Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2021 17:05 Muž vlka [3453] Re: palio
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zlikvidují uhynulou rybičku totálně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 17:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Silviebaris
Účelově sloví i ve sloupci vody zraněné drobné rybky do velikosti neonky,zdravých ryb si nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.05.2021 16:16 Silviebaris Re: palio
Mrtvou rybu zlikvidují..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 15:46 Muž palio [141] Re: Muhyng
Zvysky zradla jest budu, zdochnute ryby/slimaky nebudu. To by si musel kupit Macrobrachium, ti zdochliny zozeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 07:50 R Muž Anthrax [4787] Re: Muhyng
Pokud se k takovému zbytku fyzicky dostanou, tak užitečné budou. Nevím ale nakolik je pro ně dostupná zrovna prošlá neritina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 07:17 Muž Muhyng [1] Re: Anthrax
A čo sa týka toho odbúravania organických zvyškov? Boli by užitočné? Ide mi hlavne o to, aby keď odídem na dva dni niekde a niečo skape, nech sa nájde vďačný stravník :) Inak asi budú odkázané na samopaš, hľadať si niečo pod zub, sem tam nejaké prilepšenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2021 23:34 R Muž Anthrax [4787] Re: Muhyng
Ahoj. Tyhle krevetky z akva jen tak nezdrhaj. Takže to bych úplně neřešil. Mám je (a nejen já) i v úplně nezakryté nádrži a je to v pohodě. :-) I tetra ohnivá sezobne ty nejmladší krevetky. Ale není to nic, co by populaci krevetek mohlo nějak ohrozit. Úkrytů by u tebe mělo být dostatek. Pro začátek bych začal s 10 ks. Ať máš jistotu, že máš samičky i samce. Ony se samy namnoží do adekvátních počtů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 22:22 Muž Muhyng [1]
Zdravím. Chcem sa spytat, či je dobrý nápad dať do môjho akvária pár (koľko?) ks krevetiek? O čo mi ide - dnes som našiel 2 dni nezvestnú neritinu, už smrdela. Vedeli by ju krevetky “poriešiť”, rozumej zjesť? Aby sa tam niekde nerozkladala dlho... Lebo napr. vojenská prilba je autista, ta sa ukáže raz za týždeň. Keď exne, ani si nevsimnem.
2. ako zabezpečiť akvarko aby nezdrhli? Mám krycie sklo, ale v dvoch rohoch zrezané kvoli kŕmeniu a hadickam.
3. S rybickami asi nebude problém, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2021 07:47 R Muž ctibum [6926] Re: Ladislav
Jednou umře určitě, teď to je spíš "nebo nevím" ;-)

www.krevetkus.cz/…
petshrimpplanet.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 02:32 Ladislav
Zdravím , mě zezelenaly vajíčka u červené krevety . bud umre nebo nevím
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 18:47 Muž Gecko1242 [0] Re: luckyluke
bud v klidu tohle se v přírodě děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 18:40 Muž Gecko1242 [0] Re: vlka
určitě ne když jsem ji našel mrtvou tak byla středně velká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 18:37 Muž vlka [3453] Re: luckyluke
Nejedná se ,,starou,, Krevetku ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 18:34 Muž Gecko1242 [0] Re: tramtra
hotovo můžete se podívat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 18:11 Žena tramtra [3202] Re: Gecko1242
Udělej prezentaci akvária, ať se máme od čeho odpíchnout...těžko na něco přijít s nulovými informacemi o nádrži, jejím vybavením, zařízením, osádkou a provozu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 17:17 Muž Gecko1242 [0]
zdravím,
krevetkám se mi dařilo odjakživa i s rybami a teď nacházím každý týden 1 mrtvou krevetku, nevíte proč? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 22:38 Muž RybaRak [0] Re: luckyluke
Ahoj, ked chces cistu cervenu liniu, musis tieto krevetky vracajuce sa k povodnemu divokemu sfarbeniu vyratit z chovu. Bezna prax u chovatelov cistych variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 11:27 Muž luckyluke [3]
Fotka k příspěvku Zdravim, sorry, ze zas podobna otazka, ale neda mi to. Objavuju sa mi v akva kde som kupoval iba red cherry hnede krevetky. Vid foto. Mam ich dat prec, aby nekazili farbu dalsich generacii ? Ci bude to mat tiez cervenych potomkov ?

Alebo je to nejaka ina variacia? Ze davat ich do ineho oddeleneho akva ?

Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2020 13:24 Muž vlka [3453] Re: martin386
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, já mám vysoký kořen vpravo hustě zarostlý mechem a v něm jsou doslova mraky všech možných krevetek, když se mají kde ukrýt, množí se velmi rychle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2020 12:39 Králík Re: Pan Káč
Já mám aktuálně v 60l akváriu 6 krevetek, které nosí vajíčka a jsou v akváriu s dospělými živorodkami duhovými. Podle mě se množí stejně jak s rybami, tak bez ryb. Je to jen o dostatku úkrytu a správných parametrech vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2020 11:01 Žena Icestar [595] Re: Pan Káč
Já tam mám čtyři. Z toho samice je stoprocentně jen jedna, u zbytku netuším (ale vzhledem k oplodnění samice je z té trojky minimálně jeden samec :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 05:27 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Icestar
Z mých zkušeností vím, že Krevetky se začnou množit až když jsou opravdu samy. S rybkama je to sem tam těhule, ale bez ryb jich je třeba 10 najednou a pak mraky mimin. Ale je to nuda. Rybky mám radši. V dobře zarostlim akváru ti je nepožere ani dospělá Endlera, ale Krevetky se necítí bezpečně a furt někam uskakujou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 19:46 Králík Re: Icestar
Pod 1 cm jim nic neudělají. Nad jeden cm už by nějakou sežrali, ale myslím si, že pokud to máš zarostlé, tak by to nebylo nic drastického. Já chovám potěr živorodky duhové (do cca 1,3cm) s krevetkami a bez problémů se množí.

Edit: podíval jsem se na tvoji prezentaci a nemusíš se vůbec bát. Tam se ty krevetky schovají a dokud nevyrostou, tak je nikdo nenajde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 17:43 Žena Icestar [595]
Moje červená krevetka začala včera nosit vajíčka. Vím, že je na to zatím brzy, ale lepší být připraven - endlerky, pomalu dospívající potěr o velikosti pod 1cm, bych asi měla přemístit do jiného akva, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 10:26 Muž martin386 [17] - Živorodky – Nošení vajíček ve stáří dvou let
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím!
Je zde nějaká šance že moje dvě samičky, které mají dva roky, jsou schopny i nadále nosit vajíčka?
Už delší dobu jsme je vůbec neviděl, že by měly šanci nosit vajíčka, ani příprava k tomu (žlutý pruh na zádech).
Tak si říkám, jestli už na to nejsou příliš staré? Jsou docela už dost tmavě zbarvené, tomu tak dřív také nebylo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:07 Silviebaris Re: Icestar
Mám tam bublifuk s kaminkem,jen udržba je složitější,je to jen na vyměně vody...odkalovat v tý kouli je téměř nemozné..Na zimu mám i topitko,které je volně položeny na dně a osvětleni je stolní led lampa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:00 Žena Icestar [595] Re: silviebaris
Dotaz, prosím, taková koule fakt nepotřebuje techniku? Filtr? Co vzduchovací kamínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 12:59 R Muž Anthrax [4787] Re: Franťáček
Pořiď si jich tak 8 - 10. Oni se ti stejně rozmnoží a budou udržovat na počtech hodných tvé nádrže. :-) 2 kusy nejsou zárukou stabilní populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 12:33 Franťáček Re: silviebaris
Aha díky, já jsem četl že je pár na 12l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 12:31 Silviebaris Re: Franťáček
Fotka k příspěvku V kouli asi o 12 litrech ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 12:24 Franťáček Re: silviebaris
v jak velké nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 11:29 Silviebaris Re: Franťáček
Já začinala s 15-20 kusy,teď jich je kolem 50... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 11:26 Franťáček – Množství
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik krevetek Red cherry bych mohl mít v 15l nádrži?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 15:06 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvku Tak jsem se, navzdory svému přesvědčení, že mě krevety nikdy nemůžou chytit, stala pyšnou majitelkou pětice červených prcků. Chvíli poté, co jsem je vypustila, už jsem je nenašla :-D Akva 54l, zarostlé a čerstvě osázené novými rostlinkami, no pět je evidentně málo :-D Pak jsem je našla, jak se pasou na šutrech. Srandovní zvířátka :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2019 10:17 Muž Smetany [1226] Re: prog
Po opakovaném propláchnutí v čisté vodě můžeš hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:14 Muž prog [45] – rostlinky z pěstírny
Po jaké době byste si troufli dát ke krevetkám rostlinky z pěstírny, kde se dá předpokládat intenzivní hnojení. Zatím je "louhuju" v dočasném akva na okně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2019 15:53 Králík Re: Provpe
Vajíčka samička nosí mezi panožkami dokud se nevylíhnou. Pokud nebude stresována, tak je odnosí a vylíhnou se z nich malé cca 3mm velké krevetky. Líhnou se cca za měsíc podle teploty vody. Pokud tam máš ty razborky, tak počítej s tím, že Ti určitě některé snědí, ale pokud máš akvárium pěkně zarostlé, tak si myslím, že se většina schová. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 15:39 Muž Provpe [8] - Rostliny – Vajicka
Fotka k příspěvku Ahoj dnes jsem po 3 dnech videl akvarium a nasel jsem jednu krevetku nejspise s vajickama jak je to u krevetek? Vajicka krevata nekam da nebo si je nosi na sobe? Co udelat pro to aby se vylihli? Mam v akvariu pouze krevety prisavku thajskou a razborky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:12 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Jj mam priprsvene druhe akvarko,kam chci davat nepovedene kousky:) tak uvidime:) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2019 17:12 - Re: Maya
Treba si uvedomiť fakt,že bloody Mary i red cherry je jedna a tá istá krevetka.Teda totožný druh len so selektovanejšou, ustálenejšou farbou v prvom prípade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:06 Žena Maya [30] Re: Smetany
Jako cerstve ovoce a zeleninu? Nebo taky sparit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:37 Silviebaris Re: Oldass
Samečci jsou v dospělosti většinou daleko světlejší a méně intenzivně zbarvení, než samice. Samice naopak se stářím získávají intenzivnější barvu. Okurku vždy dávat jen oloupanou a nebo z vlastní zahradky,vše se dnes stříká.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:30 Muž Oldass [806]
Fotka k příspěvku Já krevety nijak nepřikrmuji a množí se výborně. V tlupě mají i dost staré jedince.
Obecně, čím starší, tím tmavší barvy.
Měl jsem smůlu, že když jsem jim dal okurku, pár jich padlo. Očividně byla něčím napuštěná.

Nejvíc se seběhnou po údržbě, když někde trochu odkalím dno, jsou tam hned.

Žluté po koupi také moc žluté nebyly, ale postupně získávají barvu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 11:27 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Artemie je i pro krevetky výborné krmení. Krom kopřivy bych občas doporučil nějaké ovoce (banán, hroznové víno) a určitě potřebují řasy takže pokud nemáš v akváriu přírodní, je třeba dodávat nějakou stravu založenou na řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 10:08 Žena Maya [30] Re: Anthrax
no ja je asi moc nekrmim :/ nevim jak casto. je jich tam 18. jednou tydne davam koprivu, a dvakrat do tydne tabletu--- rybky zerou artemie a granulky... tak pocitam, ze krevetky sezobou co spadne na zem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 08:35 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Třeba strava je důležitá. Popřípadě selekce nevybarvených jedinců, pokud je to třeba. :-) Jestli nic nechcíplo, tak je to dobře. Neboj chov, těchto krevet není to žádná věda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 08:34 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Moji peci? Jake?:)
Po dvou tydnech zadna neuhynula smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:52 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Samečci jsou méně vybarvení. Červené jsou. Jestli to jsou red cherry nebo bloody mary je podle mě ve výsledku stejně jedno. Záleží na kvalitě krevet a na tvé péči aby byly pěkné červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:42 Žena Maya [30] Re: Anthrax
To je kluk. Tehule jsou furt nekde schovane..
Tak doufam,ze mas pravdu.
Chtela jsem zlute,ale kdyz jsem videla tu bledou barvu vzala jsem cervene coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:38 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Ony budou tmavnout s přibývajícím věkem. Přijde mi to jako sameček. Ale z fotky za to ruku do ohně nedám.
Samice jsou větší a mají bříško a mají sytější barvy.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov