Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2019 23:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Alesak83
Hejno (cca 10) jednoho druhu menší rybky - zatím uvažuju o neonka, neonka modrá, tetra krvavá - podle velikosti ryby klidně více (neonek modrých aspoň 20)
Jeden pár nějaké větší rybky (větší myšleno tak do 8cm) - uvažuju o ramirezce - na ty prozatím zapomeň, u začátečníků nepřežijí dlouho.
Cca 3-5ks z nějakého menšího druhu panceřníčků - vezmi jich aspoň 8
1-2 krůnyřovce - nedoporučuji, většinou jsou moc velcí a často i rostlinožraví. Malí jsou jen krunýřovci rodu Otocinclus, ale s těmi bývají problémy a jsou dost citliví na aklimatizaci.

Ideální by bylo koupit jen ty tetry/neonky a pancéřníčky s tím, že až získáš nějaké zkušenosti (nejdřív za půl roku) a pokud se bude dařit, tak dokoupíš pár nějakých cichlidek.
Edit: Pokud si pamatuji dobře, tak jsi jinde psal, že máš ve vodovodní vodě NO3 40mg/l. S tímhle budou mít citlivé druhy jako Ramirezky velký problém a jejich chov bude možný jen pokud budeš mít v akváriu méně NO3 než ve vodovodní vodě, což má jen minimum akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 23:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Alesak83
Do té 125 si dej buď těch deset nebo klidně i patnáct neonek nebo teter nebo jen ten pár větších ryb nebo i dva páry, ale už nic dalšího kromě rostlin (těch naopak co nejvíc). Tak budeš mít šanci mít funkční akvárium, které ti odpustí nějaké chyby a ne koncentrák pro ryby. Pancéřníčky už tam nedávej, 3 - 5 je málo a totéž platí pro ancistruse, ten ti navíc pravděpodobně vyroste ve 20 cm dlouhou obludu. Na řasy máš malé šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 23:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Cancita
Asi nejsou vyloženě nevhodný, není to ani terčovec, ani trnucha, ani arowana, je to prostě pancéřníček a v těch 180 litrech bude celkem v pohodě, pokud se ta nádrž nepřerybní a pokud budeš hlídat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:56 Alesak83 – :-)
Ahoj,

jsem začátečník - mam 125 litrové akvárium (zatím nezaložené). Rybičky chci mít vybrané už před založením abych tomu mohl akvárium přizpůsobit (rostliny, teplota, úkryty apod.)

Zatím mam představu:

Hejno (cca 10) jednoho druhu menší rybky - zatím uvažuju o neonka, neonka modrá, tetra krvavá
Jeden pár nějaké větší rybky (větší myšleno tak do 8cm) - uvažuju o ramirezce
Cca 3-5ks z nějakého menšího druhu panceřníčků
1-2 krůnyřovce

Prosím o komentáře, případně rady s výběrem rybek.

Moc díky

K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:01 Žena Cancita [4] Re: _ucx_
Ahoj, no myslím, že bych chtěla teplotu udržovat kolem 24-25 stupňů. (Parmičky, měděnky i ty jmenovaný pancéřníčci jsou v atlase v rozmezí cca 22-26 stupňů.) Na štěrbácích netrvám, ještě se mi líbí leopardí i ty černé venezuely. Nebo myslíš, že pro začátečníka jsou nevhodný? V zásadě pandíci se mi také líbí, jenom ne tolik jako ty Štěrbovi, nebo leopardí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 20:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Cancita
Deset pancéřníčků do 180 litrů na rozjezd je asi v pohodě. To s těmi plachými Sterbai jsem psal já, ale zrovna to je druh, který má radši vyšší teploty a pokud nemáš opravdu důvod volit právě je (třeba že to akvárium bude vysokoteplotní z nějakého jiného důvodu), pak si zvol pandy nebo paleatus, ti asi vydrží daleko víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 17:24 Žena Cancita [4] Re: Anthrax, Andaska
Díky, potlesk tak uvidím, ještě mám dost času na konečný rozhodnutí. Je pravda, že pozorovat pár by mohlo být také moc zajímavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2019 16:58 MatyMaty Re: Cancita
Mám Štěrbíky v počtu 4 a jsou naprosto skvělý...doporučuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 16:30 Anďaska Re: Cancita
Zkus mrknout na jihoamerické cichlidky nebo akarky :). Ale koukám, že tě to stejně víc táhne na 2 hejna ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 16:13 R Muž Anthrax [4739] Re: Cancita
U cichlidek by tě dostalo jejich chování a péče o potomstvo. :-) Ale když se ti líbí dvě menší hejna, tak si je pořiď. Nebude to ideální ale nic hrozného se nestane. Akorát, ty tetrazony jsou o poznání větší než ty měděnky. Bude to takový nepoměr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 16:02 Žena Cancita [4] Re: Anthrax
Jasné, zatím se mi pořád líbí víc myšlenka těch měděnek, i když vím, že dvě hejna nejsou ideální. Zatím mám ještě čas, tak budu přemýšlet. Kakadu se mi zatím také moc nelíbí. Možná kdybych je viděla na živo, tak by mě navnadily :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:46 R Muž Anthrax [4739] Re: Cancita
Jestli cichlidky, tak rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci jsou méně náročné než ty tebou jmenované ramirézky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:37 Žena Cancita [4] Re: Anďaska
Myslíš třeba Ramirezky, nebo Borelliho? Ty mě zatím nezaujaly. Ty větší jsou zase náročnější na chov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 14:45 Anďaska Re: Cancita
Na cichlidky jsi koukala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 14:30 Žena Cancita [4] Re: Anďaska
O tom jsem také uvažovala, ale nenašla jsem párovou rybku, která by mi přišla dobrá. Máš nějaký tip? (Priorita jsou parmičky, ty tam budou každopádně). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 14:28 Žena Cancita [4] Re: Mitroz
Ahoj, skvělé, to zní dobře, plánuji jich okolo desíti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 14:26 Anďaska Re: Cancita
Takže nakonec budou 2 druhy hejnových rybek? A co třeba jedno větší hejno (bude to vypadat lépe) a k němu ty pancéřníčky a nějakou párovou rybu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2019 14:21 Muž Mitroz [160] Re: Cancita
Ahoj. Mám Leopardí a schovávají se jen při nějakém prudkém pohybu před akváriem. Jinak jsou to úžasné rybky které šmejdí u dna akvária, je radost je pozorovat. Musí jich být ale alespoň osm.
Také doporučuji později, jsou citliví a také je to docela drahá ryba. V mém společenském akva se dokonce rozmnožily, prostě najednou jich bylo o čtyři víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 14:18 Žena Cancita [4] Re: Anďaska
Ano, 180l, pardon. Děkuji, přesně proto se ptám, někde jsem to myslím četla, že pancéřníčci jsou citlivější. Začnu tedy s parmičkami. Alespoň budu mít více času si rozmyslet, který druh pancéřníčků se vyberu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 13:56 Silviebaris Re: Anďaska
Někde psala že 180l.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2019 13:55 Anďaska Re: Cancita
Ahoj, nejdřív bys měla říct, jak velká bude nádrž ;-)
Pokud tedy 180l, tak rybky k sobě půjdou. Já osobně bych jako prvni přidala parmičky. Pancěřníčci jsou citlivější na parametry vody a počkala bych s nimi až nakonec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 13:15 Žena Cancita [4] – přidání prvních ryb
Ahoj, zakládám akvárko a plánuji parmičky tetrazony, měděnky a pancéřníčky. Ráda bych se zeptala, zda po zajetí akva (plánuji více jak měsíc, ak jsem se tu dočetla) je vhodné nasadit jako první pancéřníčky? Nebo raději začít s parmičkami, nebo tetrami?
Také rozmýšlím, které pancéřníčky koupím. Líbí se mi Šterbův, Venezuela Black a Leopardí. Líbilo by se mi, kdyby byli akční v hejnu. (Někdo tu říkal, že Sterbai jsou dost plaší. Máte někdo zkušenost s výše jmenovanými? Moc díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 10:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
No tak to je něco jiného. Pancéřníčky které? Je jich hodně druhů. Na acíky bych se vykašlal. Ti dost špiní vodu a ničí některé kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:52 Luccie Re: Anthrax
Psala jsem, že nějaké pancéřníčky a krunýřovce beru jako samozřejmost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:27 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
Počkej, jaké sumečky? rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny ? O těch zatím nebyla řeč. :-D
Edit: obecně první ryby po čtyřech týdnech od založení. Ale rostliny, které prosperují jsou podmínkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:25 Anďaska Re: Luccie
Neboooj, já jsem hodná ano. Vystrasit jsem tě nechtěla, kočko. Takhle si to aspoň lépe zapamatuješ :-) Určitě se ptej dál, když nevíš. Kdybys viděla mě ze začátku... to bylo dotazů hmm
První várku ryb až tak možná po 6-7 týdnech od založení. Pokud teda bude akvárium už zaběhlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:23 Luccie Re: Anthrax
Ok, díky.

Ve středu přidám šneky.
A kdy můžu dát sumečky?
Založeno bylo před dvěma týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:21 Luccie Re: Anďaska
Ty ses tak rozlobila, až jsem se lekla coze
Ano, dám víc kytek! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
Až přidáš kytky a ty začnou vykazovat růst, až změníš filtr a necháš ho zaběhnout, tak pak teprve bych řešil kolik ryb. Teď to nemá smysl. Protože můžu hodnotit jen to co vidím a myslím si, že to neutáhne ty ryby co píšeš.. A do budoucna, zůstal bych pak jen u těch dvou prvních druhů ve větších počtech než míchat tři druhy a mít tam málo kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:18 Anďaska
Myslím tím tohle co jsi napsala...čím víc kytek, tím víc ryb hmm no
O výběru konkrétních ryb je dobře, že se ptáš. Jen to neprežeň s množstvím ;-)
Kytky potřebuješ přidat určitě. Vlastně hromadu kytek, ať se to může začít lépe zajíždět.
Vyplň si prezentaci o tom akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:15 Luccie Re: Anthrax
Já si dám poradit!
Takže přidat kytky a šneky a vyměnit filtr.

Co ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:12 Luccie Re: Anďaska
Myslela jsem to +-

Dobře, tak jinak 4 černopruhý, 6 červenoocasých a třeba 10 nádherných by bylo v pohodě?
Do budoucna a postupně.
Asi nechápu, co je na té otázce tak moc špatně...

V mém prvním akvarku šlo hlavně o bettu a něco k ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:08 Anďaska Re: Luccie
Luccie napsala: Kolik tak max ryb tam můžu dát. Asi čím víc kytek, tím víc ryb..

Tohle co jsi napsala nemyslíš vážně, že ne? coze
Ne! Ne! Ne! Podle toho se vhodná osádka do akvária opravdu nevybírá. Já myslela, že základní informace o vhodném výběru ryb už dávno víš , když už jedno akvárium máš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:05 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
Rájovci mají trochu rozdílné teplotní nároky.
Takhle ti to nikdo přesné zodpovědně neřekne kolik ryb. Teď ta nádrž vypadá tak na pár menších ryb jednoho, dvou druhů. A těžko nějak odhadovat jak to vylepšíš nebo nevylepšíš.
Každopádně zatím to nemáš zařízené skoro na žádné ryby co uvádíš. Píšeš o velkých parmičkách ale mě to zatím sedí tak na čtyrpruhé a to ještě za zvýšené opatrnosti a častých výměnách vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:52 Luccie Re: Luccie
Kolik tak max ryb tam můžu dát (samozřejmě, že ne teď a ne najednou)? Asi čím víc kytek, tím víc ryb..

Moc se mi líbí žraločci a danisonky, ale na ty první je to malý a ty druhý jsou poměrně drahý :-O

Čichavci se tam asi moc nehodí, takže zůstanu asi u těch parmiček černopruhých, červenooocasých a k tomu bych ještě něco...nádherný nebo rájpvci? Nebo něco menšího?Teplotu mám 23*C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
Jasně, šneky (levatky, okružáky nebo piskořky) tam dej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:34 Luccie Re: Anthrax
Ok, díky. Nějak jsem si myslela, že se kytky rozrostou...
Jinak filtr jsem koupila z akvarkem, bohužel až později zjistila, že není úplně dostačující :-O
Takže zatím tam můžu dát tak šneky, né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 09:04 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
No tak pak počítej s tím, že tvůj návrh osádky dost nereálný. :-) Že někdy časem bude jiný filtr to rybám a akvariu moc nepomůže. Rostliny přidej, jinak ti to pravděpodobně i jen při části plánované osádky nemá co táhnout. Zatím to prostě nemáš založený na chov toho co plánuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:00 Luccie Re: Anthrax
Nevím, proč mi půlky textu stále mizí ☹️
Kytek je málo, ale já z toho nechci mít džungli.
Ještě tam bude kořen, šle ten zatím plave.
Filtr bude časem taky jiný. Je ještě spousta času a vodu postupně dolévám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 08:57 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
No ale je jich tam žalostně málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 08:53 Luccie Re: ctibum
No kytky zatím rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 07:12 R Muž Anthrax [4739] Re: Luccie
U těch parmiček bych z toho takový guláš nedělal. Některé ty druhy není dobré kvůli snášenlivosti chovat v malých počtech. Tak je třeba s tím počítat. Když píšeš že červenoocasá určitě, tak se soustřeď na ní + ještě třeba ty p. černopruhé a něco na dno jak píšeš. Ale to za předpokladu zarostlé nádrže, což zatím není ani omylem. Víc tenhle filtr nezvládne. Dál už mi to přijde druhově překombinované. Rájovci mají radši nižší teplotu a čichavci potřebují čistou vodu.
Klavír a zpěv rybám vadit nebude. Horší by byly nějaké otřesy nebo basové zvuky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 05:50 R Muž ctibum [6876] Re: Luccie
Ty rostliny jsou kde...? hmm A proč tam chybí čtvrtina vody? Ten filtr je co zač? Nějaký AquaEl? Nepřijde mi moc velký... Tohle bych teď přednostně řešil místo ryb...
Denisonova ani žraločí tam nepatří, řekl bych. Stačí se podívat do atlasu (ty litry tam jsou čistý objem)...
Je dobře, že se ptáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 02:25 Luccie – Výběr ryb do společenského 285l akva
Fotka k příspěvku Ahoj. Chci se zeptat, jestli by byla tato sestava ok do 285l.
Parmoun siamský, parmička červenoocasá (určitě) a k nim buď parmička danisonova nebo žraločí...a nebo třeba nějaké čichavce a několik parmiček nádherných? Hodí se k sobě? Ještě mě napadli rájovci (samec a dvě nebo tři samičky). Jinak nějaké pancéřníčky nebo krunýřovce beru jako samozřejmost. Na dně říční písek a kytky + plovoucí. Nádrž je zatím v záběhu viz foto.
Ještě se chci zeptat, jestli ryby nějak přehnaně reagují na zvuky, akva je v podniku, kde se občas hraje na piano a zpívá.
Díky za info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 11:36 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Mám vyzkoušené že přestane. když jsem v létě pryž z domova na chalupě a akvárium občas krmí dcera tak když přijedu z prázdnin tak většina echináčů je ožraná. Jak začnu krmit já tak toho nechají a to tam jsou listy opravdu už na zbaštění. Hodně jim dávám zamrazenou kostičku špenátu s rybím masem 1:1. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 11:02 MrMovie Re: Anthrax
Díky za reakci palec , to měření na 99 % nebylo validní, o hodinu později (ještě než jsem vyměnil část vody) už to bylo ok a další dny taky, jen jsem to tam nedoplňoval, protože mám jen ty tetra testy 6v1 a dočetl jsem se, že je to spíš jen tak na rychlou kontrolu, nic relevantního se tím meřit nedá.

Ancitrus ty echináče opravdu občas hobluje, ale snad až přelistují se to zlepší. Zkoušel jsem zatím dávat okurky a cuketu, ty přes noc zmizí spolehlivě. Ale na těch kytkách je přisátý stejně.

Rostlinky bych chtěl příští týden (tak týden před přidáním rybek) ještě přidat tyto:
Asi tak 2x - rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
Tady spíš 4 stonky - rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
Ryhlerostoucí růžkatec - rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum nebo přidám toho co tam už je - rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora To jsem se ještě nerozmyslel, ale ty rosltinky jsou hodně podobné.
Může se zdát, že tam bude pak hodně druhů rostlin, ale počítám už pomalu s tím, že to Alternanthera zabalí, v prodejně říkali, že není moc náročná, ale tady v atlase jsou popsány jako náročné, a než doplním světlo to bude chvíli asi trvat.

To dno v reálu nevypadá tak červeně jako na fotkách, tak se červených rybek nebojím, oranžová gupka tam hezky vyniká. Ale tu velikost jsem úplně přehlédl, tak to pak asi budu muset vybírat dál. Tetra ohnivá je potom asi taky celkem malá.

Tak spíš některou z těchto?
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
rybicky.net/atlasryb/parmicka_purpurova
rybicky.net/atlasryb/parmicka_z_odesy
u posledních dvou na jiném webu píší vyšší toleranci na tvrdost vody...

Díky za reakce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 10:56 MrMovie Re: afc1886
Rybky se nechystám přidat v následujících 14 dnech...


Ta uhynulá gupka se chovala divně už co jsem ji přinesl z obchodu (plavala jen pomalu, moc nežrala, schovávala se za filtrem, když byla s ostatními tak samečci si jí ani nevšímali), ostatní vypadají normálně, tak myslím že to bylo něco jiného než kvalita vody v akva. Každopádně beru, že to může značit nějaký problém s nádrží takže s přidáváním vyčkávám, ale chci si dopředu ujasnit představu toho, co tam budu dávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 07:48 R Muž afc1886 [14655] Re: MrMovie
Pár výtažků z deníku-
28.12.2018 Výměna dna a přidání dalších rostlin.
Gupka v karantenní nádrži uhynula :-( . Včera vypadala čileji, ale dnes ráno bylo po ní.
29.12.2018 Přidán nový filtr (Aquael turbo filter 1000), po záběhu starý půjde pryč.
30.12.2018 jedna gupka se válí po kamenech, rostlinkách a dnu. Má staženou ocasní ploutev a moc nežere

Už jen proto by jsi měla počkat s přidáním nových rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 00:38 Žena saarka [21]
Myslíte, že bych časem mohla doplnit Duhovkou diamantovou?? Nebo už raději nic??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 23:54 R Muž Anthrax [4739] Re: MrMovie
Ahoj, vím že to není odpověď na tvojí otázku ale před přidáním ryb bych si pohlídal NO2,teď tam máš 0,5 mg/l, což je moc. Taky bych rozhodně přidal rosliny, ty ecináče nejsou moc velká jistota, protože ti je ancistrus pravděpodobně časem zničí...
Jinak je to samozřejmě na tobě co se ti líbí, jen ty mini rasborky bych asi nedával jsou to opravdu prťavé ryby. V nádrži co máš moc nevyniknou. Taky bych zvážil jestli chceš dávat červené ryby k červenému dnu... ;-)
Edit: To co prodávají v akvaristice není až tak určující. Ty ryby tam nevyrostly, mají je tam dočasně....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=201