Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 13:27 Muž 4Sima [1897] Re: Marty323
Japoniky bych tam tak brzo nedával, s největší pravděpodobností by to nedaly. Ty by měly jít do dobře zaběhlé nádrže - doporučuji ti přidat nějaké rychle rostoucí kytky. Jinak bys to tak mohl mít složené i s těmi japonikami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2021 13:15 Marty323
Ahojte, rád by som sa poradil s výberom rybiek do novo založeného akva a postupného zarybnenia. Prezentácia tu: rybicky.net/nadrze/33101-akva-200l . Vybral som si takúto zostavu rybiek:

10 dní po založení
- Ancistrus sp. 3x
- Pancierniček panda 7x
20 dní po založení
- Cardinia japonica 10x
30 - 50 dní po založení
- Razbora klinoškvrnitá 20x
- Tetra kráľovská 30x

Je takýto výber a počet ok, alebo by bolo vhodné nahradiť/ vynechať nejaké druhy? Ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2021 15:38 Muž Roger [1873] Re
Krevetky se mi množí v akváriích bez problémů, a to s nimi plavou razbory klínoskvrné (a že jsou žravý a už i celkem velký), bornejky, Endelerky, Kubotai, Borapetensis, nikde žádný problém. Řekl bych, že velkou váhu má to jak moc je akva zarostlé, dostatečné úkryty atd..
Problém byl v akváriu s danii Myanmarskymi, ale i tak se množili i když podstatně méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2021 15:10 Muž Káca [63] Re: Pavla28
Mám prostě jinou zkušenost. Mám v nádrži tetry krvavé, obecné neonky, hengelky a v minulosti byly i tetry Sweglesovy a ani jeden druh se žádných krevetek ani nedotknul.
Ve druhém akva Caridiny, Neocaridiny spolu s galaxkami a opět všeobecná spokojenost. Chce to dostatek kusů do hejna a úkryty pro maličké krevetky. Jakmile je rybek dostatek svého druhu, ostatních si pramálo všímají. Klidně mrkněte ke mně do nádrží a držím palce.
Jo, a Anthrax má pravdu, 10 galaxek je málo. Dal jsem 10 a určitě pořídím další ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2021 14:07 Muž vlka [3456] Re: Betus
Čauky, mám v AQ Tetry a Krevetky se množí jak o život. Mladé jsou v kamínkách ve dně a v Růžkatci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2021 12:18 Muž Lojza007 [1212] Re:
A co razbora bornejská? Jsou to pěkný malý rybičky, žijí u hladiny, takže krevety zcela ignorují, navíc jejich velikost je srovnatelná s krevetama, takže si nic nedovolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2021 12:12 R Muž Anthrax [4798] Re: Betus
Koukni na ty již zmíněné Japoniky. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska . Jsou podstatně větší a tak nehrozí, že ti je bude některý z uvažovaných druhů ryb ohrožovat. Edit: zvážil bych místo dvou hejn nepořídit jen jedno pořádné. 10 ks. galaxek je IMHO o ničem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2021 10:02 Žena Pavla28 [210] Re: Betus
Ahoj, tetra ti vyzobe krevetky, zkus projít prezentyce s galaxkami, a pobav se s lidmi co je mají, já bych nedoporučila kombinaci kromě jiných razborek a pancéřníčků s ničím jiným.
Edit: Po rekonstrukci teď defakto zakládám nové akva a taky jsem byla ke galaxkám nalomená, ale našla jsem pěknou razborku barmskou, taky vhodná ke krevetkám a není tak citlivá na stres, k ní by už jiné rybky nakombinovat šli, konzultovala jsem to s několika kolegy a nikdo s nimi nemá takové potíže jako s galaxkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2021 09:02 Žena Betus [3] Re: Káca
Ďakujem za radu. A mohlo by byť takéto osadenstvo? 10x razbora galaxy, 20xtetra neonova, 10xpanciernicek maly a 10x krevetky neocaridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2021 06:32 Muž Káca [63] Re: Betus
Ke krevetám Japonica i Neocaridinám klidně rasbory, menší tetry i neonky. Pokud je zarostlé akva a malé krevetky se mají dočasně kde schovávat (cholla, mech, apod), opravdu problém není. Samozřejmě zde jmenované jsou hejnovky, takže to chce odpovídající počet kusů. A ani galaxky si krevet rozhodně nevšimnou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 23:12 Žena Betus [3] Re: jarovo
Ďakujem, som sa dopracovala k nejakému výsledku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 23:00 Muž jarovo [1695] Re: Betus
Máš to ako klasickú zostavu do akvária s krevetkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2021 22:55 Žena Betus [3] Re: Icestar
Tak potom kaslem na bojovnicu a dam 30 galaxy, tie by mi krevetky nemali zjesť. 10ks panciernicek maly a 10 krevetky. Môže byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:47 Žena Icestar [596] Re: Betus
Pokud mají žít pohromadě ryby a krevety, chce to vybrat pouze takové ryby, které krevety nežerou (což při obecné poučce "co se vejde do tlamy, to tam strčím", jde tak jako tak celkem těžko), betta může být celkem účinný likvidátor krevet - taková prima jednohubka :) Může s nimi i žít v symbióze, ale i tak je třeba počítat s tím, že tam kde jsou ryby, tam se krevety nebudou moc ukazovat. Osobně bych doporučila založit rovnou akvária dvě - jedno na ryby, druhé na krevety. Japoniky a neocaridiny jsou odlišné druhy. Ty druhé se snadno množí v akva, japonika je drahá "sranda" na to, abych ji cpala k rybám a v každém případě - tam kde jsou krevety, je nutno přemýšlet o filtru, neboť tam snadno končí jejich život...
Bojovnice budou bojovat, i do zarostlého akvária se zpravidla radí pouze jeden jedinec a samce k samici dávat pouze na výtěr.

Poznámka pod čarou, galaxky jsem si přivezla dneska, deset kousků. Sleduj mou prezentaci, zatím v prvním dojmu je válcují kardinálky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:38 Muž jarovo [1695] Re: Betus
Panciernikov 10ks môže byť - sú to viacmenej čističi dna. So svetlom je to trochu na malé zamyslenie - keď budeš mať väčšiu watáž - viac svetla, dá sa to regulovať na potrebnú mieru - podľa toho akú sú tam rastliny / nevieš čo budeš v budúcnosti mať/. Keď bude svetla málo a budú problémy tak ako ho pridáš do krytu?
Ja mám na 240L - /120x40x50/ 3x LED 18W regulovaných na 60%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:28 Žena Betus [3] Re: jarovo
Ano, planujem led osvetlenie, len neviem kolko W.
Tak to by mi tie betty pomohli v tom, aby sa krevetky nepremnožili a panciernicky by boli 10ks. Môže byť? :-) + 30ks malej hufovitej rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:25 Muž Lojza007 [1212] Re: Betus
Mně to udělaly Tetry královské, tak ty určitě ne. Naopak díky své velikosti jim neudělají nic razbory, zcela je ignorují gavůnci, pancéřníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:24 Muž jarovo [1695] Re: Betus
Ahoj, osvetlenie by som určite dal LED - dá sa regulovať plynulé rozsvietenie a zhasínanie.
15ks R.galaxy je málo - ak chceš aby ich bolo "vidieť" tak aspoň 30ks. Na dno daj tak 5 - 8 ks panciernikov - zelený alebo drobný alebo malý. Japoniky alebo davidi blue majú inú funkciu v AQ, ale bral by som ich len ako doplnkové - pokiaľ budú mať dobré podmienky tak ich po čase ani nespočítaš. Záleží na osadení rastlinami - aké množstvo zelenej hmoty bude v nádrži, to je ako budú spotrebovávať "chémiu" a okysličovať vodu.
Edit: S tým filtrom má Lojza007 pravdu - väčší prípadne priškrtíš, ale z malého turbo nespravíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:21 Žena Betus [3] Re: Lojza007
Krevetky chcem určite, tak poprosim o radu, aké rybky k nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2021 22:18 Muž Lojza007 [1212] Re: Betus
Všude se radí filtr naddimenzovat, určitě bych nepořizoval menší filtr, protože by to mělo dle papíru vyjít. Navíc není na škodu použít předfiltr, který výkon také sníží.
Aby to nebylo úplně OT, pozor na Tetry, dokážou lovit i krevety, obecně nejkřehčí obyvatel budou krevety, takže je potřeba podle toho vybrat zbytek osazenstva nebo je nepořizovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:07 Žena Betus [3] Re: Pavla28
Tak to by mohla 600 predsa len stačiť, keď sa to berie po odpočítaní.
Už len doladiť počty rýb a krevetiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 21:55 Žena Pavla28 [210] Re: Betus
To ke galaxkam není dobré, galaxy jsou velmi citlivé na stres, radši dej Bettu a něčo třeba nějaké razborky klinoskvrne apod. , určitě ne tetry, ty ti můžou poskubat zase Bettu. Galaxy bych s ničím nemíchala. Akva máš 121, 5 L, čistý objem vody bude menší jakmile přidáš dekorace, kameny atd. 600 plus to zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 21:49 Žena Betus [3] Re: Pavla28
K 600 píšu, že je do 120l,tak aby to nebolo slabé keď sa zabehne.
Tak potom namiesto Betty musím pohľadať nejakú inú väčšiu rybičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 21:33 Žena Pavla28 [210] Re: Betus
Ahoj, načteno máš dobře, ale poradím ti, určitě nekombinuj galaxy s bettou, z vlastní zkušenosti jsem takhle přišla o 50ti hlavé hejno, teď nedávno jsem si na fórech psala s kolegyní a má aktuálně stejný problém. U světel je rozhodující co chceš jestli trubice nebo ledky, ne téma osvětlení je tu na rybičkách spousta článků s radami.
Edit: Ještě k filtru mám tetra tec ex 800 plus, na 280 l akva, a je super, žádný hluk, filtrace skvělá, ale nevím jestli to nebudeš mít zbytečně silné. Ještě dělají 600 plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 21:23 Žena Betus [3]
Zdravím, Chcela by som sa s vami poradiť ohľadom osadenstva v akváriu.
Akvárium ešte nemám vyrobené (robí sa mi na mieru), ale zatiaľ si všetko okolo toho študujem.
Akvárium bude mať rozmer 60x45x45.
Filter bude externý, zatiaľ mám vybratý: Tetra Tec EX 800 Plus - myslíte, že bude dobrý?
Kryt na akvárium budem musieť dať vyrobiť na mieru, len neviem koľko W by malo svetlo mať na hĺbku 45 cm.
Na dno dám substrát japanese soil, nejaký koreň, kamene a nenáročné rastlinky.
Akvárium nechám zabehnúť 5 týždňov.
A teraz k osadenstvu.
Chcela by som 2-3 ryby dominantné veľkosťou, rozmýšľala som nad betta bojovnica 1x samec a 2 samice (kľudne mi môžete poradiť iný druh).
A tiež by som chcela húf rybičiek, asi 15ks Razbora galaxy (alebo je možné aj viac?)
To by bol osadený vrch a stred akvária.
Na dno chcem určite krevetky, len sa neviem rozhodnúť medzi Caridina Japonica alebo Neocaridina davidi blue dream a neviem ani aký počet môže ísť.
A ak by boli ešte k nim vhodné, tak by som dala aj panciernička malého, ale tu tiež potrebujem poradiť koľko ks môžem dať čoho, aby som to neprehnala.
Za odpovede Vám budem veľmi vďačná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2021 20:44 Muž jarovo [1695] Re: Icko
Ryby, ktoré sa dajú určite chovať spolu sú väčšinou z tej istej oblasti / Amazonia, stredna Amerika, ..... / v atlase sa dá podla toho vyhľadávať.
Tak ako som už písal tak konkrétne ja mám v 240L:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny - 9ks
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny - 6ks
rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava - 30ks
rybicky.net/atlasryb/tetra_krivopruha - 6ks - "hokejka"
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha - 3ks
rybicky.net/atlasryb/akara_hneda - 3ks
ide o dlhodobú niekoľkoročnú osádku kde tetra čiernopruhá je z iného regiónu - východná ázia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2021 20:32 Muž Icko [25] Re: jarovo
Ano, a to je uplne v poriadku, praveze rad by som pocul ake kombinacie ryb by sa dali chovat. Predd tymto mam trochu respekt, pretoze som mal vzdy iba jeden druh v malom akvariu. Rastliny vyzeraju ok, vallisneria vidno ze rastie, echinodorusovi mierne zopar listov robi cierne bodky, ale to je ok, microsorum sa zda drzi. Rybky chcem davat postupne, co tyzden jeden druh, ale tak max 4-5 druhov. Zacnem odspodu, ancytrus, panciernicky, potom az nejakych "palvcov" :-) tot moj plan. Vodu mam mierne zasaditu 7,4ph a podla toho co viem, tak aj mierne tvrdsiu. Teplota sa mi teraz aj bez ohrevu drzi na 25. PS, hokejky su co? :-D ps: uz som si zistil z atlasu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2021 19:47 Muž jarovo [1695] Re: Icko
Asi dostaneš pár typov, podľa toho kto má čo v obľube. Ja osobne by som najprv vyriešil rastliny - myslím aby boli v správnom množstve a vo fáze keď už vyrastajú pravidelne nové listy. Podľa toho akú máš vodu a aké si schopný im pripraviť podmienky si vyberieš ryby na dno, do priestoru prípadne k hladine a podla toho vyberieš z kandidátov osádku. Alebo to teraz urýchliš a po čase budeš riešiť iný druh problémov a staneš sa stálym zákazníkom u predajcov rybičiek.
Takže konkrétne Ti neporadím len Ti poviem môj prípad - na dno pancierník + do priestoru tetra + akara hnedá a ku hladine "hokejky" samozrejme počet podla objemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2021 19:31 Muž Icko [25] – Rio 125
Ahojte,
Pred asi dvoma tyzdnami som si zalozil nove akvarium (vid prezentacia) a prave mi zacala dilema, ake rybky nasadit, kolko a pod. Momentalne je tam uz zopar dni bojovnica samcek a dvaja malicki ancytruskovia. Ta bojovnica s najvacsou pravdepodobnostou pojde naspat do svojho uz skoro 4 roky fungujuceho 12l akvaria. Momentalne sa preraba ;-) prisavniky ostavaju. Mozem Vas poprosit o nazory, postrehy a rady ohladne nasady ryb. Manzelka chcela skalare, tie som jej, nastastie, vyhovoril. Tak, ze chce nieco krasne farebne. A tu som skoncil, studujem, nejake na chov jednoduchsie rybky pre zaciatok by to chcelo. Zivorodky uz nechcem, v tom malom akvariu som ich choval (pred bettou) a stacilo. Nieco vacsie by bolo super... prosim poradte, rozmyslam nad asi piatimi panciernickami panda, tie su super ???? co by ste tam dali vy? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 23:12 Kuna Re: vaclav
Díky za reakci. Na 180 l akvárko - kolik hejnových a kolik dominantních druhů ryb byste doporučil? Přikláním se teď k hejnové rybě - neonka červená. Měl byste nějaké tipy na dominantní druh ryby na doplnění? Díky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 22:31 R Muž ctibum [6939] Re: Kuna
Plánoval bych ještě tak alespoň měsíc, vzhledem k množství rostlin a zákalu a tak...
Krevetky jaké, šneci jací?
AD ryby viz vaclav a RAP... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 22:23 Muž RAP [1559] Re: Kuna, vaclav
Jj, příliš velký mix a relativně i množství.
Až čichavci dorostou, dají si krevetky ke svačině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2021 22:06 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kuna
Chceš hodně druhů o malém počtu, jak se říká rybí polévku. Více jedinců od jednoho druhu se bude cítit lépe než změť čehosi. Dobré je u hlavních skupin ryb nemíchat aspoň světadíly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 21:46 Kuna – 180 L
Ahoj, mám 14 dní po založení 180l akvárka a začínám plánovat rybky. Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak vás poprosím o připomínky k tomuto předvýběru s počty rybek:

Razbora klínoskvrnná - 11x
Čichavec perleťový – 2x
Pancéřníček panda - 5x
Ancistrus – 2x
Krunýřovec jednopruhý – 6x
Neonka červená - 15x
Danio pruhované - 9x
Krevetky - 6x
Šneci - 10x

Prezentace zde: rybicky.net/nadrze/32828-180-l

Díky a těším se na vaše názory! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 09:09 Muž Káca [63] Osádka 25 l
Pánové, děkuji za vaše postřehy a zkušenosti. Mám pár týdnů nad čím přemýšlet. A pokud pominu obě probírané rybky, nějaký osvědčený tip na malou hejnovku do 25l? Díky a ať to plave X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 15:17 Muž Roger [1873] Re: Káca
Boraras Brigitte Wild mám také, u těch osobně doporučuji teplejší vodu a tmavší akva (málo světla), wild alespoň u mě jsou mnohem stydlivější před tuzemským chovem, ty tuzemské jsou jak modelky, ale divoká verze z odchytu jsou plaché, po přestěhování do Flumen Nigrum dostali krásnou červenou barvu a přestali se schovávat, jsou všude. Ale, tam svítím cca 20% světla. V klasickém akva kde svítím normálně se schovávali ač bylo zarostlé jak džungle.
Galaxy jsem míval taky, ale moc jsem je neviděl, byli pořád schovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 08:25 R Muž Anthrax [4798] Re: Káca
Šlo mi o to, aby to nebylo akvárium typu kostka s nejdelším rozměrem na výšku. :-) 40 cm vypadá rozumně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 08:12 R Muž romant [27987] Re: Káca
Nejen objem nádrže, ale i rozměry. ;-) Ta délka 40 cm je docela v pohodě. Jako další je nutno míti na paměti vzhled nádrže, tedy aby byl prostor pro plavání. Docela často se stává, že jakmile se okoukají, mají tendenci se uchylovat do bezpečných prostor houštin, tedy toto spíše platí, jsou-li přítomny jako jediný druh. Je třeba mít na paměti, že to jsou hejnový ryby a nějaký počty v řádu jednotek toho moc řešit nebudou. Tedy teď to bylo spíše o těch galaxkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 07:10 Muž Káca [63] Re: Roger
Ahoj. Vzhledem k situaci budou asi wild.. Uvidím co bude tak za měsíc. Lákají mě víc ty Galaxky, ale jak vidím, ne každý je do takto malé nádrže doporučuje coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 07:06 Muž Káca [63] Re: Hopri
Děkuju. Šneky moc neřeším, mám je všude a v pohodě, takže jich asi pár hodím i sem. Každopádně mám několik týdnů čas, tak ještě popřemýšlím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 17:48 Muž Roger [1873] Re: Hopri
K těm Bornejkám, pokud jsou bornejky z tuzemského zdroje tak nemají problém s 23st pokud jsou wild tak pak je třeba přiložit do kotle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2021 15:14 Muž Hopri [476] Re: Káca
Osobně bych ti nedoporučoval Bornejky (teplota) ani Clithony (strava, velikost nádrže), ale zůstal bych jen u osádky Galaxek a krevetek. To bohatě stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 10:40 Muž Káca [63] Re: Anthrax
Díky za info. Akva je 40x25x25 od Diversy...
Ta teplota 23st. pro Bornejky teda OK? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2021 10:20 R Muž Anthrax [4798] Re: Káca
Ahoj. Jaké jsou rozměry nádrže? Galaxky jsou sice uváděny jako vhodné do malých nádrží, ale upřímně nerozumím tomu proč. Jsou to docela torpéda.. Já bych si je do krátké nádrže nepořizoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 09:56 Muž Káca [63] – Osádka 25 l
Ahoj. O víkendu chci zakládat náhodně získané akva 25l. Zeleninu mám a mám už i namyšlenou kombinaci osádky a prosím o váš názor, jestli to není úplně mimo... Toto akva bude low-tech, bez CO2, pouze kvalitní substrát (zbytek z jiného akva), jinak jen bublifuk a 6W světlo v krytu.
Osádka: 4 šneci clithon, 5-6 krevetek Bloody Mary, 2-3 Amano krevety, co se ryb týká 12-15 Bornejek nebo 8-10 Galaxek (dám si poradit). V žádném svém akva nemám topítko, ani zde neplánuji, tudíž by to možná mohlo Bornejkám vadit - prý je minimum 25st. Normálně mám vodu cca 23st.

Děkuji za názory a tipy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2021 05:33 Muž Radek87 [5] Re: mirkita
Půjdou do jiného akva aby udělali místo pro parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 20:45 Žena mirkita [0] Re: Radek87
S tým súhlasím a som vďačná za každý príspevok.
Myslím, že pôjdeme do gupiek, deťom sa páčia, a nemáme problém s častou údržbou, práve naopak:)
Ale... Čo znamená, že za týždeň idú preč? Neprežijú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 19:25 Muž Radek87 [5] Re:
Od toho je tady to fórum, každý má svůj názor a každý ať si vybere. Já jsem měl akvária když ještě nebyly všemožné chemie na úpravu vody atd. Gupky na začátek jsou úplně v pohodě, za týden jdou stejně pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2021 15:15 Silviebaris Re: Luka123
paví očka se na zájezd akvária běžně dávaj..jsou to dobří hnojiči.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2021 15:10 Žena Luka123 [128] Re: Radek87
Založeno 14.2., ryby od 17.2., dnes je 18.2. ... "koně chval teprve po měsíci, ženu po roce" .. u ryb bych to viděla na něco mezi tím :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25221x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=101