Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:30 Hern – Poradíte ještě jednou ?
Minule jsem se ptal ohledně nákupu ryb do mého 54 l AQ. AQ mám v provozu od 9.3. 2009 a chtěl jsem do něj koupit 3 gupky, 8 neonek a 8 teter černých. Toto mě nebylo schváleno z různých důvodů atd. Věc jsem přehodnotil a dospěl k závěru ,že je to pravda a tato sestava rybek v mém AQ nebude. Zatím mi plavou v AQ 3 gupky / zajížděcí rybky a 2 ancistrusi / Můžu cca. za 7 dní do AQ koupit 8 neonek červených a 5 - 6 danií pruhovaných ? Tato sestava by se mě líbila. Děkuji za odpovědi. / Aktuální foto AQ je dnešní hlavní fotka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 10:49 Hern – Re: A.
Díky všem. Kdyby byl popř. ještě nějaký jiný názor k nákupu ryb do mého AQ, rád přivítám ! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 09:37 A. – Re: Hern
Stačí opravdu jen ty neonky. A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 08:27 0 – Re: Hern
Napsal jsem Ti přímo k prezentované nádrži svůj názor , tak si ho přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 06:19 Hern – Re: Franci
AQ je 60 x 30 x30. Mám tam zatím 3 gupky a 2 ancistruse. Dokoupím 10 neonek červených, 2 gupky / samec, samička / a ještě 1 ancistruse / Teď to bude ideál ? Díky za odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 22:44 Franci – dodatek
totiž na sladkovodní akvárko mírného pásu se počítá 75 cm2 na rybku (na tropický sladkovodní je to 30cm2 a na mořský tropický 120cm2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 22:18 Franci – muj názor
myslim si že počet rybek záleží na ploše akvárka a ne na obsahu!!! jakou máš plochu akvárka???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:19 Hern – Re: AngkorBeer
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:48 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
Taky bych tam dal jenom ty neonky,ale bylo by asi lepší min. těch 8...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:45 R Muž Silent [5949] – Re: Hern
Dal bych tam maximálně ty neonky. Tetra černá už by byla moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:41 Muž DavidDizzer [26] – Re: Hern
podle mne je to už trochu více ¨>>>
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:37 Hern – Prosba
Chtěl bych do mého AQ / 54 l / cca. za 14 dní dokoupit 8 neonek červených a 8 teter černých. Můžete mě poradit jestli to není moc a jestli radši omezit nákup na 6 a 6 kusů od každého druhu. V AQ mám momentálně 3 ks gupky a 2 ancistruse. Děkuji. Můj nick - viz. foto AQ. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 19:04 ježeček – Přemýšlím taky o nějaké bojovnici
Když tak procházím atlas ryb napadla mne bojovnice. Co vy nato?Snesl by pár čichavců i pár bojovnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:00 ježeček – Výběr rybek místo Pavích Ok.
Zdravím všechny návštěvníky vlákna a jen tak pro inspiraci se chci zeptat. Do své 54litrové nádrže ve které od začátku plave šest Dánií tečkovaných, 10neonek ob., jeden menší ancistrus a nově pár čichavců zakrslých bych rád nahradil Paví oka která se mi rozmnožila a jsou přemístěna i s dospěláky do menšího akva(kde až dorostou budou k prodeji nebo darování). Přemýšlím čím bych si to akva doplnil.
Akva mám v prezentaci. Změnu dělám proto abych neonkám zajistil čistou vodu, přece jen ty gupky dost vodu zaneřádily výkaly.
Tudíž asi ne žádné živorodky. Rád budu za každý tip. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 19:12 Muž pařa:) [2] – Re: Jurasek
aha, to sem nevěděl přes bojovnice nejsem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:12 Muž Jurasek [137] – Re: pařa:)
To sice mívají, ale pro chov bojovnic obou pohlaví se doporučuje spíš větší a zarostlá nádrž, ať se mají před sebou kam schovat. Měl bych z toho strach, pokud bych je neměl kam odlovit v případě konfliktů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:35 Muž pařa:) [2] – Re: Jurasek
Lidi mívají bojovnice i v menším, já myslím že tady by se jim líbilo, tvůj navrh je taky dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:27 Muž Jurasek [137]
Pár bojovnic p. bych do tak malého určitě nedával. Spíš 5-6 panc. panda a tři živorodky endlerovy, 1+2, časem se rozmnoží. Ale to je jen můj názor. Každému se můžou líbit jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:14 Muž arnošt [37] - Rostliny
neonky jsou hezký, ale do takhle malé nádrže asi vážně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:32 V
Neonky ne. Když Razbory, tak jenom malé (Boraras). Možná ty Betty by byly fajn. Chtělo by to ale nechat pěkně zarůst a dát spíš jednoho kluka a k němu dvě kamarádky. Mimochodem: 37 l = 50×25×30 cm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:14 Muž pařa:) [2] – Re: O
S takovou velikostí akvária si moc nevyhraješ...

1. Pár betty (bojovnice pestrá)
2. 8 neonek a na dno třeba krunýřovce jednopruhého nebo 6x pancéřníček malý
3. 10 rasbor a to co předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 12:01 O – Výběr rybiček..
Zrdavím- potřebovala bych radu ohledně výběru ryb- mám 37l akvárium , dno-oblázky, kokosy , a nevelký počet rostlinek ale ten chci zvyšovat , voda je trochu víc tvrdá, pak vybavení: topítko, bublifuk,zářivka 10W- o rybičkách toho moc nevím (v atlase jich je hodně ale nevím třeba jestli se k sobě hodí) tak vás žádám o radu s výběrem ryb - zatím nemám žádnou představu.... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 18:21 Žena Imii [45] – Re: bojovnice
Do 15l tak 4 gupky (paví očko), možná 4 pancéřníčky trpasličí ... ale víc rozhodně ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:33 bojovnice – Re: Mrakoplash
No, vím, že se sameček snese jen se samičkou, ale nebyla by spíš miminka? to bychom teda neradi. Sameček si stále staví hnízdo. :-D Jiný výběr by nebyl? něco malinkého... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:26 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: metal
To není moc dobrá rada. Sameček, pokud bude temperamentnější, samičku zabije.
Nemusí to tak být, ale to záleží na povaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:01 Muž metal [96] - Cichlidy
do 15.l us nic nevojde nanajvis este jedna bojovnica,podla toho aku mas ak je samec tak kup samicu alebo naopak.dve bojovnice v 15.l bude prerybnene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:04 bojovnice – Re: volcomek
Ahojky, moc prosím o radu s výběrem rybky/-ek. Jsme úplní začátečníci v chovu rybek X-) . Syn dostal malé akvárko (15l) s krásnou bojovnicí a chtěl by k ní dokoupit ještě jednu, max. dvě rybky. Můžete nám, prosím, pomoci s výběrem, aby jí betta nic neudělala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:51 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: vezir
kdyz uz .. tak aspon tech zhavich taky okolo 10 ... ja bych to nehrotil ... koupil 15-16 neonek a mas to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:42 Muž vezir [5]
Neonky budou o to nejde, nejpíše těch 10-12 ks. Jen jestli k nim přihodit ještě jedno menší hejno (těch 6 ks) razbor nebo teter (žhavá x červenoústá) nebo stačí jen ty neonky? Čichavec je takový můj favorit, mam pro něj už i plovoucí rostliny...
Pouvažuju teda o té Ramirezce a uvidí se.
Děkuju za všechny nápady a přípomínky a klidně piště dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:16 Žena Imii [45] – Re: vezir
Čichavci nejsou u hladiny (jsou tam pouze při stavění hnízda a to je tak max. 2x do měsíce) jinak plavou všude a hodně rejdí u dna, prohánějí se ... jsou to zkrátka aktivní rybky a v době tření jsou samci dost teritoriální u těch větších čichavců.

Kdybych si já vybírala mezi cichlidami, zvolím ramirézky.

Co se nám nelíbí na razborách? Tetry jsou prostě zajímavější pro oko. Ještě bych navrhla tuto razboru, která se mi asi jako jediná líbí - Rasbora pauciperforata-červenopruhá i40.tinypic.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:56 Muž metal [96] - Cichlidy
tetry cervenouste su narocnejsie na chov nez neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:51 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: vezir
tak tam nedavej tetry cerveno uste ale poradne hejno neonek a je to :)
jinak .. ancistrus nebo jaky koli rasozravy L sumec zere rasu prevazne v mladsim veku ... kdyz naroste tak se na to vyprdne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:49 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Imii
no to uans ji maji skoro v kazde akvaristice .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:44 Muž vezir [5]
Díky za reakce. Máte pravdu je to Tetra červenoústá. Seznam jsem několik přepisoval a měnil takže se snadno stala chybka...
Vím že teritoriální by si mohly vadit. Proto bych třeba nebral pestřence a ramirezky dokupy. Ale říkám si že čichavec je spíše u hladiny a ty dvoje spíše dole v úkrytu, takže by to snad vadit nemuselo. Tetra žhavá nevypadá taky špatně, mrknu se na ní v obchdě v reálu. Jinak v Novém Jičíně mají červenoústé ve 2 obchodech ze 3 X-) A co se vám nelíbí na Razborách?
Ancistruse druhého neplánuji, spíše převezmou jeho práci Otíci. A co byste vybrali z té dvojice Pestřenec x Ramirezka? Vzhledem k nárokům, snášenlivosti...
V pátek koupím asi jen "první várku" Neonky, Pandy a čichavce. A po nějaké době další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:42 Žena Imii [45] – Re: volcomek
No ale třeba ta žhavá je podle mě více dostupná v obchodech. Na červenoústou jsem nenarazila ani ve Sklorexu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:38 Muž volcomek [10] - Sumci
cau , tak skalary bych zcela urcile odepsal kvuli vysce .... jinak taky bych moc nekombinoval ty parove (teritorialni ryby) , dale nebal bych se pridat druha ancistrusovy predpokladam ze je to klasicke sp. .... dale bych tam dal ty tetry cervenouste , jinak co se tyce tech parovych .. tak bych volil mensi druhy ... treba ty ramirezky

Imii: tetra zahava neni spatnej napad .... ale me osobne se tetry cervenouste libi vic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:33 Muž volcomek [10] - Sumci – Re: Horác
nejspise mas pravdu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:26 Žena Imii [45]
Dovoluji si zasáhnout do tvého seznamu.
Z živorodek bych vybrala platu, ale mečíkatou (pokud ji seženete).
Na řasu ty otíky.
Místo razbory co takhle tetru žhavou ? Podle mě jsou docela pěkně zbarvené a ve společnosti neonek by to vypadalo i "živě".

Hodně bych ale váhala vybrat si mezi teritoriálními rybami. Buď pestřence, nebo skaláry, nebo čichavce, nebo ramirezky. Nekombinovala bych to a to už pak záleží na tobě co se ti líbí. Já osobně bych šla po ramirezkách nebo pestřencích.

Snad jsem napsala vše, co jsem chtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:20 Muž Horác [3942] – Re: metal
Myslím, že správně má být tetra červenoústá (Hemigrammus rhodostomus) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:13 Muž metal [96] - Cichlidy – re.volodka
nemas foto parmicky cervenoustej rad by som vidiet ako vyzera tato ryba v atlase som ju nenasiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:33 Žena Voloďka [59] - Tetry
No já bych šla do těch parmiček červenoústých než do pavích oček. Kvůli tomu, že více kaděj a taky se děsně množej. Takže suma sumárum ten ancík, ryby co tam chceš určitě mít a pak ty parmičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:30 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: vezir
Ja osobne bych doporucil tech 6-8 pand, nejaky ten pár cichavcu a hejno neonek, klidne vetsi nez 10 kousku. Mam skoro stejne slozeni v akvariu a vse slape OK. Cim vic neonek, tim lepe se budou citi a treba me se libi ménědruhová akvária, než mít od každého druhu něco ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:16 Muž vezir [5] – Názor na výběr rybiček
Fotka k příspěvku V pátek si chci požídit osazenstvo do akvárka, ale ještě si nejsem 100% jistý osazenstvem. Důvěřuji v kvalitu těchto stránek a chci se vás zeptat na vaše doporučení (prosím o zdržení jiných komentářu) X-)
Strávil jsem nad bádáním a studováním potřeb pro jednotlivé rybky pěkných pár hodin tak doufám že seznam není zas tak špatný. Tak piště který druh byste vybrali a který byste nebrali a kolik čeho ať to není přerybněné....díky ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 18:04 Žena Alena.sv [89] – Re: Raty
Není zač. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 17:06 Raty – pro alena sv.
...tak dík...,ja sem fakt myslel,že de o nějakou rybku :-D
ja jednonožce moc nemusim,ikdyž se u mě taky nějaky viskytli...zatim je beru jako pěšáky v mym řasoboji....časem se uvydí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:42 Žena Madu [5] – Re: V
měla jsem tam dvě levatky, ale ty jsem odchytila a vyhodila, pač jsem se někde dočetla, že se strašně množí a navíc dost znečišťuje vodu výkaly... po těch rostlinkách se podívám, pokud je objevím, tak je koupím a uvidím co to udělá:)
jinak děkuju za tip a info a tak celkově za rady:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:26 Žena Alena.sv [89] – Re: Raty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:07 Raty – pro alena sv.
...já bych se rád zeptal co je to zač ta ampulárie?schválně sem se ted díval všude,ale nejsem o moc chyřejší...tedy nevim vubec nic....dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:04 V – Re: Madu
Nedávej tam na řasy žádnou rybku, ale trs nějaký rychle rostoucí rostlinky, která spotřebuje nadbytečný živiny. Výborně se na to hodí např. Vodní mor (Egeria densa). A určitě se ti tam s rostlinkama dostal nějaký ten Okružák nebo Levatka, který ti s řasama taky pomůžou. Pokud budeš rozumě krmit a největší kousky odchytávat, tak ani nehrozí jejich přemnožení (většinou jich nemálo vycucnu při odkalování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 10:52 Žena Alena.sv [89] – Re: Madu
Já bych tam dala jednu ampulárii,ta se ti množit nebude. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=1201