Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:54 Žena Kaala [0] – Re: Gabriellka
urcite nic nepokazim ked budem mat primeranu teplotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:54 Žena Kaala [0] – Re: Haimdol
dobre povie mi neikto ci to ta krevetka rozchodi ale ju mozem dat na veceru skalarom???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:48 R Muž Silent [5949] – Re: Gabriellka
Echinodory v pohodě snesou 18°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:46 Žena Kaala [0] – Re: Gabriellka
a ja som to ne kvoli tak krevetkam ale skor kvoli rastlinam...neviem nemylsim si ze 21 je pre chinodorus a pre hygropihlu atd dost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:44 Žena Kaala [0] – Re: gaume
no dobreee ale bude v pohode krevetka???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:41 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gabriellka
no 21 je dostacujici, to, že se pise, ze maji mit 22 neznamena, že pri 21 umrou. takze bych zbytecne neplacala energiema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:39 Žena Kaala [0] – Re: gaume
lebo mam teplotu 21 stupnov to je malo pre atye a pre rastliny...ale bude v pohode??? ja mam najchladnesiu izbu od severu u mna nesvueti slnko proste zvonku totalny chaldok cely den takze preto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:31 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Gabriellka
no pochybuju, ze ji topitko koplo, spis se lekla te tepelne vlny, odskocila a tobe to tak prislo.. jen moc nechapu, proc ted topis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:28 Žena Kaala [0] – Co je s Red CHerry ?? pomoc
prosim pomoc mam novo zalozene revetarko je zabehnute a mam tam styri atye a jednu red cherry (este ich doplnim) kupila som dnes ohrievac za pojila do zastrcky pre tym ako som ho zapla bola red cherry v pohode ale potom akoby ju koplo..ale ostatne su v pohode co sa stalo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 22:43 čichavec27 – Re: Semtex
mám taky tehotnou red cherry spolu s ještě jinou krevetkou(ale už je mám tak nakřížený že fak nevím co je zač)
vadí když u nich mám krevetky japonské(4) a 2 neoky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 17:25 Simi – Re: vlacek
zkus vytáhnout tu mušlu a korál, ty patří do moře, v sladkovodním akva ti ovlivňují tušímže tvrdost a možná to bude ten problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 17:19 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sewer
vajicka nenosi samice porad :-) kdyz je nosi, neznamena, ze je donosi, nekdy donosi treba jen dve vajicka, je to ruzny. a maji rady klid, hodne rostlin, listy dubu a cistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 16:59 Muž Sewer [99]
Je to tedy tak, že samička má vajíčka pravidelně a jen čeká na oplodnění? (jako slepice :) )


Omlouvám se za double post, ale nikde jsem nenašel možnost editace mého posledního příspěvku.

EDIT: Ahá, ono se to dá editovat asi jen po určitou dobu a pak už ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 16:39 Muž Sewer [99] – Re: Semtex
A co se stane s vajíčky, když nejsou oplodněný? Dá se nějak časem vypozorovat, jestli z nich budou malý nebo se musim nechat překvapit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 16:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sewer
... to že nosí vajíčka pod ocáskem ješte nemusí znamenat, že jsou oplodněná....
moje krevetky nosí vajíčka asi 21 a víc dní při teplotě 25°C......
... a pokud tam jsou endlerky, tak počítej se ztrátama.....
pokud chceš max odchov, je lepší nosnici mít samostatně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 15:35 Muž Sewer [99]
invalida - akvakrevetky.wz.cz ... děkuju :-)

gaume - několik týdnů? coze To jsem ani netušil, že to trvá tak dlouho. Můžu pro ně zatím něco udělat? Aby mi jich přežilo co nejvíce... Ůkrytů mají řekl bych dost, teplota 26,5°C a v nádrži jsou s nimi jen Endlerky. Jeden dospělej pár a potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 15:32 S Muž invalida [3881]
Nejspíš jen víc skrytá..než ůhyn..cherry nenáročná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 15:23 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sewer
vajicka nosi pod zadeckem, nekolik tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 15:18 S Muž invalida [3881] – Re: Sewer
Sedlo = vejce ..........pod nohama oplodněný...Jenda dvořák hledej stránky palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 14:34 Muž Sewer [99] – Průběh "těhotenství" u Red Cherry
Zdravím Vás!

Chtěl jsem se zeptat, jak probíhá "těhotenství u krevetek Red Cherry.
V neděli jsme si přivezli 16 krevetek. Dneska ráno jsem si všiml, že jedna má za hlavičkou takovou žlutou skvrnu. Usoudil jsem, že to budou vajíčka. Asi před hodinou koukám, že je má pod zadečkem a prohrabává je nožičkama. Jenže tu teď buď nemůžu najít nebo vajíčka ztratila a všiml jsem si u dvou, že mají taky za hlavičkou tu žlutou skvrnu.

Jsem z toho nějaký zmatený, mohl by mi to někdo trochu vysvětlit?

Všem mockrát děkuju! :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:03 S Muž invalida [3881]
Taky je mám jen tak jakoby na ůklid...ale hledáme důvod proč někomu nejdou........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:00 S Muž invalida [3881] – Re: vlacek
Dej špetku při každý výměně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:56 Muž vlacek [402] – Re: Bak
Diky za radu. Napred musim poridit nejake presnejsi mereni tvrdosti. Jinak ja jsem sul uz dlooouho nepridaval. Ze zacatku jsem trochu soli pridaval kvuli black molly, ale to je uz dobre dva mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:52 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já krevetkám moc nerozumím...Mám je jen takový doplněk..Jak tak poslední příspěvky pročítám tak se mi trochu zdá,že na to jdete trochu složitě...Já mám krevetky ve dvou akváriích..Neprovádím tam absolutně žádné měřeni..Žádnou speciální stravu..Množi se opravdu jako kobylky...Nabízel jsem je dokonce v inzerátech zdarma..Nikdo zájem neprojevil..Tak jsou jako doplněk stravy k terčovcům..I když i tam koukám ty co přežily mají vajíčka pod zadečkem....Z toho všeho se domnívám,že množeni a chov krevetek druhu Red cherry není zase tak obtížné..Toto je můj názor na chov a odchov krevetek..Asi naše zdejší voda z vodovodu jim svědčí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
Ty joooo, to jsem ještě neviděl, ten sameček je jak netopýr. To je nějaký problém se svlékáním, šel bych do lehce měkčí vody s menší vodivostí, pak třeba časem vrátit zase zpátky na původní množství solí, ale krevetky se mi lépe svlékaly když jsem začal ředit s demi vodou 1:1. Ten přechod je ale třeba dělám v řádech několika týdnů. Na druhou stranu tvrdost vody 1 mmol je právě ten cíl který mám po ředění..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:25 S Muž invalida [3881] – Re: vlacek
Spirulinu denně přidej třeba kousek spařenýho file...i zeleninu když to zbejvá po rybách taky se pasou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 08:33 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
NO3 mam tak do 25mg/l, tim to nebude. PH se mi drzi kolem 6.8. Zkusim jim supnout tabletku se spirulinou, tu uz dlouho nemeli, ale krmim rataj Floramin a ten spirulinu obsahuje. Divne je, ze nektere jsou v pohode, jine ne. Zkusim se jeste zeptat Baka jak radi invalida. Byl bych nerad, kdyby to byl parazit, protoze s krevetkama mam v akvariu raccky a kdyby ohrozoval i je, byla by to pro mne vetsi ztrata nez u cherryn. Jinak tam mam jeste tri babaultiny a ty se zdaji byt v poradku.
Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:33 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Našel jsem další info, problémy může dělat zvýšený obsah NO3 100mg/l. Dále pak uvádějí pestrou stravu hlavně jak jsme si již psali a spirulínu/chlorelu ta obsahuje stopové prvky Fe, Mg, Cl, K, Ma, atd. Vodní parametry jsou sekundární a pokud nejde o extrémy moc se nepodílí. Doporučují též vápník, ale to jsem ti už psal že máš koupit želvíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:23 S Muž invalida [3881]
No nemůže to bejt parazit? Počkej na Baka.nebo mu napiš..třeba ho něco napadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vlacek
Tvrdost vody mám 12DH a 8KH takže tam problém nebude. Zjisti jaké máš PH, jinak fakt nevím čím by to mohlo být je to divné že jen na hlavohrudi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:10 S Muž invalida [3881] – Re: vlacek
Teplota by šla..já nikdy neměřil tak nevím...možná přidej špetku soli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:08 Muž vlacek [402] – Re: invalida
Hmm, tak to asi budu muset nejak presneji zmerit. Moje testy mi ukazuji GH 8-16, KH 6-15, coz je dost,
ale na druhou stranu voda v Praze by, mela byt mekka - 1.08mmol/l
Jake mate tvrdosti vody vy?
Jo a kdyz tu byla rec o teplote, tak tu ja mam kolem 24C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:33 S Muž invalida [3881]
Problém je asi v tvrdosti vody..hledej.já to nikdy neřešil..takže nevím ale píšou o tom někde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:24 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku ..a jeste jedna (je to jina nez ta prvni)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:22 Muž vlacek [402] – rozpadajici se krevetky
Fotka k příspěvku Hlasim se s novinkami ohledne me rozpadajici se red cherry - tak se po kouskach svlekla (spise to z ni opadalo), vajicka nenosi a vypada zase skoro normalne (uz neni tak rozevrena). Je to uz ale stejne asi babka. Ma barvu dost naruzovelou a ne syte cervenou jako mivala.
Ve svem druhem akvariu jsem asi ale vsiml podobneho problemu u nekolik tydnu starych malych cherryn. Zase nejmene dva kusy maji zespodu rozevrenou hlavohrud. Je to take normalni? Nikdy jsem to nevidel,
ale je pravda, ze jsem s krevetami zacatecnik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 18:44 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
Jak tak vidím, teploty okolo 25 stupnu na ne mají afrodiziakální učinky... to by mohlo být ono :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 18:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Když už se hlásí teplota tak mám 26C a imrvére těrchavé samice od půlky ledna už čekám 5generaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 18:17 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
díky za nabídku, ale mám 12 dospělců... 9 naprosto rudých a plně zavaječených samic...takže jen čekám, až na to vlítnou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 18:03 S Muž invalida [3881] – Re: Darsilius
23 taky stačí..nech je dospět..jestli chceš prcky napiš já ti pošlu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 18:01 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
:) snad jim kolem tech 23 stupnů stačí...:) topítko se mi kupovat nechce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:52 S Muž invalida [3881] – Re: Krevetka
No když budeš čučet na střílečky tak budeš stresovat všechny :) a to přitopení nevím já jen že mám 25 palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:44 Krevetka
Chci se zeptat dnes zakládám druhé krevetárko a chci ho umístit vedle obrazovky a mám celkem kvalitní reproduktory se silnou basou nebude to krevetám vadit když se na PC dívám na filmíky atd ? Nemůže je to něak stresovat když budou neakej 20 CM od repráku ? soustava 5.1 Vedle akva budou 3 repracky a pod stolem basa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:33 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
ok...takže přitopit :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:25 S Muž invalida [3881] – Re: Darsilius
Já mám 25 a nevím kdy se množit přestanou......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:15 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
:-D ted tam je přesně 20°C nemam tedy s teplotou dělat nic ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 17:07 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak mě to nedalo a vyhledal jsem teploty na Taiwanu, a podle tabulky je 20C až v Květnu. Tak že by se měli bez problémů množit. Tak jen čekat, akvárko je pěkné asi zatím hledají kde na to hupnou. ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:55 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
u mě fungovalo z 23 na 20. měnila jsem kolem poledne, v noci už se pomalu zas topilo (kvůli kytkám) ;-)
neboj, ono je to chytne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:51 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
no právě nevím, zda dělám dobře nebo špatně... jen chci docílit svlékání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Darsilius
Ta teplota se mě nezdá píšeš 23C a při výměně - 4-5C, to se potom nediv, asi čekají na teplejší období. Nevím jakou mají teplotu v biotopu možná jim takto simuluješ zimní období.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:28 Žena Linduš [166] – Re: kuriertomas
jak se do toho pustí, tak už to jde samo ano
a přitom jsou tu někde příspěvky z doby nedávné, kde psali, jak se cherryny nemnoží :-D
teď už jsou to paví očka mezi krevetkami X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=751