Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:52 Sidonius – Re: wayn
Živorodky bych klidně začátečníkovi doporučil... Jsou nenáročné a snesou kdejakou začátečnickou chybu.
Nepříliš šťastným údělem pavích ok, a běžných živorodek vůbec, je, že slouží jako pokusné ryby - začátečníci se na nich učí, co všechno ryby snesou... :-(
Přitom třeba paví oka už dávno nejsou jednoduché ryby. (Pokud teda chceme, aby vypadala k světu. Ale to platí o každé rybě.)
Když už se obecně paví oka jako ryby pro začátečníky doporučují, mělo by se zároveň zdůrazňovat, že zvýšená hygiena, (častá a pravidelná výměna části vody - pro rolandmynara, aby mě nepeskoval :-) - 1/4 až 1/3 týdně), je nezbytná!
Pak ubyde stesků, že paví oka mají ocásky do špičky, jsou nahrblá ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:37 rolandmynar – Re: :-)
Hele chytrolíne, když radím, že se musí častěji měnit voda, tak poradím taky co je to častěji ne? :-| Pro někoho, kdo chce založit akva a nikdy ho neměl, je často divný časový údaj ne? hmm Já aspoň "často" nemám v kalendáři ani na hodinkách. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:23 marsz
Vidět rájovce, jak loví gupčí potěr, děti napřed vyděsilo, ale dnes to patří k nějvětším atrakcím. Rájovec při lovu je krásný. Přirozené krmimo ty gupky teda. Ale teď se přemnožili rájovci a gupkám na oplátku zas chutnají ti jejich malí. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:51 rolandmynar – Re: jaňula
Tys přece neporadila co to znamená často. Jak to má Naďa potom vědět? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:47 jaňula – Re: rolandmynar
To samé, co jen psát blbosti a neporadit, a když tak kravinu :-)) Takže měnit vodu a čistit akvárko.

Naďo, myslím, že je jednoduché řešení, dej jich tam míň s tím, že se namnoží. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:45 Muž wayn [79]
Ty údaje nejsou pro odchov ani náhodou. Mezi akvaristy existuje speciální pojem "neonková voda", jezdí si pro ni do hor ke studánkám, má specifické vlastnosti které neonkám vyhovují.

Živorodky bych klidně začátečníkovi doporučil, jen se to nesmí přehnat s jejich počtem (ale to ani u jiných). Jsou nenáročné a snesou kdejakou začátečnickou chybu. A ta radost z prvních mladých hop S tím jejich metabolizmem bych to tak černě neviděl. Když se nebudou překrmovat tak se i bez dravé ryby sami postarají o redukci mladých. Naopak neonky nebo čichavci tak odolní nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:44 Žena Naďa [33]
Ty stránky jsem četla, čtu těď furt něco a internet od 20 hodin, dlouho přes půlnoc, někdy i do 2, ale to vstávání ráno.
Taky mi pro začátek živorodky byly často doporučovány. A děti by měly radost z přírůstků. Ten dravec jde vždycky přidat, ne? Aby ale neoklidil i rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:43 rolandmynar – Re: jaňula
Co to znamená častěji čistit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:41 Alofok – .
Kup si ancíky a o čištění máš postaráno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:40 Alofok – .
Myslím,že je pro začátek dobré mít živorodky které se rychle množí protože je to vždy takový malinkatý úspěch(já vím,že to zní divně :) ).Možná bych doporučila nějakou "dominantnější " rybky které by skrmovaly přebytečný potěr (doporučila bych čichavce).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:38 Žena Naďa [33]
Jak se utratí ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:32 Žena katunka [158]
...a taky nějakou dravou rybu na mláďata. Jsou neudatelná...zapomeň na to, že bys je prodala, většinou se jich nezbavíš ani zadarmo...a pokud máš měkké srdce na to, abys je utratila budeš stále jen přikupovat akvária na mladé..na mladé mladých...na mladé mladých mladých.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:29 Prawn – Re: Naďa
No tak v tom případě, si kup živorodky....není to nic zas tak drastického, jen se připrav na to, že je třeba daleko častěji čistit a měnit vodu a bude třeba redukovat mladé, které budou a že jich určitě bude :-D Biologická rovnováha se nastolí sama, při pravidelné údržbě s ní hned tak nezacloumáš...když budeš měnit jen 20% vody, tak bude vše OK. Jen si s živorodkami připrav pořádný odkalovač ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:26 Prawn – Re: wayn
No ale předpokládám, že je nebude množit. Ty údaje se myslím udávají pro chov...nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:24 Žena Naďa [33]
Líbí se nám paví očka s Mollami (Black a Gold), ale četla jsem, že bývají přešlechtěné a jsou choulostivé na nemoci. Prostě živorodky vedou, ale zas to čištění, abych moc nenarušovala rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:24 Muž wayn [79]
Ať si to každý přebere jak chce, já bych ale neonky do takové vody nedával. Ten údaj v atlasu je jen orientační a i tak je to na horní hranici. Od 15 se voda považuje za tvrdou. Rybka to nejspíš přežije (záleží v čem byla odchovaná), ale děkovat za to nebude. A pokud nejsi v chemii kovaná, tak se do úprav vody nepouštěj. Je to náročné a velice snadno se udělá chyba. Navíc je to věčný boj. A pokud možno se vyhnout veškeré chemii v akvaristice.

Tetra neonová = neonka obecná = Paracheirodon innesi.

Pokud jsi ještě nečetla Naďo tohle: www.akvarijni.cz/… tak to naprav. ;-) Je to velice dobře napsané a nejsou tam nesmysly jako jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:23 Prawn
Moje slova katunko, taky bych se přimlouvala za druhou vaiantu, tetry + čichavci.....ale rozhodnout to musí Naďa. Na víc nevím kde Alofok, vzala že ze začátku živorodky (to není zpochybnění, jen jsem nikdy nic takového neslyšela ahoj )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:20 Žena katunka [158]
Já bych naopak začátečníkovi živorodky nedoporučila...jak už psala jaňula...živorodky mají rychlý metabolismus čili velké množství výkalů, kvůli čemuž se musí častěji měnit voda. Navíc je problém i s jejich nekontrolovatelným množením, které často vede k přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:18 Alofok – .
Ze začátku je nejlepší mít hodně živorodek,jinak složení je docela dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:17 Dosty
Naďo, které z nabízených kombinací se přikláníte vy? Ať se ostatní mají od čeho odrazit? hmm Nenechávejte je dohadovat se, určitě už máte alespoň trochu jasno. Jsou tu pokud čtu dobře dvě základní kombinace. tetra neonová + rozborky, popř. čichavci, a nebo gupky + Molly. Dohromady bych je nedával. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:07 Žena Naďa [33]
Liberecko má různé zdroje vody. Naši mají vodu dobrou, chutnou, my tvrdou, nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:00 Žena Gabrielka [73] – Re: rolandmynar
rolandmynar - přidáš trošku jedlé sody, zvedne se (pH) třeba na 7,5 ... a přitom "změkne" na tvrdost, cca kolem 10-ti.
Spolu s PH se zvedne taky alkalita. ¨
A tvrdost? Klesne (v důsledku snížení obsahu CO2) nebo zůstane stejná? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 14:51 Muž filipsi [1295] – Re: jaňula
Ja mam dkh 0 a dgh 3, me do toho netahej :)

Ale nevim, proc by nadinych dgh 15 nejak zvlast neonkam (obema) vadilo. Jen v pripade, ze by chtela trit a odchovavat, to by samozrejme neslo.
Spis je problem v te kombinaci tyto zivorodky (spis zasaditejsi voda) X neonky (kyselejsi) nez v tvrdosti, tak to bych souhlasil, ze pokud u nadi bude ph 7,5, pak neonky spis ne.
Ja bych asi spis zkusil drzet ph pod 7, a vybrat jine rybky. Ale kdyz tyhle chce, proc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 14:43 Prawn
Neonky rozhodně z kola ven. Chemii z kola ven. Jasná věc. :-)

Panebože, to si asi děláš legraci.....už tady bylo řečeno neonky ven, ale je tu ještě tetra neonová a té to vadit nebude.

Naďo, já bych být tebou zase tak moc nešpekulovala, tera neonová je v pohodě, jestli máš 15 nebo 16. Již jmenovaný filipsi ač je za stejnélokality má též neoky a vypadá to, že je v poho.
Vybírej rybičky spíše také podle toho jak se k sobě hodí. Návrh čichavci tetry my přijde jako super nápad. Můžeš vybrat i jiné tetry, nebo třeba parmičky jsou taky fajn. Pokud je to pro děti, tak bych volila cestu nejmenšího odporu....menší údržba, a nebo taová údržba kterou zvládne s tvou pomocí i dítě a živorodky jsou prasata, jako závojnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 14:32 mat
Půlnoc zalezi na tom jak ho máš velký a kolik uz tam mas ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 14:16 Půlnoc
kolik mám mít neonek v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 13:43 marsz – Re: rolandmynar
Proto sem použil minulý pád. ;-) Koupil sem v rozpustilosti(měl sem u sebe 15 korun) další samičku. Teď ta původní samička honí tu novou. Sameček si jich nevšímá. Nic nehoní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 13:40 marsz – Re: Naďa
Neonky rozhodně z kola ven. Chemii z kola ven. Jasná věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 13:00 Žena Naďa [33]
Zatím jsem neměla v plánu si pořizovat sadu na určování vody a když začnu experimentovat, tak aby na tom ty chudinky budoucí nebyly ještě hůř. Raději budu vybírat osazenstvo pro vodu tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:49 rolandmynar
S vodou se dá samozřejmě pracovat a přispůsobit ji. Když bude voda na 7pH, přidáš trošku jedlé sody, zvedne se třeba na 7,5, což je pro ty živorodky nejlepší, a přitom "změkne" na tvrdost, cca kolem 10-ti. Voda se dá zkrátka přizpůsobovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:46 Žena Naďa [33]
Tak jsem teď volala do vodárny máme tvrdou vodu 14,5 a plánujeme stěhování do 14,6 .Tetra neonová je neoka obecná? Mohla by být u nás, když je do 15? Koukám, že ostatní vybrané rybičky musím prověřit v popisech. Co ještě by jim mohlo vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:46 rolandmynar – Re: marsz
Jasněže extrémy se dějí. Ale, průměrná samička s průměrně potentním samcem a průměrnou frekvencí porodů to časem určitě nerozdýchá, ať dříve či později. ano Jen na okraj, proč máš ty gupky teda 3 v akvárku? :-| ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:29 marsz – Re: rolandmynar
Měl sem docela dlouho poměr gupek 1:1. Spíš sem měl strach o samečka. Týden honil samičku a zbytek měsíce mu to oplácela. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:02 rolandmynar – To matrix069:
Nejde o to, jestli mečovky a gupky jsou nebo nejsou hejnové a jestli je to třeba gupkám jedno, ale o to, že když budou v páru, tak dříve nebo později samec samičku uhoní k smrti, když jsou v poměru 1:1. ano ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 11:46 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Neonky mají rády vodu měkčí, ale co tetra neonová? 5 - 15°dGH....jinak rybičky bych vybírala i s ohledem na to jaká jsou to prasátka, což živorodky jsou, myslím, že živorodek bych dávala do akva méně než teter. A určitě bych to nemýchala, je to sice věc názoru, ale buď živorodky gupky, Molly a nebo tetry a k nim ještě něco, rozborky, popř. třeba čichavce (záleží na velikosti akva, myslím, že do toho tvého jak píšeš dole by se dva klidně vešly, čichavec zakrský, ja fajn rybička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 11:39 Muž wayn [79] – Re: Naďa
Ano, tak to budete mít tvrdou vodu. V té by se neonkám moc nedařilo, naopak živorodkám vyhovuje. Na vlastnosti vody je třeba taky pamatovat při výběru rostlin, ale to se tu už několikrát probíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 11:24 Žena Naďa [33]
Test vody jsem nedělala, jsem z Liberce Rochlic a řekla bych, že máme vodu tvrdou. Usuzuju z množství vodního kamene, který se dělá ve varné konvici, ale i po čisté převaření vody klesne dolu ve skleněné nádobě cosi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 09:08 Muž wayn [79] – Re: Naďa
Nedá se říct jednoznačné číslo, kolik ryb tvoří hejno. To záleží na druhu a prostředí (hlavně velikosti nádrže). Např. parmičky perleťové tvoří hejno i v 5 kusech, téměř neustále spolu proplouvají tam a zpět. Naproti tomu tetry amapanské při tomto počtu jsou vůči sobě agresivní. Ale už při 8 kusech (v menším akváriu) se začnou chovat hejnově.

Ryby bych vybral podle toho, jakou máš vodu. Pokud měkkou tak ty neonky (nebo jiné tetry), pokud tvrdší tak živorodky. Pancéřníčci jsou vůči tvrdosti celkem tolerantní.
V případě neonek nebo teter bych dal 20 kusů (nebo 10 a 10 dvou druhů). U živorodek 3 samce a 5 samic pavích oček a k nim ve stejném poměru Gold nebo Black Molly (můžeš je i kombinovat, je to stejný druh). K oběma variantám 5 pancéřníčků. Uvedl jsem spíše maximální počty, určitě nedávej více, raději pro začátek i méně (kup osazenstvo na dvakrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 00:32 Tereza
Já mám ve hruba stejně velkém akva molly, neonky a pancéřníky, máme podobný vkus ;-) Neonek bych doporučila asi 6-8. Molly stačí mít samečka a raději dvě samičky (aby tu jednu moc neuháněl). Ale tyhle rybky docela vyrostou a já už mám nepříjemný pocit, že se tam mačkají a asi jim koupím větší akva. Pancéřníky mám 4 (pandíky) a vypadají spokojeně. S mollama ani očkama to hlavně nepřehnat, snadno se rozmnoží. Hodně úspěchů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 00:20 marsz
Pancéřníčci jsou v počtu pět a více velice zábavní. Taky docela otrlí. Ovšem neonky mi přijdou nanicovaté. Možná jsou i docela citlivé na kvalitu vody a tak. Razborkám, dániím nebo kardinálkám bych v hejnu důvěřoval víc. Gupkám je hejno fakt asi ukradené. Platy jsou potvory. Pouze můj osobní názor. čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 23:55 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
pancéřníčci jsou taky myslím hejnové rybky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 23:47 Muž matrix069 [79]
Když hejno-tak já kupuju min 10,ale i 6 ks je hejničko. Z těch ryb co píšeš to platí pro neonky. Lépe vynikne pak jejich barevnost. ostatní myslím nejsou až tak hejnovité. Stačí páry,děti budou rády až se začnou rodit mrňata. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 23:05 Žena Naďa [33] – Kolik ryb tvoří hejno? Co do prvního akvárka?
Plánuju zařídit a teprve i pořídit (ještě ho nemám) společenské akvárko 60 x 35 x 40 cm. Ryby o kterých jakožto úplný začátečníci (já a dvě malé děti) uvažujeme jsou: neonky obecné (víc se nám ale líbí neonky červené), paví očka, panceřík skvrnitý, živorodka širokoploutvá, Gold a Black Molly. U některých je psáno, že žijí v hejnu, kolik jich tedy min. musí být na hejno.
Samozřejmě, že tam nebudou všechny druhy, zatím vybíráme. Navrhnete z nich složení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:53 re:
hej tak to diky moc,uz vim od kud jsi vzit rybky.hlavne ze vsechny dojeli v poradku,doufam ze u me to bude taky tak:-)ten cenik se mi zda hodne dbry kdyz to vezmu tak ze v akvaristikach jsou obycejny ryby i mnohem drazsi nez ti tlamovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:44 rolandmynar
Jinak rybičky nejsou žádný potěr. Mají od 4cm a více. Některé jsou fakt dost velké a všechny v úžasné kondici a žijí v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:43 rolandmynar
tak to dik to vypada docela lakave.nejak sem nepochopil ten termobox,on ti to jako nejak poslal v nem nebo si jsi musel sam proto prijed?kolik jsi tak dal ze tech tvych 40 kousku??


Termobox je obrovská krabice z polystyrenu a s dopravným ČD to vyšlo na 200,-. Jinak tlamovci jsou po 25 a 26,-Kč a vybral jsem si taky druhy, které u nás ani nejsou v obchodě. Myslím v okolí Ostravy. Jinak to vyšlo se vším všudy na 1200,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:39 re:
tak to dik to vypada docela lakave.nejak sem nepochopil ten termobox,on ti to jako nejak poslal v nem nebo si jsi musel sam proto prijed?kolik jsi tak dal ze tech tvych 40 kousku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:31 rolandmynar
Já mám velice dobrou zkušenost s panem Málkem z firmy Piraňa z Pardubic. Vybral jsem si a vypsal druhy tlamovců, které se mi líbily, napsal jsem emailem panu Málkovi (je to obří chovná stanice) a ten mi velice ochotně a fundovaně poradil co a jak a jak se k sobě co hodí a nehodí no a pak jsem si je objednal. Musím taky podotknout, že jsem oproti např. cenám v Hornbachu ušetřil cca 2000,- včetně dopravného a termoboxu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:27 malawi – prosim o radu
Ahoj mam v planu si v brzke dobe zalozit nove akvarium o objemu min. 250L.rostlinek taik max 3 kousky(kryptokoriny) jen aby tam bylo neco zelenyho.3D pozadi a nejaky tmavsi kameny.Ale prave nevim jake ryby si mam koupit??moje predstava je spise mensi rybky tak max 13cm mno spis kolem 10cm a hlavne hodne pestry rybky at je to pastva pro oci ;-)jako uz jsem toho dosti precetl ale prece jenom aktualni rady se vzdy hodi..a o slozeni ryb v akva a o tom jak se spolu snaseji sem toho prave moc necetl,spis neporozumel :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 21:53 Muž zikyc [79] - Sumci
no ta absurca možná ani 50cm nemusí mít v téhle nádrži, těžko říct, taky záleží co tam bude za dekoraci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=1701