Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 16:36 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: zelenakapusta
Pokud to není hermeticky uzavřeno ve skleníku, vždycky se najde nějaký malý hmyz, který to opýlení provede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 16:17 Muž @ Wanderer [530] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zelenakapusta
Modelářský štěteček s jemným vlasem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 15:13 Žena @ zelenakapusta [58] - ŽivorodkyRe: silviebaris
Vím o umělém opylování, ale tohle jsou velmi malé kvítky, vždyť ani nerozeznám pestík a tyčinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 15:09 Žena @ silviebaris [-18] Re: zelenakapusta
Sama,ja to delala na rajcatech,vatovym tamponem do usi,a plodily.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 14:57 Žena @ zelenakapusta [58] - ŽivorodkyRe: Pepan
Otázkou zůstává, kdo ty květy opyluje, já to nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2018 14:47 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: zelenakapusta
Pokud to vykvete, určitě zaplodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.06.2018 13:02 Žena @ zelenakapusta [58] - Živorodky – Samolus valerandi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Téměř úplně rozkvetlý Samolus valerandi. Jestli se objeví i semena, to netuším, každopádně je to velmi hezké květenství.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 08:00 Žena @ zelenakapusta [58] - ŽivorodkyRe: afc1886
Ahááá, takže já je asi pořádně nakopnu do ledvin když je nechám ať se snaží samy, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2018 07:56 R Muž @ afc1886 [3182] Re: zelenakapusta
Rostlinky byly maličké a na přechod jsem je zvykal v zakrytém akváriu s tím, že jsem je minimálně jednou denně rosil. Potom jsem postupně rostlinky přivykal na čím dál menší vlhkost, až skončily na parapetu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 07:51 Žena @ zelenakapusta [58] - ŽivorodkyRe: afc1886
Tak to je super, že se tak 'přeonačily'. Jak dlouho jim to trvalo a jak velké byly když jsi je vyndal?
Já mám takovou zkušenost, že když vyndám submerzní rostlinku z akvária, do necelé hodiny uschnou listy a je velká otázka, jestli přežije.
Samolus valerandi mi ale tohle všechno láme, protože tento druh si snad ani nevšiml, že je na suchu a vesele si rostl dál.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2018 07:44 R Muž @ afc1886 [3182] Re: zelenakapusta
Všechno to jsou rostlinky vytažené z akvária, ze submerzu na emerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 07:30 Žena @ zelenakapusta [58] - ŽivorodkyRe: afc1886
Nádherný pohled palec

Jak tyhle porosty vlastně vznikly? Koupil sis emerzní rostlinky a nechal je tak pokračovat nebo jsi je jednoho krásného dne vyndal z akvária a ony přešly z submerzu na emerz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.06.2018 07:29 Žena @ zelenakapusta [58] - Živorodky – Samolus valerandi
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

nakonec se rozhodly vykvést dvě rostlinky Samolus valerandi :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2018 11:15 Žena @ zelenakapusta [58] - Živorodky – Samolus valerandi
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

před časem jsem z akvária odebrala několik rostlinek Samolus valerandi a zkouším ho pěstovat emerzně.
Zatím se daří, začíná i nakvétat :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 00:04 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No když už jsem u toho, našel jsem na lednici škatulku z minulýho srazu... stydim :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2018 15:33 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě si netroufám tvrdit, že je pěstuju, ale už jsou venku tři neděle a vypadají zdravě.
Potomek Vaaclavovy Adély Echinodorus horizontalis - i když ta už asi nejspíš emersní byla a Hygrophila polysperma 'Variabilis' (jestli se nepletu)...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2018 23:02 Muž @ Prašan [2811] Re: Angus68
Mne tiež rastie ako divá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2018 22:11 Muž @ jarovo [42] – Ophiopogon
Fotka k příspěvku pridám aj ja jednu - pôvodne predaná do akvária no a skončila na okne ano

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2018 21:50 Muž @ Angus68 [416] – Hygrophila pinnatifida
Fotka k příspěvku Už se mi drží na stěně od 17.2. letošního roku a docela se vytáhla. A co hlavně, je zdravá a roste :-) hop

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2018 19:41 R Muž @ afc1886 [3182]
Fotka k příspěvku Nový přírustek do emerzní sbírky. rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma

Starší reakce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 16:19 R Muž @ afc1886 [3182] Re: Maq
50 %
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 10:20 Muž @ Maq [2516] Re: afc1886
Jakou tam máš vzdušnou vlhkost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   03.05.2018 19:47 R Muž @ afc1886 [3182]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dlouho tady nic nebylo, tk dám aspoň fotky rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 12:18 Muž @ antiA [105] Re: Pepan
Mrknu.

Taky vyzkouším tu Bucephalandru v přechodové části kořene voda-vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 12:02 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: antiA
Mívají je občas v Hornbachu, ale i v normálních květinářstvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 11:55 Muž @ antiA [105] Re: Pepan
asi vyhrála.....Syngonium mini. Dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 10:14 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: antiA
Tillandsie se rosit musí, akorát si musíš dát pozor aby po každém rosení pořádně vyschly. Pokud by byly pořád vlhké, hrozí nebezpečí že shnijí. A ještě k tomu Anubiasu - jak psala Petulinakk, pokud bude mít kořeny mimo vodu, ty uschnou, přestanou vyživovat kytku a celá rostlina může uhynout. Když jsem psal o Syngoniu, existuje Syngonium mini a to by se tam vešlo, viz odkaz.
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.12.2017 09:33 Žena @ petulinakk [1985] Re: antiA
Mám takhle na kořeni nad hladinou orchideje phalaenopsis, nejdřív jsem zkusmo koupila nějaký ten hybrid z výprodeje jestli vydrží s jedním kořenem trvale ponořeným... prospělo mu to moc, tak tam teď mám dva malé botanické. Ale nemám to vyzkoušené dlouhodobě, a světlo mám výš nad kořenem než ty.

Anubias by šel, ale musel bys ho umístit nejdřív dolů na přechod vody v souš, a počkat až ti vyšplhá, aspoň já mám zkušenost, že jak nebyla většina kořenů ve vodě tak začaly schnout, a to byly předtím na emerzu v květníčku. S bucephalandrou to bude obdobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 21:49 Muž @ Jifi [643] Re: antiA
antiA napsal: špička/vrchol kořene je 25cm nad hladinou a světlo je nad hladinou 40cm. Tzn rostlina bude 15cm pod led světlem. - takže by neměla být vyšší.
akvarko je dostatečně velké- jakou to má spojitost?

Třeba takovou, že kytky navržené Pepanem jsou dost velké a nevešly by se tam :-)
Anubiasy jsou i malé - například A. barteri cv. nana.
Proto jsem se ptal na to, kolik místa tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2017 21:14 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: No já jsem je těsně nad vodní hladinou nikdy neměl. Ale pod světlem - asi jo. Otázka je jak často.
Tillandsie mají ještě jednu výhodu: když chcípnou, vypadají stejně... smich

To není pravda. Zešednou a časem se rozpadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 21:09 Muž @ Maq [2516] Re: antiA
No já jsem je těsně nad vodní hladinou nikdy neměl. Ale pod světlem - asi jo. Otázka je jak často.
Tillandsie mají ještě jednu výhodu: když chcípnou, vypadají stejně... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 20:23 Muž @ antiA [105] Re: Maq
ta tillandsia se nemusí rosit?

trkla me do nosu Bucephalandra. Sla by tato varianta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 19:34 Muž @ Maq [2516] Re: antiA
Co takhle nějakou epifytickou orchidej?
Méně náročné by bylo nalepit tam pár tillandsií, velmi efektní, praktické...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 19:18 Muž @ antiA [105] Re: Jifi
špička/vrchol kořene je 25cm nad hladinou a světlo je nad hladinou 40cm. Tzn rostlina bude 15cm pod led světlem. - takže by neměla být vyšší.
akvarko je dostatečně velké- jakou to má spojitost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:35 Muž @ Jifi [643] Re: antiA
Jak velké je to akvárko?
A jakou máš představu o velikosti té rostliny a o rychlosti jejího růstu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:22 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: antiA
Dal bych tam nějaké Syngonium. Hydroponii snáší velice dobře, dalo by se vyvést po tom kořeni a řez snáší taky dobře. Případně i nějaká Raphidophora.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:15 Muž @ Jifi [643] Re: antiA
Co Anubias? Je to sice klasika, ale v pohodě to zvládne. A třeba i pokvete :-)
Můžeš ho dát kousek pod vodu a nechat ho vyrůst nad vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 18:14 Muž @ antiA [105] – neco na koren
Fotka k příspěvku Doporučte nějakou zajímavou rostlinu na vycuhujici 40 centimetrů korene z akvária.
Líbil by se mi nějaký mech ale ten by asi na špici uschl. Nemíním rostlinu rosit.
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 22:45 Muž @ Shimamoto [469] Re: petulinakk
Tady jsou tedy ty mé problemy s hydropony. Ber to ale jen jako zkušenost z jednoho jediného akvária, v dalších nádržích to může být úplně o něčem jiném.

Podénka (Tradescantia sp.) - zde byl problém v křehkosti celé rostliny (každou chvíli ji něco polámalo) a hlavně vláskových koříncích, na které se chytá všeliké svinstvo a rády se zařasí. Také šmakuje okružákům i za čerstva.

Lucky bamboo (Dracaena sanderiana) - pooomalý růst, později prakticky stagnace

Břečťan (Hedera helix) - ze začátku vypadal nadějně (byl jako jediný v malém květináči s keramzitem), později čím dál drobnější listy, nakonec se kvůli mohutnícím spathiphyllám ani nevešel a byl odstraněn

Potos (Scindapsus aureus) - ve velkém akváriu mu uhnívaly konečky stonků pod vodou a ani moc nerostl, z druhého akvária s drápatkami i bez umělého osvětlení roste jako dominantní plevel (možná ve velkém akvu nedával konkurenci spathiphyll)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 06:27 R Muž @ Mrakoplash [1703] Re: petulinakk
Jo jen kořeny, cca 20 cm a ono si to pak žije vlastním životem. Prorostlo mi to anubiasy a byl celkem problém to pak dostat z akvária při stěhování. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 13:10 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: NHKG
Já bych to spíše potápěl postupně, aby si zvykla a stihla přirůstat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:49 Muž @ NHKG [2891] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: petulinakk
Zkus to., Viděl jsem fotky akvária s velkými cichlidami, kde rostla normálně pod vodou, i když většina lidí tvrdí, že to není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:43 Žena @ petulinakk [1985] Re: Pepan
Celá ne, ale kdyby byla u mně ze dna tak by měla potopených tak 25cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 10:42 Muž @ Pepan [4898] - RostlinyRe: petulinakk
Musí mu listy koukat nad hladinu. Pokud bude celá kytka potopená, bude stagnovat a uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 08:36 Žena @ petulinakk [1985] Re: Mrakoplash
Díky Mraku :-) a měl jsi ho zasazený ve dnu akvárka, nebo nějak výš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2017 14:47 R Muž @ Mrakoplash [1703] Re: petulinakk
Potos je naprosto v pohodě, jen odebírá hodně živin a budeš pak ve finále muset přihnojovat. Bohužel nemám nikde fotku, listy byly snad 20ti centimetrové a šlahouny několik metrů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 08:30 Žena @ petulinakk [1985] Re: Shimamoto
Shimamoto napsal: Akvárium (120x45x40) je staré dva roky, Spathiphyllum je tam od začátku, tři trsy. Hydropony jsou pomocí molitanu upevněny do otvorů v polypropylenové destičce, kořeny jsou volně ve vodě. Skoro rok byly odkázané jen na denní světlo, nyní jim již svítím. Experimentoval jsem i s jinými druhy kytek (podénka, potos, lucky bamboo, břečťan), ale z různých důvodů nedělají dobrotu. Nyní je tam pár měsíců i šáchor (Cyperus alternifolius) a vypadá velmi nadějně.

Sestava submersních kytek je stará plus minus rok (anubiasy, E. amazonicus a nyní již dodělávající ceratoptery (C. cornuta a siliquosa). Před nimi jsem měl v roli rychlíků hygrophily (polysperma a corymbosa) a Rotalu rotundifoliu. Scénář stejný, několik měsíců masový růst a vyhozené kyblíky rostlinné hmoty, pak to najednou šlo do kopru - nejdřív rotala a pak i hygrophily. Přičítal jsem to výměně světla (zářivky za LED reflektorky), ale tím to spíš nebylo, protože ty ceratoptery mi pod ledkami několik měsíců jely jako blázen. Svítím 10 hod, tři reflektorky 10 W do vody a jeden na hydropony.

Zaujal mne tenhle starší příspěvek, chystám se pěstovat pár kytek v košíčcích zavěšených na zadní stěně akvárka, s kořeny trvale pod vodou, zbytek nad vodou.

Zatím tam najisto budou hemigrapis repanda a lobelia cardinalis. A chtěla jsem zkusit i pokojovky které by to měly snést - potos, coleus...

Co konkrétně u těch pokojovek co jsi zkoušel nedělalo dobrotu, jak píšeš?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 12:17 Muž @ rybka1 [155] Re: petulinakk
Naco pre mach davat dno?? Naviaz ho na kachlicku,kokos,trocha konara.a udrzuj ho vo vhlku a svetle.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 31172x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin