Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:22 Muž . : Hunter : . [17] Re: malyLibor
snáď nie, :-D v tom 10l je samec bojovnice, dal som k nemu len väčšie krevetky, malé mám v miske, prechodne, keby som tam nejakú dal ako zistím že sa jej tam ešte nepáči ? zomrie ? inak pridal som tam jelšové šišky, listy z dubu, a nejaké nové rastliny ( ďalšie kryptokoryny, hnedovky, a ten neviem ako sa volá ... ponorený :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:20 Muž malyLibor [5371] - Asie
A když se nerozpadnou ty C.affinis :-) Já bych s těma krevetkama stejně měsíc počkal... ale neříkám nic, ono na má slova dojde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2013 13:12 Muž . : Hunter : . [17] Re: romant
tak, ospravedlňujem sa, myslel som že to je zrejmé, kedže som zrušil 16l a spravil z toho 40tku, mám to v prezentácii, dno a filter majú asi tak pol roka, ale celkovo mám ten štrk už 4 roky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: . : Hunter : .
:-), v tom případě je naše debata zbytečná. Jo ptal jsi se na vhodnost - když nespadnou ty šutry a nebací je, tak proč ne. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.11.2013 12:16 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Kdyby jsi to všechno napsal hned, tak by ty komentáře o zabíhání akvária nebyly až zase tak nutný. Jakmile tam je ostařený dno a zajetej filtr, tak to je jiná píseň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:11 Muž . : Hunter : . [17] Re: KarlosS
Tak nechápem aké dno je "zabehnuté" mám tam normálne dno ktoré ani nebolo premité, rástli v ňom kryptokorny ktoré v ňom rastú teraz po presadení, voda je tam zo starého akvárka, polka z druhého a zvyšok nová odstáta, je tam vežovka, okružiaci, či ako sa volajú, proste staré akvárko som prelial do nového väčšieho a dopustil vodu, ... filter je tiež zabehnutý už pol roka ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 09:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: . : Hunter : .
tak tak, použitá voda ti to nezachrání. Naopak, čerstvá odstátá, příslušně upravená je lepší. Důležité je zaběhlé dno a filtr. A pokud ho nepoužiješ, musíš to stejně zaběhnout - viz. nitrifikační křivka. A navíc, když tam nebudeš mít žádné živočichy, zabíhání potrvá ještě déle. Mnoho ryb to dá, ale krevetky jsou hodně citlivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2013 09:54 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Když budeš mít akvo bez zdroje dusíku, tak můžeš klidně to akvo zabíhat půl roku a až tam ty krevetky dáš všechny najednou, tak bude problém, neb Ti skokově vyletí právě ty špatný N látky, kterých je nedostatek jako krmení pro nitrifikační bakterie a tudíž to nefunguje, jak má. Jednou za týden akvo lehce nakrm špetkou suchýho krmení a můžeš taky dát nějaký šeneky, to by mělo zajistit právě tu potravu pro bakterie a jejich dostatečný namnožení natolit, aby po tom vpuštění krevetek nebyl později problém. Výměny vody, jak zde zaznělo možno činit častěji a fakt nikam nespěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.11.2013 09:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
Nepodceňuj to a měň často vodu, i když je akva zatím bez živočichů. To, že tam naliješ použitou vodu, je Ti vcelku prd platný. Dno a filtr prostě zaběhlý nejsou, já třeba sázím hlavně na dobře zajetý dno.
Pokud máš tu 10 l nádrž funkční, tak prostě ty krevetky nech zatím tam, ten měsíc se jim tam nic nestane. Lepší, než pak řešit úhyny kvůli zbytečný nedočkavosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 09:38 Muž . : Hunter : . [17] Re: malyLibor
tak, voda je tam zo založeného akvárka, kryptokorýny som presádzal už veľa krát, tú chorobu nechytajú, tieto čo mám po týždni pustili nové korene, myslím že až mesiac čakať nebudem musieť ... krevetky sú zatiaľ presťahované v 10l ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 07:41 Muž DrChila [243] Re: Alenaias
No já už úplně vidim jak okružák se rozeběhne rychlostí na krevetku a něco jí udělá. Cca stejný dilema jako kdyby ti utekla želvička a tys jí nemohla doběhnout:-D
Jak tady bylo řečeno možná tak byl na svečce.
Sivon: u mě když umře krevetka tak tam je do tý doby než jí najde ancistrus a nebo já jí vytáhnu. Ale věřim tomu že po delší době by se do ní pustili jídlo to prostě pro ně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 00:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: . : Hunter : .
Za měsíc, nebo spíš šest týdnů to bude super akvárko pro krevetky. Jak píše ivaha, vyčkej a přidej mechy a jemnolisté rostlinky. A proč čekat tak dlouho? Je potřeba, aby se akvárko zaběhlo, to je první důvod. Druhý je, že tam máš spoustu affinisek, což jsou jedny z nejhezčích a nejodolnějších kryptošek, jen po přesazení obvykle chytnou "kryptokorynovou nemoc" - prostě se jim rozpadnou listy. Pokud se to stane, nebuď z toho nijak vyveden z míry - po pár dnech jim začnou růst listy nové. Ale v době rozpadu by se tam krevetkám moc dobře nežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.11.2013 22:59 Žena sivon [1713] - PlžiRe: Alenaias
Okružák neustrouhá ani zdravou kytku, žere jen ty rozpadající se. Nedovedu si představit, jak by jeden okružák mohl být schopen ublížit zdravé, pohyblivé krevetce. A než si ostatní okružáci všimnou, že je něco k snědku, také to chvíli trvá. A o organizovaném lovu se nelze bavit ani u helen. Pokud je kreveta neschopna pohybu, jistě by dlouho nepřežila, pustí se do ní i ostatní krevety. Nebo to jen může vypadat, že se ještě hýbe, jak se "mrchožrouti" snaží dostat pod krunýř a pohybují jejími končetinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 22:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
Rozhodně vyčkej, až se zaběhne, s krevetkama tam nechvátej. Pokud plánuješ i ryby (jak píšeš v popisu), přidej mech a jemnolistý rostliny, ať se mají malý krevetky kam schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:34 Muž . : Hunter : . [17]
Ahojte, chcem sa opýtať či bude toto akvárko vyhovovať krevetkám, rybicky.net/nadrze/19324, zajtra ešte pridám výsledky testov ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Je to klidně možné. Jen to dokazuje, jak se v různých akváriích za různých podmínek mohou chovat stejní živočichové zcela odlišně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 20:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Alenaias
Pravděpodobně ty krevetky umřely při svlékání, což se stává, a okružáci je prostě sežrali, stejně jako žerou mrtvé rybky a jiný odpad. Živou krevetku opravdu neuloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:42 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Mrtvou krevuli mi okružáci taky sežrali, ale živou nikdy.. Neříkám že to nejde (jsem začátečník a vím houby), ale neviděla jsem to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 20:22 Muž Ciffik [761] - Rostliny
je to blbost, okružák nemá čím a ani jak krevetku chytit/lapit natož zabít... mrtvou už si může teoreticky radulou ,,nastrouhat", ikdyž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.11.2013 20:17 Alenaias Re: predator3313
Ikdybych fotku měla byla by to fotka jak jsou na ni okružáci nasáčkovaní a ožírají jí ... a na to by mi bylo řečeno že už stejně určitě byla mrtvná :/ ale já jsem prostě viděla že byly uplně v pořádku a když těm okružákům došla jedna kytkab (z neurčitého důvodu po jiných kytkách nešli) tak začali žrát krevetky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2013 20:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Alenaias
No protože už se tady na foru hodně řešilo jestli je helena schopná ulovit krevetku, a tak nějak jsme došli k nazoru že se muže pustit jen do mrtvé nebo dost vážně zraněné (což se stalo u mě), ale o tom že by okružák zautočil na krevetku, to jsem neslyšel, škoda že není dukaz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.11.2013 20:04 Alenaias Re: predator3313
Omlouvám se ale radši jsem to nefotila .... byla jsem z toho docela špatná natož abych to fotila :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.11.2013 20:03 Alenaias Re: Dreamdiver
Já bych tomu taky nevěřila ... ale sami ty krevetky byly uplně zdravý.... a když jsem našla jak jedí první řekla jsem že prostě umřela a oni ji snědli ale když mi snědli i druhou a ta byla uplně zdravá tak mi to bylo divný a vylovila jsem je ..... přece jen tam ale nějáký zůstali a když zase vyrostli a byly v hojném počtu snědli i poslední krevetku ....Ta krevetka bez nich žila a i se svlékala uplně v pořádku ale jakmile se tam zase objevili tak strašně záhadně umřela -.-"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2013 19:53 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Alenaias
Svlečky možná, jinak tomu nevěřím ani za mák. Ještě tak uhynulou krevetu, ale ne že by ji sami ulovili. Je to naprostý nesmysl, aby šnek ulovil krevetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Alenaias
Tohle slyším fakt poprvé, okružáky sice nevedu ale kdyby jsi dodala fotku nebo video, rád bych se poučil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.11.2013 19:36 Alenaias Re: DrChila
právě že viděla... proto sama nechápu jak je to možný ..... ale vždy čerstvé po svléknutí jsem viděla jak okružáci žerou moje tigery.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 19:20 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Alenaias
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 19:11 Muž DrChila [243] Re: Alenaias
Viděla jsi někdy reakce krevetek když na ně někdo útočí nebo se knim jenom přiblíží? jak okamžitě uskočí? Pochybuju o tom že by okružák stihnul chytit:-D ancistrus možná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.11.2013 19:06 Alenaias – Prcci
Tak právě slavím uspěch ... našla jsem asi 10 malých krevetek a myslím že rozhodně nejsou všechny .... Mě s skvrnoocaskama žijou úplně v pořádku ale vyskitl se mi problém že mi okružáci požírali krevetky :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 15:58 amrtin Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Já jsem zase ten,kterému se krevetky ve společnosti skvrnoocasek množí jak houby po dešti a vídám pravidelně i úplně maličkaté krevetky-žijou pospolu v pohodě X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2013 21:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Já vím že jsi to ty :-D
Jako mě ty razborky postupně nějak asi pomřely...koupil jsem jich celkem nějak 12-15 a tedka jsem videl nejvíc 2... ale tak raději jsem že krevetky přibývají, i když pomalu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 21:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Já jsem ten, kterému lovily razborky skvrnoocasé krevetky, konkrétně bílé perly, velmi cíleně a účinně. Za půl roku společného chovu jsem odchoval 3 prcky. Ještě úspěšnější ale byly kreveťule v požírání jiker - razborku jsem odchoval jen jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2013 19:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Alenaias
Tak ty skvrnoocasé jsou častým tématem k diskuzi, někomu krevetky cíleně loví, někomu po nich ani nemáchnou ploutví :-D ale tak nezarostlé akva není pro mladé krevetky moc dobré prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 10:25 Alenaias Re: Ciffik
Gupky ne ale razborky skvrnocasé :)a musím uznat že zatím moc zarostlé není :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 23:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Alenaias
Jsou vidět hned, ale obvykle jsou zalezlé tam, kde je neuvidíš ani ty, ani případní predátoři. Tj. v mechu, hustých rostlinách, různých jeskyňkách a podobně. Pokud chováš kreveťule v samostatném krevetárku, pak jsou obvykle mladé vidět dřív, pokud je máš s rybkama, začnou se objevovat později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 22:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
Mě jsou teda (překvapivě) cherryny vidět dřív než třeba sakury nebo palmaty..ale je fakt, že cherry mám v nejmíň zarostlé nádrži :). A když vím, že je tam čerstvě vykulená drobotina, tak jsem schopná stát u akva i hodinu a čekat jestli něco nenajdu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 22:00 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Alenaias
to záleží na mnoha věcech, třeba na tom jak máš zarostlou nádrž a co v ní s těma krevetkama plave...pokud tam máš třeba gupky a pod. tak ty prťata hledej v narvaných pupcích smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 21:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Alenaias
No ty čerstvé jsou videt dost špatně, ale tak po 2-3 tydnech už se dají pozorovat dobře..:-D dost záleží jak máš dobré oči, já je mám špatné takže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:08 Alenaias – Prcci
Mohl by mi prosím někdo říct po jaké době jsou malé krevetky vidět? .. jestli hned nebo až po nějáké té době ..... Děkuji za případné odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: darka
Přesně jak píšeš...boužel posledních několik měsíců mi žádní prcci nepřibývali takže čistění bylo značně snadnější, ale minuly tyden jsem tam nějake zalídl, takže dneska už tu vodu pořádně překontroluju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:02 Muž bluejack [5]
nebo este jedna moznost je to jednoduche ak mas vnutorny filter tak len das hadicku na vystup ale len tak rukou pridrziis kím ti vytlaci do kibla dost vody a potom len vyberies hadicu ja to tak robim a nenasaje ani jedno .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.10.2013 16:15 Žena darka [520] Re: predator3313
Jj, nejjistější řešení palec pokud chceš mít jistotu, že žádné prcky nevyleješ i s vodou.
Já na to doporučuji světlý kýbl, ať jsou dobře vidět, dobrou baterku, fajfku a spoustu trpělivosti, když vodu zamícháš, "bordýlek" se točí jedním směrem a prcci plavou proti, takže se dají dobře odlovit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 14:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: volhpe1
Já byl zvyklej v dobách největšího boomu svých cherryn po každém odkalení lovit v lavoru i přes 30 prcku a dávat je Z5...je to sice pracné, ale tak zas neodkaluješ každý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 12:58 R Muž romant [27987] Re: volhpe1
Pokud Ti jde i odkalení dna, tak si opatři hadičku o něco většího průměru, než je vzduchovací a jako odkalovací zvon můžeš použít malou injekční stříkačku a za nějakej čas to dostaneš do ruky, že nikoho neodsaješ, chce to cvik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 12:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volhpe1
proč si zavrhl tu punčochu? Je to dobrej nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 12:34 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Takže jiné řešení není no zkusím to vybrat hrnkem a pečlivě kontrolovat bude to piplačka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 11:58 R Muž romant [27987] Re: volhpe1
Nedělat to odkalovačem, ale normálka hrncem, nějakou nádobou tu vodu z vrchních partií vodního sloupce odebrat a stejným způsobem jí ta zase tou nádobou čerstvou vrátit. Prostě ponořit do akva i s tou vodou a pomalu obracet, až se to tam naleje. Nic se nikomu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2013 11:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volhpe1
taky řešení, ale nenasaješ bordel (pokud tam nějaký máš). Já po odkalování, holt prcky vybírám a vracím je zpět. Hrozná piplačka, ale pomáhaj mi děti, maj lepší oči a baví je to:-). Takže si pořiď hodně dětí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 11:37 Muž volhpe1 [41] - Tetry – výměna vody

Mám mega obrovský problém!!!!! X-)

Jak alespoň vyměnit 30% vody v akvariu kde jsou malé krevetky které mají cca 3 mm.

Už ta voda vypadá dost nevábně.

Napadlo mě vzít punčochu a natádnout ji na odkalovací zvon a zkusit něco vysát, ale nevim.

Dík za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
potlesk Pořádně zajeté akvarko by bylo 2-3 mesíce, ne týdny. Jinak souhlasím s prasanem, kromě toho že krevetky nežerou rostlinky :-D moje likvidují značné množství plovoucích rostlinek palec Ale už mi tady bylo řečeno že je asi mořím hlady (což pochybuju), tak težko říct

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=251