Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:42 makky
jasny..no me se nejvic čichavci,cichlidky,rajovci.Mě by se líbili nějaky s těhlech jako hlavni a pak jako doplnek neonky(ktery doufam ze se nemnozi rychle)Ja celej den sedim u atlasu,ale je jich tolik a lepsi sou vase zkusenosti,protoze vsude pisou neco trochu jineho a ja pak nevim,tak jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:32 Žena Imii [45] – Re: makky
Nejrychleji se množí všechny živorodé rybky. Labyrintky se podaří málokomu odchovat do dospělosti. Hlavně žáleží co se tobě líbí. Vyber si rybku, přečti o ní ... vyber si k ní další, taky si o ní přečti ... a až budeš mít zhruba představu co tam chceš mít, přijdi se s výběrem poradit. My totiž nevíme co by se ti v akváriu líbilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:04 makky
nee ty čichavci,ale jak mi tu někdo doporučoval ještě ty jiné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:00 Žena Imii [45] – Re: makky
A tím chceš říct že by se ti čichavci přemnožili ? :-D :-D :-D To už se ti spíš přemnoží ty cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 11:26 makky
ok:-)a co třeba cichlidky?Ja moc nechci takovy ty rybky jak se porad množí a množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:31 Joecz
a ještě k těm rájovcům: někteří bývají celkem agresivní, hlavně při tření (můj erythopterus, prohání vše, co je v akva)

takže bych doporučil pár nebo trojku rájovců + třeba něco na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:27 Joecz – Re: Imii
zakrslíci mají míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 09:18 Žena Imii [45] – Re: PentueR
Ale pořád jsou menší než zakrslýci. Ti pro plnohodnotný růst potřebují 60l, zatímco meďáci jen 40l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:44 Muž PentueR [256]
Imii napsala: Dále medový si pořiď klidně. Dorůstají méně jak zakrslý, takže by neměl být problém s prostorem.


To se obávám že ne ;) Moje medová dvojka je 6cm samec, 5cm samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 06:09 Žena Imii [45]
Vzhledem k velikosti akva bych nedoporučovala modrý čich. jsou agresivní v období tření a to maj teoreticky pořád. Dále bych nedoporučovala více labyrintek k sobě. Nebude to dělat dobrotu.

Dále medový si pořiď klidně. Dorůstají méně jak zakrslý, takže by neměl být problém s prostorem.

Pokud by jsi chtěla k tomu páru nějaký rybky, tak hejno pancéřníčků na dno, 1 krunýřovce sp. a pak pokud se ti líbí tak třeba mečovky, platy, molly
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 02:06 guzii
nediskutuje zde nějaký ostravák, který by mi poradil kde v ostravě pořídit medový čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 01:14 Ivo
Ještě dodám, že kromě čichavců tam mám 2 ancistrusy, ti akvárium spolehlivě čistí od řas a zbytků potravy co nesežerou čichavci. Líbí se mi, jak ten sameček čichavce zakrslého je zvědavý a svou drobnou tlamkou někdy "ochutnává" ancistruse přisátého na skle. A pak se lekne když se ta "divná věc na skle" pohne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 01:07 Ivo
Čichavce zakrslé mohu doporučit. Mám páreček ve 100 L akva a nezdá se, že by byli nějak choulostiví na kvalitu vody. Jen bych řekl, že mají rádi vyšší teplotu vody a taky se jim líbí, když alespoň část hladiny je pokrytá nějakými rostlinkami, ať už plovoucími nebo zasazenými v písku které vyrostou až k hladině. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:07 makky – rájovci
Ty rájovci sou pěkny palec Co myslíte?a šly by k nim náky dalši rybky?díky že mi radíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:52 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: makky
Zakrslíky bych moc nedoporučoval, nejsou to rybky úplně jednoduchý.
Do těch 40 litrů vody bych volil rybky menší a klidně hejno. ( Razborky atp)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:49 Joecz
Colisa laila, labiosa, fasciata
Trichogaster chuna
Trichogaster trichopterus ani T. leeri bych tam nedával, na ty mi to přijde dost malý

pokud se ti líbí labyrintky, tak by tam šli třeba i rájovci
Macropodus opercularis, erythropterus, concolor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:46 V – Re: makky
V daným objemu by šlo např.:

A: párek Č. zakrslých + párek Č. medových
B: párek Č. zakrslých + řekněme 8 Neonek

Varianta B je trochu problematická, protože Neonka je hejnová a na pořádný hejno ti zbývá málo litříků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:46 makky – makky
ale ten zakrslí sem četla ze je naročný.Jo a znáte nějakou dobrou akvaristiku v praze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:44 R Muž Silent [5949] – Re: PentueR
Se zakrslíkem a medovým můžu souhlasit, ale čokoládovýho bych začátečníkovi nedoporučil. Jsou poměrně choulostiví. No a perleťák jasně ne do 54 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:36 Muž PentueR [256]
Perleťák dorůstá přes 10cm, to doporučujete do 50l akva? Zakrslíky určitě, medový je tak na hranici použitelnosti (mám je taky v malém akva a je to jen tak tak..) a třeba čokoládový (i když ten není jen tak k sehnání).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:27 makky – makky
díky :-)a kdybych chtěla čichavce modry,perletový a medovy,kolik by jich melo byt a jak se samickama a sameckama?a šlo by k nim pár neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:19 Muž Landvir [57]
Porid si urcite parek cichavcu zakrslych nebo perletovych a k nim nejakeho sumecka nebo ancistrusa. Kdybys chtela tech cichavcu vic tak urcite 1samec na 2 samice nikdy ne naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 14:54 snake – Re: makky
nebo si dej parek čichavcu a sumečky nějake
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 14:45 V – Re: makky
Do padesátky Čichavec zakrslý nebo medový... Když dáš jenom pár těch a pár těch, tak to bude super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 14:28 snake – Re: makky
z čichavcu bych i doporučil čichavce modre a perletove a nebo jsi kup tetry diamanove 5ks a 6ks parmiček čtyřpruhych palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 14:09 makky – druhy čichavců
Zdravim.Mám akva 54litru,60-30cm a chci do něj čichavce,ale nevím jaky druh.Měl by být menší a hlavně nenáročný.Nebo jestli doporučujete jiné ryby,které jsou málo náročné?Moc díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eliška
Nebo C. habrosus nebo C. hastatus... Moc hezké rybičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 07:01 Žena Eliška [38] – Re: Allish a Yirka
Existují drobné druhy pancéřníčků jako cor. nanus a cor. pygmaeus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 06:27 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Allish a Yirka
Až na to že pancíci jsou hejnový rybky a 3 kousky jsou na hejno trochu malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:59 V – Re: Kaki
Jo, na ten objem v poho. Ale víc už nic nepřidávat. Pokud máš rád malý hejnový rybky, tak budeš spokojenej ty i ony.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:06 Muž Kaki [1] – Re: V
Ok,Ten počet razbor by měl byt OK, ne?
s tim ancem se ještě rozhodnu...dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 17:34 V – Re: Kaki
Ancistruse bych dal asi spíš jenom jednoho, nebo ho úplně vynechal... Pancéřníčky nějaké malé: např. 6× panda. Tím budeš mít ryb až až, ale při dostatku rostlinek to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:37 Muž Kaki [1] – 63
ahojte, když už jsme u toho, budu zakládat 63l akvo..
muj návrh na ryby je:
12*Razbora Klínoskvrnná
2* Ancitrus
a možná nějakého pancéřníčka..
myslíte že by to šlo?
Děkuji za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:05 Allish – Re: Yirka
;-) díky za odpověď, neonky do 10 přikoupím, ať jsou v hejdu spokojený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 15:11 Muž Yirka [9126] – Re: Allish
Ten návrhh vypadá docela rozumně, troufnu si říci, že neonky můžeš zaokrouhlit na desítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 13:04 Allish – 54L?
Zdárek, nechci zakládat nové téma, proto píšu sem. Mám založené akvárium 54L, chci se zeptat na počet ryb v mám akva.... může složení vypadat takto? neboje to moc, děkuji za odpověď :-)

7 x Tetra neonová
3 x Pancéřníček zelený
4 x Tetra měděná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 21:21 Žena Alena.sv [89] – Re: 1Johny1
Jasně,že se musí do tvého akvária i hodit,myslela jsem to tak.Ty tetry by se hodily,i tetry neonový,nebo razborky.Je spousta možností,jen se rozhlídnout.Já osobně bych si dala to hejno teter žhavých,jak jsem už psala,nebo hejno razborek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 19:29 1Johny1
vies hlavne neni dolezite co sa mi lubi ale co sa hodi do mojeho akva mne sa toho paci dost ale nie vsetko je hodne do 100 lit s mojim zariadenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 19:07 Žena Alena.sv [89] – Re: 1Johny1
Já bych si tam asi dala hejno teter žhavých.Jsou krásné,mírumilovné a menší,takže do tvého akva tak akorát. ;-) Ale záleží taky,co se líbí tobě.Koukni se do atlasu,co by se ti líbilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 18:11 1Johny1
Zdravim vsetkych!!!!! Potreboval by som poradit mam rozbehnute 100 lit akva zalozene pred tyzdnom a o tyzden si mam prijst vybrat nejake rybky ale neviem sa rozhodnut ake moze mi niekto poradit ake do mojeho akva pozrite fotky a poradte prosim :-D dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:20 V – Re: Jakub
Do 130 l si už můžeš dovolit lecos (pokud je to čistý objem). Na prvním místě máš Čichavce, takže budu předpokládat že o ty ti jde v první řadě. Zakrslík (Colisa lalia) je to párová ryba, takže počet je jasný. Vzhledem k lokalitě a povaze by se k němu ze seznamu mohl hodit Ostnáč (Badis badis). Tyhle dva páry bych doplnil nějakým hejnem: Razbory klínoskvrné, Dania pruhovaná apod. Případně u dna by se mohlo prohánět třeba několik Mřenek (např. Botia striata).

pár Colisa lalia - Čichavec zakrslý
pár Badis badis - Ostnáč modrý
4 Botia striata - Mřenka proužkovaná
15 Trigonostigma heteromorpha - Rasbora klínoskvrná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:54 Feri – odpověď
Tlamovce určitě ne - potřebuji vodu s vyšším Ph a hlavně ty co si vybral, tak min. nádrž 300l. Z ostatních. Rájovce si myslel asi dlouhoploutvého, Hrbolavce afrického neznám, ale v podstatě si to chce o každé rybě něco přečíst a potom se rozhodnout co vlastně chceš. Recept neexistuje, kdy především se zaměř na vodu kterou používáš a tomu uzpůsob ryby, aby si nemusel v budoucnu vodu upravovat. Potom já osobně počítám 1 cm ryby na 1 litr, kdy takový Rájovec se dokáže pěkně vytáhnout a tím se ti snižuje počet ryb v akváriu - rozhodnutí je ale spíš na tobě ( větší ryby, ale málo nebo více menších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:39 Jakub – Re: V
AQ tak kolem 130 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:38 V – Re: Jabuk
Přihoď ještě alespoň velikost akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:24 Jabuk – výběr rybiček
Prosím o radu, které z těchto druhů rybiček se k sobě aspoň trošku hodí, tzn. budou se aspoň trochu snášet. Vím, že každá rybka je jiná a je to hodně spekulativní a záleží to na mnoha a mnoha podmínkách.. ( vekikost skva, skrýše, rostlinky... a tak dále a tak dále).

ČHICHAVEC ZAKRSLÝ
HALANČÍK TEČKOVANÝ
OSTNÁČEK MODRÝ
RÁJOVEC DVOUPLOUTVÝ
HRBOLAVEC AFRICKÝ
TLAMOVEC ALONOCARA sp. Rubin Red
PARMIČKA S ODĚSY
DARIO DARIO
HALANČÍK SKVOSTNÝ
BOJOVNICE PESTRÁ
SEKAVEC THAJSKÝ
TLAMOVEC štíhlý "MPANGA"


Děkuji za odpovědi a za Vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 00:20 0 – Re: Vocko88
Fotka k příspěvku S tím přerybňováním se to má tak , že větší nádrž je možné "přerybnit" , protože ryby mají k plavání více prostoru a ve větším hejnu se cítí bezpečněji , jen se musí udržet dobrá kvalita vody filtrací nejen molitanem , pískem , ale též přes zeolit a aktivní uhlí nebo častěji měnit větší část vody. Rozhoduje i druhové složení osazenstva. V malém prostoru pociťují rybky stísněnost a to je stresuje. Navíc se velmi rychle znehodnotí čistota vody - řádově v několika hodinách prošlého času.

Snímek mladých parmiček druhu Puntius conchonium v plastové odchovné nádrži , v níž je voda obměňována co druhý nebo třetí den. Záleží na intenzitě krmení. Foto pořízeno 17.11.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:28 Vocko88 – Re: sára
Dost lidí tady přerybňuje klidně až o třetinu a přesto mají až 99%, takže si z toho zase moc nedělej(samozřejmě všechny ryby bych tam nedával). Dania si tam dej určitě-jsou hrozně "akční" a je na co se koukat díky nim. Do takového akva jsou 3 ancíci ažaž-2maximálně a to si to ještě rozmysli. Neonky by taky neměly chybět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 20:55 RAP – Re: iiiv
To by mohlo jít. Záleží na množství úkrytů, rostlin apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:40 Žena iiiv [0]
ahoj:-), mám také 54 litrové akvárium a chtěla bych do něj jeden pár cichlidek ramirezových, 10 neonek a asi 6 pandiček. Myslíte že se ty cichlidky s neonkama snesou a nebudou na ně útočit???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 14:13 oldkiwinka – Re: sára
Na ancíky je to malý prostor, halančíky tam necpi už jen kvůli parmičkám a daniím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=1351