Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 12:50 Mejla82 – Akva 120l
jak velkou skupinu red cherry bych mel mit pro uspesne mnozeni?
Akvarium viz muj profil... to mensi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2018 16:59 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 13:57 R Muž Anthrax [4787] Re: prog
I u mě jsou nejvíce vybarvené starší krevetky. Vysvětloval jsem si to tím, že už tak nerostou a už se moc často nesvlékají. Není to nic objevného. Ale asi to tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 13:21 Muž prog [45] – vybarveni
Když se tu řešilo vybarvení krevetek, mám také opakovanou zkušenost, kdy jsem dal málo vybarvené jedince do vedlejšího akva a tam se někteří opět vybarvili.
Někde jsem četl, že míra pigmentace je závislá také na sociálním postavení krevetek ve skupině, nejvíce jsou starší samice, jaké s tím máte zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 20:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mejla82
Neocaridiny si zvyknou všude ;-). Občas si ale SAE zobnou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 19:57 Mejla82 – Dotaz
Myslite,ze by tohle akvariu fungovaly krevetyred cherry?

rybicky.net/nadrze/27096-flooded-roots

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 11:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Adam
-problematika svleku vývojové fáze krevetek ,kdy je v jisté fázi (fázích) povrchové zbarvení odlišné od genetické vlohy pro pigmentové zbarvení dané bar. varianty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:04 Adam
Dobrý den, nedávno jsem třídil krevetky a téměř bezbarvé jedince jsem přemístil do jiného akva. Ale všiml jsem si že jim jako zázrakem naběhl pigment a jsou barevnější než ostatní v krevetáriu... Možná to je vodou, ale nevím nevím. Nemá někdo zkušenost s náhlou změnou pigmentu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 21:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prasan
Samozřejmě žert :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 19:22 - Re: Amatértom
Necháp to v súvislosti s autom. (zrejme si len žartoval)
Ono sa do toho panciera dostane za dlhšiu dobu viac látok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 21:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Smysl nedává ta barva :-D čím starší kapota, tím poškrábanější a vybledlejší barvy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 12:52 - Re: ctibum
Presne tak.Napríklad u rakov sa mladé dokážu zvliekať i niekoľkokrát do mesiaca,dospelé už len raz maximálne dva krát do roka.U kreviet je to obdobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2018 07:16 R Muž ctibum [6926] Re: Jifi
Tak ono to dává smysl, alespoň mně. Svléká se, když je jí krunýř malý, ne? A dospělec už neroste tolik, jako mlaďas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2018 00:16 - Re: Jifi
Ano vekovo staršia samička sa zvlieka menej často ako mladá samička.A preto sú dospelé staršie jedince krajšie vyfarbené.Pancier majú tzv.vyzretejší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:57 Muž Jifi [675] Re: prasan
Starší dospělá samička se svléká méně často než mladá dospělá samička?
Měl jsem na mysli porovnání sytosti barvy dospělých krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:50 - Re: Jifi
Je to preto,že sa staršie krevetky zvliekajú menej často ako mladé jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:40 Muž Jifi [675] Re: Lucasxx
Za pár let jsem vypozoroval, že malé řasožravé krevetky mají sytější zbarvení s tím, jak stárnou. Aspoň v mojem akvárku jsou ty starší krásně sytě zbarvené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 13:12 - Re: Lucasxx
Krevetky sa vyfarbujú podľa prostredia,stravy,osvetlenia či práve podľa zdravotnej kondície.Nie je pravda čo tvrdíš,že v prítomnosti rých sú farebnejšie.Na ich sfarbenie ryby ako také nemajú vplyv.Samozrejme ich sfarbenie môže mať i odstrašujúci, no skôr krycí charakter.Ryby krevetku stresujú a tak sa krevetka môže snažiť sfarbením maskovať to pripúšťam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 10:26 Muž LukšaNM [309] – Red Cherry - vybarvení
Zdravím jen takový poznatek. Je možné, že vybarvení těchto krevetek souvisí s tím, jestli jsou v akváriu samy? Přijde mi, že jsou v přítomnosti ryb vybarvenější. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2016 00:36 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: JirkaŠčobák
Díky za odpovědi. Hold chybami se člověk učí, ač mě to mrzí. Příště už to bude snad úspěšné, ještě si pár týdnů pockam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 18:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Tady bych hledal základ.

Plus - když jsou krevetky "hodně akční", může to být, protože se snaží dostat z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 17:10 R Muž afc1886 [14703] Re: Dominnie
Napsala jsi- v kouli nechala dno, ale bylo ho málo, tak jsem přidala trochu písku z mého většího akvária, přidala pár kamenů (vyvařené, ozkousene octem, nebublaly)
Tady bych spíš hledal problém,než v přidání rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 15:56 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: JirkaŠčobák
Díky za odpověď.. pokud to dobře chápu, je to tedy tím, že jsem tam tak najednou pridala ty kytky? Vůbec mě nenapadlo, že kvůli tomu by mohly zemřít, teď je mi líto, že mi to nedošlo.. příště se poucim, než si nové koupím, pockam alespoň ty dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 15:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dominnie
Odhaduji, že je zabila tvá péče a snaha. Kdybys je do té koule hodila bez jakýchkoli úprav, věřím, že by to dopadlo lépe.

Pokud chci nové živočichy a chci jim upravit existující biotop, ubytuji je ideálně až dva týdny poté, co jsem se zásahami v biotopu skončil a vidím, že biotop funguje.

P.S. Moje koule s krevetkama: rybicky.net/nadrze/25222
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 13:19 Žena Doccian [1] - Neocaridiny – Mrtvé krevetky..
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem si domů přivezla 5 krevetek Red cherry.. dala jsem je do 12l kulatého akvaria, ve kterém doteď byl betták a jeden šnek.. akvárium bylo mé mladší sestry, dostala králíka a já se ujala akvária. Betták šel do většího a ne-kulateho. Byl tam nejmíň rok, takze zajete akvarko bylo.. dala jsem ho tedy vedle, v kouli nechala dno, ale bylo ho málo, tak jsem přidala trochu písku z mého většího akvária, přidala pár kamenů (vyvařené, ozkousene octem, nebublaly), kytičky, 3/4 vody bylo původní a 1/4 byla odstátá voda (cca 22 hodin), po srovnání teploty v pytlíku a akváriu jsem dala krevetky do akvária.. prisly mi hrozně šťastné, plavaly sem a tam a byly fakt hodně akční.. na hladinu jsem jim vecer dala list z dubu (omyty v teple vodě, jako jsem někde na nějakém fóru cetla, z parku, kde nejezdí auta).. po zhasnutí světla se krevetky usídlily ruzne na listech a odpocivaly.. když jsem se dnes vzbudila a šla se na mé drobečky podívat, zjistila jsem, že jsou mrtvé.. neví někdo, cim by to mohlo být, či co jsem udělala špatně? Cetla jsem si o nich poslední dva týdny každý den, přečetla jsem si toho fakt hodně a nic mě nenapadá.. jsem v chovu krevetek naprostý začátečník, nikdy jsem je neměla, prosím, poraďte, ať se priste poucim.. vzduchovani ani filtr neměly, ale to jsem četla, že nepotřebuji.. plánovala jsem vzduchovani do budoucna (cca příští týden), aby se mi nedelala slepá hladina, ale teď ji neměly..
(Na fotce ještě živé)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 19:03 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárko pod led osvetlením,ktoré som si zmontoval doma sám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 13:58 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Začal som plánovanú výmenu akvária pre red cherry.Pôjdu z menšej 30l do 80l.Nádržku ruším po 8 rokoch.Red cherry hádam zmenu zvládnu.Osvetlenie na fotkách je ešte len z lampy,momentálne svieti už led čo som si zmontoval.Zákal pri zábehu na fotkách hádam neprehliadnete :-)
rybicky.net/nadrze/25585
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 22:06 Muž konrad [45] Re: Turbínka
Ok, tak to asi nerozlíšim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 22:01 Žena Turbínka [2558] Re: konrad
Sakura je vlastně "vylepšená" cherry, která má stálejší, sytější a výraznější zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 21:58 Muž konrad [45]
Aký je rozdiel medzi red cherry a sakura? Podľa fotiek mi prídu rovnaké
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 19:15 Muž Slaviak [19] Re: Turbínka
Noo vajicko nie lebo ziadna z nich nema vajicka,a est snazi sa iba ta jedina utiect z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 18:02 Žena Turbínka [2558] Re: Slaviak
Bez fotky těžko radit. Nemůže to být poslední vajíčko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 16:55 Muž Slaviak [19] – Krevetka
Ahoj. Jedna z mojich krevetiek ma v bruchu malu vzduchovu bublinku. Mate niekto s tym skusenost,co to moze byt ? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 20:46 Muž Slaviak [19] Re: Tedvidek
Tak dakujem. myslel som si,ze to bude tym stresom :-) lebo aj neonky po transporte zvyknu stratit farbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 20:37 Muž Tedvidek [5] Re: Slaviak
Je to stresem, za pár dní se zase vybarví. Může to být ale také světlým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 20:12 Muž Slaviak [19] – Ahoj. pls pomozte
Ahoj. mam maly problem moje krevetky po prelozeni do noveho akvaria stracaju farbu. niektore su az priesvitne. cim to moze byt ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 22:12 Muž soptik [40] - RostlinyRe: soptik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:42 Muž soptik [40] - Rostliny
V jake fazi je u red cherry potreba k oplodneni samec? Na rozjezd akva jsem poridil dve krevetky, mam je uz mesic a podle velikosti a naprosto rude celkove barve, jsem soudil ze mam dve samice, ale jedna je dnes plna vajicek. Muze mit vajicka bez pritomnosti samce, takze neoplozena, nebo si muze po takovou dobu uchovat geneticky material z predchoziho chovu a nebo je jedina moznost ze se pletu a mam samce a samicku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:01 Žena Turbínka [2558] Re: Surdo
Když si tam přes léto nelil vodu z akvárka, tak to evidentně musela dát :-) Ony občas překvapí ano Znám případy kdy dávaly i chvilkové mrazy nebo koncentraci NO3 okolo 90 mg/l. Jen bych to na fóru moc nepouštěla veřejně, pak se toho zase někdo chytne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 20:59 Muž Surdo [35] – Red Cherry
dnes som pri menšej očiste jazierka našiel jednu krevetu Red Cherry coze je tam od minulého roku to je jasne ale to že prežila zimu mi stále nejde do hlavy
je to nejakým zázrakom alebo je ich možne prezimovať aj vonku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2015 20:53 Aknel Re: prasan
;-) filtrování a výměna vody v normě, ale určo je nepřekrmuji ;-)...radši ať rostou pomaleji, ať se mi je podaří v klidu rozdat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 20:49 - Re: Aknel
Ancík dokáže rásť rýchlo,ale to treba extrémne kŕmiť a kvalitne filtrovať + pravidelne meniť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 19:28 Aknel Re: prasan
Oki, děkuji. Možná bude větší problém ve snášení s ostatními osadníky akva. Už je docela pěkně zarostlé, takže myslím, že se budou mít, kam uchýlit. Jsem si jen říkala, že ten ancík taky tak lítá po dně a že by to mohlo být konfliktní. Popravdě nechci, aby se krevetky množily, jen aby se jim dobře vedlo. ;-) Stačí, že se mi rozmnožili ancistrusci. Přežilo jich snad 10-15 a musím je postupně rozdávat. Naštěstí nerostou tak dramaticky rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 00:15 0 Re: Jifi

S tím tvrzením o krevetkách nemáš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 22:03 - Re: Aknel
S prísavníkom zväčša nie je problém.Môže trocha plašiť krevetky,niekedy sa práve naopak na ňom vozia a čistia ho.Môže nasať mladé pri zháňaní potravy (niekde zapadnuté medzi substrátom) ale ,že by dáko systemaicky sliedil po krevetkách, tak to nie.
Krevetky sa aj pri prísavníkoch dokážu natoľko premnožiť,že si občasnú stratu maličkej cherry človek ani nevšimne.
Na druhej strane môžu kôrovce prenášať ochorenia ktoré by ancík nemusel zvládnuť.Podobný (jediný) prípad sa mi stal,no nemôžem to potvrdiť.
Ancistrus taktiež môže ohroziť cherrynu chystájúcu sa na zvlek či tesne po zvleku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 21:23 Muž Jifi [675] Re: Aknel
No, Ancistrusi jsou noční ryby, krevetky zase denní tvorové. Ancistrusi šmejdí na dně a na površích a dospělý Ancistrus má pořádně velkou tlamu.
Bude záležet na tom, jak moc máš zarostlé akvárko a jestli chceš, aby se ti krevetky pěkně množily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 21:10 Aknel – krevetka versus ancistrus
Zdravím, chci se zeptat, zda by ve společenském akvu, kam bych ráda nějakou tu krevetku dala, nedošlo k nějakému konfliktu se samečkem ancistruse? Děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 23:50 -
www.youtube.com/… moje mladé cherry :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2014 22:19 Muž bluejack [5] Re: Turbínka
No to je dobre vediet dakujem za info no uvazim teda a nastudujem caridinie a ci by sa mi to oplatilo dat do akvarka spolocne s cherry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2014 21:32 Žena Turbínka [2558] Re: bluejack
Caridiny se s neocaridinami nekříží, ale některé druhy mají odlišné nároky na kvalitu vody (více místní atlas) a chov caridin (těch menších množících se ve sladké vodě) je obecně náročnější než chov neocaridin, zkus to uvážit ;-) Já osobně jsem zastáncem jednodruhových krevetárií.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=101