Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr ryb do nového akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Výběr ryb do nového akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 23:46 Muž hunti [4] Re: MrMovie
Oni si tu vodu určitě v akvaristice upravují pomocí reverzní osmózy. Asi bych vybral tetru ohnivou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 23:39 MrMovie – Čím vhodně doplňovat akva
Ahoj, mám asi měsíc a týden založené akva (112l), je tam teď pár gupek a ancistrus, začínám přemýšlet, jaké rybky budu přidávat. Chtěl bych asi jedno nějaké hejno a pak to něčím doplnit aby to bylo přiměřeně barevné.
Zatím mám tyto favority:
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska - tohle je favorit.

rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
Mezi těmito rybkami jsem celkem indeferentní, ale z těch hejnových je asi potřeba vybrat jeden, max 2 druhy vzhledem k těm počtům na hejno... No, jistí to asi neonky, pokud by všechny tyto ryby byly náročné. Podle atlasu mají celkem neslučitelné požadavky na tvrdost vody s tím, co mi teče z kohoutku (Brno dGH dle stránek vodáren okolo 17), ale zase si říkám, že když je mají v místní akvaristice, tak ta voda asi tolik nevadí.

Pak se mi celkem líbily molyny a mečovky, ale zase tam nechci mít moc živorodek, když už tam jsou gupky.
Budu rád za radu, které z těch rybek jsou nejlepší (čti "ne extrémně náročné" ;-) ), nebo klidně návrh co jiného tam dát. pivo

Díky.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 00:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: janinarozt
Neridila bych se zadnymi atlasy nadoraz... Vzdy jsem pocitala s cca o tretinu vetsim prostorem a rozhodne to podle meho nazoru neni na skodu.
P.S. omylem jsem k prispevku na mobilu priklepla palce. Nemely tam byt a na telefonu mi nejdou smazat, ackoliv uznavam, ze je dobre, za narozdil od mnoha jinych se zajimas a zjistujes si informace o rybach, ktere chces chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2018 22:53 Žena janinarozt [3] Re: ivaha
Myslela jsem pár/trio čichavců medových či zakrslých, dle atlasu by jak objem, tak parametry vody, měly být ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: janinarozt
Nejsem si jista, ze bych do tehle mensi nadrze, navic s tvrdsi vodou, umistila cichavce... Skupinku chun jsem mela v cca 200 litrech (navic dlouhe a nizke, takze prostoru opravdu hodne) a zdalo se mi to optimalni. Cca 60 l jsem pro ne mela na treni. To chteni nicmene chapu, jsou to nadherne ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2018 23:52 Žena janinarozt [3] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za odpověď, do živorodek se mi právě nechce - hlavně proto, že směřuji do budoucna k čichavcům medovým (nebo zakrslým) a ty se k nim nehodí. Rostliny už nemám téměř kam přidávat -asi není vidět, že za kořenem je plno: mám tam vysázeno mj. spoustu sagittarií, akorát jsou malinké a ještě k tomu dost ztratily listy (doufám, že jen přelisťují). Ještě jsem sehnala pěkný anubias, viz foto. Jediné volné místo je vpředu před kořenem a tam zase nevím moc, co bych dala, aby to bylo nízké a vypadalo hezky. Vyloženě rostlinné akva, jaká máte Vy, (zatím) dělat nechci. Tohle akva jsem pořizovala pro manžela, že se mu líbí pozorovat rybičky.
Mimochodem, mám přečteno spoustu Vašich článků, Vaše podvodní džungle mě nadchly a začínám do budoucna rozvažovat, že bych něco podobného chtěla zkusit.. zatím na to nemám odvahu, tak jsem si dala na okno kouli s riccií, troškou mechu a okružáky a čekám, co to udělá ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2018 22:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: janinarozt
A gupky ne?
K akváriu: Ještě přidej rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 22:33 Žena janinarozt [3] – hejnové rybky ke krevetkám
Dobrý den, jsem úplný začátečník a chtěla bych se poradit, které rybky vybrat do akva: rybicky.net/nadrze/29012. Na dno přijdou krevetky a k nim jsem chtěla malé, mírumilovné hejnové rybky, byly mi doporučeny razbory espeho. Akorát máme zřejmě tvrdou vodu (dle webu vodárny), a to 15°dH, zatímco razbory espei mají doporučenou tvrdost vody 1-12°dH. Je to významný rozdíl? Mám raději vybrat jiné? V záloze mám medeky oryzias woworae, ty se zdají být ok, akorát se mi budou hůře shánět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 12:58 Žena Lucie Š. [96] Re: Anthrax
Moc díky, to jsem právě četla, že není modrá neonka jako modrá. Nevíte někdo jak je to u těch z vivária? při takovém počtu bych to složila tedy asi nějak postupně, aspoň na dvakrát. Krevetky mám, jen jsem je ještě nedoplnila do prezentace. Mám tam Bloody mary - Neocaridina a Crystal Red Bee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 12:55 Žena Lucie Š. [96] Re: ctibum
Díky, vybráno mám, modrý neonky. Spíš tedy kolik a jestli je velký problém je vypustit najednou. Můžu poprosit o přesunutí dotazu do správného vlákna, nebo kam mohu vložit dotaz? Děkuji ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 12:52 R Muž Anthrax [4787] Re: Lucie Š.
Těch modrých neonek bych tam dal určitě alespoň 100. Ala jejich kvalita je občas problém. Mizí jim červený pruh. Takže místo aby ta neonka vypadala takhle: www.fishbase.de/… tak vypadá spíš takhle: rybicky.net/fotogalerie.php…

U mě teda pomohla změna krmiva. Ale mám jen jednu zkušenost, takže z toho nechci dělat úplně závěry.

Edit: Koukám, že tam krevetky ještě nemáš. Co pořídit rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska to je kreveta kterou červené neonky nesežerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 12:51 Žena Lucie Š. [96] Re: ragus
Díky za inzerát ;-) , to mám také z ruky, tam už by rozhodla spíš cena, která je ve vivariu nižší a tak bych si je musela nechat také zaslat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 12:25 Muž ragus [135] Re: Lucie Š.
K tomu sehnání - dnešní inzerát na Bazoši: zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 11:27 Žena Lucie Š. [96] – Neonky modré
Ahoj, zdravím. Chtěla bych se poradit. Mám založené 160l akvárko, chtěla bych tam mít pořádné hejno neonek a krevetky, žádné jiné rybky v plánu momentálně nemám. Původně jsem chtěla mít neonky červené, ale s ohledem na krevetky jsem se rozhodla pro neonky modré, i přesto, že červené se mi líbí víc, ale i tak si myslím, že červeným sluší víc větší akva. Moje má 100x40x40 ( Neonková 160 ). No a oproti červeným je vcelku problém sehnat modré, aspoň tedy u nás na Vysočině, co jsem zatím stihla zjišťovat. Zajímá mě, jak je to s kvalitou modrých neonek a kolik si jich můžu do mého akvárka dovolit? Pak také nejspíš si je budu muset objednat, koukala jsem na Vivárium ( budu vděčná i za jiné návrhy kde pořídit ) a nákup po částech se moc nevyplatí, tak jestli by byl velký problém pořídit rovnou všechny, než je přidávat postupně? Ta dostupnost modrých mi to dost komplikuje. Předem moc díky za rady. Lucie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:45 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
OK, ještě jednou díky moc, bylo mi ctí :-)
Postup i počty jsou mi jasné, zatím dorostou i kytky a postupně se to vyvine...
Pozeptám se pro jistotu i na ten filtr, dokud je čas...

P.S. Ancistrusy nějak asi ani nechci, i když jsou hodně oblíbení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2018 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Odolní čichavci jsou šedí (zlatí, modří, cosby), ale ti jsou zase trochu moc divocí. Pokud akvárium bude mít podmínky dostatečné pro cichlidky, s čichavci perleťovými nebude problém. Perleťových musíš koupit skupinu 6 a více kusů, protože v prodejní velikosti nejde pohlaví poznat. Už jsem tady na rybičkách viděl hodně zaručených "párů", co přitom byly ryby stejného pohlaví. Pak podle situace necháš všechny, nebo je až na pár rozdáš.

Filtr je otázka. Já ten Aquael neznám, ale na první pohled moc dobře nevypadá. Filtr můžeš řešit v jiném tématu.

Lorikárie klidně zkus, je u nich mnohem menší šance na to, že budou požírat kytky než u ancistrusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:33 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Jojo, je to ta 420 l z prezentace :-)
EDIT- Tak na čichavce jsi mi mezitím odpověděl, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:32 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Super, to vypadá dobře, lorikárie promyslím, nemusím je mít...A ti čichavci nebude problém - samci mezi sebou? Je některý druh, který bývá častěji "kvalitnější" čímž i odolnější?
Asi bude dobré poohlédnout se po specializovaném chovateli?

Filtr netuším, jestli mi odsouhlasíš...dodali nám ho na zakázku ti, co nám sestavovali akvo, podle toho, co se všude píše, mám trochu pochybnosti, to stejné i se světlem, ale dušovali se, že je to všechno jak má být - filtr je Aquael turbo filter 2000, zářivky LED 18W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 22:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubaa
Předpokládám, že se bavíme o 400l, což je na pár perleťových super a při výborných podmínkách by podle mě mohly být ty páry i 3 (skupina s minimálně 3 samci). 2 páry je z mojí zkušenosti špatný počet u většiny ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:26 Muž Kubaa [718] Re: Pedro7
Co se týče teploty tak modré nebo perleťové cichavce zcela v pohodě. Ti jsou z podobné oblasti jako betta. Ale chce to dost velkou nádrž, už nevím, zda tu padla litraz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 22:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Můžeš ty zakrslé zkusit. Jak seženeš kvalitní ryby a budeš mít vodu OK, nebudou s nimi problémy. Teplota je otázkou, odchované akvarijní ryby mají trochu jiné požadavky než ryby v přírodě. 25°C mi nepřijde zas tak moc.
Mohli by být i Čichavci perleťoví, ti jsou odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:23 Žena Pedro7 [1] Re: Kubaa
Takže čichavce žádného nedoporučíš? Uvádí se, že jsou náchylní k nemocem, ale nevím, jak je to v reálu. Taky se uvádí, že jsou k sobě samci v době tření agresivní...
A co ty myslíš, že by mohlo být jiného dominantnějšího nahoře? Skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 22:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
Reálné to určitě je, ale:
- ty počty půjdou jedině při kvalitní filtraci, údržbě a růstu rostlin
- bude problém sehnat kvalitní čichavce
- nikdy jsem neměl více druhů cichlidek v jednom akváriu, s nimi ti musí poradit někdo jiný
- lorikárie můžou ožírat kytky
Takže po záběhu bych osadil tetry, měsíc po nich pancéřníčky. Po dalším měsíci čichavce a lorikárie. A až vše pofrčí jak má, bude čas řešit cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 22:12 Muž Kubaa [718] Re: Pedro7
Trvalé vysoká teplota u malých čichavců je jednou z příčin problémů s nimi, kratkověkosti, náhlých úmrtí atd. Jsou to subtropické ryby ze severní Indie. Snesou klidně 30 stupňů, v teplém období, ale nesmí být ve vysoké teplotě trvale. Betta je naopak ryba z thajských tropů, co potřebuje teplo trvale.

To co píšu platí pro divokou formu. U těch šlechtěných forem to může být jinak, ale to jsou zase chcipaci z jiných důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 22:05 Žena Pedro7 [1] Re: NHKG
Moc díky :-)
Myslíš, že by bylo reálné mít:
3 páry čichavců zakrslých
30 teter ozdobných

1 pár akarky zelené - vím, kde mají
tyhle nevím, jestli seženu, ale človíček, který nám dělal akvo, má poměrně dost kontaktů na chovatele
1 pár cichlidky vysokoploutvé
1 pár cichlidky kakadu

Na dno pancéřníček Štěrbův hejno...nevím, 10x ?
A třeba ještě párek lorikárií?

Ještě jednou díky moc za rady, takhle vím, co je aspoň trochu reálné a od čeho se můžu odpíchnout. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:53 Žena Pedro7 [1] Re: Kubaa
Joo, já vím, třeba neonky :-) Ale zrovna ozdobné a červenoústé jsou do 28 a čichavec zakrslý, modrý i perleťový taky, tak to by snad mohlo jít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2018 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pedro7
No zrovna C. borelliho není teplomilná. 26°C je pro ní maximum, ale odchyty zvládají teploty i pod 20°C.
Možností je spousta. Vyber si co se ti líbí a nějak to doladíme. Čichavce můžeš prakticky všechny běžné druhy, u teter bude vzhledem k čichavcům dobré vybrat druh co neokusuje ploutve (a ani rostliny) a cichlidky vzhledem k parametrům vody nějaké odolnější. Nejlepší by asi byly Akarky zelené.
Teter 1 druh v počtu aspoň 30ks, cichlidek bych dal 3 páry a pokud neseženeš páry tak 8÷10 kusů. Čichavce opět cca 3 páry, ale pokud by to byli perleťoví nebo šedí, tak koupit 6÷8ks mladých a pak případně nechat jen pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:42 Muž Kubaa [718] Re: Pedro7
Pro bettu spíš 26 než 25. A teplomilné tetry a čichavci? Jak které druhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:34 Žena Pedro7 [1] Re: Kubaa
Vytápíme na 25-26, to by snad měla zvládnout i beta (nebo zůstane ve své 22 l, ale tam má taky 25-26) i cichlidky - minimálně kakadu, vysokoploutvá, borelliho, thomasova. Tetry jsou teplomilné, čichavci taky...nebo se mýlím, je někde nějaký zásadní problém? Dokázal by mi někdo alespoň nastínit složení takové 400l s čichavci, tetrami a cichlidkami? Co se spolu nejlépe snese, samozřejmě za podmínky stejných nároků na vodu (máme středně tvrdou, PH 7,4) a teplotu. Případně i počty rybek, aby nedocházelo k nějakým velkým nepokojům v době tření? Nebo to opravdu nejde?
Díky moc za všechny rady i názory:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2018 21:14 Muž Kubaa [718] Re: Pedro7
K bette musis především vybírat teplomilné ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 21:10 Žena Pedro7 [1] Re: Wanderer
Jenže já tíhnu hlavně k cichlidám, které by doplnily tetry, čichavci...Živorodky, tzn. Black Molly - tam jsou především na záběh, i když mi nijak zásadně nevadí, mečovky tam nezůstanou. Další živorodky určitě nee...
Ale díky za názor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 20:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pedro7
Držel bych se toho, co tam už máš a rozšířil počet živorodek. Tetry bych k nim nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 18:10 Žena Pedro7 [1] – jaké cichlidky do 400l
Ahoj vespolek :-) Jsem začátečník, mám čerstvě založené akvárium, zatím se záběhovými rybkami, viz prezentace. Tak mám teď nějaký ten týden čas porozmýšlet nad osazenstvem. Moje představa jsou nahoře čichavci, nejvíc se mi líbí zakrslý nebo modrý a beťák, kterého už máme, uprostřed hejno teter, třeba ozdobných nebo červenoústých, dole hejnko pancéřníčků štěrbáků, případně párek lorikárií. To celé doplněno nějakými mírnými a ne úplně náročnými cichlidkami či pestřenci, případně akarkami. Přemýšlím nad cichlidkou vysokoploutvou, Borelliho, kakadu, žlutoocasou, případně ramirézkami. Líbí se mi akarka zelená nebo pestřenec Thomasův.
Můžete mi prosím poradit, jaké složení a v jakých počtech rybek by bylo nejvhodnější? Nebo jestli by nebyly vhodnější nějaké jiné druhy? Na trvalo by měly zůstat parmičky černopruhé, molly uvidíme. Mečovky půjdou jinam.
Děkuji moc za případné inspirace a přeji pěkný večer :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:14 Muž Kubaa [718]
A já to beru jako pozitivum. To, že si ryba zaloví, je nepochybně prospěšné pro její zdraví a pohodu, možnost přirozeného chování, a já jsem rád, že to můžu pozorovat. Krmení je to navíc neobyčejně kvalitní. Prodlužuje se tak navíc i interval, po který ryby vydrží bez přikrmování (dovolená).

Pro ryby je to skvělý, jak se říká v zoologických zahradách, enrichment. A v zaroslém akváriu to populace bežných krevetek přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:14 R Muž Anthrax [4787] Re: Jifi
Ty moje proplavou klidně kolem takové té nejprťavější krevetky a nic. Takhle spolu existovaly od května, takže jsem měl dostatek času sledovat jejich soužití :-) Ale co jsem nedávno přidal tetry ohnivé, tak ty po těch malých krevetkách občas jdou. Ale dospělé krevetky se skrývat nezačaly. Ale jak říkám, je to jen moje zkušenost a naprosto věřím, že ty máš přesně opačnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:01 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Já jsem si všimnul, že ty moje neonky vyloženě zbystřily, jak se nějaká malá krevetka začala pohybovat těmi poskoky. V tu chvíli byla okamžitě živým cílem neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 17:43 R Muž Anthrax [4787] Re: Jifi
U mě jsou neonky modré s cherrynama naprosto v pořádku. Ještě jsem neviděl, že by nějaká po krevetkách (a to jich tam mám přes sto) šla a to ani po těch nejmenších. Tím nerozporuji tvoji zkušenost, akorát přidávám svoji. Asi není neonka modrá jako neonka modrá. ;-) Ani se krevety v přítomnosti neonek nijak neschovávají.
Zato dánio perlové, které ke mě přišlo omylem, občas nějakou malou krevetku sluplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 17:35 Muž Jifi [675] Re: ctibum
Jak jsem si dovezl razborky (mám krátce Boraras maculatus a B. brigittae), tak jsem viděl oba druhy, jak sezobávají mrňavé krevetky. To je holt příroda - považují je za něco k snědku.
Totéž modré neonky.
Už jsem to psal v jiném vlákně: jak nějaká malinká krevetka začne "poskakovat", tak se na ni neonky okamžitě vrhnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 14:35 R Muž ctibum [6926] Re: Kyticka
Krvavky a Galaxky mám ve "200". Po krevetkách Dánia nejdou, ale to je tím, že je dřív sežerou Tetry. Ty krevetky, ne Dánia. I když poslední dobou pozoruju u pár menších Galaxek okousaný ocas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 14:32 Kyticka Re: drvi
asi máte pravdu, tomu se nevyhnu... tak aspoň aby mi nenapadali ty velké, krevetky jsou krásní a šikovní tvorové :) zatím je mám pár měsíců v 54l akváriu u dánií perlových a vše v pořádku zahlédla jsem i pár maličkých...ovšem kolik jich přežije..kdo ví... ancíci jsou nemotorové no...toho se nejvíc bojím..rotlinky nebyli levné...dno v akváriu se rozvíří jedna báseň a rostlinky zatím ve dně moc nedrží :-D ..takže z toho mám fakt obavy... nechala jsem si tři a ostatní darovala ..ale možná daruji i je... v té 54lce mám nakonec jen jednoho a taky mi ožírá rostliny :/.. nejraději bych je tam dala na zkoušku ...ale ten jejich odchyt... no to bylo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2017 14:30 R Muž ctibum [6926] Re: Jifi
Mám ve "26" dna druhy Razborek a ještě jsem je neviděl, že by po krevetkách šly... Ale to asi nejsou ryby do 160l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2017 14:10 Muž Jifi [675] Re: Kyticka
Danio perlové: někdo má dobrou zkušenost, já ne. Po pár týdnech mně perlová dania začala lovit i dospělé krevetky. Samozřejmě, že je nemohla sežrat, ale krevetka už to nepřežila, jak byla pocuchaná. Tak jsem pak všechna ta krásná dania odlovil a daroval. Zpětně vidím jako nejlepší řešení (pro krevetky) mít v akvárku jen krevetky. A ryby raději v jiném akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2017 14:03 Muž Jifi [675] Re: drvi
Jo, taky jsem přišel na to, že mrňata krevetek sezobnou i ryby, které jsou uváděny jako vhodné ke krevetkám. Před pár týdny jsem to tu popisoval. Mláďata krevetek během 2 dní zmizela a krevetky úplně změnily svoje chování. Pomalu mně narostlo Ceratophyllum na hladině, pomaličku se rozrůstá i mech a sem tam vidím i nějakou malou krevetku i poté, co jsem do akvárka dal ryby.
Dokud byly v akvárku jen krevetky, tak si tam vesele plavaly a mrňata byla všude. Te´d krevetky moc neplavou a mrňata jen občas přežijí v houšti rostlin.
A to mám "ryby vhodné ke krevetkám" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2017 13:16 Žena drvi [2894] Re: Kyticka
Obávám se, že malé krevetky ti budou likvidovat všechny ryby, kterým se vejdou do tlamy, je to jejich přirozenost. Tetry krvavé jsou moje oblíbené, v jednom velkém hejnu vy v takhle velké nádrži dělaly velkou parádu. Chce to tmavé dno a tmavé pozadí a hodně rostlin - a bude to paráda. Ancistrusi ti tam budou dělat binec a ožírat kytky - já bych je ve svém akvu nechtěla, ale kupodivu, kdekdo je má v oblibě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 12:31 Kyticka – Jaké rybky?
Zdravím, také prosím o radu zkušenějších s výběrem rybek do nově (asi zatím týden) založeného 160l akvária. Akvárium je založené znovu úplně od začátku, zůstali mi tři ancíci, které bych tam po zajetí akvárka vrátila (jen se bojím že mi to tam celé rozryjí), také bych tam ráda dala pár nenáročných krevetek jako třeba Neocaridina asi+- 15ks...
Jaké hejnové rybky byste mi doporučili ...výraznější ...raději bych volila jeden druh hejna...třeba tetra krvavá, danio perlové nebo tak? ... co by neutočili na malé krevetky ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 21:05 TR – Akary hnědé - kolik a co k nim
Ahoj, prosím o radu, plánované akvárium (240l) 120*40*50 bych chtěl postavit na akarách hnědých. Prosím o radu ohledně počtu a dalšího osazenstva. Preferuju míň druhů. Jsem začátečník. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 05:52 JoKa Re: fingerstyle
Máš recht. OK... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2017 03:17 fingerstyle
No proto jsem sem vlezl. Aby mi zkušenější poradily.Tak nějak jsem tušil že ti kanci nebudou dělat dobrotu, ale chtěl jsem to mí tak nějak potvrzeno.A stačil jeden příspěvek od NHKG abych vše přehodnotil. Pořád lepší než kdybych bezhlavě nakoupil a pak to tady nešťastně řešil. To už bys asi "bez urážky" nepsal.Dík všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:52 JoKa Re: fingerstyle
Dost dobře nerozumím lidem, jako jsi ty, bez urážky, vysvětlím...

Kančík červenohrdlý? Přečetl si atlas?? Alespoň minimální nároky na objem akva? Seš na hraně, ale těžce, zrovna tady bych i klidně přitvrdil, je to ryba teritoriální a to trvale teritoriální, ne jen v době tření... Navíc, plánuješ k nim skaláry, které jejich nároky nebudou chápat, respektovat a sami budou v haj*lu, v nekonečném stresu...

Proč lidi jako Ty (opět bet urážky), nezkusí nabrat zkušenosti třeba s kančíkem příčnopruhým? rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy
Jsou to sice mr*ky, kterýma každý druhý krmí větší ryby, ale kde jinde začít?? Tahle ryba se ochotně vytře i v louži a získáš povědomí o tom, jak se párové cichlidy skutečně chovají v době tření...

Kdo nemá zkušenost neví, o čem mluvím... Základní škola cichlid... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:28 RAP Re: fingerstyle
Thomasky jsou podobné Mikrogeophagusům, jen jsou z Afriky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9958-vyber-ryb-do-noveho-akvaria?od=251