Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:16 Muž Gordon [22]
Včera jsem objevil, že jedna krevetka už sebou tahá vajíčka. Jak dlouho trvá, než bude mít mladé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:35 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodka
dík za radu hned ji nechám plavat.(sice se tam pak drží krmení díl )
jávský mech tam mám taky je za kořenem.ale asi ho musím výce roztahnot
je moc hustej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:25 Žena Linduš [166] – Re: Jetta
nech ho růst i po hladině, zhoustne. pak ho štípni a chyť zas pod kámen. není to náročná rostlina, při nedostatku světla dělá patra víc od sebe a tím je vlastně dole "chudší".
rád se i láme, možná je holý kvůli manipulaci.
dolů zkus jávský mech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:18 Muž Jetta [11] - Živorodky
takže se tý rostlince u mně evidentně nedaří.
Je krásně zelaná,plná malích formosek.a krevetek
pro krevetky je to nejoblíbenější místo v AQ
až na druhím je filtr.

ale ode dna mi zustává jen holej pahejl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 11:05 Žena Linduš [166] – Re: Jetta
cherry zdravou kytku nežerou, jen oždibávají bordýlek a odumírající části.
přikrmovat můžeš skoro čímkoliv: krmení pro ryby, spařená kopřiva atd...
ale myslím, že pokud tam máš nějakou řasu a krmíš ryby, přikrmovat krevetky je zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 10:53 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
čím mám přikrmovat red Cheryny.
Zdá se mi že jim moc chutná rostlina Ceratophyllum demersum.
což je u mně nežádoucí (mizí ukryty narozeným živorodkám).
řasu tam nejspíš žádnou nemám.teď jim tam přidávám palety pro raky.

nebo je tato rostlina moc náročná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 17:11 dest – Re: noiseless
v tomto prezijou naprosto v pohode mozna bych jen pridal jeste trosku zelene ....
ja je mam v 12 litrovce rovnez bez vzduchu a jak sem si prave uvedomil vodu uz sem jim nemenil dobrej mesic :-D ale dari se jim skvele :) spousta mladejch kdyby jste nekdo chtel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 16:49 Muž noiseless [1] – maličké krevetky
Fotka k příspěvku zdravím .. zaobstaral som si 8l nádrž na malé narodené krevetky. Dal som tam kremičitý štrk cca 1mm, jávsky mach, HM a ešte nejakú rastlinku, vylovil z väčšieho akvária 15 asi týždňových krevetiek a dal ich tam.
Moja otázka znie, stačí toľko rastlín koľko tam mám, na to aby tie krevetky prežili bez vzduchvania ? Vzduchovanie sa tam nechystám zavádzať ... dal som ich tam preto, lebo som mal pocit že moje kardinálky vietnamské ich požierali ... tak aký je váš názor ? prežijú bez vzduchovania ??? Foto toho akvária je priložené ...

PS.: v tom mojom väčšom som nechal ešte asi 40 takých malých krevetiek, tak uvidím, ktorým sa bude dariť viac ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:56 Žena Varden [0] - Labyrintky
Já to nikdy moc nepočítala, ale odhadem tak měsíc....asi hodně záleží i na teplotě vody v jaké se vajíčka vyvíjí:-) Teď mám jednu redku bokem s kreveťatama, nosí vajíčka, už je tam dva týdny a týden taknosí a tváří se že ještě nějakou dobu bude..odhaduji to tak na dva týdny, ale je v hodně studené vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: jandy
to záleží na teplotě vody, ale počítej min. 21 dní.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 17:41 jandy
tak ja se taky přidám s dotazem - jak dlouho to trva od doby kdy samicka zacne nosit vajicka do vylihnuti malych krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 17:37 Muž noiseless [1]
ja chovám red cherry s rybkami kardinálkami vietnamskými (Tanichthys micagemmae) a teraz sa konečne krevetkám podarilo mať potomstvo. Viete mi povedať po koľkých dňoch sú malé krevetky za vodou ??? to znamená že by to už mali prežiť ???? Už majú cca. týždeň ...
A myslím že aj trochu miznú, myslíte že je možné aby ich požierali kardinálky ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 15:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Krevietka
Na tyhle problémy je jednoduché řešení: nemáš místo, nechceš křížení? "Tak Chovej jen jedny"!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 08:03 Žena Varden [0] - Labyrintky
tak krevetky můžeš dočasně chovat i v 5l láhvi od okurek....než se najde místo pro další akva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:15 Alzakhraj – Re: Krevietka
to jsem si taky rikal ze na dalsi uz mojem 1+1 misto neni;-) A hle, naslo se, dokonce na 3x tak vetsi;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:57 Krevietka
V akvarku mam prave tie naturalky a viac by vynikli cervene :-O A na dalsie akvarko uz niet miesto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:16 Žena Varden [0] - Labyrintky – Krevietka
já je mám rozdělené, redky chovám zvlášť a přírodní formu mám zároveň se všema nedospělýma kreveťatama..hodně krevetek se mezi sebou kříží a pak to není dobré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:13 Krevietka
Vdaka, vraj by sa nemali drzat spolu, lebo sa navzajom pokrizia a stratia tak na farbe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:21 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Krevietka
asi by bylo dobre si o tom nejdriv neco precist (napr: www.akvakrevetky.wz.cz/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:05 Krevietka
Ahojte, neviete poradit, mozem chovat viacej druhov krevietok v jednom akvarku? Trebars red cherry a neocaridina denticulata?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 12:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: koala20
pencernicci krevetky nelovi, ani male ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 12:13 koala20
mohu mit pancericky u mladat red cherry? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 19:31 Žena Linduš [166] – Re: koala20
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 15:58 koala20
mohu spolu chovat pancericky a krevetky red cherry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 11:28 Icicle – Re: Sewer
Také bych to ráda vyřešila.Akvárium má 12 litrů.Ryby tam nemám žádné.Běží tak pět měsíců.Není možné, že by japonika napadla red cherry v momentě, kdy se svléká?Nebo myslíte že teplota kolem 27 C by za to mohla?Snažim se to chladit, ale v těch vedrech se mi moc nedařilo.Snažim se sehnat testy na kvalitu vody, ale tady je nikde nemají a do Hornbachu se dostanu až zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:13 Žena Linduš [166] – Re: Icicle
zdravé si neubližují, tam bude nějaký problém, jak píše sewer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:59 Muž Sewer [99] – Re: Icicle
Příčiny úmrtí můžou být jinde a může to pokračovat... co to zkusit řešit?

Jaké máš akvárium? Jak dlouho je v chodu? Jsou tam i ryby? ...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:12 Icicle – Re: Linduš
Aha.Děkuji :-) Já jen že mi postupně zmizelo několik red cherry ze společného akvárka s japonikami.Jeden den v klidu obíraly řasy a druhý den koukám a jedna chybí.A tak už mi jich zmizelo pět.Přitom japonikám se náramně daří.Původně jsem si říkala, že by mohlo být něco s vodou. Parametry jsem sice neměřila, ale říkám si, že tím to asi nebude,když samičky nosí vajíčka.No a včera jsem načapala jednu japoniku jak ještě zaživa okusuje jednu red cherry.Tak nevím co si o tom mám myslet.Budu je asi víc krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:02 Žena Linduš [166]
na oba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:02 Icicle – Re: Linduš
To byla odpověď pro mě?nebo pro ten předchozí dotaz :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:00 Žena Linduš [166]
snesou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 14:36 Icicle
Dobrý den, mě by zas zajímalo, zda se spolu snesou japoniky s red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 14:08 Radeq
ahoj snesou se mezi sebou krevetky red cherry a cristal red?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:06 Muž vlacek [402] – Re: Simi
Simi, ta musle pri cetnosti vymeny vody zadny vliv nema a ten umely koral uz vubec ne :-) Koral ma naopak vyborny povrch pro rust rasy. Vzdy je na nem dost ktrevetek. Zazelena se a obcas ho zase vybeli neritka :-) Tim to nebude. Jinak ale tech "netopyrich" krevetek je par a ostatni jsou ok, tak nevim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 05:54 Žena Kaala [0] – Re: Argo
moznoze v zime ho budes potrebovat...ja urcite hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 17:11 Muž Argo [6] - Rostliny
já v akvárku s krevetkama topítko nemám.... (není potřeba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 15:27 Žena Kaala [0] – Re: harpunar
no hej..ale teplotu uz nastastie neriesim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 15:00 harpunar – Gabriellka-co já bych dal za-chladnú izbu-!!!
Neměj obavy,jak krevetky,tak rostliny zas až tak citlivé na teplotu kolem 20C nejsou,naopak krevetkám to spíše vyhovuje.Třeba pro krevetky je daleko horší vyšší teplota.Takže klid!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 14:50 Žena Kaala [0] – Re: Gabriellka
informujem ze som zmerala po vymene vody a pridani sera toxiveci mnozstvo NO2 a vysledok ze dost zaujimavy nemam tam nic NO2...co mylsite ostane to tak alebo sa nahromadi znova??? budem merat dalej podla potreby menit vodu ale chcem vediet co si myslite vy ostatni???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 13:32 Žena Kaala [0] – Re: gaume
tak prekvapenie NO2 0.25 takze som vymenila trtinu vody dala som tam sera toxivec a bude sa zabiehat este aspon 2 tyzdne... ale tie atye su v poriadku dufam ze to tak aj zostane ... to bude zaujimave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 13:02 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gabriellka
to je jak vesteni z kristalovy koule :) opravdu se to takhle na dalku neda urcit, nevim, jestli jsi delala testy vody, jak casto vodu menis a tak. jestli jsou ostatni v poradku, tak jednu krevetu neres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 12:33 Žena Kaala [0] – Re: gaume
ale ked ostatne krevetky v vom su v pohode tak ake problemy s vodou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 11:54 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gabriellka
tak informaci, ze kreveta umrela, jsem asi nejak pri cteni prehlidla. no kazdopadne red cherry vydrzi fakt hodne, sazela bych na nejaky problem s vodou, ale kdo vi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 11:05 Žena Kaala [0] – Re: gaume
no tak ja to uz tiez neriesim pretoze ju mrtva ako som uz pisala...ale neviem co je na optimalnej teplote zzle mozno preziju aj menej ale chcem im predsa vytvorit optimalne podmienky ved o to ide nie??? a plytavie penazi nevidim ziadne ked sa ohereje voda na tu teplotu 24 aj bez ohrievaca tak sa proste vypne...urcite sa mi v zime este zide takze podla mna som nic zle nespravila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 09:40 Žena gaume [26] - Živorodky
ja bych to uzavrela tim, ze krevety skacou, kdyz se leknou :-) a teplota kolem 20 je uuuplne v pohode, chovatel krevetek mi rekl, ze prezijou i v deseti stupnich. to teda zkouset neplanuju, ale ten teplotni rozptyl proste maji. a pokud kreveta zije, tak bych neresila, proc skakala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 09:38 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sewer
no tak se lekla topitka, no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 21:56 Žena Kaala [0] – Re: Linduš
nie vtedy som tu spravila prezentaciu krevetarka.... v zabehu je dlho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 21:51 Žena Linduš [166] – Re: Gabriellka
to akvárko jsi zakládala 7.5.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 21:49 Žena Kaala [0] – Re: Sewer
ja neviem ja som nastavila len o dva stupne viac ako je... a mozno ze to na zaciatku nieco vysle a potom ide uz normalne netusim...mozno je to uplne nieco ine a je to nahoda...ale kazdopadne krevetka je kaput
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 21:46 Muž Sewer [99]
Lekla se tepelné vlny? coze Takže když mám chladnou vodu, dám do ní topné tělísko a šoupnu ho do zásuvky, tak teplota okamžitě vyskočí o několik stupňů nahoru a tak se krevetka lekne? :-D potlesk

Teplota přeci narůstá pozvolna... Jasně že není vhodné do akvária, kde je již dlouho nižší teplota strčit topítko a vytopit to o kdóvíkolik stupňů. Ale určitě přece nevzroste teplota tak, aby se toho krevetka najednou lekla a poskočila... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=701