Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:07 Žena silviebaris [887] Re: Icestar
Mám tam bublifuk s kaminkem,jen udržba je složitější,je to jen na vyměně vody...odkalovat v tý kouli je téměř nemozné..Na zimu mám i topitko,které je volně položeny na dně a osvětleni je stolní led lampa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:00 Žena Icestar [51] Re: silviebaris
Dotaz, prosím, taková koule fakt nepotřebuje techniku? Filtr? Co vzduchovací kamínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 12:59 R Muž Anthrax [2770] Re: Franťáček
Pořiď si jich tak 8 - 10. Oni se ti stejně rozmnoží a budou udržovat na počtech hodných tvé nádrže. :-) 2 kusy nejsou zárukou stabilní populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 12:33 Muž Franťáček [1] Re: silviebaris
Aha díky, já jsem četl že je pár na 12l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2019 12:31 Žena silviebaris [887] Re: Franťáček
Fotka k příspěvku V kouli asi o 12 litrech ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 12:24 Muž Franťáček [1] Re: silviebaris
v jak velké nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 11:29 Žena silviebaris [887] Re: Franťáček
Já začinala s 15-20 kusy,teď jich je kolem 50... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 11:26 Muž Franťáček [1] – Množství
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik krevetek Red cherry bych mohl mít v 15l nádrži?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 15:06 Žena Icestar [51]
Fotka k příspěvku Tak jsem se, navzdory svému přesvědčení, že mě krevety nikdy nemůžou chytit, stala pyšnou majitelkou pětice červených prcků. Chvíli poté, co jsem je vypustila, už jsem je nenašla :-D Akva 54l, zarostlé a čerstvě osázené novými rostlinkami, no pět je evidentně málo :-D Pak jsem je našla, jak se pasou na šutrech. Srandovní zvířátka :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2019 10:17 Muž Smetany [1031] Re: prog
Po opakovaném propláchnutí v čisté vodě můžeš hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 10:14 Muž prog [35] – rostlinky z pěstírny
Po jaké době byste si troufli dát ke krevetkám rostlinky z pěstírny, kde se dá předpokládat intenzivní hnojení. Zatím je "louhuju" v dočasném akva na okně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 15:53 Muž Králík [44] Re: Provpe
Vajíčka samička nosí mezi panožkami dokud se nevylíhnou. Pokud nebude stresována, tak je odnosí a vylíhnou se z nich malé cca 3mm velké krevetky. Líhnou se cca za měsíc podle teploty vody. Pokud tam máš ty razborky, tak počítej s tím, že Ti určitě některé snědí, ale pokud máš akvárium pěkně zarostlé, tak si myslím, že se většina schová. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 15:39 Muž Provpe [8] - Rostliny – Vajicka
Fotka k příspěvku Ahoj dnes jsem po 3 dnech videl akvarium a nasel jsem jednu krevetku nejspise s vajickama jak je to u krevetek? Vajicka krevata nekam da nebo si je nosi na sobe? Co udelat pro to aby se vylihli? Mam v akvariu pouze krevety prisavku thajskou a razborky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:12 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Jj mam priprsvene druhe akvarko,kam chci davat nepovedene kousky:) tak uvidime:) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2019 17:12 Muž Prašan [3327] Re: Maya
Treba si uvedomiť fakt,že bloody Mary i red cherry je jedna a tá istá krevetka.Teda totožný druh len so selektovanejšou, ustálenejšou farbou v prvom prípade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:06 Žena Maya [30] Re: Smetany
Jako cerstve ovoce a zeleninu? Nebo taky sparit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:37 Žena silviebaris [887] Re: Oldass
Samečci jsou v dospělosti většinou daleko světlejší a méně intenzivně zbarvení, než samice. Samice naopak se stářím získávají intenzivnější barvu. Okurku vždy dávat jen oloupanou a nebo z vlastní zahradky,vše se dnes stříká.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:30 Muž Oldass [286]
Fotka k příspěvku Já krevety nijak nepřikrmuji a množí se výborně. V tlupě mají i dost staré jedince.
Obecně, čím starší, tím tmavší barvy.
Měl jsem smůlu, že když jsem jim dal okurku, pár jich padlo. Očividně byla něčím napuštěná.

Nejvíc se seběhnou po údržbě, když někde trochu odkalím dno, jsou tam hned.

Žluté po koupi také moc žluté nebyly, ale postupně získávají barvu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 11:27 Muž Smetany [1031] Re: Maya
Artemie je i pro krevetky výborné krmení. Krom kopřivy bych občas doporučil nějaké ovoce (banán, hroznové víno) a určitě potřebují řasy takže pokud nemáš v akváriu přírodní, je třeba dodávat nějakou stravu založenou na řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 10:08 Žena Maya [30] Re: Anthrax
no ja je asi moc nekrmim :/ nevim jak casto. je jich tam 18. jednou tydne davam koprivu, a dvakrat do tydne tabletu--- rybky zerou artemie a granulky... tak pocitam, ze krevetky sezobou co spadne na zem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 08:35 R Muž Anthrax [2770] Re: Maya
Třeba strava je důležitá. Popřípadě selekce nevybarvených jedinců, pokud je to třeba. :-) Jestli nic nechcíplo, tak je to dobře. Neboj chov, těchto krevet není to žádná věda. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 08:34 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Moji peci? Jake?:)
Po dvou tydnech zadna neuhynula smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:52 R Muž Anthrax [2770] Re: Maya
Samečci jsou méně vybarvení. Červené jsou. Jestli to jsou red cherry nebo bloody mary je podle mě ve výsledku stejně jedno. Záleží na kvalitě krevet a na tvé péči aby byly pěkné červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:42 Žena Maya [30] Re: Anthrax
To je kluk. Tehule jsou furt nekde schovane..
Tak doufam,ze mas pravdu.
Chtela jsem zlute,ale kdyz jsem videla tu bledou barvu vzala jsem cervene coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:38 R Muž Anthrax [2770] Re: Maya
Ony budou tmavnout s přibývajícím věkem. Přijde mi to jako sameček. Ale z fotky za to ruku do ohně nedám.
Samice jsou větší a mají bříško a mají sytější barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:29 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvku Koupila jsem krevetky jako bloody mary ale nejak se nemohu zbavit dojmu,ze jsou to red... tone

Jeste s jednou tehuli-to jsem zvedava co z ni vyleze za barvu X-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:52 Muž Guppy [918] - Rostliny, paví očka, foceníRe: Králík
Používám toto hnojivo v aq s krevetkami několik měsíců. Aplikuju poloviční dávky, krevetky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 18:26 Žena silviebaris [887] Re: Králík
Je zde přímo téma na tohle hnojivo,tak kukni tam,ale v malém množství by vadit nemělo..Tetra - PlantaMin... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 18:17 Muž Králík [44]
Dobrý den,
četl jsem že jsou krevetky citlivé na různé chemie a jsou citlivé i na hnojivo v kapalné formě? Hnojivo mám Tetra PlantaMin.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:35 Muž prog [35] Re: ZDRI
přesně tak, krmit střídmě, já bych řekl při 10-20ks skoro vůbec, po 3ch týdnech už tam biopovlak a řasy budou, krevetky se hlady umořit skoro nedají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:55 Muž Zetor [137] - RostlinyRe: Celsiq
Jestli má nádrž 3 týdny, tak bych tu výměnu vody už prováděl jen 1x týdně odstáté vody z vodovodu. To předčasné nasazení zkusit můžeš, ale "trpělivost růže přináší" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:41 Muž ZDRI [965] Re: Celsiq
Já preferuji delší záběh, ale i takto to nejspíš půjde. Jen bych tam určitě nelil starou vodu z jiného akvárka (stačí dávka kalu pro naočkování na začátku). A hodně opatrně krmit, nic se se rychle rozkládá (garnule, atd.), max. kousek kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:25 Muž Celsiq [48] Re: prog
Díky za potvrzení. Vodu jsem měnil radši poctivěji, než následně řešit problém :) Oni levatky a okružáci udělají dost bordelu v takto malém akváriu! Sám jsem se až divil, kolik toho je po písku vidět :-D Radši jsem to tedy částečně pravidelně odsával, když jedu bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:16 Muž prog [35] Re: Celsiq
Já bych se toho nebál, pokud si dobře pamatuji grafy obsahu NO2/3 při zajíždění akva, tak špička je při 2 týdnech, pak se rozjedou bakterie a NO2 klesá, ty jsi navíc nové akva naočkoval a měnil pravidelně vodu (což bylo asi zbytečné). Důležité je, co naměříš. Budeš tam mít ze začátku pár krevetek tzn. minimum odpadních látek. Záleží na zdrojové vodě, jaké má parametry. Neocaridiny snesou relativně hodně (jen +3st venku ve vaničce s vytrhanými rostlinkami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:53 Muž Celsiq [48] – vypuštění
Zdravím, rád bych se zeptal kolegů se zkušenostmi s Neocaridinkama. Mám cca 3 týdny založenou nádrž. Již více než týden je NO2 na nule a ostatní parametry se drží +-10% stejně. Radši stále dělám výměnu vody 2-3x týdně. Využívám hodně vodu z většího a při založení i řádný bordýlek po odkalení většího. U rostlinek už jsou vidět přírůstky, někde rapidně, někde malé. Levatky se vesele množí.

Všude se doporučuje pro vložení dobře zaběhlá nádrž (min. 2 měsíce). Nicméně dle mého názoru je již tato nádrž solidní. Jedna krevetka z většího zde již "snad spokojeně" plave čtvrtým dnem. O víkend bych tedy zkusil přidat pár nových kousků (pokud budou testy vody stále stejné). Co si o tom myslíte? Může zdání klamat?
Díky za názory :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:08 Muž Zetor [137] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
No tak to tu teplotu nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 17:08 Muž JirkaŠčobák [3017] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Zetor
Toto akvárium má podobné teploty. Neříkám, že vypadá dokonale, ale z krevetek neuhynula ani jedna rybicky.net/nadrze/28194-akvarium-v-emigraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 17:03 Muž Zetor [137] - RostlinyRe: MikiG
To je fakt, on s těmi krevetkami už něco zažil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 17:01 MikiG - RostlinyRe: Zetor
Omlouvám se, mi to tak přišlo. Pokud ti ta teplota pod 17°C nepůjde a Jirka ti potvrdil, že to dají, tak nemusíš přece topítko řešit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:52 Muž Zetor [137] - RostlinyRe: MikiG, JirkaŠčobák
Tak celoročě ne, létě tak 23°C a v zimě 17°C. O velikost a rychlost růstu mi nejde, hlavně když se jim bude dařit. Ale pokud to bude nutné, tak jim mohu přitopit/topit. Jen jde o to, že bude esteticky a prostorově nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:39 MikiG - RostlinyRe: Zetor
Máš akva na sedmém schodě, že uvažuješ o celoroční stabilní teplotě 17°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:37 Muž JirkaŠčobák [3017] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Zetor
Nebude jim to vadit. Porostou pomaleji a budou trochu větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:32 Muž Zetor [137] - Rostliny
Jaká je ideální teplota vody pro red cherry? Vadilo by jim, kdyby měli stálou teplotu 17°C ? Vím, že by jim to dle atlasu vadit nemělo, ale jak tak o nich čtu, tak se názory liší

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 18:48 Muž Prašan [3327]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:30 Žena silviebaris [887] Re: Vladimir
Ja mam krevetky asi od ledna,za tu dobu jsem je krmila tak 4krat a 2krat dostaly koprivu,ale ja mela sneky ale ty se samy ztratily,ted je zatim klidek-cisto.Taky mam krevetky samostatne a zvlast rybicky,je to tak lepsi jsou klidnejsi,ale nekdo to ma spolecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:24 Muž Vladimir [0] – Hlístice
Díky moc. Mám tam pouze krevetky a nic jiného. A jak jsem psal - granulka týdně. Takže lepší je nechat brousit jen řasu jo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:07 Žena silviebaris [887] Re: Vladimir
www.ifauna.cz/…

Podle "hadovitého" popisu jde nejspíš o nějakou běžnou vodní hlístici, jaké žijí prakticky v každém akváriu. Jsou naprosto neškodné, živí se organickým odpadem někde ve dnu. Proto proti nim nijak "bojovat" nemusíte. Kdybyste jich pozoroval čím dál víc, může to být příznak toho, že své ryby překrmujete ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 16:47 Muž Vladimir [0] – Hlístice
Fotka k příspěvku Snad není.. Lepší fotku té potvory udělat nejde:-D, tato má jeden cm.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 13:45 R Muž Mrakoplash [1771] Re: Vladimir
Pokud ty tvoje hlístice vypadají podobně jako rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni

tak je to trochu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 11:39 Muž Vladimir [0] – Hlístice
Pomoc :-D ... Mám v krevetkáriu ve dně asi tisíc hlístic (1-2cm dlouhý hnědý červík nitkovitého tvaru hubený, jako jehla), vadí to něčemu?
Včera mi uhynula krevetka/dospělá samička (to se stane pokaždé, když týdně měním 1/4 - 1/3 vody, ale od chlóru ji odležet nechávám) a dnes už z ní zbyl jenom ždibec, ti červi ze dna se seběhli a sežrali to.
To by mi nevadilo, ale nevím, zda-li škodí živým krevetám, třeba těm mini sotva narozeným?
Akvárium staré čtyři měsíce, 40x40x50v dno 5cm 1-2mm černý písek, plno zeleně, světlo akorát, u hladiny silnější pohyb vody, teplota trvale 25°C, asi jednou týdne jsem jim házel tabletku Tetra Wafer. Krevetek asi dvacet původních, ale množí se to jenom po málu, spíše zůstává počet 20, proto už to řeším.. Hlavně ti červi se mi tam fakt nelíbí, ještě jsem se s tím nesetkal..... Pokud někdo potřebuje foto, dodám hned, jak obdržím nový phone.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 14070x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov