Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:30 Pavol
Johan napsal: :-D Určitě něco jiného.
Zkuste popátrat v okruhu Brachythecium, Drepanocladus nebo co já vím který=).


ok diki....zobral som si kusok z toho domov aj s nejakym sutrom co som nasiel v lese
tak som dal do kochlika raselinu na nu ten kamen a ku nemu som priviazal nilonom ten mach. dal som tam asi 20 ml vody a prikryl som to priesvitnou foliou...je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:28 Usine – Re: Pepan
Odjel jsem na dovolenou a po 14 dnech jsem v akváriu našel jinou rostlinu. Kdybych nevěděl co to je, tak bych myslel že jí někdo vyměnil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:23 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: vaclav
Evidentně má majitele, který ví, co jí dát. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2010 21:18 Usine
Fotka k příspěvku Taková to byla pěkná rostlina a teď má už 90 cm a kvete. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Pavol
:-D Určitě něco jiného.
Zkuste popátrat v okruhu Brachythecium, Drepanocladus nebo co já vím který=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:30 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
dnes som bol na vylete a bol som pri takej studni...ktorej okrajove kamene - teda tie co neboli vo vode boli obrastene machom...pri lepsom preskume som si na 99 percent isty ze je to javsky mach...... teda emerzna forma...az na to ze pochadza z azie.... je to mozne aby tu bol? alebo ho tam niekto dal - blbost? alebo je to nieco ine? avsak ma rovnaku stavbu ako submerzna forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2010 13:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: BranoN
Rozdíl mezi emerzními a submerzními listy je u anubiasů minimální. Rychlejší metoda pro Vás asi bude, když Anubias zasadíte do subtrátu, ve kterém jej chcete pěstovat a celý květináč, ve kterém je kytka zasazena, obalíte nějakou průhlednou fólií, do které uděláte pár menších otvorů a ty postupně zvětšujete. Takto během několika týdnů spolehlivě převedete anubias na souš a takto přizpůsobené rostliny se dají pěstovat třeba i na parapetu jako pokojovky. Samozřejmě za předpokladu, že kořenový systém bude mít dostatek vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:49 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: vaclav
Hm. Nakolko AQ mam plne, a nemam kde dat anubias, planujem dostat anubias z vody na sus.

Ak som ta pochopil spravne, tak mam anubias zasadit do zeminy, zaliat az po vrch vodou a pomalicky znizovat hladinu az sa vytvoria emerzne listy?
Zhruba na aky cas odhadujem uvedenu premenu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Geri
Popsal ste to docela dobře. B. caroliniana je větší a chlupatá, B. monieri má užší, lysé listy.
Na první fotce jsou obě, ale květ je B. monieri.
A na druhé fotce je rostlina jasně chlupatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:48 Muž Geri [29] - Skaláry
Dá se i ta druhá varianta, ale já chtěl dosáhnout toho že jsem chtěl vidět i druhou podobu akvarijních kytek, v mnohých případech tu přirozenější "emerzní" formu a hlavně jde o květy... ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:39 Pavol
este otazka...co je ciel aby sme dosiahli?
ziskat emerznu rastlinu do zakryteho akvarka a velkou vlhkostou alebo rastlinu co moze byt v obycajnom substrate ako 'normalna' rastlina bez velkej vlhkosti...da sa aj ta druha varianta????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:50 Muž Geri [29] - Skaláry
taky už tu mám nějaké rostliny tak navyklé že nepotřebují pařeníček kolem sebe, například Hygrophillu polyspermu a siamensis, m. micramthemoides a ceratopteris cornuta <- krásná to kapradina! (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:48 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: vaclav
Já měl Ludwigii ve sklenici normálně pod vodou a nechal sem ji přerůst přes hladinu.
Pak už to nebyl problém ;-)Chce to jen trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:41 Muž Geri [29] - Skaláry
jo koukám popsal jsem to tu teď asi dobře ale názvy opačně mám :-D pardon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:40 Muž Geri [29] - Skaláry
Johan : jsi si jistý že to je opačně? moniera je tužší, tmavší, emerzně bez chloupků a je drobnější než caroliniana ne?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:09 Usine – Re: BranoN
Strčit emerzní rostlinu pod vodu není nic těžkého a většinou to vyjde. Podstatně horší je to obráceně. Když vyndáš submerzní rostlinu z vody většinou ji listy uvadnou a uschnou a to i ve vlhkém vzduchu. Nezbude než na to jít zdlouhavější metodou a to postupným snižování hladiny vody a počkat až si rostlina vytvoří emerzní listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:21 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
je to vcelku zaujimava tema.........vzhladom ze mi v akva kvoli nedostatku svetla opadavaju listy na ludwigii repens rubin, ak by sa mi podarilo tak ju zacat pestovat emerzne.
mam cca. 5litrovy zavaraci alebo aky to je pohar... a to je asi vsetko

nenapisal by niekto ako by som mal zacat s touto ratlinou emerzne a popripade aj nejake skusenosti??
mam jej otrhat vsetky listy a nechat len asi 4 male a kratku stonku?

nestracajte trpezlivost so mnou...snazim sa stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:20 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: vaclav
a ako ho(anubias) dostat z vody na sus?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:11 Usine – Re: Gunguy
Samozřejmě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:11 R Muž Silent [5949] – Re: Gunguy
Dá. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:06 Muž Gunguy [2]
da se emerzne pěstévat anubias?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 14:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Geri
Pěkné, ale ty názvy jsou opačně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2010 14:11 Muž Geri [29] - Skaláry
Fotka k příspěvku a Bacopa moniera
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2010 14:10 Muž Geri [29] - Skaláry
Fotka k příspěvku pěstuju rostliny za oknem v akvárku v květináčích v "rezavé vodě" už druhým rokem, vydrží i přes zimu a na jaře a v letě pěkně kvetou.

Na obrázku Bacopa Caroliniana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:24 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: Johan
Mam ich pozakryvane celofanom, su na balkone. Myslim, ze tam bude optimalna vlhkost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: BranoN
I kdyby byly pouze emerzní, tak byly pěstovány ve skleníku a tak byly přizpůsobené větší vlhkosti. Musejí si na vaší nižší vlhkost zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:10 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: vaclav
Podam informaciu ako som dopadol. ;-)
Aj mna to zaujima.
Sice manzelka je uz zo mna zufala, ale co uz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:20 Usine – Re: BranoN
I když jsou rostliny emerzní byly nejspíš už chvíli pod vodou. Vyndat je z vody bude problém. Budeš je muset držet ve velké vlhkosti, jinak ti uschnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 16:25 Muž kortezhugo [983] – Re: BranoN
no niektore potrebuju "vyssiu" vlhkost...
niektore porastu normalne na okne...
ja tiez pouzivam substrat pre izbove rastliny -ten je dobre zmiesat s pieskom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 14:19 Muž BranoN [1] - Tetry
Dik za radu, este keby sa nasiel niekto aj na moju prvu otazku, ci zakryvat alebo nezakryvat rastlinky celofanom, podotykam, ze rastlinky som zasadil do zeminy pre izbove rastliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2010 13:19 Muž kortezhugo [983] – Re: BranoN
Fotka k příspěvku pravdepodobne bol slaby korenovy system...
ale inac aj ja som ju musel "uvezovat"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:18 Muž BranoN [1] - Tetry – Prosim poradit, ci flase zakryt celofanom
Kolegovia.
Nakolko som kupil viacej rastlin ako mi v danej situacii vojde do AQ a rastlinky si chcem uchovat v emerznom stave.
Potrebujem odsuhlasit ci som postupoval spravne, t.j. rastlinky
Hygrophila polysperma
Echinodorus Leopard
Sagittaria subulata
Ludwigia arcuata
Micranthemum umbrosum
som dal do 4litrovej sklenenej flase a vrch zakryl celofanom?

Emerznu Rotalu rotundifolia som dal len do kvetinaca, a stonky "spadli dole az rastlinka vyzera, ze odisla."Kde som urobil chybu?

Dik za radu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 13:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
To je pravda, já tam mám namočený hemiantus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 12:55 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
riesi sa tu hydroponia... X-) - kto tam co "strci" je jeho vec....
mna ten "spodok" stranky nezaujima X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 08:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
na hydroponickom pestovani je dobre to ze sa clovek moze zabavat s "pomerom" zivin...
a nie len "hodně dusičnanů"...ale aj slusne mnozstvo P :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 22:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Nejvíce mně těší že to dokáže růst a je s tím sranda deně koukat jak obrůstají koberečky v květináčcích, no jako by mi bylo zas 10 let hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 21:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bak
A to CO2 k tomu, že? :-)
Ublížit to kytkám nemůže - naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 20:47 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Zkouším to hydroponicky na Fujizuně, hodně dusičnanů, kapka PMDD..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 20:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
pridavat CO2 ma viac krat napadlo....

ale emersne sa pestuje prave pre "to"...ze nie je potrebne pridavat nic...-teda ak je dobry substrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 19:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bak
já pěstuju hemianthus za oknem v menším akvárku jen částečně ponořený ve vodě a daří se mu dobře. Ale učitě bych moh růst i víc. Má jenom denní světlo a okno je na jih
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 19:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Emerzní pěstování
Také zkouším cosi, mám tady Hemianthus Cuba a taky trhutku a eleocharis.
Zdá se že jim to venku moc nesvědčilo, začaly růst až teď když jsem na ně začal svítit lampičkou....
Do jednoho truhlíku jsem přidal i CO2, co si myslíte o dávkování CO2 emerzně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:46 Frodo
Jupí taky se zadařilo :) Pěstuju emerzně riccii fluitans, emerzní forma je moc hezká ano A taky Sagittarii subulatu. Je to zajímavé odvětví akvaristiky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
To znám. I ten největší prostor dokážu zaplnit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
jj - ved to poznas X-) ja toho mam tiez dost - a vsetko mozne.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:13 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Už ani ty anubiasy není kam dávat. Pořád si říkám, že až děcka vyfičí z baráku, rozšířím si místo na kytky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:08 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
jj :) - to poznam - Echinace su krasne - len X-) akvaria mame male :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:05 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Mi se echináče taky líbí, ale protože mám nemoc zvanou sbírkování, tak kdybych si chtěl pořídit celou kolekci rodu, nevešel bych se do paneláku. Takže si hraji s anubiasy, těch je míň. Zatím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...no mam aj Echinodorus 'Lena' - tomu sa velmo nechce - teda emers...a v akva rastie krasne...
...ja som na tom tak - kupim kosik a tam 2-3 echinace X-) ...a nie vsetko vojde do aqua...
...obcas zas "zachranna" akcia - nieco nerastie v aqua tak ide na "sucho"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:40 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Trochu jste mě předběhl. Zrovna jsem se chtěl zeptat, co je s nimi. A co ostatní emezrní kytky? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:39 Muž kortezhugo [983] – Re: Tata/a/Syn
fakt "semena" Echinodorus subalatus mam "zasadene" od 3.5.2010 a este nic... X-)
ci s toho nieco bude ani Pan Boh nevie :-)
Václav mi poradil co a ako - u Neho to trvalo cca 3 mesiace...no uvidim co a "ci" s toho vobec nieco bude...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=1201