Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 15:02 Muž Radek87 [5] Re:
Ahoj, no já jsem do mého 112l akva. hodil po třech dnech od založení 5 pavích oček aby mi hnojili kytky a zvedli CO2, vše v pohodě. Rybičky jedí, plavou si všude a nevypadá že by jim něco chybělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 08:14 R Muž Anthrax [4739] Re: mirkita, nekdo
Já záběhové rybky nedávám. U živorodek je problém, že na uváděném počtu nezůstanou a jsou to o poznání méně čistotné ryby než zbytek osádky.
Ostatní počty jsou v pohodě. Když se bude akvárku dařit, tak bych pak klidně postupně na tetrách i pancéřníčkách přidal. :-)
To nekdo: Neonky modré jsem viděl minulý týden ve Viváriu. Průběžně je vídám i jinde. Zas tak nesehnatelné nebudou. :-) Ale nevím jaké jsou tazatelčiny možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 03:43 Muž nekdo [353] Re: mirkita
já bych to akvárium nechal ještě 14 dní bez ryb, pak bych začal těmi pancéřníčky (protože jsou u dna a budou čistit co překrmíte), modré neonky si myslím, že neseženete, živorodkám bych se osobně vyhnul (jsou to průtokové ohřívače jídla a já jsem líný akvarista)
jinak ten počet ryb je úplně OK, jen se připravte na to, že se Vám to bude zdát málo (vždycky je to málo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 23:19 Žena mirkita [0] Re: Anthrax
Ďakujem pekne za rady. Otíci teda určite nebudú.
Na začiatok by sme dali zopár zivorodiek dúhových, 4-5 ks - môžu byť tieto ryby na 'zabeh'?
Neskôr by sme postupne pridali:
6ks panciernickov Sterbov (prip. Väčšie hejno Panciernickov malých)
Cca 20 modrých neoniek alebo tetier
Je takáto zostava v 120l akváriu ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2021 18:42 Muž vlka [3444] Re: mirkita
U mě akvárium hodně oživili Pancéřníčci malí a Dánia perlová. Jsou to malé rybky, kterých tam můžeš mít hejna po 30ti i více kusech. A samozřejmě spousta Krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2021 11:54 R Muž Anthrax [4739] Re: mirkita
Ahoj, Otíky do čerstvého akvária nedávej. Pancéřníčků to chce víc. Deset neonek modrých je málo. Jsou to opravdu malé rybky. V takto malých počtech se ti v akvárku ztratí.
Pokud něco oranžového, tak co třeba tetru ohnivou?
S bojovnicema je to vzhledem k vnitrodruhové agresivitě vždy risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 06:12 Muž RAP [1549] Re: mirkita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 00:18 Žena mirkita [0]
Ahoj,
Chcela by som poprosiť o pomoc pri výbere rýb do akvária. Je založené pred 2 týždňami (viď prezentáciu). Rada by som o týždeň dala nejaké ryby na dno, asi najradšej panciernickov Sterbov, ideálne 3ks. Je to dobrý nápad? Budú stačiť 3? Alebo by boli vhodnejší Otíci?
Neskôr by sme chceli mať 10 ks neoniek (modrých, lebo akvárium je krátke pre väčšie neonky) a potom nejaké farebné pekné rybky, asi pavie očká, alebo pár bojovníc. Deti by sa potešili aj nejakým oranžovým rybám, ktore by sa podobali na Nema - možno tetry?
Zatiaľ mám len hrubú predstavu, rada si nechám poradiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.09.2020 20:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Amazonicus
Nemixoval bych Asii a Jižní Ameriku. Pak je taky důležité, jakou máš vodu. Jestli měkkou a kyselou, můžeš mít jihoamerický biotop. Jestli máš vodu zásaditou a tvrdou, poohlédni se raději po biotopech afrických jezer, nechce-li se ti tedy se trvale babrat s reverzní osmózou nebo odněkud vozit vodu.

Parmičky černopruhé alias SAE bys pak měl mít alespoň čtyři, raději šest. Pro skaláry ostatně platí totéž. A na to už nemáš akvárium. Neonky máš obecné, ke skalárám bych k vůli teplotní kompatibilitě volil neonky modré nebo červené. Raději červené (z modrých by se příliš snadno mohla stát kořist). Dej si tam místo skalár jeden pár akar hnědých a bude to v rámci možností a při dostatečně častých výměnách vody ok. Otíci v pohodě.

Hodně ti pomůže zdejší atlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2020 16:55 Muž Motas [38] Re: Amazonicus
Ahoj, mám taky Rio 125, taky jsem chtěl skaláry, ale akva není dostatečně vysoký.
Parmicky cernopruhe mám taky a po 8 měsících už řeším problém že my z aq brzo vyrostou, dospělé mají až 15cm... Zbytek je ok, za mě kdybych zakládal znovu, udělám jedno větší hejno třeba neonek a otiky a nic vic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 16:08 Amazonicus – Juwel Rio 125l
Fotka k příspěvku Zdravím, založil jsem nové akva Rio 125l (přírodní) a zatím mám 12 neonek na rozjezd.
Moje plánované osazenstvo:
12x Neonka
1 pár Skalár
4x Otík
2x Parmička černopruhá
Podle výpočtu 1cm ryby na 1l by to mělo sedět. Mám někde ubrat, nebo můžu přidat?
Je akva dostatečně zarostlé? viz foto. Díky za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2020 11:39 Muž Roger [1873] Re: Adriatic13
Molly si promysli, dokáže být i zákeřná, vlastní zkušenost. Mnohem lepší je navýšit hejno danii, 6ks je dost málo, stejně tak pancéřníčky, záleží zase které a jaké rozměry má tvé akvárko (není 70l jako 70l).
S Galaxy je to buď a nebo, někomu se schovávají a někomu zase ne, to je loterie. Mě se tehdy schovávali v rostlinách celý den a nikoho jiného tam přitom ani neměli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2020 11:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Adriatic13
Galaxky jsou krásné pohodové ryby. Směle do nich - hejno cca 20 rybek. Brázdí celé akvárko, nebojí se a jsou akční, žádní lenoši. Neschovávají se. Pak se mrkni na razbory - klínoskvrnnou, Espeho a Hengelovu.

EDIT: zebry a leopardy spíš ne, potřebují prostor. 60 cm dlouhé akvárium je krátké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 16:41 Adriatic13 – spoločenske akvarium 70 litrov
Ahojte,
zabieham akvárko (hrubý objem 70 litrov) a mám more času špekulovať nad tým, aké rybky tam dám, mám pár vlastných nápadov ale ocenila by som rady od skúsených akvaristov.
Moja predstava - ako prvé dať danio zebra alebo leopard (6 ks), neskôr na dno pancierničkov (4-6 ks). Ako centrálny kus by som chcela jednu molly (napr. dalmatín), živorodky v pároch chovať nechcem (mám tam dosť rastlín kde by sa "deti" mohli schovať a nechcem riskovať prerybnenie), zároveň by som tam chcela aj niečo farebné, ale bojovnicu tiež riskovať veľmi nechcem...
Pôvodne som chcela danio galaxy, ale zase sa bojím, že budú celý čas schované v rastlinách.
Ocením každú radu a inšpiráciu. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2019 21:48 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Něco takového v menším jsem chtěl udělat pro sevelie ale zatím není prostor kam to dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.11.2019 21:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nicnemáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2019 16:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: nicnemáme
Hlavní problém bude ty ryby sehnat. Z té oblasti se ryby moc neimportují.

Tady je soupis skladových zásob asi největšího obchodníka s akvarijními rybami na světě. Lepší akvaristiky z něj ryby umí sehnat:
katalog.vivarium.cz/…

A nejlepší atlas akvarijních ryb je zde, ale moc dobré vyhledávání tam není: seriouslyfish.com Ale aspoň mají přesně uvedené biotopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2019 18:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nicnemáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 14:27 nicnemáme – Jaké rybičky do biotopu ryhle tekoucí vody řeky kongo
Po desetileté přestávce bych si chtěl založit nové akvárium, rozměry cca 100x45x40 a zaujalo mě vytvoření biotopu rychletekoucí řeky kongo/zaire (inspirace z knížky Akvárium od Peter W. Scott - "Bystřiny Zaire").

Potřeboval bych poradit rybičky, které se v této oblasti vyskytují. Pár jich je uvedeno v knížce, ale ty nejsou v okolních akvaristikách dostupné. Případně mi prosím poraďte nějaký atlas, kde by byly ryby rozděleny podle výskytu v přírodě. Hledal jsem i v místním atlase, ale tam je asi 20 různých možností pro tuto oblast.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 12:19 Muž Filip58 [17] Re: ZDRI
Díky za odpověď, navíc s pozitivní zkušeností. Prezentaci jsem aktualizoval, kytek něco přibylo. Jinak dno je opravdu světlejší, ale dost mě ty akary udivují. Všude čtu, jak jsou plaché, ale u mě pokud přijdu k nádrži, loudí u hladiny a možná by se nechaly i podrbat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2019 10:22 Muž ZDRI [1415] Re: Filip58
Filipe, jako jednu z posledních sestav v podobném akvárku jsem dával právě 5x Akary hnědé, velké hejno Teter ohnivých, 5x Ramirezky a menší hejno malých Corydorasů. Nikdy jsme nepozorovali agresi vůči maličkým tetrám, jen klasické hašteření mezi cichlidami. Akara hnědá je (přes svou velikost) opravdu trochu jiná, hodně mírná cichlida. Navíc to bylo i pohledově moc pěkné. Tetry amapanské neznám, netuším.

Jen v Tvé konkrétní nádrži bych určitě přidal více kytek, popř. i další optické rozčlenění (větve, kořeny). A škoda, že tam máš tak světlé dno, výše uvedené ryby mají pocitovou pohodu a mnohem výraznější zbarvení na tmavém dnu/pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 08:31 Muž Filip58 [17] Re: _ucx_
Díky za radu, ty ohnivky vyřazuju, ale ty amapánky ještě v hlavě podržím, jsou přeci jen trochu robustnější než ty ohnivé a ty 3 cm v dospělosti odpovídají drobnější neonce, tak by to možná mohlo fungovat. Ty tetřičky mi imponují barevně, ale také tím, že se zdržují v akváriu výše než většina teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 18:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Filip58
Pokud se ryba vejde jiné rybě do tlamy, tak už to není kolega, ale potrava i pro tu nejmírnější rybu. Vyber si raději o nějaký ten centimetr větší druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 17:36 Muž Filip58 [17] – Akara
Zdravím, měl bych dotaz. Mám ve 200 litrech 4x akaru hnědou a koumám, jestli se dají kombinovat s tetrou ohnivou (atlas 2-3cm) nebo amapanskou (atlas 3cm). Akary jsou ještě mladé, vyrůstaly by s nimi a dle různých zdrojů jsou hodně mírné a kombinovatelné i s rybkami o velikosti neonky, ale ty tetry jsou úplní trpaslíci, tak bych nerad, aby z nich bylo krmení nebo byly příliš plaché apod.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 11:31 Muž RAP [1549] Re: Roger
Samozřejmně, že to jde, zejména, když většina ryb je z odchoven. Ideálně je sehnat někde v okolí od jednoho chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 08:59 Muž Roger [1873] Re: RAP
No jestli by k sobě pasovali a fingovali spolu tak by to asi špatné nebylo, ale měla by být primárně určena pro Tetry. Vůbec se neorientuji v kombinacích ryb, proto jsem rád za toto fórum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 08:45 Muž RAP [1549] Re: Roger
Roger napsal: .... Tetry budu řešit na podzim to si nechám slepit d= 150 h=50 a v=40 aby měli co nejdelší možnost proplavat se
No, tohle by bylo pro gavůnky super. Klidně bych popřemýšlel o kombinaci gavůnci a tetry. Pokud nebudeš chtít nějakou speciálku, mohla by to být dobrá kombinace.
PS: Nic si nezblbnul, původně v atlasu bylo minimum 60litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 08:07 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Díky, ale tetrám se snažím vyhnout jelikož na podzim chci pro ně udělat delší 300l tak abych neměl v obou akváriích stejné druhy. Ale, kdo ví, třeba tam nakonec přijdou, jsou moje oblíbené a jsou čistotný. Nejdříve jdu dál bloudit atlasem a zjišťovat co lze tam dát a je sehnatelný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 08:02 Muž Atomret [41] Re: Roger
Chceš Tetry? Mám je v malým a do velkýho je tahat nebudu. Nikdo je nechce ani vyměnit.-) Mám měděňáky asi 7 nebo 6 a dvě červený. Živorodky nechci dělají bordel a lákají mě labirintky.
Ale máme doma autisticky adhdečkový dítě a potřebuji něco klidného.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 23:59 Muž Roger [1873] – Gavůnci
Asi jsem to s něčím zblbnul, jak cestuji po těch různých rybách tak se mi to muselo smotat, teď koukám do atlasu a má větší nároky než jsem si myslel. Omlouvám se za zbytečný dotaz. Jaké ryby by jste mi navrhli?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 23:31 Muž Roger [1873] Re: Hanumana
Vím že spousta z nich mají minimální nároky 120l a více proto jsem měl na mysli diamantový který podle atlasu mají nároky 60l. Nevím o nich nic krom infa z atlasu tak zjišťuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 23:30 Muž Roger [1873] Re: RAP
Tak diamantový jsou dle atlasu od 60l tak jsem si řekl proč by nemohli být ve 180l. Tetry budu řešit na podzim to si nechám slepit d= 150 h=50 a v=40 aby měli co nejdelší možnost proplavat se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 22:56 Muž RAP [1549] Re: Roger
Nepíšeš, jaké tetry chceš do té třístovky(rozměry?), ale pro hejno gavůnků by byla lepší než 200. ;-)
Viděl jsem v odchovně hejno různě starých g.diamantových v akva 120x50x50, kde uprostřed byly v květináčích husté trsy rostlin. V těch se gavůnci třeli. Bylo to jednoduše zařízené, ale vypadalo to efektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2019 22:14 Žena Hanumana [71] Re: Roger
A já si myslím, že gavůnkum by prospělo větší a hlavně delší akvárium víc než tetrám. Jsou to povětšinou poměrně velké ryby a navíc rádi plavou. Co třeba stikovce místo nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 16:55 Muž Roger [1873] – Výběr ryb
Ahoj, uvažuji nad osádkou, zítra budu napouštět 180L akva, samozřejmě osázené, tak už dopředu si plánuji co tam dát. Líbí se mi Gavůnci diamantový apod.. plus hejnové ryby, například kluky v triku danie pruhované mé oblíbence nebo rájovce a na dno pancéřníčky. Jak to vidíte vy ze zkušeného hlediska? Jaké počty, popřípadě jaké jiné ryby, netuším jak jsou Gavůnci čistotný, máte nějaké nápady a návrhy? Tetry do tohoto akva nechci, pro ně chci na podzim postavit delší 300L akva. Razborky mám v menším akvariu. Budu moc rád za názor nebo nápady abych věděl na které ryby kouknout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2019 17:13 Muž vlka [3444] Re: lacewings
Hezký den, u mě Rájovci dlouhoploutví s oblibou „ycucávali“ šnečky z ulit. Vždycky večer, až byla tma, se ozývalo to „cucnutí“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 12:12 Muž Atomret [41] Re: lacewings
Jo nevypadá to špatně.-) A barevně jedna nebo více variant? A bude to pasovat s těma Parmičkama penta. S Ancíkem a Panceřníkama Schwartz by to problém bejt neměl , ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 09:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Atomret
- rájovec ,je jedna z opomíjených druhů ryb současnosti
- třeba takový Rájovec dlouhoploutvý-Macropodus opercularis by byl vhodným zástupcem za čichavce
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 12:05 Muž Atomret [41] Re: lacewings
A tak Čichavec je jedna alternativa a každý mě od nich zrazuje. Osobně preferuji parmičky. Protože tetry ohnivé chci dát do té 54. Tak zkuste mi někdo poradit nějakou alternativu k Čichavcům, prosím. Zbatek posádky je znám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 11:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Atomret
-vnímavost k nemocem u čichavců je docela známá
-zkuste omezit ''bordel ryby'' pokud se chcete vyhnout případně vzniklé problematiky onemocnění u čichavců
-samozřejmě jsou zde faktory pravidelné údržby a filtrace ,které by tento druhový (mix) chov umožnují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 11:17 Muž Atomret [41] Re: lacewings
No na bordel mám Ancíka a Panceřníky.-) Nechat tetry a parmičky asi nebude top řešení .-) Sice spolu žijí přes 2 měsíce v 54 l, ale nevím jak by fungovaly ve větším?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 11:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Atomret
-rozhodně něco čistotného ,což se o parmičkách zrovna říci nedá a jsou docela neposedné ,mnohdy provokující ,samozřejmě závislost na druhu a množství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 11:03 Muž Atomret [41] – čichavci
Zdar, prosím o radu jaký druh obětovat , tak aby ryby pasovali k Čichavcům. Tetry nebo Parmičky? Zatím vedou Tetry . Tetry mám měděné a červené. Parmičky pětipruhé. Musím to nějak rozseknout, neb rozjíždím o weekendu 240.-) Samozřejmě stěhování až po pořádném zajetí.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2019 10:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tref
-otíkům je lépe ve větší skupině
-na řasu by měly být dostačující šneci v kombinaci s nějakým druhem krevetek ,při tomto množství objemu akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 10:46 Muž Tref [20] – Jaké rybky či kombinaci rybek?
Ahoj, stále rozmýšlím, jaké rybky nasadím do svého mini akva. Mezi favority patři razborky bornejské nebo skvrnoocasé (bornejky vedou). K tomu bych rád nějakého řasožrouta. Pancéřníčky jsem kvůli použitému dnu vyloučil, ale přemýšlím zda by bylo možné do akva nasadit třeba dva otíky a k tomu pak přidat razborky. Počet ryb by tedy byl 2x otík a k tomu hejno 8-12ks razborek. Co si o tom myslíte? Nebo otíky nedávat vůbec, připadně něco jiného malého řasožravého? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.05.2019 07:23 R Muž Anthrax [4739] Re: ibiska
Ancistrus ničí kytky i když ho krmíš důkladně. Alespoň u mě. Jak jednou začnou, tak nikdy nepřestanou. Těch pancéřníčků bych dal víc. Ancistruse bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 17:28 Atratus L Re: Jan Jonáš
Můžou okusovat jemnolisté, ale nejspíš jen, když se projevuje chyba ve výživě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2019 16:29 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: ibiska
Tetra konžská ráda vodní rostliny; stejně jako ancistrus. Pancéřníčci na dno jsou určitě dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2019 15:34 Atratus L Re: ibiska
Myslím, že zvolená kombinace by mohla fungovat. Těch pancéřníčků by mohlo být víc. U krunýřovců by záleželo podle druhu. Ancistrusům bych se vyhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 14:57 Žena ibiska [1] – kombinace rybiček
Dobrý den,
zakládáme akvárium 120x50x57. Manžel chce určitě parmičky čtyřpruhé, uvažuji o počtu 15-20ks. Co k nim?
Ráda bych i něco většího např. tetru konžskou. Myslíte že by to mohlo fungovat?
Dále počítám s asi šesti pancéřníčky a čtyřmi krunýřovci.
...?
Poradíte?
Ještě dodám, že plánuji velké množství vodních rostlin.
Zdenka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=151