Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepa
...dik za radu som to pozeral ten Kristalon - dobra cena X-) palec
...aj zlozenie to ma celkom dobre -a je v tom v podstate "vsetko"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:49 Pepa – Re - Kortezhugo
Herbapon je tak trochu prehistorie. Já ale taky nepoužívám ty moderní vymoženosti. Kytky mám v trochu hrubším štěrku a vodu přihnojuji odhadem. Plácnu tam trochu Kristalonu a ono to taky funguje. Já nějak totiž nemám rád ty přetechnizované nádrže. Chce to trochu citu a výsledek se dostaví i s daleko menšími náklady. Tím ale nechci říci, že to odsuzuji. Ke stejnému výsledku se můžeme dostat nejrůznějšími cestami a kdo rozsoudí, která je tanejsprávnější? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:38 Muž kortezhugo [983] – Re: Eff
...to pouzivas v podstate hydroponicke pestovanie...
...ja zas skusam filtracnu vatu + vodu z akva...-ma to jednu vyhodu X-) mozem menit komplet vodu bez porusenia korenoveho systemu...
...fakt v satarej literature sa spomina Herbapon - nevie niekto ci sa to este predava???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:14 Pepan – Re - Eff
Zkuste i Bolbitis. Má zajímavé emerzní listy. Trochu jemnější než submerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...no ja mam ten echinac rovno pri "topeni" X-) a to uz je co povedat... :) to uz je "extrem" a rastie pekne...
...ale urcite je toho "kopec" co fakt potrebuje poriadnu vlhkost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:09 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pepan
Přesvědčil jste mě. Až se oteplí, zkusím jednu wendti vytáhnout ven a pomalu otužovat.
Anubias venku roste v pohodě, pěstoval jsem giganteu tak, že jsem nechal kořínky ponořené v akváriu a rhizom posadil na okraj nádrže. Pak i takhle vykvetl.
No a s těmi orchidejemi tomu rád věřím, nejlepší recept je postavit je na okno, kořeny na světlo a pravidelně zapomínat zalévat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:00 Pepan – Re - Eff
Ty kryptokoryny v pohodě snesou i nižší vzdušnou vlhkost. Počítejte s tím, že většina listů odejde, ale nové budou trochu tužší, protože v pletivech bude méně vody. Hlavně aby měl kořenový systém dostatečný přísun vody. Sám koketuji s myšlenkou něčeho podobného v paneláku, kde je mnohem nižší vzdušná vlhkost než venku. Po topné sezóně chci zkusit minibažinku, kde bude pár akvarijních rostlin. Nějaký Echinodorus, pár kryptokoryn a pokud to budu opatrně otužovat, není možné, aby to nešlo. Už jsem tu psal, že kamarád měl takhle v keramzitu nasazený Anubias a taky to šlo. Ony ty kytky jsou mnohem odolnější, než si myslíme a v přírodě se s nimi taky nikdo nemaže a jak rostou. Žádné speciální substráty, žádné dávkování hnojiva a jde to. Mám zkušenost, že čím více kytky rozmazlujete, tím hůře pro obě strany. Příkladem mohou být třeba ty moje orchideje. Kdybyste viděl, jak se k nim chovám macešsky (na rozdíl od mého orchidejářského guru) a konkrétně ty Vandy a Ascocendy se v létě mohou zbláznit, zatímco on za ně pomalu dýchá a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:39 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pepan
Jezírko bude asi až za rok, takže jsem přemýšlel, že je i s jejich celým skleněným příbytkem vytáhnu na zahradu do stínu, ale nevim jak zvládnou výkyvy teplot a větrání. Nedělám si iluze že by přežily v méně než 100% vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:19 Pepan – Re - Eff
Tím volným výběhem myslíte venkovní jezírko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pepan
V tom na "sucho" bych si z dovolením nechal zase poradit já od vás. Přemýšlím, že bych je v létě pustil do volného výběhu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:06 Pepan – Re - Eff
Moji prtaslíci nelezou všude, ale jenom tam, kde je pustím. Za ten substrát děkuji, já ty svoje tak moc nerozmazluji a rostou celkem slušně. Na léto snad dojde na jednu reorganizaci a pak půjdou zase na "sucho".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vaclav
Václav:
Ta nádrž je tak blbě umístěná a tak blbě se to fotí, že je budu muset vytáhnout na světlo bóží a bliknout je venku. Ale v atlase je samozřejmě možné tyto fotky C. walkeri lutea použít.

Pepan:
No jo trpajzlíci, neřádi, ti vám vlezou všude.
Substrát prozradit můžu:
Jsou v plastových květináčích, substrát je čistě kokosové vlákno (drť) a troška nadrcených listů mandlovníku mořského. Pod tím je asi 3 cm vrstva hrubšího říčního písku. Voda sahá do výše květináčů a mírně jí pohybuje čerpací hlava Atman AT 200 s kouskem biomolitanu který jsem nikdy nečistil, Vodu jsem myslím nikdy nemměnil, jednou za dva měsíce tam cvrknu trochu na doplnění odpařené, ale odpar skoro není, je na tom krycí sklo, nad ním jedna T8 120 cm zářivka delší než nádrž. Do akvária 80x30x45 se mi vejdou 4 kryptošky, ale už zvedají dekl, potvory. Hnojím jak si vzpomenu PMDD+KH2PO4+KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:23 Usine – Re: Eff
Hezký fotky co si takhle vzpomenout na zdejší atlas rostlin krásných fotek kryptokoryn není nikdy dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:34 Pepan – Re - Eff
Jen houšť nemůžu, manželka by mě přerazila. Už tak naše okna připomínají botanickou zahradu. Ty Vaše kryptokoryny jsou úžasné. Moje mají momentálně období dešťů, protože jsem do skleníku připustil vodu a mám tam trpaslíky. Kytkám to celkem prospívá a ryby se množí a hnojí. Chtěl jsem se zeptat, v jakém je máte substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:28 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Pepan
Néni to téma tohoto portálu, ale je to téma tohoto diskusního tématu, no skoro.. :-) Takové fotky vždy potěší, takže jen houšť a větší kapky. To mi připomíná, že bych mohl vyfotit svoji emezní pěstírnu kryptokoryn, momentálně mi 3 kvetou.
tady je malý závdavek:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 13:57 Pepan – Re - Sid
To se mi tak zbláznily výprodejové hornbachovky a baumaxovky. Až mě některé návštěvy podezíraly, že jsou plastové. Ty Vandy a Ascocendy mi v létě kvetly třikrát za sebou. Od té doby tvrdím, že orchideje jsou na pěstování blbé kytky, ty kvetou skoro každému. Ale to není téma tohoto portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 13:46 Pepan – Re - Kortezhugo
Fotka k příspěvku To já to mám s místem mnohem problematičtější. Takže buďto bažinka a nebo skleník. Okno ani náhodou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 09:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
Ok to si ma potesil palec - uz som sa zlakol ze to zaschina...
...otvaraju sa aj dalsie...-som nevedel ze je to taka "rychlovka" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 09:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
Fotka k příspěvku ...tiez som na tom "podobne" - orchideje mam 4 a vsetko mozne... :-) v lete plny balkon...
PS:miesto sa "stale" najde :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2010 09:10 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Je to normální. Tahle nádhera je jen na jeden den. :-( Ale měli by nakvítat postupně další květy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 08:56 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...hups vcera vykvitol a dnes sa uz "zatahuje" - je to normalne???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 06:45 Pepan – Re - Kortezhugo
Když u mě je trochu problém s místem. Já si nehraju jenom s akvaristikou, ale mám nějaké orchideje, venku na balkóně mrazuvzdorné kaktusy a sukulenty a kromě toho mám i něco málo klasických pokojovek, které jsou dost rozměrné. Ale zkusím něco vymyslet. Možná doma projde něco jako minibažinka v uřezaném demižonu nebo něco podobného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 23:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...skus - sklenik je ale lepsi...
...ale mas kopec echinacov,... co porastie normalne na "okne" :-) -netreba ich "rozmaznavat" ak "netreba" :-)

ja som ho mal tiez najprv v 2voj litraku a ked s neho vyrastol - som zbadal ze mu staci normalna vlhkost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 22:38 Pepan – Re - Kortezhugo
Já mám skleník s kytkami kousek dál od okna a navíc v pokoji na severní stranu, takže tam ten rozdíl mezi létem a zimou není tak velký. Prostě se tam 12 hodin svítí, ale mám ještě jeden nevyužitý v obýváku a tím subalatusem jsem se lehce navnadil. Asi kromě Anubiasů zkusím i nějaké ty Echinodory. Ty jejich květy jsou fakt super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 14:38 Pepan – Re - Spycee
Už je delší den a na kytkých je to znát. Z ranku, který s akvaristikou nesouvisí - na okně mi už kvete asi deset orchidejí a to je teprve březen. A ten hlavní nářez čeká v létě. Ale ten delší den je fakt vidět. Probraly se lotusy v akvárku s bichirkama a vyhazují hromadu plovoucích listů. Pod nimi je přítmí ale ten porost na hladině je bóží. Jsem zvědavý, jestli je letos dovedu do květu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2010 10:37 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...tak uz mi vykvitol Echinodorus subalatus :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 18:15 Muž pleksik [2] – Re: milan666
Pokud jsi to myslel k poslední fotce ve vláknu, tak zapátrej trochu dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 08:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Sid
hygrophila polysperma emerzne pestovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:29 obok
prosím vás nemá někdo skušenosti s emerzním pěstováním Sagittaria subulata ?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 21:21 Pepan – Re - Sid
Já věřím, že ji poznáte. Spíše mě zajímalo, zda ji měli dobře popsanou. Tak ať Vám roste a doufám, že se tady časem zmíníte, jak se jí daří. Hezký večer.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
Zatím není k čemu a je otázkou, jestli vůbec bude...
Zatím to sice vypadá, že se jí "chce", ale po týdnu je brzo na závěry... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 20:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Fotka k příspěvku Já věřím, že je to ona. :)
Takhle vypadala 24.2. - čtyři dny po zasazení. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 19:27 Pepan – Re - Sid
A měli ji správně popsanou? Já jsem ten svůj panašovaný barterák koupil jako Alternanthera rubra. Dost jsem se pobavil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
Keho? Nesaea crassicaulis? :)
V jednom místním PET-shopu měli mezi "plevelnými" kytkami i tuhle nádheru (od Rataje). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:26 Pepan – Re - Sid
Tu chorobu znám. Zase jsem se včera neudržel a mám další kousek Anubiasu. Těch naštěstí není moc a i když budu mít kompletní kolekci, bude to na malé ploše. Teď jsem se zbláznil a pasu po těch panašovaných. I když tyhle se nehodí pod vodu, ve skleníku to bude vypadat hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:24 zrada
Sid napsal: Njn..., s kytkaři je to podobné, jako s rybičkáři - taky by furt něco dokupovali... :-)
Kdes jí vzal?!? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...svetlo bude - mam este jedno 15L akva - momentalne ako "sklenik" pre emersi...
..."tam" nie je problem frknut dost svetla bez daakych "extra" nakladov... :-)
...len zas nedude "sklenik" :-( - sakra s toho sa clovek fakt...-proste "kolotoc" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
Což o to, kytka je to náramná, ale potřebuje dost světla... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 11:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Fotka k příspěvku Njn..., s kytkaři je to podobné, jako s rybičkáři - taky by furt něco dokupovali... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 11:55 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Fotka k příspěvku ...a sakra Sid - ta Nesaea crassicaulis je pekna...-zas mam "chrobaka" v hlave... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:53 Pepan – Re - Sid
Ty zákazy znám. Taky se snažím být na sebe tvrdý, ale pak podlehnu a je zle. Ono toho místa je pořád málo a jak říkal jeden můj kamarád - i největší skleník se jednou naplní. A já bohužel bydlím jenom v bytě, tak je to o to horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
:) tiez som na tom "podobne" - co bi som vsetko chcel?... :-) problem ale kam s tim... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
Já ji dostal darem od Johana, a ten zase od DrBolíta! :)
Jestli je někde k mání v nějaké pěstírně, nevím - nezajímal jsem se o to, protože nemám místo na další kytky, tak jsem si dal zákaz okukování nabídek pěstíren. :-D
(Minulý víkend jsem neodolal a pořídil jsem Nesaea crassicaulis a musel jsem kvůli ní předělávat akva... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:38 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
esete som ju u "Nas" nevidel - najblizsie asi v Polsku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:32 Pepan – Re - Sid
Mám dotaz. Kde se dá sehnat ta Proserpinaca? Je nějaká pěstírna, která ji nabízí? Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
...Pogostemon helferi...
Hezká kytka. :-) Teď ho mám také v jednom krevetkáriu a docela se mu daří. (Snad mu to nějaký čas vydrží... :))
Shodou okolností ho mám ve společnosti stejné kytky, jako je ta v pozadí na fotce ve vašem příspěvku - Proserpinaca palustris. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 11:11 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...no na jar chcem kupovat
Echinodorus 'Rubin' ,Echinodorus 'Mercedes' ,Limnophilu sessilifloru
tak zoberem asi aj tu aquaticu... :-) -len mam pomerne malo svetla - ze co na to "povie"

pocitam s tim ze ich bude "dost" - tak nieco pojde do vody a nieco na "sucho"...
u Rataja som zvyknuty ze aj Echinace davaju 2-3ks do kosika...tak ze sa mi aj tak "nespracu" vsetky do akva... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:45 Pepan – Re - Kortezhugo
Zkuste tu L. aquatica a to je ještě větší extrém. Pod vodou připomíná nafouknutý stolístek, nad vodou pak nějakou divnou Alternantheru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 10:41 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku emers
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2010 10:41 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku alebo aj Pogostemon helferi :)

PS:foto nie je moje
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=1351