Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 15:33 Prase Re: Mrakoplash
a ani nebude, osmocote a železo jí musí stačit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 11:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Prase
Adéla ještě nevečeřela :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 16:57 Prase Re: Maq
tak trochu :-D no na jaře to pořádně osekám a zasadim prcky, aby se toho plížilo víc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 16:25 Maq Re: Prase
...plíží se krajinou jako leopard...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2018 15:44 Prase – Echinodorus leopard
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku taková malá kytka a už žene čtvrtej šlahoun hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   08.12.2018 17:40 Angus68 – mech
Fotka k příspěvku Sice nevím o jaký druh mechu se jedná, ale líbí se mi.
Zrovna tam, kde stéká voda pod Phlebodium aureum se tohle drží. Ani nevím kde se tam vzal hmm
Já ho tedy nepěstuju, roste tam nějak sám bez mého přičinění :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 16:33 Žena Eillen [645] Re: ctibum
Mít fialový okřehek, tak by mi i přestal v akvárku vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 15:18 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ctibum
A není ta plíseň nebezpečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 14:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
Ako sa dostal nad hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2018 14:50 R Muž ctibum [6920] Re: zelenakapusta
Co myslíš? Bílá je lehká plíseň. Červená (vínová) je Okřehek, což je předmět mého údivu... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 13:09 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ctibum
Co to na tom je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2018 12:43 R Muž ctibum [6920] – Okřehek
Fotka k příspěvku coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 20:17 Angus68 Re: jarovo
Listy už má parádní. A ještě budou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2018 20:14 Muž jarovo [1695] – Cryptocoryne Bullosa
Fotka k příspěvku Občas jej doprajem aj slniečko - no je to ešte nebezpečné ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.11.2018 17:55 Angus68 – Echinodorus rubra
Fotka k příspěvku Taky sem ho Radku přesadil a vypadá to, že mu to prospělo ;-) ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.11.2018 15:30 R Muž afc1886 [14685]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už potřeboval do většího.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.11.2018 13:53 Prase – Echinodorus leopard
Fotka k příspěvku tak už to kvete hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.10.2018 10:55 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory emerz 4
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letošní emerzní kultura echinodorů - na snímku Echinodorus Mercedes ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2018 14:28 Tom_1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 00:02 Prase Re: Maq
Já blbec, to mě nenapadlo, hned zejtra vletim do obi a něco kaufnu. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2018 20:44 Maq Re: Prase
Postav to celé na podmisku pod květináče o co nejširším průměru, nasyp do toho oblázky (ideálně tak 4 cm v průměru), a zalij je vodou tak, aby z poloviny vyčuhovaly a byly stále vlhké. Vodu denně doplňuj na optimální stav. (Aby mi nebylo nesprávně rozuměno: Samotná rostlina k té vodě kořeny přístup nemá, je to jen a pouze výparník!)
Z energeticky nenáročných způsobů je to nejúčinnější metoda lokálního zvýšení vzdušné vlhkosti. Nezbytnost pro marantovité, mnohé kapradiny, různé arónovité, leckteré orchideje, a nejspíš taky bahenní žabníkovité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.10.2018 17:44 Prase – Echinodorus leopard
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim všechny, už nějakej pátek to tu sleduju, a pokud se neurazíte, taky bych trošku přispěl s mojí první oficiální emerz kytkou :-)

Jedná se o E. leopard (původní rostlina od Rataje, tohle je na sucho navyklej potomek), zasazenej ve směsi zbytku Ebi gold shrimp soil a hlíny na pokojovky, s přidanou zarovnanou polívkovou lžící osmocotu a stejnym množstvim oxidu železitýho, aby netrpěl hlady. Hladinu vody v květníku udržuju ve 2/3 substrátu a denně rosim.
Nárůst hmoty je slušnej, ze začátku to byl takovej vyčouhlej, neduživej chcípáček, ale teď je to docela statná rostlinka. :) Akorát mě teda štve to zasychání listů... Asi bych měl zvednout vlhkost, že?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   30.09.2018 22:52 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory emerz 3
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letošní emerzní kultura echinodorů - na snímku Echinodorus Serbus ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   29.09.2018 12:02 Angus68 – Riccia fluitans
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Roste na stěně. Jen sem ji tam nechal a zůstala. Vždy po spuštění vody (6xdenně po dvou hodinách) je zalitá jako ostatní rostlinky :-)
Vypadá jinak, ale hezky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   29.09.2018 11:59 Angus68 – Ecinodorus rubra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Teď už ho nepřikrejvám a nevypadá nejhůř ;-) Občasná sprška ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.09.2018 21:00 Angus68 – Cardamine lyrata
Fotka k příspěvku Takhle mi roste na stěně nad AQ. Foceno ve 21.00 s bleskem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.09.2018 20:15 R Muž afc1886 [14685]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 16:50 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: petulinakk
Děkuju za info, aspoň budu vědět pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2018 16:47 Žena petulinakk [2016] Re: zelenakapusta
Přírodní postřik je Rock Effect, mně na puklice fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 16:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: zelenakapusta
Fíkusy roní jedovaté mléko. Neprospívá lidem a puklicím asi taky ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 15:47 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Pepan
To jsem loni zkusila u ročního fíkusu a tuhle terapii nepřežil :-( Nejspíš to nejde aplikovat na všechny druhy rostlin.

Paradoxně jsem ale zjistila, že taktéž zamořený Ficus benjamina, který stál vedle, se s náporem puklic asi vyrovnal chemicky, protože všechny puklice, které jsem našla, byly mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2018 15:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: zelenakapusta
Jednoduchá rada na puklici - ponořit na dva dny kytku do vody. Dospělé puklice se utopí. Za dva až tři týdny zopakovat a bez jakéhokoliv postřiku se takto elegantně vyhubí celá populace puklic. Zkusil jsem to i na menší Agáve a i ty tuto terapii přežily bez problémů. A to jsou sukulenty, které by se něměly mco zalévat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2018 15:28 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Puklice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku I emerzné pěstované akvarijní rostliny jsou vystavené útokům škůdců pokojovek :-(
Na fotkách je Hydrocotyle leucocephala napadený puklicemi. Neměla jsem jinou možnost než celý porost zlikvidovat, abych zabránila rozšíření škůdce na jiné rostliny :-(
Rozhodně odmítám chemické postřiky a protože nemám možnost napadenou rostlinu separovat a léčit i třeba babskými radami, jediná možnost je likvidace. I tak jsem ale už přišla také o sousední mladé rostlinky krvokvětu, který byl už také obsypaný.
Tahle epidemie vznikla za pět nebo šest dní od poslední kontroly.
I to se stává.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   28.08.2018 21:45 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory emerz 2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letošní emerzní kultura echinodorů - na snímku Echinodorus 'Harbich Rot' ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   25.08.2018 20:25 R Muž afc1886 [14685]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pár fotek z mého emerzního koutku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   12.08.2018 22:16 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echinodory emerz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letošní emerzní kultura echinodorů - na snímku Echinodorus 'Frans Stoffels' ;-)

Nuphar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   12.08.2018 11:15 jamajcan – Nesaea crassicaulis
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2018 20:35 Muž jarovo [1695] – Cr. Bullosa
Fotka k příspěvku Dva nové - emerzné lístky - jednoducho materiál od Peťa je kvalita palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2018 20:52 Angus68 – proserpinaca palustris
Fotka k příspěvku Nechávám zatím jeden stonek této rostlinky přejít do emerzu pro případné umístění na stěnu ;-)
Zatím to nevypadá na fiasko, tak uvidíme :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2018 06:31 Muž HarvyM [66] – Emerz mokřanka
Fotka k příspěvku Roste jako blázen. proto přidávám ještě jednu fotku emerzní mokřanky při dopouštění akvária po údržbě (Hygrophila polysperma - mokřanka mnohosemenná).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.07.2018 19:21 Muž HarvyM [66] – Emerz mokřanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle pěkně u mě ve velkém akváriu už několik týdnů roste mokřanka ven z akvaria.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.07.2018 21:48 Angus68 – Echinodorus rubra
Fotka k příspěvku Už má nějaký ten den za sebou a lístky se snaží. Fotka pro Mrakoplashe ;-)
Přikryl jsem to a docela se mu daří :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 21:38 Angus68 – Re: mller
Přidělané na kořenu, nebo kameni, ale chce to sprchovat :-) Nemají rády sucho, ale vysokou vzdušnou vlhkost ;-) jsou to věčně vlhké rostlinky. A krásný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 21:17 mller – Bucephalandra emerzni pestovani
chtel bychse zeptat v jakem substratu pestujete emerzne rostlinky rodu bucephalandra?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 19:50 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Listy nad vodou
Ahoj všem,

asi hloupá otázka, ale pořád nad tím přemýšlím.
Jakou životnost mají listy Sagittarie platyphylla, které vyrostly nad hladinu? Je to jenom sezonní nebo tam už zůstanou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2018 12:49 Angus68 Re: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A tenhle echináč je vlastně z nouze ctnost. Neměl sem ho v AQ kam dát a dneska po několika dnech a pár ostříhaných listech, vypadá takto ;-) Vodu jsem trošku dolil ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 12:25 Angus68 Re: 0
Máš to parádní potlesk a hlavně to máš kam dát ;-) Jinou vodu než měkkou nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   06.07.2018 02:24 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Angus68
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Malá ukázka sazenic echinodorů v mělké vodě, jak jsem o tom psal. Je to umístěno po okraji, těch plastových vaničkových nádrží.

V těch kelímkách mám i Pogostemon helferi, který se pomalu rozrůstá do trsů a v té vodě navíc odchovávám dafnie na krmení ryb. Na ně se lze podívat v tomto mém videu - www.youtube.com/… .


Od "plovouček" tam je možnost vidět na hladině rostoucí Ricciocarpus - na předposlední fotce vlevo a Azolu v té plastové nádrži vpravo na snímku. Ve vodě pod nalžovkou je Zosterella dubia, dva druhy mechu a 2ks ondinea. Listy na hladině s azolou jsou od Nymphaea lotus.

Zkusím to upravit a vyměnit jednu fotku za jinou s emerzně rostoucím stolístkem, což bude poslední obrázek v řadě.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 14:06 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Angus68
Dal bych tomu víc vody, klidně po vrch těch listů a raději, aby byla ta voda měkčí, osobně přilévám ze zachycené dešťovky a kořeny zasypávám živným substrátem, který pokryji slabší vrstvou jemnějšího štěrku. I mladé rostliny červenolistých echinodorů mám, takto umístěné v mělké nádrži ve skleníku. Teď jsem přišel z venku, kde je ve stínu +31,5°C, dal si vychlazené pivo a nechce se mi hned "běžet" to fotit k doložení mých slov, ale funguje to, kytky vyhání květní šlahouny, tedy správněji bude stvoly.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=301