Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Emerzní pěstování rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Emerzní pěstování rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2015 09:48 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvku 12 ks zo slahuna
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 15:40 Muž odikcz [114]
Používáte při emerzním pěstování klasiký substrát/hlínu nebo sázíte jako akvarijní do štěrku, jílových kuliček apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2015 21:20 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...Re: petulinakk
Krásne. Flamingo rastie aj mne a veľmi pekne ale ku kvetu sa ešte nedostala. Tak čakám a dúfam.
Ale teraz čakam na otvorenie kvetu c. petchii pink, tak som zvedavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2015 18:04 Muž nuphar [317] - Rostliny – Emerz u jezírka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Letos zkouším emerzní pěstování u jezírka a v potůčku. Prozatím dobré, ale začal se projevovat problém s "oblíbenými" španělskými slimáky, takže bojujeme, bojujeme....... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   20.06.2015 10:40 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Muj prvni kvitek flaminga :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 22:00 Muž rybka1 [178] Re: Koště
Ked prejde do emerzu,zvikne si na denne svetlo,netreba nic prisviecovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 19:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Koště
Asi zkus a uvidíš. Podle toho se pak případně zařídíš. Z jednoho miníčka jsem odstranila kvůli rotale krycí sklo, je tak 10 cm nad akvárko, ale kloní se k osvětlení. Jenže akva je dost daleko od okna, takže denního světla nemá moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 18:23 Koště
Mám dotaz. Zatím jsem všechny akvária měl uzavřená. Teď bych rád zkusil změnu a udělal si otevřené s tím, že bych rostliny nechal vyrůst ven.

Zajímalo by mne jak je to s emerzní částí rostlin. Musel bych mít další zdroj světla pro emerzní část rostlin, která už nebude osvětlená akvarijním osvětlením nebo bude stačit pokojové světlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.06.2015 02:43 Muž keydoc [398] - Rostliny – Něco málo z června
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naruším vám tady tu echinodorovou parádu. :-)
- C. x purpurea (?)
- C. cordata x nurii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.06.2015 05:55 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uz sa tvoria listky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 22:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Už si lepší ako ja palec Verím, že už ich budeš mať dosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2015 07:28 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Slahun 2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 20:40 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
No ako vidno tak to hlupost vobec nieje,vsetky emerzy krasne rastu a kvitnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Dal som ti kvalitnú "krv" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.06.2015 21:13 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ideme dalej z dalsim slahunom,na predoslom uz vidiet listky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.05.2015 17:47 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tahame
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2015 10:29 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Jedno neuělé foto Anubias gigantea
Fotka k příspěvku To chrastí pod ním je Anubias nana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   03.05.2015 09:01 Muž nuphar [317] - Rostliny – Echináče startují......................
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vodní zahrádka na okně mi dělá radost :-)

Nuphar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2015 06:55 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ludwigia kvitne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 18:54 Muž mamlon123 [8] Re: rybka1
Dík ;-) já mám právě tu "minimu" a chtěl jsem si taky vyzkoušet nad hladinou a docela se mi podle těch tvých fotek líbí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2015 07:32 Muž rybka1 [178]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moj najoblubenejsi echinodor
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 19:29 Muž mamlon123 [8] Re: rybka1
co je to prosímtě za hygrophilu? nějaká corymbosa? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.05.2015 15:11 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku priprava do jazierka.echinodor,ludwigia,hygrophila,pistia.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bošek
Ona má ešte jednu veľkú výhodu, nieje až tak náročná na svetlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:40 Muž Bošek [53] Re: cezarmilan
Super, díky za rady. Koukal jsem taky na tu (tebou doporučenou) Calathea rufibarbu,
vypadá fakt nádherně. Zařadím ji do seznamu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 20:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bošek
Vybrať zo substrátu a ako píšeš, poriadne umyť korienky. Potom ich zakrátiť ale nie veľa, povedal by som, že stačí ich zarovnať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 09:01 Tunakovi Re: kortezhugo
Já jsem si to myslel ale děkuji moc... ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:44 Muž kortezhugo [983] Re: dering
Ono to chce viac času.Listy ktoré narastú pri vyššej vlhkosti takto reagujú.Tento Subalatus som pestoval normálne na okne + cez zimu tam šlo ešte kúrenie.Už rástol skoro na sucho (teda žiadne bahno).A polieval som ho ako izbove rastliny.
rybicky.net/fotogalerie.php…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 22:47 Tunakovi
Chtěl bych se ještě zeptat mám ve "skleníčku" který mám za oknem na Jih... :-) Takže mi tam svítí i polední slunce... 3 Echinodory. Subalatuse, Bleahre, Amazonicus, (snad se to tak píše... :) ) ... Je to tak týden mi u toho Amazoniku mi začali schnout listy, Mám skleníček z 70% zakrytý folii pro udržení vlhkosti, měl jsem zezačátku celý zakrytý, ale když zasvítilo slunce.. tak tam bylo strašný vedro.. tak jsem to začal odvětrávat, schnuli listy i předtím... ale né tolik.. hmm .... Foto viz moje prezentace...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 06:05 Muž Bošek [53] Re: cezarmilan
Super, díky za informace. Nejméně bolestivě se člověk učí z chyb těch druhých :-D
Můžeš ještě prozradit jak to děláš u přechodu kytek ze substrátu do hydroponie,
aby to bylo co nejúspěšnější? Důkladně očistit kořeny? Zakrátit? Nebo je lepší použít řízky rostlin?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bošek
Hedelix som neskúšal, no viem, že obsahuje sapeniny a tie môžu vytvárať vo vode penu.
Chlorophytum je nestabilný, to mám vyskúšané, niekedy jeho časti pomerne často odhnívajú.
Coleus a peperómia zvyknú mať slabé stonky a moc sa ohýbajú smerom dole, potom pd hladinou odhnívajú.
Nepíšem to preto, aby som ti to vyhovoril, ba naopak rád budem ak sa potom podelíš so svojími skúsenosťami. Zase niečo pre inšpiráciu, pekné, že? Obr. je samozrejme z netu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:17 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Priateľia nemáte nahodou skusenosti s pestovaním Sagittarie subulaty? Tej mojej sa akosi nedarý a neviem prečo. Dosť jej hnednú listy a to bez ohladu či ju mám uloženu v akva pri vyžšej vzdušnosti, alebo na voľnom akne. posadena je v substrate pre vodne rastliny.

Tiež by ma zaujímalo, od tých čo pestuju Alternanthere, či nemaju pri pestovani problem so "stratou farmy" pri jej listoch. mne niektore listky doslova obeleju, akoby stratili farmu a neviem pričinu. no hadam, či nebude problem v nedostatku železa.

ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 14:44 Muž Bošek [53] Re: Designer
No ja jsem prave myslel, ze tu prepazku prilepim k bokum i ke dnu a v te kratke zadni stene vyriznu diru, dam jemnou mrizku a do ni nacpu biomolitan s cerpadlem a budu mit tak snadno velkej "pudni filtr" z Liaporu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bošek
Nedelal bych prepazku, ale plnou nadobu, s prepazkou jsou vzdycky trable, neudrzis ji na miste, nekde se to vysypava (kdyz je neco venku nebo uvnitr), musis ji necim pritlacovat... A plexi je v tomto pripade skoda, takle schovat pujdou i nejake hranate plastove nadoby, nebo si nech za par kacek slepit par malych akvarek. Akvarko 20x20x20cm mne vyslo na 99Kc a to jeste stylem, ze jsem ho videl na burze, je to k nicemu, ale jako zajimava vazicka... Kdyz si nechas udelat vic kusu s pudorysem ctverce, muzes je i preskladat dle libosti.

Mozna by se stacilo podivat po hranatych vazach, svickach v hranatem skle atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2015 09:51 Muž Bošek [53] Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Designer napsal: Ohledne tech kelimku, kdyz tam misto nich udelas patro z kusu korene (nebo silnejsi jeste vydlabes, at do nej muzes dat substrat), muze to vypadat dost prirodne. Zrovna uvazuju nad tim, jestli koren pripevnit na kus svisleho plexi, ....




S tím plexi jsi mě inspiroval.
Včera jsem si trochu hrál ve Photoshopu, tak sem dám to, co ze mě vypadlo.
Riparium by bylo umístěný (jestli to projde u šéfa) v cca 1,5 m vysoký nevyužitý skříňce.
Nahoře vpředu LED reflektory, aby svítily hlavně do vody.

Trochu jsem taky uvažoval použít místo mlhovače ostřikovač do auta.

Co vy na to?

PS: ten mnohoobrázek to dost zmenšilo, tak ho dávám ještě do osobních fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 09:23 Muž Bošek [53] Re: cezarmilan
Díky za tipy, ale jak jsem psal už v prvním příspěvku, tak kytky vytipovaný mám,
některý se shodujou s tebou, tohle jsem si vybral:
Spathiphyllum (lopatkovec) - rozhodně favorit č.1
Hedera helix(břečťan popínavý)
Chlorophytum (zelenec)
Cyperus (šáchor)
Aglaonema "Silver king" (česky stejně)
Dracaena marginata (dračinec)
Coleus blumei (africká kopřiva) - favorit č.2
Peperomia caperata (pepřinec)
Filodendron (česky stejně)
Asparagus (ten jemnej malej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 22:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: cezarmilan
už bohužel ne, nepřežil stěhování :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 22:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mrakoplash
Určite áno, len on je dosť háklivý a pokiaľ nemá dostatočnú vlhkosť, začnú mu hnednúť listy. Skúšal som, ale on je dosť pomalý a náročný. Tvoj je pekný určite palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 22:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku on i obyč anubias co se rozhodne vydat mimo akva, nevypadá zle :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bošek
Fotka k příspěvku No a niečo z netu, tu je v pravo spomínaná calatea
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 22:06 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvku Není nutné z toho dělat takovou vědu. Přesné složení hnojiva je možná důležité při submerzním pěstování. Při emerzu dávej cca polovinu doporučené dávky, která je uváděna na obalu. Já používám "plod a květ", ale se "startem" také nepochybíš, bude však více zelené hmoty.Obecně platí u echináčů stejná zásada jako při truhlíkových květinách: při rozjezdu /nárustu zelené hmoty/ start, ve fázi nástupu do kvetení a dál plod a květ.
Chce to jen logicky myslet a zkoušet.
Přeji hodně zdaru, potom se pochlub snímky rostlin.



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 22:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bošek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vhodné rastliny (izbové) sú Spathiphyllum, Asplenium nidus, Šachor rozložitý, Fitónia verschaffeltova, Spathiphyllum- Lopatkovec, Pilea cadierei , najviac sa mi páči Calathea rufibarb. Proste je ich dosť. Treba však rátať s tým, že koreňová sústava sa neuspokojí so spomínanými kelímkami. Časom korene prerastú a bujnejú. Rovnako ako i samotné rastliny, tak ako to mám v kanclu pri okne. Už sú nad "rámec" ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 17:59 Tunakovi
Tak jsem Dneska koupil Osmocote hmm Tak uvidíme jak to poroste... udělal jsem si tužkou jamky abych to nasypal přímo ke kořínkům... ;-) :) Tak jsem zvědav co to bude s rostlinkama dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 15:12 Muž Bošek [53] Re: Mrakoplash
Kdyz ja to chtel Dusane prusvitny (aspon pulku). Me se ty klasicky riparia nelibi,
ze je to vzadu ve vode tmavy a ve stinu, ja to chci vzdusny a emerzni kytky jen v rohu. Proste cistej trojuhelnik zleva 30cm nad vodou az pravy dno sestupne zaplneny
a zbytek "bilej"... :-) Takova Boskova ikebana :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 14:54 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Bošek
Udělej pozadí a nasázej to za pozadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 14:50 Muž Bošek [53] Re: Designer
No taky jsem uvazoval, ze tam udelam treba terasu z kamenu a do ni Liapor a Osmocote nebo Bivoje.
Zatim jen zvazuju moznosti. Koren je dobrej napad. Chtel bych tam prave zkusit hydroponicky pokojovky a ne jen emerzni formy akva-kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bošek
Ohledne tech kelimku, kdyz tam misto nich udelas patro z kusu korene (nebo silnejsi jeste vydlabes, at do nej muzes dat substrat), muze to vypadat dost prirodne. Zrovna uvazuju nad tim, jestli koren pripevnit na kus svisleho plexi, at jako trci z prostoru, nebo ho dat na prisavky na sklo. Pravda, ja chci rostliny uplne ve vode, ale kapsa jako kapsa :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2015 13:28 Muž Bošek [53] – riparium - zkušenosti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možná budu mít příležitost mít ještě jedno akva a chci něco míň tradičního.
Lákalo mě akva stylu wabi-kusa nebo paludarium, ale bojím se toho, že by mi
substrát barvil vodu a já ji chci čistou, pak mi padlo do oka riparium.
Není to emerz, ale spíš hydroponie, takže nevím, jestli to sem patří ...

Kytky vhodné na hydroponii už jsem si vytipoval. :-D

Máte někdo nějakou zkušenost?

PS:chtěl bych vytvořit něco jako je na fotkách, ale udělal bych to tak,
aby ty kelímky nebyly vidět (ty jediný mi tam nesedí) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 12:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nuphar
Prosim, jaky Kristalon pouzivas?

Je jich cela rada s ruznymi pomery latek. Co mam "Plod a kvet", po prepoctu pri stejnem dodanem dusiku jako u metody EI v akvariu, vychazi zelezo dost nevalne, rekneme ani ne na tretinu jako u metody EI hnojeni do vody v akvariu.

Proto se ptam, aspon trosku detailnejsi slozeni Kristalonu se na webu fakt blbe hleda, ale na zadni strane krabicky je.

Jaky tedy presne? A pokud jiny nez "Plod a kvet", muzes opsat/vyfotit tu zadni stranu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 46007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9920-emerzni-pestovani-rostlin?od=501