Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:49 S Muž invalida [3881] Re: Atika
Dodal bych že je nic moc nechce žrát stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:42 Žena Atika [134] Re: Janča
Když budeš mít ancistruse obě pohlaví, tak počítej s tím, že jsou nesmírně plodní a třeba co tři měsíce ti přibyde do akvárka 50 prcků (někdy i častěji) :-| A na dno se koukni po skupince (6-8)panceřníčků (skvrnitý, panda, zelený ...) jsou to moc milé rybky a uklízí co spadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:41 Žena Janča [1] Re: invalida
omlouvám se za zprznění jména ancíka :-P však víme o kterou rybu běží palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:36 Žena Janča [1]
aha tak beta páreček ne :-D tak beta samec,2 samice,ancitruse bych opravdu ráda aspon 2 kusy :-O no uvidíme,teoreticky plánuju a pak to bude třeba jiné.Každopádně děkuji všem za rady.S tím světlem je to bída no,nevím jak vypadá kryt zevnitř ale snad pujde časem dodat zářivku.táta je šikovný a k tomu elektrikář tak zručnost nechám na něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:36 S Muž invalida [3881] Re: Janča
Tak ti trochu zamotám hlavu...třeba takovej krunýřovec l270, l205 nějake contradens jsou atraktivní, cenově dostupní a oproti všemu co se o nich říká i celkem nenároční. Tady o nich něco málo najdeš..výběr je i širší. www.l-welse.com Ancitrus není...je to ancistrus stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:29 Žena Janča [1] – Re: MarekP
No mysela jsem si že s tou závojnatkou mi to neprojde ne Všechny odkazy jsem četla,horácovy zákony mě i pobavili.zatím jen pročítám a učím se.Když ono je to těžký rozmýšlet se,když jsou pěkné všechny :-O .Určitě bych chtěla ancitruse,třeba 3 kousky,pak tu betu páreček a pak nějaký to hejno.asi ty neonky? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:18 Muž Legioix [574] Re: FrantisekH
Těch mám ted asi 200 v odchovném akvárku. Nenáročná rybka, ale nemá ráda zvýšené NO3 (vím z vlastní zkušenosti). Výhoda je, že jich může být v AQ víc než jeden pár. občas se sice proženou, ale bez následků. Málokde jsem ji ale viděl prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2014 19:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: FrantisekH
No tak v tom pripade poradne odolnou Africanku: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

Diky toleranci k vode (nejsou nijak vybirave k parametrum) se snadno kombinuji s ledascim. Jen tak Ti necim neonemocni, je to proste paradne odolna ryba. A muzes u nich mit rostliny, nenici je, nedelaji do dna jamy atp. Navic to neni az tak bezna ryba, protoze neni kriklave cervena atp., ale i tak jsou paradni, kdybys chtel taky mit neco "ne tak proflaknuteho". No a jsou mirumilovne, i kdyz Cichlidy to jsou, ale fakt mirne. A ani chov vice kusu neni problem, takze kdyz koupis vic kusu, nemusis pak resit kam s nimi, klidne si muzes nechat vsechny, takze je pak snadne zajistit, at mas obe pohlavi.

A odchov? To jsem zvladal jako dite, jedna z mych prvnich odchovanych ryb. Ono to totiz jde uplne samo snad ve vetsine vodovodnich vod. Odchoval je i tata... kdyz jsem odesel z domova, obcas v akvarku uklidil a vymenil vodu, no a vic uz jen krmil a rozdaval, at jich neni az tolik.

Proste Africanka, nestezuje si a dela radost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:58 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Třeba nějaké z rodu Apistogramma nebo, pokud si troufneš, Mikrogeophagus. Vhodná by byla i například Laetacara dorsigera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:49 Muž Legioix [574] Re: FrantisekH
Třeba kakadu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:33 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Myslím, že skalárky by v Tvém Riu být mohly. Je to sice hraniční výška, ale pokud jim nabídneš vhodné prostředí a rostliny tak by se jim mohlo dařit. Sice s perleťáky dohromady jdou, ale já bych to moc nekombinoval. Raději bych udělal jižní Ameriku. Taková zarostlá nádrž se skalárami, hejnem větších teter, párkem malých cichlidek a několika pancéřníčky vypadá velmi dobře :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:28 R Muž Silent [5949] Re: patamatix
No tak já bych spíše řekl, že pokud už máme akvárium tak je třeba uzpůsobit rybí osádku akváriu. Většina lidí si napřed koupí akvárium a pak tomu přizpůsobí výběr ryb. Znám jen pár lidí co si napřed vybrali co budou chovat a až podle toho zařídili akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:21 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Jasně,já jen chtěl říci,že je potřeba akva přizpůsobit rybám a ne ryby akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:16 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
No správná cesta je taková kdy ryby vybíráme podle podmínek,které máme a to jak PH,tvrdost vody atd. a samozřejmě i rozměry nádrže a ne naopak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2014 18:14 S Muž invalida [3881] Re: FrantisekH
O diskusi to je, ne o palcích stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:07 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
No skalára by měla mít minimálně 50 cm sloupec vody,ale nechoval jsem je,tak nebudu tvrdit,že nelze chovat v těchto podmínkách,možná poradí zkušenější. Jen si myslím,že začínat chov této ryby již na začátku s kompromisem,není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 17:56 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
No jen mě nějak nesedí rozměr na výšku,jen aby to skalárám stačilo. Výšku třeba počítat ode dna po hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 17:44 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Jaký typ Ria je tvoje akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 15:46 S Muž invalida [3881] Re: Janča
Ještě mě napadá důležitost rostlin. V setech bejvá spíš poddimenzovaný světlo takže nescháněj nic náročnýho. Ostatně tady určitě seženeš i zelí. Lepší je hezky zaplevelená nádrž než 5 náročnejch živořících mrzáků. Až se akva zaběhne naučíš se rozeznávat svý chyby dřív než budou fatální. Podle chování ryb, měkýšů a někdy i rostlin ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 15:42 Žena Turbínka [2558] Re: Janča
Vybrala bych si mezi čichavcema a bettou, jedno nebo druhé. A jak říká invalida, na modrého to bude malé, spíš bych volila zakrslé nebo medové čichavce. Ale chce to vážně nechat pořádně zarůst, jakmile na samce přijdou chutě a samička mu nebude po vůli a nebude se mít kam schovat nedopadne to dobře. Mám zakrslé v 64 l a jen díky tomu, že je tam hodně zeleně a párek si docela sednul se mi pravidelně třou a i samička když ji zrovna "bolí hlava" má spoustu schovek. A pokud budeš mít betty situace je absolutně stejná, jen se nechovají v páru a je dobré mít samce a dvě samičky. Ty paví očka bych k bettám nedávala, jsou k nim agresivní a i tak bych volila jen jedno dominantní hejno buď dánia (i když 80 cm mi pro ně přijde docela málo) nebo tetry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 15:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Janča
Jak už zaznělo, závojnatku radši ne. Ancík je bordelář, co by v tomto objemu vadit nemuselo, ale místo něj bych zvážil menší hejno krunýřovce jednopruhého (otíci).

Takový univerzální koncept, od kterého se můžeš při výběru odrazit, je tento: Na tento objem se do vodního sloupce hodí jedno pořádné hejno nějaké rybky (napríklad tetry: ohnivá, měděná, žhavá...), klidně 20-25 kousků. Víc hejnových druhů bych nemíchal. K tomu jednu dominantnější rybku (třeba bettu nebo čichavce - osobně bych tyto dvě nekombinoval v jedné nádrži, ale je to spíš věcí osobní preference). Taky čichavce snad jiného než modrého (zakrslý, medový). Na dno by mohla přijít parta otíků nebo pancéřníčků (6-8 kusů).

Ve slušnějším objemu (jakým těch 112 litrů už začíná být) se dají různé druhy kombinovat docela zajímavě, ale do začátku bych se držel toho, že čistotné (a čistou vodu vyžadující) rybky (jako betta, tetry, otíci) bych nekombinoval se znečišťovateli (jako ancistrus nebo živorodky), i když v dobře udržovaném akváriu to taky jde.

Já osobně si nepotrpím na to, aby byly všechny rybky ze stejného kontinentu, ale je dobré vědět, že míchání biotopů (třeba teter a betty) může být považováno za prohřešek proti "přírodnosti" přírodního akvária.

Samozřejmě, nic z tohoto není vytesáno do kamene a dají se z toho dělat variace, ale jestli si uděláš první nástřel rybí osádky nějak takto, budeš si to moct líp představit a rozhodnout se, jestli menší hejno a dvě dominantní rybky, jestli biotop Asie nebo Amerika, a tak. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 15:20 S Muž invalida [3881] Re: MarekP
Čichavce bych asi nedával..nebude tam šťastnej. Až to bude hodně zarostlý tak to můžeš zkusit ale podle mýho je to na ně malý. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Janča
Na závojnatku bych zapomněl, šla by tam, ale už by nebylo dobrý dávat něco k ní. Dle mého názoru to není navíc ryba vhodná do akvária, ale určitě někdo jiný bude mít odlišný názor. Z těch ostatních ryb do tvého akva můžeš dát kterékoliv, ale ne všechny druhy najednou. Musíš si rozmyslet sama, které ryby se ti nejvíc líbí z těch, co jsi uvedla a zjistit si o nich více informací zde - rybicky.net/atlasryb/cesky/

Pokud jsi akvárium ještě nezaložila, tak pamatuj, že by se ryby měly dát do akvária optimálně nejdřív po měsíci od založení. Pročti si tyhle odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 13:35 Žena Janča [1]
Ahoj,ráda bych si v nejbližší době založila akvárko vel. 112l(diversa set),mohl by mi někdo poradit jaké osazenstvo ryb bych měla použít.Jaké a kolik.napíši seznam rybiček které by se mi líbili a prosím poradte jak bych měla složit obyvatele akvárka.Sem naprostý laik a zatím se učím,radši si požádám o radu než je bezmyšenkovitě nakupovat a doufat že přežijí. no
rybky:Neonka..,paví očko,beta,ancitrus,dánio pruhované,čichavec modrý,tetra krvavá a závojnatka,ale u té zřejmě budu muset odstoupit z nároku :-(
díky za rady ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:32 Muž Roman1010 [0] - ŽivorodkyRe: patamatix
Ani ne, líbí se mi právě hlavně ty balloon molly :-D Pokud se ryby rozmnoží, tak se je budu snažit hned někomu darovat, jinak nevím, co bych s nimi dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:54 Muž patamatix [408] Re: Roman1010
neuvažoval jsi o jiných rybách než živorodky,ne že by to nešlo ale jsou to silní znečišťovatelé a dost se množí,kam je pak dáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:50 Muž patamatix [408] Re: Roman1010
takže jsme na 40l a možná i romant přehodnotí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:49 Muž Roman1010 [0] - ŽivorodkyRe: patamatix
Je to tak 54 l set. Takže max ty paví očka, že? Krunýřovce už tam mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:46 Muž patamatix [408] Re: Roman1010
No já se nejdřív zeptám,máš to objem čisté vody,já bych typoval,že je to set 54,l ,je to tak? pokud ano,tak odečti písek dekoraci atd. a jsi tak na 40l. ;-) čisté vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:45 R Muž romant [27983] Re: Roman1010
Při dobrý údržbě by to i šlo, ale časem bez té bety. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:44 Muž Roman1010 [0] - Živorodky – Hodí se tyhle ryby do 54 l?
Chci se zeptat, můžu mít v 54 litrech tyto ryby?
viz. rybicky.net/nadrze/20285?
Akvárium je založené 3 týdny:

6 x paví očka
1 x ancistrus spec.
2 x balloon molly
a časem třeba i 1x betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:18 Muž Havlis [-1]
Zdravím....ted si kupuju akvarko 87x28x35 (DxŠxV)A osobně se mi nejvíce líbí Neonka červená...coz by pri objemu 80L mohlo bejt kolem 20 mozna 25 neonek..ale pry se moc nedrzi spolu...tk nejaká supr hejnovka..strasne se mi líbí kdyz ti prckove lítají spolu ;) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:53 Žena nazyyk [0] Re: jamajcan
Proto vás tu žádám o vaše rady a nápady. Rozhodně si nechám poradit. Kritiku přijímám, ale na druhou stranu prosím o radu.... Píšeš, že je můj náhled na živorodky špatný. Dobře. Jaký je tedy ten správný pohled?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:58 jamajcan Re: nazyyk
Začínat ve sterilakváriu touhle osádkou,mi příjde,jako špatný náhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:48 Žena nazyyk [0] Re: Ivoš
Ano, takhle jsem na to taky nahlížela :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:10 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: nazyyk
A já si zase myslím, že výběr živorodek pro začínajícího akvaristu je zcela na místě. Nějaké to h...o navíc není zásadní problém, dobře zarostlá nádrž a standardní péče o ni(případně častější odkalování) bude stačit. Navíc každého potěší, když v akváriu objeví pár nových mrňousů, to každého začátečníka pozitivně "nakopne".
Osobně bych místo těch gold molly přidal k černým mollám 2 páry pěkně červených plat a na bettu bych se vyprdnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:24 R Muž romant [27983] Re: nazyyk
U krunýřovců, tedy pokud to nebude něco takového rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy bude platit to samý co u moll. Bettu klidně k těm ohnivkám nebude problém a když se místo krunýřovce(ancák) zvolí parta těch mnou zmíněných krunýřovců, tak by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:22 Muž patamatix [408] Re: nazyyk
Krunýřovec je jeden z největších bordelářů a tvoje akva je na něj malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:20 Žena nazyyk [0] Re: romant
Děkuju moc za radu. Vím, že molly dělají hodně odpadu a to mě musim říct od nich odrazovalo už od začátku. Ale co krunýřovec a betta? Ti tolik nenadělají, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 21:22 R Muž romant [27983] Re: nazyyk
Tak z toho nabízeného bych to viděl jenom na ty pancéřníčky. Mrkni se do atlasu na nároky navrhované osádky. Skládáš to z tzv. bordelářů, nebo-li z ryb, který docela hodně nadělají odpadu a tudíž se to akvo bude za nějakej čas velmi těžko držet v lati. Určitě bych přidal rostlin, čím víc, tím líp. Z ryb se mrkni třeba na nějaký tetry, jako hejno o větším počtu složený z menších ryb, třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 v počtu 25 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:47 Žena nazyyk [0] – Osazenstvo
Zdravím ahoj, zakládám nové akvárko - jeho popis zde: rybicky.net/nadrze/20404 . Mám takovou představu o jeho osazenstvu, ale radši vás žádám o jeho schválení, abych neudělala nějakou chybu. Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, představovala bych si tam krunýřovce, black molly a gold molly, pancéřníčky. Možná ještě jednu bettku. Hodí se k sobě? A kolik kusů do 58 l AQ? Díky za reakce hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 11:56 Muž duko1995 [32] Re: Designer
tak díky moc :) tak asi kúpim ty perleťáky + k nim bettu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duko1995
Tohle je vzdycky dilema, skoro az trilema :-D . Ale nikdo to za Tebe nevybere, to musis sam.

V kazdem pripade je lepsi mit par nadhernych kusu cehokoli, nez totalni gulas vseho mozneho a z niceho pak nic neni. Takze vybirej tak, aby se i pri mene druzich bylo na co divat, ale take tak, abys nemel vecne jen same problemy, proste podle svych zkusenosti, co jsi schopen a ochoten chovat. Je k vzteku/smutku, kdyz mas krasne ryby, ale pak prijde problem, nevis poradne co s tim a muzes zacit znovu. Zkratka aby sis vybral ryby, ktere tusis ze zvladnes, ze to nejsou az takove citlivky, u kterych mas sam o sobe pochybnosti, jestli to zvladnes a zvladat chces.

U mych Ramek se mi treba moc libi, jak jim vyrostly poradne dlouhe prvni paprsky hrbetnich ploutvi. U Cichavcu perletovych se mi zase vzdycky libilo, kdyz mel samec ritni ploutev jako dikobraz. Vybirej tak, abys mel takove ryby, na kterych se Ti neco takoveho libi a mas u mladych ryb radost, jak se u nich ty znaky zvyraznuji jak rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:01 Muž duko1995 [32] Re: Designer
uff nevím je to dilema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 12:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duko1995
Moznosti je hodne, takze hlavne co nejmene druhu. Cim mene druhu ryb v akavriu je, tim vice toho v akvariu vidis (myslim toho zajimaveho).

Treba takovy rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy by Ti nadelal spoustu parady a to akvarium uz pro ne staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 21:41 Muž duko1995 [32]
zdravím nedávno sem zakladal nove aq 160l 100x40x40 chcel by sem sa opítat a nechat si poradit co za rybky a jaké množstvo tam dat :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:29 Muž stingate [0] - Cichlidy
Súhlasím ja som začínal s 180l akvarkom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2014 15:50 Muž Legioix [574] Re: Mišule
Čím menší AQ - tím víc starostí a mín možností ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mišule
Mišule napsal: Chtěla bych si pořídit nějaký malé akvárko do 40-50 litrů ...

Nekupuj akvarko podle litru, ale podle toho, co se Ti vejde kam ho planujes dat. Na misto pred nej si stejne tezko neco odlozis, nad nim lyze asi taky skladovat nebudes, a ten kvetinac vedle muze jit pres leto na balkon :-D .

Myslim to ale vazne, mnoho lidi si rika, 50l to je uz dost, to je tak nejvic... ale pritom se jim vejde neco mnohem vetsiho bez problemu, a az akvaristice prijdou poradne na chut, mrzi je, ze tenhle a tenhle kus kolem je zbytecne volny, a pritom by to dalo o tolik lepsi vyhlidky na uspech, a take vyber ryb by byl vetsi. Ono cim vetsi akvarium, tim snadneji jej zvladne i clovek, ktery to jeste tak moc neumi, vetsi akvarko odpousti chyby snaze.

Pokud muzes, nepocitej pri koupi litry, ty Ti vyjdou samy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:04 Muž fido16 [631] Re: Mišule
A co pořídit větší akva? Chytne tě to a budeš chtít větší tak pokud máš tu možnost pořiď větší :-). Kamarád si pořídil do své 60tky tetry královské a jsou moc hezké je to menší hejnovitá rybka. Už se mu i třeli. A něco málo odchoval :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=451