Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:22 Muž tempus [3]
krmím mrazeným a nič sa nestalo,pochybujem o tom že preplachovanie by zabránilo "prípadnej" infekcii hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 09:51 Muž Primainfo [6] – Re: Yirka
A pokud u mraženého dodržíš, rozmrazení a proplachování, znamená to, že si tam nic nezavlečeš? Když jsem se ptal v Hornabachu, říkal mi prodavač, že třeba hlístici (nevím, které stádium) nedělá problém přežít i v mražáku. Tady na webu jsem zjistil, že na to není jednotný názor. Tak nevím, jestli mám do toho jít. Asi ti nestojí za riziko.
PS. Domácí zdroje živé potravy nemám. Musel bych tam strouhat děti - zatím furt rostou, tak by to snad mohlo jít. smich smich (omluva slabším povahám, za blbou srandu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 06:57 Muž Yirka [9126] – Re: Primainfo
Určitě záleží na zdrojích živé i mražené potravy. U mražené dodržuji určitá pravidla (rozmrazím, proplachuji) a není problém. Se živou je to nejlepší z vlatního kontrolovaného zdroje(nejlépe sudu). Když večer přiměřeně zakrmíš, ráno tam určitě nic nebude. Pokud máš i přesto,obavy o zbytky, pořiď si nějakého velkého plže, ten se o ně postará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 18:15 Muž tempus [3] – re-Primainfo
skús to tam vhodiť ked budeš vidieť že plávajú po akva ano inak aj mne idú ostatné ryby po tablete smich ale vždy si uchmatnú aj mrenky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 18:08 Muž Primainfo [6] – Re: tempus
Ok, hodím jim tam večer tabletu, jen nevím, jestli to zbyde i na mřenky, ono totiž na tablety na dno chodí mlsat pár Ramirezek, jak viděj tabletu, tak jsou jak divé a je jim jedno, že ještě není rozpuštěné. smich
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 17:54 Muž tempus [3] – re-Primainfo
mrazeným môžeš krmiť bez obáv,kludne mrazenými patentkami,koretrami,moje mrenky nádherné sa nažerú aj cez den´,inak bývajú zalezené a najviac aktívne sú za šera,v noci a včas ráno,oni si určite najdu papu,skús večer vhodiť tabletové krmivo do rána ho skonzumujú :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 17:46 Muž Primainfo [6] – Re: Yirka
Díky za vysvětlení, mraženým a živým se bojím krmit, protože mi někdo říkal, že si tam můžu zavlést hlístice. Teď jsem (asi) kvůli nim musel zlikvidovat tři acísky. Ale ti byli nakažení už z obchodu. :-( A taky mi není jasné jakým způsobem ty mřény krmit. Večer nasypat a čekat, že to tam do rána nebude??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 16:08 Muž Yirka [9126] – Re: Primainfo
Tuto rybku jsem nějakou dobu měl a mohu doporučit zkusit mražené krmivo-zejména patentky. Tato rybka je sice všežravá, ovšem upřednostňuje živou potravu (malí plži) nebo mražené patentky a pod. Potravu hledá především v noci ve dně nádrže, takže ji nemusíš vidět se ládovat, ale při tom může skvěle prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 09:58 Muž Primainfo [6] – Stravování mřenek
Ahoj, prosím o radu nějakého zkušeného "mřenkaře". Mám 4 Pakistánské Mřenky asi v nádrži od 25.7. Nejdříve byly velice plaché, stále zalezlé pod kořeny. Teď už šmejdí po celém akváriu, když krmím a v akvišu je drobátko zmatek, zase na chvilku zalezou. A v tom je možná problém, ještě jsem je neviděl jíst, stále oňuchávají rostlinky, kořen i dno, ale potravy se nedotknou, přehlížejí ji bez zájmu. Je jedno, jestli jsou to potopené lístečky TetraMinu nebo Micro Pellets od Hikari, (to šmakuje Razborám), Algae Wafers od Hikari (ty šmakujou Ramirezkam) nebo přímo pro mřenky Sinking Wafers od Hikari - o to taky mají zájem Ramirezky. Jo nějaká zelenina - hrášek nebo okurka - taky nezájem. Živé nebo mražené jsem dávat nezkoušel, protože si zdaleka nejsem jistý, jestli by to akorát nepopadalo, bez zájmu, do dna. Navíc ani nevím, co by jim chutnalo. (Já jsem biftekovej :) ) Jinak mřenky vypadají úplně v pohodě, vitální, akorát žrát krmivo jsem je ještě neviděl. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 09:15 Kahan – Re: Michal Koreň
škeble v akva by neměla vadit. Jen pozor na případný přenos chorob. A škebli sledujte, zda žije, jelikož při úhynu tak velkého měkýše dojde poměrně rychle k zamoření vody jedovatými látkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 00:06 Žena ustavprochore [567] – Re: Michal Koreň
Ahoj,
tetra černá je, myslím, dobrá volba, taky je mám - 4 (v cca 110l AQ), u mě jsou to hodné a dlouhověké rybky (nejstarší má asi 6 let). Pancéřníček je, tuším, spíš hejnová rybka, tak by jich to možná chtělo víc, ale jestli chceš něco na dno, vzala bych možná spíš 1 ancistruse, pokud máš v AQ nějakej kořen (TO NENÍ NARÁŽKA NA TVŮJ NICK :)), tak to oni mají móc rádi... Jinak jak psal tempus, můžeš zkusit 2 čichavce, ty jsou takový větší... Jinak tady na rybičkách je fajn článek - Ryby vhodné po začátečníky - tam by ses taky mohl inspirovat, i když úplným začátečníkem nejsi. A nezapomeň na kyti, držím palce, ať nejsou už žádné masakry tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:06 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
jo a jeste potrava te musle, no zatim ji nedavam zadnou zvlastni stravu, bratranec mi rekl ze se zivi akorat filtrovanim vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:59 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
můžete mi ještě tedy poradit s tim osazením? no mám tam ty zivorodky, 2 nove cerne tetry, napadlo me, ze bych si tam jeste koupil 2 stejne tetry (zatim to vypada dobre), k tomu jeste 2 pancernicky dvoupruhe, nebo jsem se jeste dival na cihlidku nejakou, nevim, ja se moc nevyznam, chtel bych nejakou rybku, ktere by takove akvarium stacio a aby byla hodna a neutocila na ostatni, ale zas aby nebyla nejaka malinka aby na ni nekdo neutocil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:23 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
má 10 cm, ona se jakoby postavila a zahrabala se, je tam takovy misto bez rostlin a dekoraci hned ve predu, mam "jen" to 50l akvárium jak jsem už psal, jako napsal jsem to jen v zavorkach proto, protoze jsem nez jsem prisel sem si myslel ze 50 l je hodne :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: Michal Koreň
Jestli má 10cm tak musíš mít hodně velké AQ, když se ti zahrabala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:13 Žena bucliik [99]
a copak to papká? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:13 Muž Yirka [9126] – Re: dajos
Ty z přírody jsou chráněné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:10 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
no je asi tak 10 cm velká, koupil jsem ji v pet center (tak se to myslim jmenuje) za 29 korun, je to u nas ve futuru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:07 Muž dajos [10]
to vyhrabeš v řece a dajou se aji koupiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:05 Žena bucliik [99]
to je dobře, ty tam máš škebli? kde jsi ji splašil? to jsem ještě neslyšela :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:04 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
no ne, jedna mřenka zemřela a ta druhá je zpět ve zverimexu, takže už žádný masakr :-D teda doufam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Michal Koreň
Skeble asi zdrhla pred mrenkama :).Kdyz jsem je mel tak brutalne utocily i na velky ampularky.Jsou to snekozrouti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 18:34 Michal Koreň – Re: Michal Koreň
no tak ta jedna mřenka zemřela (byla dost zmožena po tom co byla venku nevím, jak dlouho), díky za radu, ale paví očka ne, ty jsem jednou měl a nakonec jsem jich měl v 30 litrovém akváriu (to bylo staré akvárium a měl jsem ho asi v 10 letech) tak přes 50, poslední plata také zemřela, takže zůstaly jen ty dvě živorodky dlouhoploutvé a tak jsem si dnes ještě koupil 2 tetry černé, pokud to bude v pořádku, koupil bych ještě tak 4 a už bych to nechal, co myslíte? no nebo možná ještě mě napadl pancéřníček dvoupruhý (nebo burgesuv - uz si nepamatuju, který z techto to byl). proc vam pripada pro ty zivorodky 50 litrove akvarium male?? jo a uplny zacatecnik nejsem, jak jsem uz rekl, mel jsem ty pavi ocka a taky jsem mel jednu dobu v tom 30 litrovem akvariu zavojnatky, ale ty jsem pak prodal, byly obrovske takze potrebovaly vice prostoru, coz ja jsem jim nemohl dat, pak jsem nekolik let nemel akvarium a ted jsem si ho znovu poridil, akorat v o neco vetsim provedeni. jeste jsem se chtel zeptat na skebli, mam tam jednu, ale ted se mi uplne zahrabala pod pisek takze neni videt, je to normalni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 14:21 Muž dajos [10]
budou agresivní protože na to jak jsou teritoriální mají malé akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 09:50 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Michal Koreň
chudaci. Velifery alespon 200l, mrenky bych taky do mensiho nez 100l nedal. Daruj je a kup si pancernicky, dokup platy a pavi ocka.
PS: jsi zacatecnik a moc na vyber nemas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 19:05 Žena bucliik [99]
ono těch 50l není zrovna pro nějakou velkou rybu, pokud tě napadly skaláry tak ty ne-e. :-)
skus si zadat inzerátek na darování rybek na víc serverech, mě to zabralo.
Jojo, co ryba to jiná nátura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:56 Michal Koreň – Re:
No vrátit je nemůžu, protože nejsou ze zverimexu ale z hornbachu :( je mi úplně hrozně jak vidím ve sklínce tu jednu chudinku platu, podle mě je jen otázkou času, kdy podlehne zraněním, doufám, že nezemře i ta pecilia velifera :( no a že nejsou vidět? no u mě jsou bohužel vidět až moc, asi je to tím, že mám menší akvárium a že co chvíli vyplavou napadnout nějakou další rybku, no já bych spíš třeba jednu dvě větší, líbí se mi, když se podívám na akvárium a je tam nějaká větší dobře viditelná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:47 Žena bucliik [99]
co se optat zase v tom zverimexu, jestli by ti je nevzali zpět?
terčovci teda určitě ne,ani teplota ani velikost tvého akvária pro ně nejsou. prvně o těch rybkách musíš něco zjistit, na rady prodavačů moc nedej. Nejlépe si všechno zjistit sám a dopředu.
Jukni tady do atlasu, hezky se v něm hledá, vyber nějaké menší rybky, já bych dokoupila třeba ty platy a na dno pancéřníčka skvrnitýho, nebo pancéřníčka pandu(alespoň 4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:34 Muž Primainfo [6]
Ahoj, s mřenkami mám taky problém, i když jinej. Koupil jsem čtyri hezké kousky mřenky pakistanské, dal je do skoro prázdného akviša (125L) a hle rybky zmizely. Tedy nezmizely úplně, ale do kompexu kořenů, a od té doby je vídám velice sporadicky. Nevím jestli je to problém aklimatizace nebo je to normální, že mřenky v akvišu vůbec nejsou vidět. Pokud máte nápad, jak mřenky dostat ven jinak než vidlema :-) tak sem s ním. Díkes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:19 Muž tempus [3]
zdravím ,tak na terčovcov zabudni,do 50 l akva sa nehodia,tieto mrenky by nemali byť útočné,možno stres ,nechaj si ich a dokúp k nim nejaké gurami,alebo daruj niekomu ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:06 Michal Koreň – Co dělat s mřenkama?
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem si koupil do nového akvária rybičky, je to akvárium 50l, moc jsem tomu nerozuměl, vybíral jsem většinou nějaké mírumilovné rybičky, aby se mi nepožíraly, většinou živorodky, vybral jsem tedy: 2x Poecilia velifera, botia modesta (ty jsou největší problém), 3x plata (z toho už jsou 2 mrtvé). Ten prodavač mi řekl, že ty mřenky vůbec neútočí, včera večer skákaly nad hladinu, dnes jsem se probudil a jedna ležela usušená na kobreci (hodil jsem ji zpět, ale zázrakem ožila) a ty mřenky už mi napadly platy (zabily 2, takže jsem musel tu zbylou dát do flašky) a teď zrovna jsem si všiml, že napadený je i sameček poecilia velifera a asi umírá. Zabít ty mřenky se mi nechce a druhé akvárium už mít nemůžu, proto se chci zeptat, co s nima mám dělat a nebo jestli zde není někdo z ostravska, kdo by si je vzal klidně zdarma. Také jsem se chtěl zeptat, kterou rybku k těm zbylým můžu dát, líbí se mi terčovci, ale mám strach aby ty zbylé nezavraždili a nevím jestli by vydrželi v 25 stupních a v takovém akváriu. chtěl bych nějakou nenáročnější, větší rybu. předem děkuji za každou radu

s pozdravem
Michal Koreň
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:31 Sandpiper – Re: Onďa
S tim labeo, problem je ze kdyz padnes na divocha, tak uz je potom pozde jestli nemas kam ho dat. Ja jsem to taky udelala protoze se mi libil a ted jsem s nim otravena. Honi vsechny ryby az z toho chcipaji unavou. A on taky zije dost dlouho!! Tak si to rozmysli!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 00:22 Muž Onďa [32] – Sandpiper
To zajisté,ale pokud jsou to živí tvorové,tak bude mít každá trochu jinou povahu,ale moc zkušeností s nimi nemám,takže jsem si myslel, že ve 200 litrech by jedna nemusela být problém.

EDIT: Moji kropenáči neustále brousí kolem skla a u hladiny a dno používají jen jako lehátko, když se jim nechce plavat. Vousky mají kolem 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 16:41 Sandpiper – Re: Onďa
Tu parmicku cervenoploutvou bych tam urcite nedavala...jsou to divoké potvory. Krome toho by bylo lepsi deti naucit hned ze zacatku jaké ryby patri k sobe a nedelat z toho kdovi jakou pplévku jenom proto aby se jim to libilo. Ryby nejsou hracky pro decka ale zivé bytosti. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 14:45 Zdeňula
Právě- proto se ptám... Ty cichlidky by asi nutné ani nebyly, ale je to tak jediná rybka, o které jsem se dočetla že zaručeně zlikviduje potěr gupek :). Kdyby byla nějaká menší, co by to zastala, uvítala bych to ;-). Bettu nechci- ty jsou prý strašně líné v tom lovu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:38 Štěpán – Re: Zdeňula
54 litrů akvárium znamená třeba jen 40-45 litrů vody, tam se nevejde skoro nic. Ancík zabere minimálně 15-20 litrů, nemluvě o tom, že se mu to akvárium bude zdát malé, pancéřníček drobný by chtěl 4-5 litrů, cichlidka kakadu 6-10 litrů. Paví oko minimálně 6 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:00 Muž Jurasek [137] – Re: Zdeňula
Ty cichlidky by měly být aspoň 3-4 (jeden samec a více samiček) a pancéřníčků aspoň 6, jsou hejnoví. Když budou gupky 3, tak by se to mohlo vejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:13 Zdeňula
Dovolím si využít tohle téma k podobné otázce- může být na 54l tato sestava? 1x Ancík, 2x cichlidka kakadu, 4x pancéřníček drobný, 5x gupka? Nebude tam plno..? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:09 Muž Jurasek [137] – Re: Nafe
Aqua-daho je dobrá volba. S rostlinkama od nich jsem nikdy neměl žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:07 Nafe – Re: fantasta
tomu rozumim, urcite necham akva tak mesic, nez do neho pridam rybky. Na kytky jsem koukal na web aqua-daho.cz. Je to dobra volba ? nemate s tnima nekdo zkusenost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:00 R Muž Silent [5949] – Re: Nafe
Pokud necháš rostlinám dostatek času na zakořenění tak je pancíci nevyrejou. Holt napřed rostliny a až pak ryby. Nikdy ne obráceně, nebo najednou. A rostliny sázené v průběhu života nádrže můžeš, jak jsi podotkl, obložit většími oblázky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 10:04 Nafe – Re: mch.sokolov
no pomalu to ctu, a s tema matkama je to masakr :-) to by me nepapdlo, rekl bych ze pozinkovana matka v akvarku napacha chemicky dost skody. ... :-). Ale uplne me berou ty jeho tetry konzske .... Ach jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 10:00 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Nafe
učit se o akvaristice je pořád spouta ano přijemné čteni a seznámeni se šilenym Horácem smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:57 Nafe – Re: mch.sokolov
Dik, koukam ze je tam toho hodne co bych si minimalne mel precist. jeste jednou dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Nafe
mrkni na vyplavávajici rostliny www.horacovoakvarium.cz/… a vůbec na celý ty webovky ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:34 Nafe – Re: mch.sokolov
jo, super :-) jen to nejak nepobiram
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:32 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Nafe
jde použit Horácometoda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:27 Nafe – Re: fantasta
Obavy z vireni kalu moc nemam, jde mi spis o to abych poskytnul akvariu vse co je treba. Jeste jsem premyslel , aby mi pancernicci nevyryli kytky, ze bych je pekne oblozil kameny aby se jim ty potvurky nedostaly na korinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:25 R Muž Silent [5949]
Podle mě je nejlepší základ dna říční písek. Nějaké speciální substráty mají smysl možná pro holandská akvária kde je málo ryb na velký počet rostlin a velký objem vody. Pokud máš obavy z víření kalů, tak to při pravidelném odkalování zas až tak nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:15 Nafe
jen jeste jednu malou drobnost, ma smysl na dno davat substrat ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=1501