Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 01:13 - Re: Fil
Baktérie na zábeh lepšieho resp.väčšieho filtra dať môžeš.Ak máš možnosť dať tie hladinovky od kámoša tak ho dáke popros.Cryptocorynám ani machu prípadný polotieň vadiť nebude.Ak by si mal hladinoviek moc,jednoducho niečo odoberieš a daruješ.
Aj ten cirkulator čo máš je ok,len tá filtračná plocha je žalostne malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 01:06 Fil Re: prasan
No rostliny si už momentálně tenhle měsíc dovolit nemohu, nevystačim si s kapesnym. Ale ten filtr nový dát mohu, jeden tu ještě mám. Vodu tedy budu měnit každá 3 dny a mam dolejt ještě tu vodičku s těma bakteriema? Edit: jo kytky na povrh, mám možnost sehnat od kamaráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 01:02 - Re: Fil
Vodu meň tak ako doteraz,len sa snaž mať ju rovnakej teploty ako tá v akvárku.Krevetky moc zmeny neobľubujú.Kúpil by som ďalší filter kde bude väčšia filtračná plocha.Dal ho do akvárka spolu s filtrom čo máš teraz a až sa nový zabehne, malý molitan môžeš dať von.Ak to chceš mať tak ako doteraz,tak než sa zabehnú cryptošky zožeň na hladinu dáke hladinovky.(Pistiu a podobne ktoré napomôžu sťahovať prípadné vysoké NO2)Mohol by si zohnať napríklad rýchlorastúce Ceratophyllum-toto nekorení a potom ho nie je problém z akvárka odstrániť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 00:55 Fil Re: prasan
Jo máš to pěkně no, tohle je první akvárium kde mam rostliny no...jinak ten mech ten sem dal dneska, když sem kupoval ty krevety tak sem vzal na výstavě rovnou i mech..jinak vodu sem po tu dobu měnil 1/3 za 3 dny a filtr jel nonstop..ale asi sem se málo informoval a pokazil to no..doufám že mi nechcípnou, pokud bude blbě zaběhlé za jak dlouho mi umřou?jooo jinak jsem si ještě vzpoměl že při napouštění sem tam nalil přípravek který obsahuje bakterie, to mi dala ta chovatelka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 00:51 - Re: Fil
Fotka k příspěvku Cryptošky rastú pomaličky a áno pri zmene zhadzujú listy.Mach na tvojej fotke tiež nejaví známky dákeho extra rastu.Zabehnutému akvárku nestačí len doba ako taká.Potrebuje riadne fungujúcu filtráciu a zakorenené dobre rastúce rastliny.Na začiatok si mal nasadiť skôr niečo rýchlorastúce.Aj keď máš založené akvárko 2-3 týždne,už len podľa fotografie poviem,že je to stále nezabehnuté akva.Mrkni na moje krevetkárko.Rozdiel hádam pochopíš. ;-)
Na tvojom mieste dám aj väčší kus biomolitanu.Myslíš,že ak by sa mali krevetky fajn boli by také biele ako máš na fotke?
Neuraz sa,ale chcem ti dobre. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 00:20 Fil Re: bali
Mě bylo razeno od jedné chovatelky že 2-3 týdny a já to mam něco mezi 2-3...že to prý těm krevetám stačí, tak nevim..Nemam zkušenosti s krevety, mam jen delší dobu Serrasalmus nattereri a ty mi do této doby stačili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 23:42 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fil
Založení: 4. 5. 2013 ? tomu rikam zajety akva(raj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 23:12 Fil – Rostliny a Red cherry
Prasan: Akvárium mam fakt řádně zajeté, chtěl sem se právě vyhnout potížím s tim že by uhynuli a já jako student bych vyhodil prachy. Jinak je to možné, jelikož mi u kriptonek listy odumírají, ale to je prej při vložení do nového prostředí normální.
Davidek75: Ok děkuju ti. A nenafukujou se ti krevety po té okurce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 23:01 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Fil
já jim dávám okurku,mrkev,papriku,špenát(listový) nebo kopřivu , zalít vařící vodou , nechat chvíli a pak do akva. ze začátku se toho báli a vyhýbali se ale pak se naučili a teď je mám do 5ti minut všechny na jednom místě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:48 - Re: Fil
Krevetky rastliny nežerú,leda že tie čo hnijú.Skôr ti ich vyčistia od rias a bordelu.To akva asi nie je poriadne zabehnuté,tak aby ti tie krevetky vôbec vydržali. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:45 Fil – Rostliny a Red cherry
ahoj, dnes sem přivezl 16ks těch to krevet, mam je v nádrži 23L. Hned se mi vrhli na rostliny,mech a něco na nich požírali, bojim se že samotné rostliny. Je to možné že mi to sežerou? Nemam akvárium ještě tolik zarostlé a nerad bych o ty kytky přišel. Jak to mam zarostlé můžete vidět zde rybicky.net/nadrz/18176/11.jpg…
Případně tedy co jim dávat aby mi to nežrali..Salát nebo okurku nebo tak něco?
Jinak krmit hodlám Nano gram a vločkama pro ryby, ale jen jestli jim dávat nějakou tu zeleninku no..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Aha.. No, nedával bych je do akvárka, kde by mi je něco požralo. Ale takové já ani nemám. Ale klidně je dám do Třístovky, kde se mi sice nebudou nijak rychle množit, ale přežívat tam budou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 01:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
No já mám pro krevetky jen jedno akvárium. V ostatních mám obavu, že je obyvatelé požerou nebo nedovolí se rozmnožit. Proto to možná vyznělo tak drasticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 00:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Já nemyslel je zkrmovat. Ale dát je do akvárka, kde mohou v pohodě žít a množit se s ostatními podobnými krevetkami. Divil by ses, jak krásné krevetky tam někdy vzniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 23:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Zkusím je nabídnout v akvaristice. Nemám srdce je jen tak zkrmit tetrám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2013 21:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Pokud si chceš udržet pěkně červené, je třeba odstraňovat ty méně zbarvené, především samečky. Obyčejnou selekcí se velmi rychle dá dosáhnout krásně vybarvených krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 19:51 jakubcv
Hmmm, tak to ty moje se teda zatim drzi. Predevsim samice jsou krasne cervene a zatim jsem nevidel zadny vylozene svetly kousek :-) Ale par kusu asi stejne prikoupim, aby se nereklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2013 17:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: souky
To máš pravdu, něco takového už začínám pozorovat u svojich krevetek. Po pár generacích ztrácí barvu a stávají se z nich obyčejné bezbarvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2013 17:00 Muž souky [592] - RostlinyRe: jakubcv
red cherry neni druh, jde o to, že nakonec stejně převládnou divoký geny, takže red cherry budeš mít obyčejný n. davidi

snad jsem to napsal aspoň trochu rozumně, dyštak mě prosím někdo chytřejší opravte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 13:46 jakubcv
2souky : Tim, ze se jeden druh bude prskat mezi sebou, tak se z neho stane jiny druh:-)??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2013 10:08 Muž souky [592] - RostlinyRe: jakubcv
mám krevety nějaké 3 roky bez obnovy, zatim jsem žádnou dvouhlavou nenašel, jen počítej s tím, že se ti z nich bez třídění stanou obyčejné neocaridiny davidi nebo jak se teda teď jmenujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 10:00 jakubcv
Ahoj, pred asi tremi lety jsem si koupil 10ks red cherry. Od te doby se krevetky vesele mnozi, mam jich desitky. Je treba prikoupit par novych kousku, aby chov nezacal nejak degenerovat nebo to nicemu nevadi? Pokud mam koupit nove kusy, staci treba 3ks od kazdeho pohlavi nebo to tak male mnozstvi nevytrhne? Dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 20:42 - Re: bali
Oba sú už neplatné.I heteropoda i denticulata je teraz N.davidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 20:02 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
kdyz uz, tak do zavorky heteropoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 14:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
No jo, oranžové... jestli je to taková ta barva, jak má pomeranč... Všechny mrtvé se mi tak barví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 14:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
Právě jsem to ve vzkazech psal Pepanovi :-) Jak jsem měl klasické Neocaridina davidi, tehdy se jmenovali N.denticulata. Byly moc hezké a nejlepší bylo, že jsi nikdy nevěděl, odkud na tebe jaká vykoukne... Jednou jsem měl úplně černou, několikrát do modra.. a byly úžasně vitální... už nějaký čas přemýšlím, že si je musím pořídit do Třístovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 16:55 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: malyLibor
největší machři jsou v tomhle směru klasické přírodní kreveťule...jak za živa tak za mrtva hýřili nádhernýma barvama od zelené přes žlutou do oranžové až zlaté...

skoro lituju, že jsem se jich zbavil a teď je nemám kam dát - respektive mám, ale nechci si ,,nabourat,, chov cherryn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Mrtvou sakuru i krystalku jsem měla normálně zbarvenou, jen bledší. Ale green palmaty byly opravdu světle oranžový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Do oranžova jo?
No já si ze začátku všímal že jsou jakoby do růžova, ale pak jsem došel k názoru, že je to tím jak ji začnou ojídat ostatní. Tak to aspon vypáda s mých pozorování palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Mně když umře krevetka - a je jedno, jakou barvu má zaživa, se vybarví do oranžova... Je to tak i u vás, nebo je to třeba jen u mne a znamená to, že je ve vodě něco, co to způsobuje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 11:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Dezidor
Mrtvé leží fakt většinou na boku, a vyblednou až časem, jak se do nich pustí ty živé (u mě to je ale většinou v rámci asitak hodiny :-D ) často se stává že jak přijdu domu ze školy tak vidím už jen hlavu nebo ocasek, zbytek je už fuč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 11:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dezidor
jasně,promin,ale neodolal jsem:-)

Nohama nahoru málokdy,většinou jsou na boku,barvy vyblednou.

Vetšinou se o ni postarají jiné krevetky a často z ní nezbyde vůbec nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:58 Dezidor Re: Burik
Hahaha. Šlo mi spíš o to, zda a jak mění zbarvení, zda je nejen obrazně "nohama nahoru" či tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dezidor
hýbe se méně,než živá... ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:50 Dezidor – Jak vypadá mrtvá krevetka?
V domácím akváriu jsem našel již několik svleček, krevetky mi, zdá se, prospívají. Ale žít věčně určitě nebudou. Chtěl bych se jen zeptat, jak ve vodě vypadá taková mrtvá red cherry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:34 Muž DrChila [243] Re: predator3313
no pro mě to miminko je protože bylo schovaný:-D slabý oči nemám brýle taky ne:) spíš hodně rostlinek a úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 09:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
Pul centimetru už není tak uplně miminko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 07:38 Žena Jupí [125] - AsieRe: malyLibor
Uz jsem v akva mela takove cerne , tmave cervene ale i jednu modrou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cheron
Dej vědět, až se svlékne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:04 Muž Cheron [89] Re: malyLibor
Aha - tak to bude vekom ... ;-)
Ďakujem za info !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2013 23:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cheron
Starší samičky obvykle tmavnou a mění barvy. Nejen do černa. Už jsem viděl různé barvy, dokonce jedna samička byla tak nějak do modra, ani tu barvu neumím pojmenovat, černá a hnědá s různými odstíny červené bývají nejčastější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: prasan
jo, někdy mají moje krevetky taky příčnej, bílej pruh jako prasklinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2013 19:53 - Re: Cheron
Vidíš tú svetlú časť za hlavohruďou?
Príprava na zvlek nie je minútová záležitosť,to je len samotný konečný akt zvleku.Tá tvoja je už v starom riadne napresovaná.
Ale i KarloS môže mať pravdu,že sa jedná jednoducho o starú krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 19:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Verimmi
Je to věkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:28 Žena Verimmi [173] Re: Cheron
Já ne své jedné samičce red cherryny objevila to samé a taky by mně zajímalo co to je :) ale chová se a žere normálně tak kdo ví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 17:58 Muž Cheron [89]
Pred zvlekom asi nebude - trvá to už asi mesiac ... Čo ja viem ?
Inak jej to sluší - to áno :) len som zvedavý, čím by to mohlo byť zapríčinené ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 17:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Cheron
Starší krevetky se někdy zbarvují do černa..ale do fialové, to teda vidím poprvé coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 16:53 - Re: Cheron
Pravdepodobne preto,že je tesne pred zvlekom.Keď tak na ňu pozerám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 16:37 Muž Cheron [89]
Fotka k příspěvku Mám taký dotaz ...
Jedna samička krevetky zmenila farbu z červenej na modro-fialovú ...
Nevie náhodou niekto, čím by to mohlo byť ? Ostatné krevetky sú normálne červené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 00:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
To mne mrzí... měl jsem takovou radost, když jsi psala, že to nejsou ploštěnky... no, asi si budeš muset koupit test na dusičnany... u krevetek je to asi nejdůležitější test. Neocaridiny obvykle tolerují i vyšší tvrdost, i vyšší pH (samozřejmě, nesmí docházet ke skokovým změnám, to krevetky nesnáší), ale vyšší dusičnany je spolehlivě otráví... a pak taky měď a různé protihmyzové přípravky, ale o tom jsme se bavili minule, že žádná hnojiva ani nic, co by mohlo obsahovat měď nepoužíváš a všelijaké ty Briese a podobně taky ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=301