Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 20:01 R Muž romant [27987] Re: Mišule
Jenom jeden hejnovej druh a to třeba tetry ohnivý, jsou o kapánek menší a budeš jich mít tím pádem větší hejnko o počtu 20 kousků do tvojí litráže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:58 Mišule Re: fido16
Chtěla bych si pořídit nějaký malé akvárko do 40-50 litrů a mít tam jenom ty tetry červené a třeba s těma černýma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:56 Muž fido16 [631] Re: Mišule
Takhle ti to těžko někdo řekne když nevíme rozměry akva. Ale jde to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:49 R Muž romant [27987] Re: Mišule
Ve 200 litrovým akváriu, proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:48 Mišule – neonky
Ahojte mohou být tetry červené s neonkama černýma, také další druhy neonek mohou spolu žít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2014 18:30 Muž patamatix [408] Re: msmith
Jako krevetárko se mě to líbí,možná bych se toho držel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:25 msmith – Ryby - neryby
Fotka k příspěvku Poraďte prosím. Má cenu sem dávat nějakou rybu? Tak, jak to je tam stojí 24l vody...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 00:17 Muž jmalyska [167] Re: romant
Dania mi uhonily ve 63 litrovém aq k smrti nejednu tetru černou... Moc rádi plavou v horní části akvária a potřebují opravdu velké (resp.široké) akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:49 R Muž romant [27987] Re: Rybičky68
Dánia ne, jsou to plavci a třepetající se ocásky budou běťáka provokovat a je možný, že sem tam některýho sestřelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:39 Rybičky68
Ahoj,našel jsem ještě tuto rybku: rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
a k tomu tu Bettu Sp.1x neonky,čichavec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:28 flipex Re: Rybičky68
Mečovky ti celkem vyrostou já bych osobně bral Tetru Ohnivou,Tetru Červenou nebo Tetru Žhavou aneb Razbora Hengelova nádherná :-) Jenže to bývá tak na burzách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:19 Rybičky68 Re: fliperan
Královehradecký kraj,no tak nevím co teda,toho čichavce teda určitě a ty paví očka s tou bettou asi nekombinovat nebo jak myslíte?Nebo třeba mečovku nějakou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:14 flipex Re: Rybičky68
Jako ta Plata to je obyč jinak je to Plata Skvrnitá je i v PetCentru ale podiv se jestli není v té nádrži nějáká nemoc např. krupice, jinak Ok. Ale jinak z jakého si kraje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:00 Rybičky68 Re: Ičin
To jsem tady už jednou psal 60l. Kamarád to má taky v takovým a vypadalo že mu to šlape, měl tam asi 10 neonek 6 oček 1 čichavce 10cm asi,čichavce vůbec nevím kterého spíš asi nějakýho menšího toho zakrslého,líbí se mi i modrý ale ten by se sem nehodil si myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:52 Rybičky68 Re: fliperan
Dobře děkuji,no uvidíme co budou mít ve zverimexu buď vemu Platy nebo očka a ty 2 čichavce a 1 Bettu Sp.Já že dneska jsem to viděl u kamaráda v 60litr. akvárku měl tam neonky čichavce a očka :)a chtěl jsem se hlavně zeptat a poradit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:51 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A já bych se ještě zeptal na velikost akvária. A taky na druh čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:42 flipex Re: Rybičky68
Radši bych zvolil místo Pavích Ok asi Platu Korálovou máš to živorodku a je taky taková hezká barevná a má už o něco lepší trávicí trakt než oka. ;-) ahoj Bych zvolil: 1xBetta Sp. 2xČichavce(samec-samička) 6xPlata Skvrnitá var.Korálová a nebo vůbec živorodky a hejníčko Teter Ohnivých o hodně lepší kombinace přeci jenom neudělají tolik svinčíku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Rybičky68
Bacha na kombinaci Betaka a Pavich ok. On muze byt Betak dlouho v klidu, ale jednoho dne mu rupne v kouli a nejkrasnejsimu samci Paviho oka jedinou rychlou akci zlikviduje ocasni ploutev (tak, ze to uz Pavi oko nerozplave). Videl jsem to na vlastni oci, to Pavi oko nemelo zadnou sanci. Asi v nem videl soka, tezko rict, co mu prolitlo hlavou, a jiste to nemusi udelat kazdy kus, nicmene tuhle kombinaci bych si odpustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:15 Rybičky68 – výběr ryb
Mohl bych mít Beta Sp.1x potom pár Pavích oček a 2x čichavce?Nebudou si ubližovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 23:31 Muž stingate [0] - Cichlidy – 450l akva
Ahojte no konecne to mam napustene aj prve rybky tam plavaju :)
Nakoniec som kupil filter Jbl 1501e. V pondelok si idem objednat G. tapajos red head tak 5 ks. k nim chcem zobrat Heros severus rotkeil a akary kolumbijske ak zozeniem :)
este mozno parik akar modrych, ale som cital ze znecistuju vodu tak uvidim a asi tam dam radsej kancika cervenohrldeho. Ked sa vyberie dominantny parik tak tam chcem s kazdej ryby nechat jeden par. Dali by ste tam aj nejaky huf malych rybiek?
Zatial tam mam iba 6ks pancernicku a 2 krunirovcu sitovanych.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Rybičky68
No tu by mi prišlo ľúto aj tých neoniek a i modrých. Sú to rybky, ktoré sa vedia odvďačiť pohybom. Čo tak doštudovať vedomosti a nenechať sa oblbnúť predajcami v obchodoch a urobiť si aj zo 60-tky na oko veľké akvárium. Sú predsa krásne aj malé rybky, galaxky, borarasky, corydorasy ako panda, pigmaeus, nanus, hostatus. Akváriums menšími rastlinami by pôsobil dojmom oveľa väčšieho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Rybičky68
To je blbost s tím přizpůsobením. A já tedy neznám žádnou skaláru vhodnou do 100 litrů natož do těchto 54l(s pískem ta 48l). V tom tě zklamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 20:29 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Rybičky68
Oni se nepřizpůsobí, ale zakrní. A to není správně. Jedna je k ničemu, je to spíše hejnová ryba nebo řekněme společenská. Mělo by jich vždy být víc. Na ně je to opravdu hodně malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:18 Rybičky68 Re: Kubasix
Dobře děkuji a Skaláru tedy ne ani nějakou malou,četl jsem že se dokáží přizpusobovat?
A jinak ani třeba tu jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:11 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Ičin
Spíš místo otíků třeba pancéřníčka pandu 6 jedinců.
Edit: Ty skaláry fakt ne. Ty jsou pro tebe zatím zapovězené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Rybičky68
Do 60ti litrů tak těch 10 neonek(ale modrých!) a tu bettu. Na očistu max Ottocinlus affinis, krunýřovce ne. Skaláry už vůbec ne. Ty tak od 200 litrů nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:06 Rybičky68 – Posádka do nového akvárka
Dobrý den chtěl bych se zeptat,chtěl bych pořídit akvárium kolem 60l a po založení bych časem kupoval rybky.
Pro začátek 10 neonek
Poté 1 Bettu Sp.
Také třeba 1 nebo 2 Skaláry (Mohlo by to tak být,četl jsem když Skaláry dám po neonkách neměl by být problém?)
A třeba i 1 nebo 2 krunýřovce ty menší
Šlo by to takhle,bojím se hlavně těch Skalár četl jsem různý fóra.
Tyhle rybky se mě libí tak se chci optat a poradit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:10 R Žena Jája [1426] - Živorodky
No jo, ale pro veliferu bude i to větší AQ malé. Navíc ty ryby z dovozu fest kapou a ve zveráčích bývají už od pohledu nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Issa
Pokud je to akvárium pro děti anebo pořizované kvůli dětem, tak bych se živorodkám nebránil a jako takovou ideální (protože rodívávají jen pár prcků) bych viděl velifery, které bývají běžně k dostání i v Hornbachu minimálně ve 2 barevných variantách: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_velkoploutva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:36 Issa Re: Designer
No tak to je moc pěkná ryba! Díky za tip, znamenám si :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Issa
Tak to mam tip rovnou: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

Ty ryby se o jikry i o mlade velice vzorne staraji, neco dokazes odchovat i jen suchym krmenim, ovsem za podminky, ze nebude v akvariu neco dalsiho, co jim ty mlade postupne sezere (ale to je tak u vseho). Ryby jsou to znacne nenarocne na parametry vody, v bezne vodovodni se mnozi bez problemu (rozmnozi je i dite, alespon ja tehdy dite byl). Rostliny s nimi take vydrzi, nejsou to zadni nicitele, lze s nimi chovat i jine ryby, jsou to sice Cichlidy, ale v ramci toho velice mirne. Predpokladam, ze to je neco co bys rada, aby jich samo dokazalo primerene pribyvat a mohlas treba obcas nejake darovat a deti z nich mely radost.

Ty ryby v prodejnich nadrzich nevypadaji nijak zvlastne, proto se tak casto nevidi prodavat, neni to proste cervena ryba aby si ji kazdy v prodejne vsiml, ale kdyz je mas doma, poznas jejich krasu.

Tyhle ryby by byly vhodne do toho predpokladaneho vetsiho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:08 Issa
Ahoj, napadá vás nějaká ryba, která je buď živorodá, ale nemoží se nějak šíleně, nebo to není živorodka, ale v zarostlém akváriu se člověk i bez nějakých brekují s odlovováním jiker (s trochou štěstí) dočká sem tam nějakého toho potěru?
Jde mi o to, že děti by nejraději živorodky, aby mohly sledovat miminka. Ale já se jim dost bráním - obavám se přemnožení.
Je to zatím v čistě teoretické a plánovací rovině. Proto ani neuvádím velikost akva. Ale předpokládám v budoucnu dvě nádrže (cca 40 a cca 100-150 l)
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 22:32 R Muž romant [27987] Re: sukino
Vybírej spíš ze zakrslých, medových a poměr kluk a více holek, tedy těch čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:29 sukino – nové akva 120 l
Chtěl bych se zeptat kolik čichavců /různé druhy, páry/ byste doporučovali do akvária o velikosti 120 l, a jaké další ryby a rostliny jsou hodné k Čichavcům.

díky za pomoc Sukino

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 22:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Myssinka
dania, parmičky, neonky, gold molly rovnou vyřaď, máš moc malé akva. Dala by se skupinka cichlidek 1+2, doplnit je otíkama + nějaké pidi corydorasy a máš plno. Nebo vyměň cichlidky za hejno razborek, nebo teter ohnivých a máš zase plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:58 Žena Myssinka [0]
Ahojte, chci pořídit nové rybičky do nově založeného akvárka (60l). Mám několik tipů rybiček a nevím jak se rozhodnout a ani v jakém počtu. Poradítě prosím? Uvítám každý názor!

Danio pruhované
Parmička duhová
Tetra neonová
Bojovnice
Gold Molly
Cichlidka Agassizova
Krunýřovec jednopruhý
Halančík gabunský
Razbora klínoskvrnná
Čichavec zakrslý

Tak co byste nakombinovali? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co říkáte na rybku rybicky.net/atlasryb/sekavec_johorsky do mého akvária. Tady udávají 100l, i když já mám jen 64l - 40x40x40. Je vcelku malá a hloubka s výškou je oproti jiným nádržím velká.

www.seriouslyfish.com/…
Tady udávají min. rozměry akvária 45x30, což skoro splňuji. Těch 5cm nehraje roli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 00:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Zrovna C. pygmaeus bude fakt všude, ten se nedrží jen u dna. Nevím, jestli to odpovídá Tvojí představě, ale je to malá rybka, živá a čilá a opravdu není jen na dně jako ostatní pancéřníčci. Často je nacházím odpočívat někde v rostlinách a po chvíli vystřelí někam na průzkum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 18:06 JoKa Re: Aforte
To bylo doporučení na tvou tématiku aquaspace. ;-)
Žádný pancéřníček nesplní tvoji představu. Ten bude rejdit všude po dně, kde bude moct a hledat něco k snědku a když už se schová, tak ho fakt neuvidíš...
Jinak ale samozřejmě jako ryba může být, 6-8 kousků vidím do toho akva jako ideál. Akorát mu musíš nechat volný přístup k hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 17:57 Muž Aforte [533] - Rostliny
Něco normálního by nebylo? Nemusí být jen v tom. Ale mohla by občas proplavávat mezi dekoracemi. Co takové hejnko corydoras pygmaeus.. Budou mezi dekoracemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 17:48 JoKa Re: Ivoš
Jasně, ale do 64l se ti jaksi nevejde, jedině jí naporcovat a vkládat po částech... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 15:37 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Aforte
Schovává se a vykukuje bezpochyby taky tahle: www.zabaci.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:03 JoKa Re: Aforte
Schovává se a vykukuje tahle rybka:
rybicky.net/atlasryb/hlavacka_sabanusa

mohlo by to být něco pro tebe, viděl jsem je v akvu s hromadou kořenů a viseli mezi větvema, fakt super. Jenom se moc nevyznám v rostlinách, tak radši mrkni na nároky ryby do atlasu, jestli by ti v té vodě fungovaly i ty rostlinky... Rybka se bez problémů dá chovat ve sladké vodě, jenom na tření musí být brakická...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Aforte
Pparik nejak chcichlidiek by nebolzly, pozri atlas napr. Kakadu, agasizi, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 18:32 Muž Aforte [533] - Rostliny
Moc malé akva na tyto rybky.

Navíc mě spíše zajímá rybka, která by se zdržovala v tom ostrůvku a jen vykukovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 18:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Aforte
tak to znie zaujimavo. kedze mas taku mensiu litraž ja by som vsadil na tetry.
Ja chovam neonky cervene a tetry cervenouste a neviem si ich vynachvalit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 17:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jaké rybky do akvária 40x40x40 = 64l. Akvárium bude mít CO2 i silnější osvětlení. Pokus o aquascape. Mělo by se jednat o spleť kořenů, které budou vlevo vzadu. Pohled do akva bude zepředu a z pravého boku. Chtěl bych nějaké rybky, které by se schovávaly v tom ostrůvku z těch kořenů. Ty kořeny budou zarostlé veškerými rostlinami: anubias, microsorium, bolbitis, mechy, stonkovky apod.. Jinde bude džungle. Chtěl bych prostě nějakou rybku, kterou uvidím v tom ostrůvku. Mělo by to vypadat nějak takto: rybicky.net/nadrze/14551 Napadl mě sekavec, ale na akva je moc malý. Jiné nápady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:51 Honza Kopy – Jaké ryby k hrotnočelci?
Zakládám nové akvárko (350l) a potřeboval bych poradit,chtěl sem si koupit hrotnočelce,už sem ho měl,choval sem ho myslím že s Botia macracantha (Mřenka nádherná) a šlo to dobře,chtěl bych poradit jaké ryby s ním ještě můžu chovat.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 06:14 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
červená rybka do 54l bude asi jedině červená forma živorodek. ale možná leší varianta by byly červené krevetky, např red
cherry(které tam už budou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 04:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: pitrs06
Tetra krvavá a žhavá v 54 litrech nejsou vhodnými společníky. Hledejte dál v atlasech...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=501