm délky to dva samci nedají? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=751