Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 16:18 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
ja by som ich nijak neplašil...ja mam v krevetkariu 4 red crystal, red cherry aj neocaridiny...raz tyzdenne som menil vodu, ohrievas nastaveny na 25stupnov...po necelom mesiaci tehotna krevetka z kazdeho druhu....red cherry a neocaridiny dokonca uz druhykrat...red cherry bola bez vajicok asi iba tyzden, a uz ich ma znova :-)...takže odporučam tešiť sa z krevetiek a oni sa už o ostatne postaraju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 15:41 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Dnes jsem při výměně vody měnil za chladnější... tzn celkova teplota spadla o cca 4-5 stupnů, tak je to snad popožene mršky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 15:13 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 14:35 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
Tak listí tam nějaké je... (z dubu) schovek mají snad tky dost...viz moje prezentace :-D jinak výměnu vody... denně měním 1,5L a každou sobotu 1/3 nádrže... tak snad se mají u mě dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 21:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Fotka k příspěvku Tak já přidávám také něco do mlýna, je to modrá krevetka kterou jsem dostal darem od Venci ( modří už vědí ) . Myslím že by plně nahradila choutky po modrých krevetkách. Barva dle nálady od světle modré do tmavě modré. Jedna už nosí, třeba bude více potomků pokud vydrží pH k 7,0 na CO2. Venco, děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 20:01 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Darsilius
Doufám, že až se dočkáš mladých nebudeš psát, že je máš týden a kdy budou dospělé.
Až se zabydlí a zvyknou si a budou mít vhodné podmínka tak na to hupnou, že ti nebude stačit akvárko.
Dej jim do akva 2-3 lístky z dubu nebo 2 olšové šištičky, dodržuj týdenní výměnu 12-20% vody, zajisti jim aby se měli kam schovávat a hlavně jim dej klid a dočkáš se neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 19:00 S Muž invalida [3881] – Re: Darsilius
Počkej dočkáš se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 18:47 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky
zdravím, mám v akvarku 12 krevetek red cherry, z toho 3 stoprocentní samce, kteří mi přišli od chovatelky...mel jsem totiz samé samičky... už jsou přes týden a pořád nic...přitom samice jsou zavaječené... zkoušel jsem už i studenější vodu při výměně, abych je donutil ke svlekání, ale nechce se jim... nevíte někdo jak na ně ? jak je stimulovat, aby se pářili ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No tak to nic nekupuj pokud jim dáváš artemku i larvy, sušenou artemku také dávám servíruji jí obráceným skleněným odkalovacím zvonem (pěkně na jedno místo). Jakou máš tvrdost vody? pokud je měkká tak zkus Želvík kondicionér pro želvy.

Obrázek odkalovače (skleněný jsem na rychlo nenašel)
www.akva-exo.cz/…

Co je Želvík
spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:22 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
a nemohl by to být třeba nedostatek vápníku? -otázka pro zkušené- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:15 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Staci mrazene pakomari larvy? Ty obcas dostanou (2xtydne). Prikrmuji i susenou artemii, ale nevim, kolik se ji dostane ke krevetkam. Je to poprve, co to svlekani takto pozoruju. Jedna z tech dvou "rozpadajicich se" krevet se urcite dobre svlekla minuly tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:34 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Hm to je zvláštní to svlékání, asi bude problém s hormonem. Pokud máš v dosahu Akvaristiku, tak kup mraženou Artemii, dafnii (perloočku) nebo komáří larvy. Můžeš též uvařit na tvrdo vajíčko a jen žloutek rozdrolit na malé kousky cca 3mm a usušit, aby se rychle nerozpustil a nekalil vodu. Pozor na dávkování, ne že jim tam naservíruješ celé vejce nebo kostku mraženého! Dávka pro cca 5 jedinců 1x týdně je zhruba 5mm3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 12:20 Muž vlacek [402] – Re: DrBolíto
Tak to mne nenapadlo. Budu je tedy sledovat. Dnes jsem si vsimnul, ze se jedna z nich nejak zvlastne svleka - ne najednou, ale postupne z ni odpadavaji kousky svlecku, clanek po clanku. Tak uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 09:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
To je normální, to bílé sedélko uvnitř jsou vajíčka, tak že co nevidět bude nosit a protože nosí vajíčka pod ocasem, tak si pro ně udělala místo roztažením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:08 Muž vlacek [402] – Starnuti ci reakce na nevyhovujici podminky?
Fotka k příspěvku Zdravim. Mam asi tri mesice tri kusy krevetek red cherry (mam jeste dalsi, ale kratsi dobu a z jineho zdroje). Minuly tyden jsem si vsimnul, ze dvema nejvetsim se zmenil tvar clanku ocasu. Jakoby jim odstavaji do stran. Celkove to vypada, ze se trochu rozpadaji. Je mozne, ze je to vekem a tedy normalni nebo to je reakce na jiny chemismus vody? Byly pred par tydny preloveny z jineho akvaria. Ostatni krevetky jsou beze zmen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 18:45 Žena bluedream [245] Re: invalida
Jj, přesně. Jak jsem dnes vzburcovala celé akva odchytem rybek, tak potvůrky vylezly a jedna do černa a vedle ní jedna do oranžova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 18:39 S Muž invalida [3881] Re: poltergeist
Řek bych palma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:01 Muž poltergeist [3] Re: vejvar
no jsem zvědavej jestli to bude vidět na dalších potomcích, rozhodně bych se nezlobil, protože je fakt krásná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:07 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys
je prirozene ze behem krizeni se objevuji barevne mutace, pokud si chcesh zachovat zbarveni je dobre tyto jinak zbarvene jedince vyradit z chovu
na druhou stranu bys mohl dosahnout treba tmavsiho zbarveni kdyz ji tam nechas,
podobne jako se pridavaji uplne bile crystalky ke klasickym a motomci pak maji
sytejsi bile pruhy.
ale tezko rict co stoho vyleze

podobne kousky sem mel u prirodnich neocaridin, je to nejakym vlyvem prostredi,
nemoc to urcite neni(to se zbarvi do bila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:44 Muž poltergeist [3] Re: Lukys
Fotka k příspěvku tak moje krevetky udělaly přesně to stejný mám cherry a denticulaty což je vlastně čistá forma.
ve skutečnosti je ještě tmavší
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys
ja mam prirodni formu tehoz druhu jako ty (red cherry je jen barevna forma), je prirozene ze behem krizeni se objevuji barevne mutace, pokud si chcesh zachovat zbarveni je dobre tyto jinak zbarvene jedince vyradit z chovu

me krevetky maji zbarveni od zlutave pres cervenou az po hodne tmave hnedou, prizpusobuji se barve podkladu na kterem se nalezaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:05 harpunar Re: Lukys
Pokud se ti úspěšně množí,tak skoro v každé nové várce mláďat najdeš nějakou jinak zbarvenou,tedy i jak píšeš černou.Pokud dobře hádám,tak to není černá,jako uhel,ale výrazně tmavá,spíše taková šedočerná.Mám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 13:54 Lukys Re: Moucha
red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 13:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukys
jaky druh krevetek chovas? nektere druhy meni zbarveni podle okoli a situace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:29 JuraS Re: Lukys
fotku pls...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 11:42 Lukys – černá kreveta
Ahoj.Našel jsem v akvárku černou krevetu a chtel bych se zeptat,jestli má nějakou nemoc nebo je to normální? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:59 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: jan
mám dvě těhotné, tak snad budu za chvíli vědět hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:47 Žena Linduš [166] – Re: Urgy
díky :-)
docela dlouhé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:09 Muž Urgy [3]
3,4 mesiace +- ;-) aspoň tie moje tak nejak vyrástli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 10:00 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlada201
Skalára si krevetky dá k večeři...a i pokud bys to zkoušel, krevetky bys stejně neviděl, protože by byly schovaný nebo sežraný. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 09:53 Akvalove – Cherry
Já mám tydle krevetky taky, mám pět kusů a doufám že se namnoží. Jsou ještě mladé a doufám že mám oboje pohlaví.. ano Chtěla bych odchovat malé krevetky.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 09:52 Muž vlada201 [0] - Amerika
můžou být krevetky v akva se skalárama? asi ne co? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 09:47 Žena Linduš [166]
a jak dlouho trvá, než vyrostou do "puberťáků"?
vím, že záleží na podmínkách, ale nějak přibližně...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:40 Žena bluedream [245] – Re: jasanek29
Mohly, ale pokud nebude dost mechu a jiných úkrytů, tak pokud by se chtěly množit, moc malých nezbyde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:33 jasanek29
ahoj ryby,mohly by být krevetky společně v AQ s mečovkami a pavímí očky???? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 02:02 Hans
ja mam red cherry s rybama ve velkem akva a dělaji si tam apsolutne co chteji,mam jen malé rybky jako gavunky gertrudiny,razborky atd a taky tam mam pomerne husty"trávníkovy"porost kde to je jak v matersky skolce,jinak by si asi na prckach pochutnaly i neonky,jakmile ale povyrostou na asi 5mm tak lezou po celem akvariu a ryby si jich vubec nevsimaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 00:01 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vevrk
Noo já bych řekl, že až budeš jednou v osmém měsíci těhotenství, taky nebudeš hopsat s ostatníma krevetkama na diskotéce. Ikdyž mě se třeba cherry, co nosí vajíčka, bezostyšně producírují po nádrži, ale já zase u nich nemám ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 23:03 vevrk – Re: Snofrev
Ostatní se neschovávají, jen mě zajímalo, jestli změna chování té jedné samičky může nějak souviset s těma vajíčkama :-) Je to zajímavý.. Díky za reakci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 21:55 Muž Snofrev [54] – Re: vevrk
minimálně o nich vědí a optěžovat je mohou a proto se schvávají
to že nejsou vidět bych neřešil, časem jich tam bude víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 21:07 vevrk – schovává se
Je možné, že se red cherrynka, která dřív běžně rejdila po akvárku, začla mnohem víc schovávat poté, co začala nosit vajíčka? Někdy jí třeba celej den nemůžu najít.. V akvárku jsou s živorodkama sličnýma, může si jich bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 13:52 Muž Snofrev [54]
svlékají se tak jednou za měsíc, měsíc a půl
s věkem se to prodlužuje tím, jak se zpomaluje jejich růst

v podstatě jakmile začnou nosit vajíčka, tak těsně před tím se svlékly

ve společenském akva se při svlékání schovávají, páč jsou zranitelný
pokud tam jsou sami, tak na to postupně zapomínají, jelikož nemají potřebu se chránit

edit: svlékají se když jim je oblek malý, těsný - svlečky nevyndavat, oni je sežerou, případně se rozpadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 13:47 Muž Chem [837] – Re: MěchýřovkaV
Co se tyce svlekani krevet, je to v necem podobne jako s tim spankem. Svlekaci cyklus je rizen hormonalne a to se zase odviji od urcitych podnetu nervoveho systemu. Lidsky receno - krevetka si nerekne, ze uz jsou tri tydny od svlekani a je cas na dalsi svlek, ale opet, kdyz jim pridas cerstvou vodu, vednes teplotu, prodlouzis den apod, tak se svlecou treba vsechny naraz. Je to podobne jako s tim spankem v tom, ze se mene nez my ridi takovy tim casem, ale spise pomoci reflexu a zvireci intuice. Obecne u malych krevet lze rict toto - v mladi se svlekaji klidne jednou za tyden, pozdeji jednou za cca 3 tydny, i mene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 13:42 Muž Chem [837] – Re: MěchýřovkaV
Krevetky v takovem tom lidskem slova smyslu nespi - proste vedome si nereknou, ze jsou unavene a ze musi zalezt a spat. Jde spise o odpocinek, ktery je podobne jako u ryb o neco aktivnejsi nez nas spanek. Jejich pasivita, nebo spanek ci odpocinek se odviji od toho co jim nastavime za podminky. Pokud jim cerstve vymenis vodu pred tim, kdy jsou zvykle chodit "odpocivat" tak budou rejdit a litat. Jde tu predevsim o podminene reflexy, kdy jeden prebije druhy a ony jakoby na odpocivani zapomenou. Je to trochu slozitejsi, ale z ciste lidskeho pohledu na spanek by se to dalo shrnout asi tak jak jsem to popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 11:18 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Re: Snofrev
Tam jsem právě odpovědi na mé otázky nenašla.. ;-)
Ne, že by to byly nějaké důležité otázky, ale zajímá mě, jestli před spánkem někam zalezou (protože jsem je nemohla najít, mám je ve společenském akva) a jak často se svlékají (jestli to tedy vůbec někdo ví, protože to asi není snadné vypozorovat). Ptám se jen tak pro zajímavost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 11:01 Muž Snofrev [54] – Re: MěchýřovkaV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 10:55 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Mám otázku na krevetky a jejich denní režim. Jestli spí, jestli se před spaním někam neschovají, aby na ně nikdo nemohl? Mám od včerejška maličké krevetky, je problém jednu najít v akvárku. Včera večer jsem hledala a nenašla jsem ani jednu. Dnes ráno vidím 5 krevetek na jedné rostlince. Spí tedy krevetky? Když se svlékají, tak se schovají, aby na ně nikdo nemohl? Jak často se svlékají? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:58 Marri – Re: theriver
Tak do měsíce asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 13:57 theriver – Rychlost růstu krevetky Neocaridina denticulata sp. Red cherry
Koupil jsem si 5 malých krevetek Neocaridina denticulata sp. Red cherry, jsou čerstvě narozené, mají tak 7 mm, nevíte někdo za jak dlouho vyrostou a budou mít červenou barvu?? mám je totiž v jiné nádrži, ale chtěl bych je dat do velké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:59 Žena darka [520] – Re: mch.sokolov
smich Ne krevetky,užitečné bakterie,ale to byl zřejmě blbý nápad,ty na těch stěnách tak dlouho nemohou přežít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: darka
jako mysliš že ty krevetky budou po stěnách-?když tam nebude voda? :-O myslim že hlavně v tom hrubým štěrku bys měla hledat prcky:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=801