Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 08:56 Muž Živel [0] Re: romant
O fotky z e-shopu bych spíše očekával, že bude vlastník fotografie rád, že tomu zboží někdo dělá reklamu, tohle osobně jako zásah do autorských práv nevnímám. Prodejem fotek si přivydělávám, brzy dodám vlastní ;-) A co ty rybičky teda, sednou si ekologicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 08:37 Muž Živel [0] Re: romant
Očekával jsem spíše komentář, zde je plánovaná osádka ekologicky vyhovující, tj. celkový počet ryb, jejich vzájemná snášenlivost a preference niky v rámci akvária. Přesto díky za snahu. Nemám v plánu ryby týrat. A na fotce nelpím, jen by mě zajímalo, komu prezentace takovéto stažené fotky vadí? Autorovi fotografie? Já žádnou jinou fotku nemám, akvárko je teprve na cestě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2015 18:30 R Muž romant [27987] Re: Živel
Tak v první řadě prosím odstranit tu staženou fotku použitou jako hlavní fotku prezentace. ;-) To složení ano i ne, tedy ano ty tetry, krunýřovce, ale ty ramirézy, tobě jakožto začátečníkovi nedoporučím, jsou to trošku cíťové a jako alternativu bych měl třeba rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena , čímž neříkám, že akarky nebudou vyžadovat kvalitu vody, pravidelný výměny a pestrý krmení. X-)
Edit: Tu fotku jsem odstranil já. Neber to osobně, ale už tady s tím byl nějaký problém a ke staženým fotkám se takto snažíme chovat, když to zjistíme. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 18:14 Muž Živel [0] – Moje vybraná rybí sestava
Mohli byste mi prosím poslat váš názor na plánovanou rybí sestavu? Budu mít akvárko 84 litrů a dospěl jsem k tomuto rybímu společenstvu: 2 x Cichlidka Ramirezova var. Electric Blue, 8 x Tetra růžová, 6 x Krunýřovec napský. Případně prosím o radu, jakými kytkami akvárium osázet. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 22:47 Muž irigi [2] Re: LiborSprysl
A jak jsou na tom čichavci pyskatí? ( rybicky.net/atlasryb/cichavec_pyskaty ) Jsou taky odolnější? Jsou z tuzemských chovů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2015 06:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Zvláště pak z toho důvodu, že 99% velkých čichavců na trhu je z chovu tuzemského, zatímco 90% zakrslíků je z chovů asijských. S nimi přichází spousta chorob, které jsou v latentním stavu a zhoršenými podmínkami při transportu, pobytu ve velkoobchodu a nakonec v prodejně se pomalu rozvíjí. No a pak krátce po vylití do domácí nádrže zakrslíci kapou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.11.2015 23:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: irigi
Na druhou stranu je čichavec zakrslý mnohem náročnější na kvalitu vodu. Začátečníkovi bych Č. zakrslého nikdy nedoporučil. Já jsem pro šedé. U mě s nimi ve 112 litrech nikdy nebyl problém, jsou to dost odolné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:38 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: irigi
Třeba protože se hodi do akvaria Tveho rozmeru více...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:28 Muž irigi [2]
Proč je čichavec zakrslý lepší volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2015 20:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: irigi
Pokud pominu že je to ryba z jiného světadílu tak bych spíš doporučil rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly . :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: irigi
Čichavec šedý, modrý, mramorovaný a zlatý - vše jeden druh. Liší se jen zbarvením! (Latinský název Trichopodus trichopterus) S normálními neonkami jsem je kdysi choval bez problémů. Můžou být navzájem trochu agresivní, ale menším rybám neublíží. Je potřeba pro ně rostliny v horní půlce akvária (růžkatec, Vallisnerie a podobné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:04 R Muž romant [27987] Re: irigi
Čichavci modří neonkám nic neudělají, jenom to chce mít samce a samičku, nebo radši dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:02 Muž irigi [2]
Dobrý den, zaládám akvárium (120 l, 80x35x40) a uvažuji o kombinaci ancistrus + 15-20 neonek + 2x čichavec modrý. Na zdejších stránkách se píše, že je to klidná a mírumilovná ryba. Zkoušel jsem to dát do aqadvisor.com a tam mi vyskočilo varování, že čichavec je příliš agresivní na chov s neonkami. Jak se to vlastně má?

Přemýšlím, jestli je to stejný druh. Zde se uvádí Trichopodus trichopterus sumatranu a tam uvádí Trichogaster Trichopterus (Blue Guarami). Ale když hledám Blue Guarami, vypadne z Googlu obrázek, který bych na toho čichavce docela tipnul..

Předem díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:32 R Muž romant [27987] Re: Vasek563
Tak do stávajícího akvária zatím nic nepřidávat. Nechat pořádně zaběhnout, velmi často měnit vodu, přidat rostlin, bude to vyžadovat nějaký tuholistý, klidně obložit kořeny oblázky, aby se to kancům hůř vyhrabávalo. Dva páry je docela dost, osobně bych volil jenom pár jeden. Po době řádného záběhu bych z teter volil nějaký vyšší v těle, třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna , rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena . Na dno partu pancéřníčků a třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 08:11 Vasek563 – Kančíci
Mám v plánu 2 páry Kanců zelenookých (raději bych hrbohlavý, ale ty se mi nedaří sehnat), poradíte mi, co s nimi v akva nezařve? Děti by si samozřejmě přály neonky, ale... Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 17:45 R Muž romant [27987] Re: Luciolita
Hlavně se držte toho klidu a nikam nespěchejte, ať se nezačneme potkávat v jiných vláknech, tedy v těch kde se řeší problémy(nemoci, nesprávné založení, uspěchání, předčasné vpuštění ryb atd.) Určitě se nic nestane, když si přečtete některý z těchto odkazů a pokud jste již četli, tak opakování je matka moudrosti. :) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:41 Luciolita Re: romant
Přítel nadšen - problém vyřešen potlesk Díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:36 R Muž romant [27987] Re: Luciolita
Tak udělej kompromis a místo těch čichavců pořiď beťáka a můžeš si dovolit daleko větší hejno, jak neonek, tak pancéřníčků, k tomu ty cichlidky, lorikárky a bude se to líbit. ;-) Jenon nezapomínej na teplotu, která by neměla klesat pod 25 st. Beťák má rád teploučko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:32 Luciolita Re: romant
Dobře, neonky necháme jen modré, lorikárie asi projde :) A na čichavce se podíváme ještě radši na ty menší druhy. Ten modrý se nám moc líbil, ale pokud by to mohl být problém, nebudeme to radši pokoušet, aby se netrápili.
Moc děkujeme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:23 R Muž romant [27987] Re: Luciolita
Neonek klidně i víc, ale jenom jeden druh, bude se to pohledově tlouct a nevynikne ani jeden. Co místo toho ancáka(rád se pouští do kytek, ne do všech a ne vždy), třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata . Jak jsem psal, na čichouny modrý je to hrana, ale když bude hodně možností schovávaček, tedy rostlinné houštiny, na hladine nějaký plovoucí rostliny, tak by to mohlo jít. Prostě je to o tom, aby když se samček bude chtít třít a samice to bude vidět jinak, aby se mohla někam schovat, když toto nebude, nedopadne to dobře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:17 Luciolita Re:
Moc děkuji za názory. Stále se nějak nemůžeme rozhodnout, jestli čichavce nebo cichlidky :) , já chci cichlidky, přítel čichavce :-).Myslíte, že by se to dalo tedy nakombinovat takhle?
Cichlidka kakadu - 1 sameček + 2 samičky
Čichavec modrý - 1 sameček + 1 samička
Neonka modrá a zlatá - cca 20
a nějaké ty pancéřníčky nebo krunýřovce na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 14:07 R Muž romant [27987] Re: Luciolita
V tomto objemu bych se obešel bet tebou navrhovaných čichavců a když čichavce, tak bych volil třeba zakrslý a nebo medový. Pokud i přesto budeš k těm vzrůstnějším čichavcům inklinovat, tak bych rozhodně nedával dohromady oba dva druhy, ale vybral bych jenom jeden a to jasný pár. Dominantní hejno z modrých neonek je velmi dobrá volba a jak zde zaznělo 20 a více, dno obsadit partou pancéřníčků taky v pohodě. Místo toho ancáka bych so podíval na otíky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a v počtu 6-8 kousků bych o nich uvažoval. Cichlidky v pohodě.
Edit: Nikam nespěchat, nechat řádně zaběhnout a první ryby nedávat dříve než za tři týdny. Den před i po vpuštění prvních obyvytel(ne všechny druhy najednou) vyměnit polovinu vody, příště už možno třeba jenom 1/3. Dob u záběhu podpořit nějakýma producentama odpadních látek co slouží jako potrava pro nitrifikační bakterie, jako jsou třeba nějací šneci(okružáci, piskořky), akvo možno jednou týdně lehounce zakrmit sušeným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 13:43 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Luciolita
Já osobně bych dala dohromady buď a)panceřniček, neonky, cichlidka kakadu
b)čichavci,ancistrus, bojovnice.
Vic druhu bych nekombinovala. Více Ti vyniknout pokud nebude rybi guláš.

V obou připadech obsahneš výberem ryb jak vrchni tak spodní sloupec.
V připadě varianty a) mužeš mit dominantu kakadu , hejno neonek 20ks i víc ktere můžeš barevně nakomb. , dno ti obsahnou pandici.
V druhem připadě bych vzala páry od druhu čichavců co chcete. Oni sami o sobě jsou natolik dominantní že bych k nim asi žádné hejnovky nepořizovala.
Osobní zkušenosti s nimi nemam. Ale zde Ti určo někdo ohledně nich poradi..
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 13:13 Luciolita
Dobrý den,
zakládáme nové 112l akvarium a rádi bychom si nechali poradit ohledně výběru rybiček. Líbily by se nám tyto druhy, ale nevíme, která kombinace by byla vhodná a v jakém počtu.
Ancistrus
Pancéřníček leopardí
Neonka modrá
Čichavec modrý
Čichavec perleťový
Cichclidka kakadu
Bojovnice pestrá

Šla by z toho vytvořit nějaká dobrá kombinace? Nebo jaké druhy byste případně doporučili?
Děkujeme :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:28 Muž Mislow [304] Re: Angel1804
Mozna bych si z tech parmicek vybral jen jeden druh a pritlacil bych na mnozstvi mrenek a tech razbor. ... jen uvaha ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:11 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: NHKG
3x Čichavec modrý (1x samec,2x samička)
5x Mřenka trpasličí
2x Parmička černopruhá
1x Parmička červenoploutvá
8x Razbora klínoskvrnná

Takhle bych to asi uzavřel, ještě jsem se chtěl zeptat na jednu maličkost k těm čichavcům bych mohl přidat i čichavce zakrslé ? tak samo 1x samec 2 samice, jsou vzrustově menší a mohlo by to být barevně živější.

Touhle sestavou bych získal kousek Asie doma :) Ještě jednou díky s vyběrem ryb potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Angel1804
Takhle mi to přijde OK. Měl jsem podobnou kombinaci (bez bojovnice, s více čichavci a místo mřenky trpasličí, jednu mřenku pákistánskou) a bylo to v pohodě. Počítej s tím, že parmička červenoploutvá se dost ráda schovává.
Hejnové prcky jsem měl parmičky duhové, ale není to typická hejnovka, moc pohromadě se nedržely: rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:48 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: NHKG
Díky ! Je skoro uplně stejná a ještě k tomu lze chovat jen jednu, bude to takový můj oblibenec samotářský :)

2x "páreček" Čichavec modrý
1x Bojovnice pestrá (sameček)
5x Mřenka trpasličí
2x Parmička černopruhá (vyměnil bych je za panceřničky a docilil tak biotopu Asie)
1x Parmička červenoploutvá

Jestli by to takhle šlo + vybrat nějaké ty hejnové prcky :) Všem moc díky za reakce a pomoc s vyběrem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:46 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Angel1804
Je to docela zbytečný mix.
Ja bych zvolila buď..
a)
čichavec, bojovnice, mřenka , panceřniček
Nebo
b)dania perlová, ramirezky, pandici.
Z rozmeru akva bych zvolila určo to větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:36 R Muž romant [27987] Re: Angel1804
Místo těch dániií, bych dal rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna , u dna bych nechal jenom ty pancéčníčky v dvojnásobný partě, vynechal bych beťáka a čichavce dal v poměru 1 kluk a dvě holky. Akvo pochopitelně čím delší, větší, tím lepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Angel1804
10x Dánio perlové (nevhodní k bojivnicím a Čichavcům, moc plavou)
2x "páreček" Čichavec modrý
1x Bojovnice pestrá (sameček)
5x Mřenka trpasličí
2x Cihlidka Ramirezová (nedoporučuju, viz zde článek o nich, sou dost náročné)
4-6x Panceřniček rozmer 4-6 cm

Parmička červenoploutvá by podle mě v 170 litrech být mohla, na rozdíl od červenoocasé je k rybám jiných druhů snášenlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:24 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: romant
Tkž mohl bych mít v akvariu tyto rybyčky či je to už moc přeplacané.

10x Dánio perlové
2x "páreček" Čichavec modrý¨nebo mohu zamenit za čichavce zakrslého ten je taky pěkný a v dospělosti poloviční

1x Bojovnice pestrá (sameček)
5x Mřenka trpasličí
2x Cihlidka Ramirezová
4-6x Panceřniček rozmer 4-6 cm

popř. jestli mohou být v akva o rozmětech 100x34x40 136l či mám raději zvolit to větší 100x34x50 170l

To jsem nevěděl, že čichavec je labyrintka, moc o ni zatím nevím. Jsem v neobjevených vodách :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:56 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: romant
Opravdu ? ...Napsal jsem tam ty labyrintky kvuli toho, že jsem se dočetl, že jim jiné rybky okusuji ploutve konkrétně bojovnici pestre, ale o čichavcích jsem se nezminil, ne ? Ještě si to po sobě projedu 0:) Prozatím dále nevím, ještě bych dal něco na dno, a možná něco menšího vzrustu jakože hejno prcků na doplnění, musím se krotit ať to nepřerybním :) ty jsem taky zavrhl, ale jako doplněk :-D šlo mi hlavně o nějaké viditelné ryby, chovám uspěšně živorodky sličné ale každý mi řiká, že je nevidí, pokud tedy nejsou 10 cm od akvária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: Angel1804
No vidíš a to jsi čichavce hned v úvodu zavrhnul. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:45 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Mislow
Projel jsem si zatím Asií, a musím říci, že jsem objevil pro mě málo známe ryby, dokonce jsem na ně nenarazil u uživatelů.

přiklad favoritů:

Čichavec modrý 2x páreček
Mřenka trpasličí 5x
Bojovnice pestrá 1x sameček ( nějaký pěkný kousek by mohl vynikat )


Parmička červenoocasá tahle se mi libí hodně, akorát pro mě nevhodná :/ )
Ještě jsem koukal na "Rájovec dlouhoploutvý" ale ten má rád studenější vodu, tkž bych ho uvařil.

Ještě projedu atlas ale zátím se mi libí co jsem poskladal,doufám, že by to mohlo být, zatím jsem pořádně na to nekoukal, jen jsem to proletěl, kuknu i na ty robustnější hejnovky :)
Snad nebudé obtižné tyhle ryby sehnat, při mém štěstí bych se nedivil
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:18 Muž Mislow [304] Re: Angel1804
Vidis i ti cichavci, mimochodem, ono to vubec tak neni variant mas docela dost, zkus si projit cely atlas od A az do Z, uvidis, ze te napadne daleko vic ryb. A s temi gavunky mimochodem je to jen zdani, jak je jednou mas, tak fakt ti jak nase ryby nepripadnou a je jich plny akvo a co pozorovat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:12 R Muž romant [27987] Re: Angel1804
Vím, že to bude fádní, ale proč nejít do klasiky v podobě, tedy kaprovitých rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha , což jsou taky hejnovky, ale jsou daleko robusnější než třeba ony zaklínaný neonky a i na větší vzdálenost působí, jako že tam nějaká ryba v tom akváriu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:07 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: romant
Koukal jsem na ně a přijdou mi takové více kaprovité,nevím proč ale připomináji mi naše české ryby.Koukal jsem i na cihlidy/cihlidky ale tam je to zase problémové skrz teritorium a agresivitu, opět doporučované nádrže nad 250l.Přeci něco poskladat jít musí, nebo je to nemožné a měl bych se smiřít s hejnem neonek :-( Vždy když si vyberu nějakou rybku, tak se to hádá s jinou viz cihlidky, nebo když kouknu na nějaké viditelné doporučený objem velice nad ten můj.

Teď koukám na čichavec modrý, ten se mi líbí více, a podle udáváných rozměrů by mohl být i viditelný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:04 Muž Mislow [304] Re: romant
Tak pri tvych zkusenostech se skalarama bych si to asi taky rozmyslel, pokud se ti to neosvedcilo. Mimochodem, ti gavunci nejsou spatny napad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:55 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Tak s touhle varinatou nemám vůbec dobrý zkušenosti, čímž neříkám, že to u někoho nezafunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:53 Muž Mislow [304] Re: romant
Tak i s tim se da pracovat, staci koupit par od zkuseneho chovatele uz odrostlejsi, vsak dospivaji dost rychle, nicmene hejno je samo urcite lepsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 18:52 R Muž romant [27987] Re: Angel1804
Mrkni třeba na gavúnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:47 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: romant
Tak jinak, existují nějaké ryby které bych mohl chovat v akvariu o objemu 170l které by byly viditelné a nebyla by to vesměs čistě druhová nádrž.Ptž pomalu a jistě se dostáváme zase k tomu co čtu všude, že ať je to 54l nebo 200 l stále se všichni shodnou na neonkách a podobných rybách.Pokud budu mít akva 54l a nebo 170l a v tom ty samé ryby akorát jiný počet zvolím raději to menší jelikož se za menší penize můžu divat na stejné ryby, akorát v menším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 18:38 R Muž romant [27987] Re: Angel1804
Páreček skalárů je nereálné řešení, ono tohle nejsou párový, ale hejnový ryby a to že mohou žít v páru neznamená, že se to povede od začátku. Problém je v určení pohlaví, což se obvykle nejspolehlivěji rozezná až při tření, kdy se onen pár vybere z hejna a to je min. 6 kousků, ale na to je tvoje zamýšlěný akvo dost těsný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:34 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Mislow
Ok, nechámel-li páreček skalarů, co k tomu, na to dno bych dal krůnyřovce i panceřničky v pomerů 2-6 mohlo by být ? Tím bych dno uzavřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:22 Muž Mislow [304] Re: Angel1804
Pocet 4 je u skalar docela riskantni, nemuselo by to dopadnout dobre, kdyz uz tak parecek nebo vetsi hejno, rekl bych aspon 6, rozlozi se tak jejich vzajemna agresivita. Nicmene to neni pravidlo. Pokud by jsi se dostal na objem kolem 200 l, tak si myslim, ze by jsi treba 6 skalar ustal, ale uz by jsi si moc nemohl vymyslet s dalsima rybama, max. tak neco na dno. U parecku jsou pak dalsi kombinace mozne samo ... Ale je to jen nazor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:17 dymytrak
ahoj, jake rybky do 160l. zajimaj me vase názory co by jsete tam dali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:14 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Mislow
O tom jsem právě přemýšlel, jelikož tam bude dno o výšce 50+ mm.Doufám že bude zase stačit osvětlení akvária 2x39W T5.Skalaři se mi libí, konkrétně formá black, kdyby bylo možné mít 2-4 kousky v 170 l, k tomu nějaké osadníky na dno.Krůnýřovce/pancéřničky bylo by to skvélé.

zase to nechci přeplácat :-O

kdyby se skládala osádka z:

2-4x Skalára Amazonská
3x Krunýřovec popř. héjno o 6ks panceřničků

pár cihlidek kakadu (nevím jestli to je ta nejlepší možnost, ale odchov neplanuji, spíše se bojím agresivity)

a na závěr bych snesl nějaké to hejno prcku, tetry, neonky atd.
Hledám inspiraci, neznám všechny druhy ryb, chtěl poskladat nějakou vhodnější osádku ryb, tkž klidně navrhněte něco krom uváděných živorodek, těch už jsem se nabažil až až :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:50 Muž Mislow [304] Re: Angel1804
Jo, a u te prvni vetsi varianty uz treba i parek skalar, ty jsou videt z dalky. :-D .. jeste bych pridal trochu na vysce, treba jen 5 cm pro jistotu, pokud skalary, pri vetsim objemu pak treba i mensi hejno 6 kousku ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 17:46 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: deCORF.OBRAEN
Je to komoda z masiv dřeva, nosná deska je o tloušťce 20 mm,dále je uprostřed dělicí deska 15 mm která rozděluje komodu na půl(pro mě podpěra) hupsnul jsem si na ni a nic, mám ale jen okolo 70kg, asi na to budu muset hupsnout s přítelkyní :)Jenže stále mám dilema, všude čtu co kdo přibližně doporučuje do akva a stále je to to samé aspoň z mého pohledu.Jestli to je akva 54l nebo 150l stále tam každý cpe neonky a tetry akorát, že se liší počet a to buď 6ks a nebo 20ks :-D Nemohu najít svého koně.Co tak koukám, musel bych mít nádrž snad 300l i více abych nebyl ukamenovaný :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=351