Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:16 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
...este nieco poradim - tento proces - teda rast novych rastlin znacne urychluje vlhkost...teda natiahnut na to trebars mikrotenovy sacok - ale neuzavret X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 11:50 Tata/a/Syn
jj na jednom i na tomto (viz.fotka) uz rostou ty rostlinky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 15:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
ahoj palec ...jj mne teraz kvitne Echinodorus 'Jan Harbich' rovno v akva...

ako sa to rozoznava to neviem - ja to nechavam na prirode...ak chces tomu pomoct tak malicky stetec...
ale inac pestovanie Echinacov so "semien" je fakt "des" ano ...radsej si pockat na rastlinky...tie sa vytvoria popri tom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2010 12:15 Tata/a/Syn
Fotka k příspěvku zdravím akvaristy hlavně kortezhuga (který mi hodně pomohl) smich mám tu fotku "mého" výpěstku. Doufám že jste tolik květů ještě neviděli. Zajímalo by mě jak se rozezná samoprašná a cizoprašná kytka. Díky za odlovědi :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 19:15 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
no, doteďka si rostlin nevšímaly. štípání listů je novinka cca 14 dní. je pravda, že mladé lístky jsou ožrané taky... chjo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 18:37 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Rap
Přiznám se, že s afrikou nemám zase tak moc zkušeností, nicméně to, že ve zmíněném akvárku ty anubiasy dostávají pěkně zabrat, asi to nebude to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 18:17 RAP
Pepan napsal: Ony totiž potřebují v potravě řasy, takže budou mít snahu pořád ty anubiasy ožírat.
Tohle tvrzení se hodí spíše na Tropheusy. Nikoliv na druhy uvedené v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 17:35 Usine – Re: JendaVana
Anubiasy jsou poměrně pomalu rostoucí rostliny a představa že než vám jednu zlikvidují ryby, naroste vám nová, je mylná a to ani emerzně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 16:59 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:JendaVana
Nevím, jestli Vaše představa bude akceptována těmi cichlidami. Ony totiž potřebují v potravě řasy, takže budou mít snahu pořád ty anubiasy ožírat. A vzhledem k tomu, že tento rod roste relativně dost pomalu, mohlo by se stát, že nakonec budete mít všechny rostliny se starými listy a vyžraným terminálem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.06.2010 13:53 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: Pepan
Nojo, jenže já Anubiasy dlouhodobě v AQ chci. takže přemýšlím o nějaké farmičce, kde si je budu rozmnožovat udržovat doplňovat. takže bych vyrval z AQ třebas polovinu a začal s jejich pěstěním mimo afriku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 11:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Ještě dodatek
Ty anubiasy okamžitě vyndejte z akvárka. Pořád bude pro ně lepší, když budou pár dní v kyblíku nebo igeliťáku, než aby je devastovali afričani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 11:28 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:JendaVana
Návody na pěstováníí už tady jsou, je třeba trochu hledat. Každý z nás šel trochu jinou cestou, ať už co se týče substrátu, osvětlení, výšky vodního sloupc i hnojení. Ony ty kytky jsou relativně hodně tolerantní a po přizpůsobení se dají pěstovat i hydroponicky na parapetu. Takhle to třeba mám já, ale je to jenom jedna z cest. Ta fotka je v tématu - Identifikace rostlin. Větší kytky koukají z vody a miniatury jsou kompletně pod vodou. V ní plave několik desítek trpasličích živorodek.
rybicky.net/k/forum/266646.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 11:14 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Anubias barteri
zdravím pánové,
mám pár krásných anubiasů v Malawi aq. nedávno si ty "mrchy" býložravý všimly, že stonek listu je velmi chutný a tak mi postupně odcvakávají list za listem. Po návratu z víkendu zas u hladiny plavou tři krásný velký listy.

Z toho důvodu se rozmýšlím nad pěstováním mimo AQ a doplňováním AQ z výpěstků.

poraďte jak začít...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Říká se, že trpělivost růže přináší. I když v tomhle případě spíše echináče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...jasne - ja to "berem"...
...len napr.aj ja uz cakam skoro mesiac - a ci to vyklici???...-to sa "uvidi" :-) ...ale casu mame dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:11 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:ustavprochore
Díky za link. Pavel Gabriel už sice nežije, ale ta informace o donucení anubiasů do květu je hodně zajímavá. Celá řada kytek reaguje na zhoršení podmínek kvetením. Semena mají větší šanci na přežití druhu a zárověň rizšíření na další stanoviště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:06 Žena ustavprochore [567] – Re: Pepan
www.akvarista.cz/… třeba to pomůže nějakému nápadu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:05 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Já si myslím, že většina akvarijních kytek (s výjimkou stnkovek) v evropských pěstírnách se množí meristémově a teprve větší rostlinky se převádějí z agaru na substrát. Množí se tak už masožravky, růže, orchideje, ale třeba i gerbery, tak proč ne akvarijní kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 21:53 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...mozno to chce aj viac kvetov "naraz" - co je pri anubiasoch dost problem...
...a vseobecne je aj dost malo informacii o pestovani akva rastlin zo semien...
Vaclav cakal na tie echinace asi 3 mesiace X-) ...-ked to tak clovek zobere a cca 20cm echinac je za 50Kč...sa ani necudujem...
...ale zas ked sa to podari X-) o to vecsia radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 21:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Uvidíme, třeba se zadaří. Příští rok chci zkusit i Cryptocoryne ciliata dotlačit do květu. Letos jsou ještě malé, ale za rok už budou dost velké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 21:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...tak toto ma tiez zaujima... :-)
...ale tazko sa tu niekto najde...-ved uz tie echinace vypestovat zo semien nie je "sranda" X-) ...
...a anubias??? neviem,neviem...-ale skusaj -nevzdaj to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 21:14 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
Nahoře je samčí, pod tím samičí, aby se pyl sypal na samičí květy. Je to stejné u všech áronovitách kytek, ať je to kala, anthurium, nebo třeba monstera. Dokázal jsem docílit plodů u několika druhů botanických anturií, aglaonem, ale anubias mi odolává. Tak jsem zvědavý, jestli se to někomu povedlo, když já jsem na to takové kopyto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:35 Usine – Re: Pepan
Květenství anubiasů tvoří ve spodní části samičí a v horní samčí květy. Nebo naopak to už si nepamatuji. Spodní část může být schovaná v toulci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:24 Usine – Re: Sid
Zklamal můj nainstalovaný doplněk (České slovníky pro kontrolu pravopisu 1.0.1) smich
Odkud se vezmou semínka si ale ještě pamatuji.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2010 17:20 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Otázka do pranice
Podařilo se někomu opýlit nějaký Anubias? Já to zkouším pokaždé,když mi nějaký kvete, dokonce už u toho i bzučím a pořád nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:16 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sid
On tím chtěl naznačit, že se má používat měkký štěteček, protože tvrdý by ty květy poškodil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:04 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Koukám že ve škole jsi moc pozor nedával. :-) ...
Tak od tebe to teda sedí... :-D
...Pokud ti kvetou echinodory tak musíš štětečkem opilovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:34 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Já jsem to nechtěl popisovat moc odborně. Když se mě někdo zeptá, kde se po opýlení berou semena, tak se snažím použít jednodušší výrazy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:34 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
...no rovnake to nie je napr.
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
"Rozmnožování je rychlé. Každý květ může vytvoří 200-300 semen s klíčivostí 96%!"

...len zas - kto potrebuje sadit Limnophilu zo semien? X-)

...ja to v podstate skusam zo "zvedavosti"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
sk.wikipedia.org/…

...ono to ide vlastne o plody "to je to smetí, co je na obrázku odkortezhuga" :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:26 Tata/a/Syn
tone ja jen jestli je to u vsech rostlin stejné :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:26 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Tata/a/syn
Když se ten květ opýlí, tak opadnou okvětní lístky a zůstane taková malá ježatá kulička, která se zvětší, pak zhnědne a po zhnědnutí se začne rozsypávat na jednotlivá semínka (to je to smetí, co je na obrázku odkortezhuga).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:24 Usine – Re: Tata/a/Syn
Koukám že ve škole jsi moc pozor nedával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:17 Tata/a/Syn
to vime knižky o tom sou uz je i dokonce 2x opylováno jenže nás by zajímalo odkud se vezmou ty semínka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:03 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
...ja som nepouzival stetec - iba som trosku "tukol" do kvetov a pel sa s nich pekne padal...ale stetcom je to urcite lepsie...

...ako pise Vaclav - nie je to jednoduche...ja mam vo flaske prvu varku semien od 3.5 a este "nic"...
...to samotne klicenie trva strasne dlho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2010 15:33 Usine – Re: Tata/a/Syn
Fotka k příspěvku Pokud ti kvetou echinodory tak musíš štětečkem opylovat a počkat až dozrají semínka. (nažky) Vypěstovat z nich ale rostliny není vůbec zas tak snadné. Já už jsem to jednou zkusil. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:07 Tata/a/Syn
odkud se berou semínka a jak je získat např. z opylování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:06 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Si z toho nic nedělejte. Mi teď kvetl akorát Anubias barteri nana Gold a nebýt pár Ascocend a bromélií, tak ani nevím, co je to kvetoucí kytka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:15 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
Echinodorus subalatus...
-sakra toto pocasie...sa mu nechce ani kvitnut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
To vypadá na semínka echináče, žejo? A který druh? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 09:58 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku ...tak vcera som s neho dostal "toto"... :-)
...to je z cca 20-tich kvetov...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 16:13 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: BranoN
Pokiaľ chceš hnojiť v akva tak trošku počkaj kým sa ti upraví voda. Ak chceš hnojiť emerzne pestované rastlinky, tak s tým si hlavu nelám, ale tu vyššie popisujem dosť..... nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:09 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: milan666
Dakujem Milan.
A ak mi vies este poradit ohladom hnojenia, ako na to?
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 14:45 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ludwigia je nenáročná rastlinka a vo vode (submerzne)rastie rýchlejšie ako emerzne. Potrebuje dostatočné osvetlenie pri ktorom sa krásne zafarbí do červena. čierné bodky na listoch spôsobuje horšia kvalita vody, ale aj substrátu. Poradil by som ti: raz za tri dni (po dobu14 dní) meň 1/3 vody v akva a pri výmene vody trošku a jemne rozruš substrát. Ak ti k hladine budú z dna unikať bublinky tak tam máš prebytok dusíku.
Na čistú rašelinu sa nespoliehaj, vždy ju rozrieď, ale o tom tu je už popísané ajajáj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 14:15 Muž BranoN [1] - Tetry – Ludwigia repens-emerzne
Prosim poradit,chcel by som skusit emerzne pestovanie Ludwigia repens. V akva sa jej nedari, na listoch mam cierne bodky.

V zakrytom 16 litrovom AQ pestujem v cistej raseline Drosera nidiformis a Dionea (na listku je napisane mix.).

A mam zopar otazok:
1) mozem tam ludwigiu pridat, alebo potrebujem samostatnu nadrz?
2) ak raselina nie je vhodna, aky substrat na pestovanie mi odporucate?
3) Mozem rastlinky hnojit PMDD-cko? Ak ano aky pomer PMDD-cka?
Dakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 14:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
kosicky som si este nekupoval - ja si ich odkladam ked kupujem rastliny ale v zahr.potrebach urcite nieco bude... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:56 Tata/a/Syn
z echinodorusu lezou 4 listky. Včera sme si na burze koupili dalsi ristlinky a tak se tesime co z toho bude. Ještě taková otázka: kde se daji koupit prazdne kosicky a případně i štitky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:46 Tata/a/Syn
dik vsem budeme vas informovat o výsledcích palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
:-) echinace rastu zo "stredu" - teda najstarsie listy su na "kraji"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:23 Tata/a/Syn
je nějak určeno jaké listy otrhat? Ve článku jsme se dočetly že nechat jen ten nejmladší jenže nevíme který toje

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=1251