Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:07 Muž kortezhugo [983] – Re: vlasolis
...este k tomu "soku" :-)
v prirode zacne prsat zaleje "ich" voda za par hodin a je to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:43 Muž kortezhugo [983] – Re: vlasolis
"děje se tak jistě z určitého důvodu(rychlejší růst) ;-)"

...no pozor - nie vsetko rastie emersne rychlejsie X-)
dvovodou je viac...
kopec problemov odpada...riasy,CO2,filter,atd...
dalsia vec je mnozenie...emersne maju kvety-semena...
vecsinou staci denne svetlo - dosvetluje sa "mozno" cez zimu

Ale ako pise Yirka "Fakt bych z toho nedělal vědu..... ;-)"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.10.2010 10:17 Muž vlasolis [2] – Re: Yirka
A ty jsi si takto akvárium zakládal ? No on je to spíš podle mě supr nápad .Emerzně se ve velkopěstírnách rostliny normálně pěstují (jak vím z internetu)a děje se tak jistě z určitého důvodu(rychlejší růst) ;-) .Pak si ale šlověk rostlinu koupí a přesadí rovnou do akvárka s vodou,kde se tato rostlina musí vypořádávat s určitým šokem zaprvé s tím přesazením do vody a za druhé s novým zakořeněním.Výše uvedeným způsobem by se vše dělo tak nějak přirozeněji,s přihlédnutím k růstu rostlin ve své domovině.Emerzní pěstování tu již popsáno je, ale ne tento způsob "přímého předpěstování".
Nevím proč tě můj příspěvek k tématu vzduchování tak rozdováděl a svým způsobem i doslova nahněval rozzureny Asi je těžké to ztrávit a přiznat si to ;-) .Věda to rozhodně pro mě není. A příště si laskavě odpusť tu ironii a dělání z člověka hlupáka, jak je to už skoro ve všech diskusích téměř pravidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 23:56 Muž vlasolis [2] – emerzní pěstování s plynulím přechodem do submerzního
Napadlo mě založit akvárium s výběrem rostlin rostoucích i v emerzním stavu(hlavně mi jde o trávníčky a koberečky kterých je většina hmm ), akvárium založit s minimálním objemem vody(tak po dno,hydrophonie),hnojivo staré dno nebo jílové koule.svítit blízko,posléze oddalovat Myslím že by se takto rozrůstal mnohem rychleji a byl by hustší,lépe prokořeněný.Po dokonalém prokořenění začít postupně zvyšovat hladinu vody a přivykat takto rostliny podvodnímu stavu.Napadlo mě také takto založené akváriu přikrýt sklem, přidávat co2 a zrychlit tím růst.Podvodní způsob pěstování krásných hustých trávníčků mi přijde rozhodně více složitý než trávníku ve skleníku.
Většina rostlin prý takto funguje i v přírodě mezi obdobími dešťů a vlhka.

Jen mám strach, že při nalití vody umře.Máte s tím někdo zkušenost? Vím, že se tak rostliny pěstují hlavně v pěstírnách, ale ne přímo v akváriu které se později zaleje vodou. Možná se mýlím.Ale spíš ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:51 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
a ako je tazke prepestovat ludwigiu repens rubin ne emerz?......myslim lahke stredne tazke...
sa mi to asi po dvoch mesiacoch podarilo......korene su zapustene, voda len na urovni korena cakam kym sa vypari, a je zasadena v :-| prevazne raseline potom je tam trosku substratu pre muskaty a trochu obycajnej hliny zo zahrady. tone
inak sa jej dari dobre zatial rastie a idu z nej aj *vzdusne* korene........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 14:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dixon
Je to i tak možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:44 Muž Dixon [13] - Sumci
Zdravim :-) ,ked sa submerzna rastlina rozmnozuje rizkovanim tak sa aj v emerznej podobe tak rozmnozuje,ze? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:28 JuraS
Odpovím ti asi takhle..echináče mě pravidelně na šlahounech vytváří dceřiné rostliny..v létě jsem je házel do kýblu na balkonu a nebo z něj..jednu kytku echináče lena jsem ale zasadil do květináče do trochy hlíny štěrku a rašeliny..teď stojí na okně, nádherně barevné listy a zespodu jde teplo od topení..ani ji moc nezalívám ale bude to oblíbená domácí kytka...zkusím tak kdejaký echináč i jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:25 Pavol
no z toho co si pisal/a som toho moc nepochopil skus to tak laicky, nemusis upnle ale hydroponia neviem co je uplne, a chcel by som ludwigiu pestovat tak ako normal rastlinu na okne, len chcem vediet co robit.... ale inak dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:32 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pavol
Asi by měla platit pravidla o hydroponii, vodivost, pH, množství hnojiva a hladina ponoření kořenů, intervaly výměn živinové vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:22 Pavol
cauko, uz asi 1 mesiac mam vonku z akva ludvigiu repens rubin, vo flasi so strkom z akva
voda uz ja na hranici rastu korenov a chcem sa spytat co dalej.....???

ako hnojit, nejaku speci podu, stale tam mam sacok na zvysenie vlhkost, lebo som dnes mozno posledny krat znizil hladinu vody....
prosim o rady....co dalej????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 19:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: bigV
jo zapomněl jsem napsat, kdysi jsem koupil dost jetý fujizuny, kytkám se to zjevně líbí, zatím ho používám jako substrát pro kytky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 18:59 Muž DrSova [28] - Rostliny
bak: Co je to za substrat? Jako hnojiva pouzivam mocovinu-opatrně a NPK(trosku hur se rozpousti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 17:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pepan
Kristalon, včetně mikroprvků, asi se po něm podívám, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2010 17:38 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Bak
Fotka k příspěvku Já používám Kristalon a hnojím asi poloviční koncentrací, která je doporučená pro hnojení pokojovek. Asi po dvou týdnech vodu vyleju a dám tam novou. Pro ilustraci lehce mázlé foto emerzně pěstované Staurogyne, která je nasazená ve wistematu(dělal jsem to teď narychlo mobilem).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2010 16:56 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – ještě
Fotka k příspěvku jeden..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2010 16:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Živný roztok
Fotka k příspěvku Mám asi tři květináčky, zkouším parvulus, trhutku a hemianthus na suchu, řeším jak koncentrovaný živný roztok použít, jak často měnit a také tak trošku složení živin...
nemáte někdo zkušenost ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:58 Žena Kaala [0] – Re: kortezhugo
ho tam dlho nemam..ale ak tak mam strk ktory sumi pri octe ten tam nabuduce dam miesto perlitu... ale mam cas...naech sa spameta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 10:49 Muž kortezhugo [983] – Re: milan666
inac nie kazda raselina je moc kysla....
zato je lepsie pouzit substrat pre izbove rastliny lebo uz obsahuje raselinu - a na obale sa udava aj cca pH... X-)
potom to staci zmiesat zo "strkopieskom"...

PS:receptov je vela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 10:08 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Gabriellka
Agroperlit je síce dobrá vec ale nie pre bahenné rastliny, ale typické izbové rastliny.
Nahraď ho štrkom a pokiaľ používaš rašelinu je dobre ju miešať haseným vápnom, je moc kyslá.
Hasené vápno je skôr vecou zložitou a tak stačí stará omietka (rozdrvená) a primiešaná do zeminy.
Tým všetkým som prešiel, dokonca som do vody v ktorej boli ponorené kvetináčky s rastlinami sypal vápenec (kameň), aby som zmierňoval prílišnú kyslosť.
Najlepšie skúsenosti však mám so zeminou z lesa, dokonca si túto zeminu (riedenú vodou) meliem na starom mlynčeku na mäso, granulky potom suším a pridávam pod korene rastlín v akváriu, výsledok je palec
Ešte dodám, že akvarijné rastliny sú vo väčšine bahenné rastliny, ktoré znesú dlhodobé zaplavenie a preto ich aj takto beriem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gabriellka
Samolus je v emerzní kultuře doslova "plevel". S podmínkami si nedělejte hlavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Gabriellka
ten som pestoval cca 15 rokov dozadu...
rastol pekne normalne v izbe na telke :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:09 Žena Kaala [0] – Re: milan666
ja sa pokusam pestovat emerzne samolus ..zistila som ze emerzne rastie vraj lepsie ako submerzne... a dala som agroperlit s raselinou niekde sa tak pisalo ... mam fotky v prezentacii my doma mame sklenik to ma zaujalo..ako ich mam v skleinu pestovat? rosit kazdy den alebo netreba? my ich dost vetrame...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 21:41 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Sadím ich samozrejme až keď zapustia do vody korene
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 21:38 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Johan
Fotka k příspěvku Mne keď kvitnú echinodory tak nechám odkvitnúť kvety a nechám narásť nové mladé rastlinky, ktoré potom sadím do premočenej zeminy z lesa spod ihličnatých stromov.
No a pod nich dám nádobu s vodou z akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: milan666
Jak dlouho je máte zasazené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 20:06 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Skleník je skleník, mal som možnosť pracovať v ňom, vlhkosť svetlo atď.
Na parapete je to niekoľkonásobne pomalšie, mám aj ja
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Pepan
Kryptošky mají k anubiasu trošku daleko, nechápu srovnání, ale klidně zkuste. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:08 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kubasan
Sebelepší myšlenka bez realizace je na ho..... Zkuste to, stojí to za to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Johan
Když se dá na parapetu pěstovat Anubias, kryptošky by měly taky. Letos to už nestihnu, ale zkuste do mě rejpnout na jaře a zkusím to a samozřejmě se pochlubím s úspěchy i neúspěchy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:37 Kuba
No moje echinodory už brzo asi taky čeká parapet, teploty dou dolu. Pěstujou se opravdu snadno, řadu z nich sem přez léto vypěstoval z 5cm odnoží s pár lístky, který jim navíc při přesazení do skleníku uschly. Ze začátku jim to chvíli trvá, než začnou růst, protože nejdřív vytvářej silnej kořenovej systém, ale pak už to de rychle. Většina z nich celkem brzy i vykvete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:30 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: Pepan
musim to uz aj ja vyskusat ,uz sa odhodlavam pomaly 1rok. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Pepan
Jenom s páry nenáročnými rostlinami, jako např. šípatkovic, ale zkuste třeba na parapetu cryptošky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:12 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kubasan
Neslintat a něco dělat. Trochu horší výsledky se dají docílit doma na parapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:05 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: Kuba
závidim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 14:34 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Kuba
Klobúk dole palec
My chudáci bez skleníka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:20 Muž kortezhugo [983] – ALL
No ako pozeram - "emersopestovatelov" pribuda potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:18 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: Kuba
Mas to pekne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 10:09 Kuba
Fotka k příspěvku Taky sem letos nasadil několik Echinodorů do skleníku. Krásně se rozrostli a řada z nich kvete ;) Použil sem obyčejný substrát pro pokojové rostliny a pravidelně jim dávám hnojivo ;-) Víc fotek: rybicky.net/nadrze/5551…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:27 Muž avast [49] – Re: milan666
Jo, tu druhou stránku jsem už někde viděl a nestačil jsem koulet očima coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 20:39 crypto231
Fotka k příspěvku ja to mam takto
sagitaria/ricia/vesicularia po novom aj HC
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 19:53 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pre inšpiráciu, tento pán mi je vzorom

www.akva.sk/…

scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 15:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Mal som i toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 10:49 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 10:13 Usine – Re: Pepan
Tenhle plevel tam určitě nedám je to jen pro Echináče. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 07:34 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: vaclav
Hezký počinek. Ještě bych tam dal nějaké plazivé stonkovky jako stolístky, kabomby, bakopy, na pokrytí substrátu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 23:34 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Johan napsal: Klidně ho můžete zkusit dát normálně do akvária, třeba právě jako ten jávskej.
NO ja som nemyslel to dat do akva, ale skor na emerz......ak tam pojdem zas tak si natrham vselico a sup s tym do vody, ale ne este do akvarka.......mal som dost parazitov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2010 22:31 Usine – Re: Pepan
Fotka k příspěvku Tu už mám. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:50 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: vaclav
To je příroda. Máte náběh na to, udělat si kolekci emerzů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Pavol
Klidně ho můžete zkusit dát normálně do akvária, třeba právě jako ten jávskej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=1151